Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej.
Jesteś tu: Strona główna » Aktualności

Podstawową kategorią zniżek są te żmudnie wypracowywane latami bezszkodowej jazdy. Najczęściej towarzystwa ubezpieczeniowe stosują zasadę – rok bezszkodowy równa się 10% przyznanej zniżki, natomiast w przypadku kolizji z własnej winy, 10% zostaje zabrane. Zatem po sześciu latach jazdy bez szkód, powinieneś mieć 60% zniżki. Jeśli zaś miałeś maksymalną ulgę, a zdarzyła Ci się w ostatnim roku szkoda, „spadniesz” na 50%.

Czytaj więcej...

Od dzisiaj (2012-08-24) rankomat.pl ma nową szatę graficzną. Jak pewnie niektórzy z Was pamiętają, wystartowaliśmy w 2009 roku i od tego czasu wygląd naszego serwisu nigdy nie został poddany porządnemu face liftingowi. Koncentrowaliśmy się bowiem głównie na funkcjonalności serwisu i zapewnieniu Użytkownikom jak najszerszej i jak najlepiej opisanej oferty ubezpieczeń samochodowych.

Czytaj więcej...

Wojciech Rabiej, szef porównywarki rankomat.pl:

W weekend 20-21.03 br. Komisja Nadzoru Finansowego opublikowała wyniki towarzystw ubezpieczeniowych za cały 2009 rok. Ciekawe dane dotyczą ubezpieczeń komunikacyjnych, warto zwrócić uwagę szczególnie na kilka kwestii:

Sprzedaż AC przyniosła całemu rynkowi stratę

Wynik techniczny dla wszystkich ubezpieczycieli raportujących do KNF po raz pierwszy od dawna jest ujemny i wynosi łącznie -86,3 miliona złotych. Druga linia ubezpieczeń komunikacyjnych zanotowała ujemny wynik przy spadku przychodów o 6%. To, co działo się na rynku ubezpieczeniowym do tej pory, czyli ostra wojna cenowa, zapowiadało taki efekt… W porównaniu do wyników za 2008 roku wynik roku 2009 roku jest o ponad pół miliarda złotych (!) gorszy. Dotąd, mimo że jest to wbrew przepisom prawa, powszechnie uznawano, że zły wynik w ubezpieczeniach OC towarzystwa ubezpieczeniowe kompensują sobie z segmentu ubezpieczeń Casco.

OC: do każdych 100 zł zebranej składki ubezpieczyciele dołożyli 14 zł!

W kwestii OC wyniki KNF przynoszą dalsze złe wiadomości. Strata pogłębiła się o 248 milionów złotych i w 2009 roku znacznie zbliżyła się do miliarda złotych. Niestety, mimo wzrostu przypisu składki o prawie 2% ujemny wynik techniczny wyniósł -954 miliony złotych. Co oznacza, że do każdych 100 złotych zarobionej składki ubezpieczyciele dołożyli 14 złotych…

Na ubezpieczeniach komunikacyjnych ubezpieczyciele stracili ponad miliard złotych

Łączna strata w ubezpieczeniach OC i AC przekroczyła miliard złotych i wyniosła 1.040 milionów złotych. Warto wspomnieć, że w wynikach prezentowanych przez KNF nie ma wyników AXA i Liberty Direct, które raportują do niepolskich organów nadzoru, ginąc tam w sprawozdaniach grupowych.

Co z tego wynika?

Techniczny wynik towarzystw na ubezpieczeniach komunikacyjnych wskazuje dość jednoznacznie kierunek zmian cen: ubezpieczyciele osiągnęli poziom strat, których prawdopodobnie nie będą już dłużej chcieli i mogli akceptować. Towarzystwa będą chciały poprawić swoje wyniki w następnym roku i najpewniej sięgną w tym celu do kieszeni kierowców. Oznacza to, że podwyżki cen polis komunikacyjnych są w najbliższym czasie nieuniknione. Ich wysokość będzie różnic się w zależności od towarzystwa, średnio będzie to ok. 15%. Dodatkowo, wojna cenowa doprowadziła do dwóch niebezpiecznych zjawisk:

    • Obniżki cen doprowadziły do istotnych strat niektórych ubezpieczycieli, czemu pewnie wnikliwie przygląda się KNF • Produkty, w szczególności te dobrowolne – Casco – zostały tak bardzo zróżnicowane pod względem zakresu, że bez szczegółowej i dogłębnej analizy warunków ubezpieczeń poszczególnych towarzystw jest niemożliwe rzetelne porównanie „value for money” tych produktów.

W rankomat.pl przyglądamy się ubezpieczeniom i rzetelnie oceniamy ich jakość w takim zakresie, w jakim ubezpieczyciele zobowiązują się w ogólnych warunkach swoich ubezpieczeń do świadczenia usług swoim klientom.

logo innowacyjna gospodarka
RANKOMAT.PL SPÓŁKA AKCYJNA z siedzibą w Warszawie przy ul. Leszno 14 informuje o realizacji projektu "Wdrożenie platformy B2B optymalizującej procesy agencyjne" współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego okres realizacji: 2013 - 2015
logo europejskiego funduszu rozwoju regionalnego