Kalkulator OC i AC - porównaj ceny i kup ubezpieczenie samochodu online

Używając kalkulatora OC AC w 7 min. porównasz ceny i zakres ubezpieczenia samochodu w 12 firmach ubezpieczeniowych. Wybrane ubezpieczenie będziesz mógł kupić online lub u Agenta. Już ponad 530 000 kierowców kupiło tanie OC i AC z rankomat.pl

Najczęściej zadawane pytania i odpowiedzi:

Jak działa kalkulator OC AC NNW rankomat.pl?

Nasz kalkulator ubezpieczeń samochodowych pozwala na szybkie porównanie ofert pod względem zarówno ceny, jak i zakresu ochrony. Jest on połączony bezpośrednio z systemami towarzystw ubezpieczeniowych, co pozwala na uzyskanie rzeczywistych cen ubezpieczenia i zakup polisy natychmiast po przeprowadzeniu kalkulacji.

W formularzu zamieściliśmy zbiór wszystkich pytań dotyczących właściciela oraz samego pojazdu, wymaganych przez współpracujących z nami ubezpieczycieli. Aby wyliczyć składkę, wystarczy uzupełnić poszczególne pola w kalkulatorze. W zamian otrzymasz listę kilkudziesięciu ofert ubezpieczenia OC, AC oraz polis dodatkowych. Wybraną polisę możesz kupić od razu lub powrócić do kalkulacji po pewnym czasie, bez konieczności ponownego wypełniania formularza.

Dla jakich aut obliczę ceny w kalkulatorze?

Obecnie nasza porównywarka pozwala obliczać ceny ubezpieczeń wyłącznie dla aut osobowych, które są użytkowane prywatnie. Ze względu na ograniczenia systemu CEPIK możemy przedstawić oferty dla aut przeznaczonych na rynek europejski oraz tych, które mają nie więcej niż 30 lat.

Dlaczego kalkulator cen OC i AC zawiera tyle pytań?

Kalkulator ubezpieczenia auta przelicza składki kilkunastu towarzystw równocześnie i zawiera zbiór pytań wymaganych przez wszystkich naszych Partnerów (firmy ubezpieczeniowe). Podczas wypełniania formularza poprosimy Cię o udzielenie odpowiedzi na pytania dotyczące zarówno kierowcy, jak i pojazdu.

Nasz kalkulator OC AC składa się z czterech sekcji:

1. Podstawowe informacje o samochodzie

W pierwszej kolejności prosimy właściciela pojazdu o uzupełnienie najważniejszych informacji dotyczących samochodu:

 • roku produkcji auta,
 • marki i modelu samochodu,
 • rodzaju paliwa,
 • pojemności silnika,
 • liczby drzwi,
 • wersji pojazdu według słownika Eurotax i Info-Expert.

Zapytamy Cię również o datę rozpoczęcia Twojej umowy ubezpieczenia. Możesz także wskazać jakim zakresem ochrony jesteś zainteresowany.

2. Szczegółowe informacje o pojeździe

Na kolejnej stronie formularza poprosimy Cię o podanie bardziej szczegółowych informacji o Twoim samochodzie, m.in.:

 • sposobie wykorzystywania auta,
 • aktualnym i planowanym na kolejny rok przebiegu,
 • liczbie kolejnych właścicieli,
 • kraju i dacie pierwszej rejestracji,
 • zabezpieczeń antykradzieżowych (ta informacja jest szczególnie istotna, gdy planujesz zakup polisy AC).

Niektóre towarzystwa ubezpieczeniowe, do wyliczenia składki wymagają podania numeru rejestracyjnego pojazdu. Tego pola w formularzu nie musisz wypełniać, jednak w takiej sytuacji liczba propozycji ubezpieczenia wyliczonych w naszym kalkulatorze będzie ograniczona.

