Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej.

W jaki sposób możesz zapłacić za ubezpieczenia OC i AC?

Dzisiaj, idąc na zakupy, podejmujesz decyzje: karta kredytowa, karta debetowa, przelew, gotówka… A jak możesz zapłacić za polisę samochodową?

Jest wiele możliwości płacenia za ubezpieczenia OC i AC. W zasadzie wszystko zależy od tego, gdzie kupujesz, u kogo kupujesz, czy też jakie sposoby płatności udostępnia druga strona. Najwięcej możliwości dają ubezpieczyciele, którzy udostępniają zakupu ubezpieczeń za pośrednictwem Internetu. A że zawsze dobrze jest mieć wybór i porównanie, zobacz z jakich form opłacenia składki możesz skorzystać.

Porównaj ceny ubezpieczenia OC / AC i kup online »


Jakie są możliwości płacenia za ubezpieczenie OC i AC?

U AGENTA

1. Jeśli kupujesz ubezpieczenie za pośrednictwem agenta, gotówkę możesz przekazać bezpośrednio jemu, zapłacić w najbliższej siedzibie towarzystwa lub wykonać przelew.

PRZEZ INTERNET LUB TELEFON

 1. Na poczcie. Jeżeli listonosz nie zastanie Cię w domu, po ubezpieczenie będziesz musiał/a udać się na pocztę. Pamiętaj, że czas oczekiwania na polisę przesyłaną pocztą priorytetową to 3-4 dni robocze.
 2. Za pobraniem. Najstarszy i jednocześnie najbezpieczniejszy sposób płacenia w Internecie. Wypełniasz wniosek on-line lub przez telefon, akceptujesz i wybierasz sposób płatności. Jeśli jest to „za pobraniem” czekasz na dostarczenie przesyłki i wtedy kaskę przekazujesz:
  • istonoszowi,
  • kurierowi.
  W tym przypadku należy pamiętać, że przeważnie koszt związany z taką formą dostarczenia przesyłki, będzie po Twojej stronie.
 3. Polecenie zapłaty (direct debit). Polega to na tym, że ubezpieczyciel może pobrać, bądź też pobierać składkę bezpośrednio z Twojego konta bankowego.
 4. Karta kredytowa. Jeśli zdecydujesz się na płatność kartą kredytową, bądź też inną kartą przeznaczoną do płatności w sieci, będziesz mógł u niektórych ubezpieczycieli, liczyć na przesłania polisy mailem lub wygenerowanie jej ze strony internetowej. Wydrukowanie takiej polisy będzie wiążące, np. dla kontroli Policji.
 5. E-przelew/przelew. Jeśli kupujesz polisę on-line masz możliwość skorzystania z przelewów elektronicznych i opłacenia składki od razu z konta bankowego.
Oczywiście możesz dokonać również przelewu na podany przez ubezpieczyciela nr konta przez Internet, w banku, czy na poczcie.

Po opłaceniu składki, bądź jej pierwszej raty, możesz od niektórych ubezpieczycieli oczekiwać przesłania polisy mailem lub sam/a będziesz miał/a możliwość wydrukowania jej ze strony Internetowej ubezpieczyciela. Taki wydrukowany dokument również będzie wiążące, np. dla kontroli policji.

Wtedy wydrukowany, czy też przesłany mailem przez ubezpieczyciela wniosek wraz z dowodem wpłaty, stanowią dowód zawarcia umowy z ubezpieczycielem.

Bezpieczeństwo Twoich pieniędzy.

Zarówno w przypadku płatności e-przelewem, jak i kartą kredytową warto jest upewnić się, czy strona danego ubezpieczyciela, czy też pośrednika internetowego jest szyfrowana (jest to tzw. protokół SSL). Można się o tym przekonać, sprawdzając, czy:

 • adres URL zaczyna się od https://, a nie http://
 • w pasku adresu lub stanu jest widoczna mała, nieprzekreślona kłódka. Możesz kliknąć w symbol kłódki i sprawdzić, czy „tożsamość witryny jest potwierdzona przez organ certyfikacji Veri-Sign Inc”.

Dzięki temu możesz mieć pewność, że wpisane przez Ciebie dane są przesyłane dalej w postaci zaszyfrowanej, niemożliwej do odczytania przez przestępców.

Tagi związane z artykułem: , , ,