Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej.
Jesteś tu: Strona główna » Aktualności

Czwartkowe zgromadzenie członków Ubezpieczeniowego Funduszu Gwarancyjnego zakończyło się podjęciem decyzji o rekomendowaniu Ministrowi Finansów podwyższenia składki zbieranej przez towarzystwa ze sprzedaży OC komunikacyjnego i OC dla rolników z 1 do 1,3 proc (brutto). Oczywiście wcześniej na takie działania zgodziły się firmy ubezpieczeniowe (w Zgromadzeniu obecni byli przedstawiciele 23 na 28 towarzystw członkowskich). Czym UFG uzasadnia swoją decyzję? Wśród najważniejszych przyczyn wymieniany jest wzrost liczby szkód oraz wzrost wartości odszkodowań, które wypłaca UFG, zmiany zasad rachunkowości oraz dalszy rozwój bazy danych polis komunikacyjnych.

Czytaj więcej...

Co pół minuty dochodzi w Polsce do zdarzenia, którego następstwem jest wypłata odszkodowania z tytułu OC. Codziennie ubezpieczyciele wypłacają poszkodowanym prawie 14 milionów złotych z samego obowiązkowego ubezpieczenia samochodów. A pozytywy? Szkód jest mniej niż przed rokiem… ale za to kwoty świadczeń wzrosły.

Czytaj więcej...

Proama, najmłodsza firma ubezpieczeniowa na polskim rynku, została sprzedana w struktury Generali PPF Holding i będzie działać w Polsce jako Oddział Česká pojišťovna. Ubezpieczyciel oferował polisy w Polsce od stycznia 2012 roku jako oddział francuskiej firmy Groupama. Francuzi jednak już w marcu wystawili Proamę na sprzedaż, ponieważ właściciel spółki wpadł w tarapaty finansowe, inwestując w greckie obligacje.

Czytaj więcej...

Nabywcy małego, miejskiego Fiata Pandy z reguły decydują się na ten model, ponieważ łatwiej nim manewrować na zatłoczonych ulicach i pełnych parkingach niż dużymi autami. Ale obok niewielkich gabarytów pojazdu, głównym powodem zakupu jest niewątpliwie czynnik ekonomiczny – auto jest stosunkowo niedrogie, mało „pali”, a ubezpieczenie powinno być tańsze niż w przypadku większych samochodów. W rankomat.pl również patrzymy przez pryzmat Twojego portfela, dlatego w trosce o to żebyś nie przepłacił za OC lub pakiet OC+AC, sprawdziliśmy, gdzie będzie dla Ciebie najtaniej.

Czytaj więcej...
logo innowacyjna gospodarka
RANKOMAT.PL SPÓŁKA AKCYJNA z siedzibą w Warszawie przy ul. Leszno 14 informuje o realizacji projektu "Wdrożenie platformy B2B optymalizującej procesy agencyjne" współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego okres realizacji: 2013 - 2015
logo europejskiego funduszu rozwoju regionalnego