3. Pytania dotyczące właściciela samochodu

Aby dokładnie wyliczyć ubezpieczenie OC i AC, będziemy również potrzebować kilku istotnych z punktu widzenia towarzystw informacji, dotyczących Ciebie jako kierowcy. W naszym kalkulatorze ubezpieczenia samochodu pojawią się pytania o Twoje imię, nazwisko i PESEL. Możesz udzielić na nie odpowiedzi lub je pominąć. Wówczas składka zostanie wyliczona na podstawie:

 • Twojej daty urodzenia,
 • roku uzyskania prawa jazdy,
 • miejsca zamieszkania,
 • płci, stanu cywilnego,
 • liczby posiadanych dzieci.

Jeśli pojazdem będą kierować kierowcy młodsi od już wymienionych bądź posiadający prawo jazdy krócej niż 3 lata, poprosimy Cię również o uzupełnienie ich danych. Mogą one mieć znaczenie podczas wyliczania składki w niektórych towarzystwach ubezpieczeniowych.

4. Historia ubezpieczenia właściciela pojazdu

Ostatnie pytania, które bierze pod uwagę nasz kalkulator OC AC, dotyczą Twojej historii ubezpieczenia. Wystarczy, że poinformujesz nas, czy i od ilu lat kupujesz polisy OC i AC dla swoich samochodów oraz czy były z nich wypłacane odszkodowania.

Po wypełnieniu wszystkich pól formularza, po kilkunastu sekundach, otrzymasz propozycje ubezpieczenia od współpracujących z nami towarzystw ubezpieczeniowych.

Czy podanie danych jest całkowicie bezpieczne?

Wszystkie informacje które nam przekażesz są całkowicie bezpieczne. Wykorzystamy je tylko w celu przygotowania oferty ubezpieczenia, po otrzymaniu od Ciebie odpowiednich zgód. Dbamy o to, aby Twoje dane nie zostały bezprawnie udostępnione osobom nieupoważnionym.

System, w którym przechowujemy dane osobowe spełnia obowiązujące w naszym kraju normy bezpieczeństwa. Baza danych naszych klientów zarejestrowana jest w biurze Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych. Przestrzegamy również postanowień RODO.

Czy wszystkie pytania w kalkulatorze OC AC są obowiązkowe?

W naszym formularzu pojawiają się pytania, na które nie musisz odpowiadać, np. imię, nazwisko, PESEL, numer rejestracyjny pojazdu. Pamiętaj jednak, że pomijając je lub odpowiadając na nie nieprecyzyjnie poznasz tylko ofertę przykładową lub orientacyjną.

W naszym kalkulatorze ubezpieczenia OC i AC nie ma niepotrzebnych pytań. Wszystkie są po to, aby jak najdokładniej obliczyć cenę polisy. Im więcej informacji o właścicielu i pojeździe otrzymają towarzystwa ubezpieczeniowe, tym łatwiej będzie im przydzielić kierowcę do preferowanej grupy i zaproponować mu ubezpieczenie samochodu na możliwie najlepszych warunkach.

Czy skorzystanie z kalkulatora OC AC jest darmowe?

Za korzystanie z naszego kalkulatora OC AC nie pobieramy żadnych opłat. Zastanawiasz się, jak to możliwe? To proste: otrzymujemy wynagrodzenie (prowizję) od współpracujących z nami towarzystw ubezpieczeniowych. Dzięki temu możemy udostępnić Ci darmowy kalkulator, który oszczędza Twój czas i pieniądze.

Jakie inne ubezpieczenia można kupić w kalkulatorze Rankomat?

Poszerzając zakres ochrony samochodu o dobrowolne produkty ubezpieczeniowe zapewnisz sobie szereg darmowych usług i świadczeń, gwarantowanych przez Twojego ubezpieczyciela, np. na okoliczność uszkodzenia lub utraty Twojego auta, doznania trwałego uszczerbku na zdrowiu czy unieruchomienia pojazdu na drodze podczas podróży.

