Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej.

Wielu kierowców rezygnuje ze zgłaszania szkód, ponieważ obawia się utraty wszystkich zniżek przy korzystaniu ze swojej polisy AC. Obawiając się utraty zniżek często kupujemy dodatkowe ubezpieczenia, które mają nas chronić przed ich utratą i konsekwencjami drobnych szkód.

Przy rozbiciu szyby czy niewielkiej stłuczce kierowcy, którzy posiadają ubezpieczenie AC zaczynają się zastanawiać czy zgłoszenie szkody będzie dla nich korzystne i nie spowoduje utraty zniżek, na które pracowali kilka lat. Wielokrotnie jednak decydują się na pokrycie kosztów naprawy z własnej kieszeni. Ubezpieczyciele wiedzą o tym fakcie i chcąc pozyskać nowych klientów, proponują nowe opcje.

Nowe opcje mają uchronić kierowców od stawania przed wyborem: zniżki a naprawa. Rozwiązania proponowane przez towarzystwa ubezpieczeniowe są oczywiście dodatkowo płatne. A niewielu kierowców wie, że zwykłe ubezpieczenie AC ma takie opcje, które pozwalają naprawić samochód z posiadanej polisy bez utraty wypracowanych zniżek.

Ostrożni kierowcy, którzy mają maksymalną zniżkę za bezszkodową jazdę w sytuacji zgłoszenia jednej szkody, nie są pozbawiani wszystkich wypracowanych zniżek, przez swojego ubezpieczyciela. Najczęściej zgłoszenie przez nas pierwszej szkody powoduje spadek o jeden w tabeli, która określa poziom zniżek i zwyżek. Czyli w konsekwencji będziemy zamiast 60% zniżki opłacać składkę z 40-50%. Jednak przed zgłoszeniem szkody warto zadzwonić do zakładu ubezpieczeń i zapytać o konsekwencje, jakie nas czekają po jej zgłoszeniu.

Dodatkowe opcję gwarantujące utrzymanie zniżek:
1. Możemy wykupić sobie gwarancję utrzymania zniżek przy likwidacji drobnej szkody. Jest to opcja dodatkowa koszt ok. 80zł, obejmuje ona przypadki, w których koszt naprawy nie przekroczył 1500 zł. Szkoda tego typu jest likwidowana w sposób uproszczony a na odszkodowanie nie powinniśmy czekać dłużej niż siedem dni.
2. Mamy również możliwość wykupu gwarancji utrzymania zniżek. Jest to dosyć kosztowna opcja, ponieważ wykupienie jej powoduje wzrost składki o 7-20%. W zamian jednak mamy pewność, że nie stracimy zniżek bez względu na rozmiar zgłaszanej przez nas szkody. Opcja ta jest kierowana tylko dla bezpiecznych kierowców i tych, którzy mają skończone 26lat.
3. Wielu kierowców zapewne korzysta już lub może słyszało o dodatkowym ubezpieczeniu szyb. Jest to koszt 50-100zł rocznie. Wygodna opcja, ubezpieczyciele współpracując z sieciowymi stacjami napraw gwarantują szybką naprawę tego typu szkody.

Dzięki coraz większej konkurencji na rynku ubezpieczeniowym mamy coraz większy pakiet ofert i każdy kierowca może wybrać, co tak naprawdę jest mu potrzebne i bez czego nie może wyruszyć w drogę. Bardzo często kierowcy ograniczają się tylko do obowiązkowego OC, ponieważ polisa AC wydaje się zbyteczna, gdyż twierdzą, że nie będą zgłaszać szkód w celu uniknięcia zwyżki. Okazuje się jednak, że można tego uniknąć a wybór należy do nas.

logo innowacyjna gospodarka
RANKOMAT.PL SPÓŁKA AKCYJNA z siedzibą w Warszawie przy ul. Leszno 14 informuje o realizacji projektu "Wdrożenie platformy B2B optymalizującej procesy agencyjne" współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego okres realizacji: 2013 - 2015
logo europejskiego funduszu rozwoju regionalnego