Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej.

Sposobów można znaleźć kilka. Wszystko zależy od tego, co Ciebie w danej chwili najbardziej interesuje i na czym ci zależy.

Warto pamiętać kiedy nie tracisz zniżek

Jeśli jesteś poszkodowanym/ą w wypadku i nie korzystasz z OC sprawcy, a naprawiasz auto ze swojej polisy AC, w większości towarzystw nie stracisz w ogóle zniżek. Firma ubezpieczeniowa wypłacone odszkodowanie „odbierze” sobie z polisy OC sprawcy.

Ubezpieczenie od utraty zniżek

Może się też okazać, że jeśli posiadasz maksymalną ilość zniżek +60% nieocenione będzie dla Ciebie ubezpieczenie od ich utraty.
Jeśli np. Twoim samochodem będzie jeździł syn, bądź córka posiadający/a świeżo wydrukowane prawo jazdy, a Ty obawiasz się utraty swoich zniżek, posiadając takie ubezpieczenie w przypadku szkody zachowasz dotychczasową 60% zniżkę w OC lub/i AC.
Jest to ubezpieczenie przygotowane przez MTU dla kierowców, którzy jeżdżą bezpiecznie. Warunkiem jego zawarcia jest posiadanie maksymalnej ilość zniżek +60%.

Takie ubezpieczenie nie jest jednak powszechnie oferowane przez innych ubezpieczycieli. Warto jednak sprawdzać i porównywać oferty poszczególnych firm ubezpieczeniowych. Zdarza się bowiem, że coraz częściej oferują oni różnego rodzaju promocje w zakresie wypracowanych zniżek bonus-malus.
Bonus – malus do kierowcy, a nie samochodu.

Dla przykładu Warta przypisuje wypracowane zniżki bonus-malus do pojazdu, a nie do klienta co oznacza, że szkoda powstała na jednym z posiadanych pojazdów nie spowoduje utraty zniżek na pozostałych posiadanych przez Ciebie samochodach u tego ubezpieczyciela.

Ochrona zniżek za polecenie nowego klienta.

Inną propozycję ma CU Direct (obecnie Aviva), które oferuje:

  • ochronę zniżek za bezszkodową jazdę,
  • przenoszenie zniżek za bezszkodową jazdę między małżonkami.

Jeśli polecisz ubezpieczenie komunikacyjne OC lub pakiet OC/AC w Aviva komuś ze swoich bliskich lub przyjaciół:

  • osoba, którą polecisz, otrzyma 5% zniżki w chwili zawarcia umowy.
  • Ty otrzymasz bezpłatnie ochronę zniżek za bezszkodową jazdę do końca okresu ubezpieczenia Twojego samochodu.

Takich promocyjnych ofert związanych z wypracowanymi przez Ciebie zniżkami, możesz znaleźć więcej. Warto jest porównywać propozycje poszczególnych ubezpieczycieli i co jakiś czas sprawdzać, czy któraś z firm nie przygotowała jakiejś ekstra oferty dopasowanej idealnie do Ciebie.

porównywarka ubezpieczeń

logo innowacyjna gospodarka
RANKOMAT.PL SPÓŁKA AKCYJNA z siedzibą w Warszawie przy ul. Leszno 14 informuje o realizacji projektu "Wdrożenie platformy B2B optymalizującej procesy agencyjne" współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego okres realizacji: 2013 - 2015
logo europejskiego funduszu rozwoju regionalnego