Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej.

BMW to najbardziej szkodowa w opinii ubezpieczycieli marka samochodów. Ich właściciele płacą średnio niemal 1000 zł za najtańsze ubezpieczenie OC. Cena polisy zależy więc nie tylko od profilu kierowcy i parametrów auta, ale także od marki samochodu. Którzy właściciele mogą liczyć na najniższe składki?


Na podstawie liczby kalkulacji w porównywarce Rankomat.pl w styczniu 2017 r. wybraliśmy 10 najczęściej ubezpieczanych w Polsce samochodów. Ceny najtańszej polisy OC dla poszczególnych modeli wahały się od ponad 600 zł do niemal 1000 zł.


koszty

Najniższa średnia cena OC w styczniu bieżącego roku wyniosła 677 zł i mogli się nią cieszyć właściciele samochodów marki Fiat. Niewiele więcej zapłacili kierowcy prowadzący Toyotę i Skodę. Ceny dla obu marek wyniosły odpowiednio 691 zł i 697 zł. Posiadacze uważanych za luksusowe, marek takich jak BMW i Audi ponieśli największe koszty w związku z zakupem polisy OC. Ubezpieczenie kosztowało ich bowiem prawie 200-300 zł więcej od najtańszego, uwzględnionego w zestawieniu Fiata.


Kierowcy drogich, sportowych samochodów takich jak BMW lub Audi, muszą liczyć się z wysokimi cenami obowiązkowego ubezpieczenia OC. Trudno się dziwić, to właśnie właściciele tych pojazdów mają możliwość rozwijania największych prędkości ze względu na wysokie pojemności silnika poszczególnych modeli. Najlepsze ceny OC ubezpieczyciele oferują właścicielom aut z kategorii miejskich i kompaktowych o niewielkiej pojemności silnika. Szczęśliwymi posiadaczami tanich polis są głównie kierowcy Fiata i Toyoty.

Jak obniżyć cenę OC?


Wcale nie musisz pozbywać się ulubionego samochodu na rzecz ekonomicznego modelu. Pewność najniższej ceny uzyskasz wyłącznie porównując oferty kilku towarzystw. Polecamy skorzystanie z naszego kalkulatora OC/AC, dzięki któremu przekonasz się, że nawet posiadając ryzykowny w ocenie ubezpieczycieli pojazd, możesz kupić polisę w korzystnej cenie.


Jak warte uwagi,
to podziel się z innymi :)

Publikuj na Facebooku Publikuj na Twitterze Publikuj na Google+ Publikuj na LinkedIn Publikuj na Digg Publikuj na Reddit
logo innowacyjna gospodarka
RANKOMAT.PL SPÓŁKA AKCYJNA z siedzibą w Warszawie przy ul. Leszno 14 informuje o realizacji projektu "Wdrożenie platformy B2B optymalizującej procesy agencyjne" współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego okres realizacji: 2013 - 2015
logo europejskiego funduszu rozwoju regionalnego