Do dobrowolnych ubezpieczeń komunikacyjnych należą m.in.:

 • Autocasco – polisa gwarantuje wypłatę odszkodowania w przypadku uszkodzenia samochodu, spowodowanego działaniem żywiołu (np. huraganu, gradu, powodzi) oraz aktów wandalizmów i zniszczeń wyrządzonych przez osoby trzecie. Ubezpieczenie AC może także działać po kradzieży auta oraz jego wyposażenia.
 • NNW – ubezpieczenie następstw nieszczęśliwych wypadków zapewnia ochronę życia i zdrowia ubezpieczonego kierowcy oraz najczęściej także jego pasażerów. Odszkodowanie wypłacane jest po doznaniu przez nich uszczerbku na zdrowiu lub po śmierci w wyniku nieszczęśliwego wypadku.
 • Assistance – ubezpieczenie gwarantuje kierowcy pomoc techniczną, medyczną oraz informacyjną w przypadku awarii bądź kolizji czy wypadku. Zakres ubezpieczenia assistance zależy od wybranego wariantu ochrony i może ograniczać się wyłącznie do holowania lub naprawy auta na miejscu zdarzenia (ASS podstawowy, dodawany najczęściej bezpłatnie do polisy OC) lub zapewniać wiele dodatkowych usług, m.in. dowóz paliwa, zakwaterowanie w hotelu, samochód zastępczy czy opiekę nad dziećmi.

Czym kierować się przy wyborze ubezpieczenia samochodu?

Podstawowym czynnikiem decydującym o wyborze oferty ubezpieczenia OC pojazdu jest cena polisy. Zakłady ubezpieczeń nie konkurują ze sobą zakresem ochrony, ponieważ oferują taki sam produkt – regulowany ustawą. Istotnym wskaźnikiem zakupu OC może być także: ilość bonusów otrzymanych w cenie ubezpieczenia OC (np. darmowa usługa assistance, ochrona prawna), możliwość doboru najkorzystniejszej formy ubezpieczenia dobrowolnego (ASS, NNW), czy też dostępność usługi bezpośredniej likwidacji szkód (BLS).

Zupełnie innymi kryteriami należy kierować się podczas zakupu ubezpieczenia AC. Przede wszystkim, warto zwrócić uwagę na: zakres ochrony, sumę ubezpieczenia (czyli maksymalną kwotę odszkodowania), ograniczenia odpowiedzialności ubezpieczyciela, udział własny oraz procedurę rozliczania szkód.

Wybór najtańszej oferty AC może wiązać się np. z likwidacją szkody wyłącznie na kosztorys, z zastosowaniem tanich zamienników oraz zmniejszeniem wysokości odszkodowania w związku z amortyzacją części (towarzystwo potrąca od ceny części przeznaczonych do naprawy odpowiedni procent, zależny od wieku pojazdu – im starszy samochód, tym amortyzacja może być wyższa).

Tańsze propozycje AC mogą także bazować na wprowadzeniu do umowy udziału własnego. Zazwyczaj określa się go kwotowo, rzadziej procentowo. Udział własny to nic innego jak określona umownie kwota/procent o jaką zostanie pomniejszone Twoje odszkodowanie.

Właściciele pojazdów, którym zależy na kompleksowej ochronie ubezpieczeniowej i zamierzają kupić inne dodatkowe produkty do OC czy AC powinni przede wszystkim sprawdzić:

 • sumę ubezpieczenia w przypadku NNW (jest z niej wypłacany tylko określony procent, w zależności od uszczerbku na zdrowiu),
 • ilość, rodzaj i limity przysługujące na poszczególne usługi w przypadku ASS,
 • górne granice odpowiedzialności towarzystwa za szkodę, w przypadku ubezpieczenia szyb, opon, bagażu itp. (niska suma ubezpieczenia może nie wystarczyć na pokrycie wszystkich kosztów związanych ze szkodą).

Co zyskasz kupując OC przez kalkulator Rankomat?

Korzystając z kalkulatora Rankomat w kilka minut poznasz oferty ubezpieczenia kilkunastu towarzystw i będziesz mógł wybrać najkorzystniejszą z nich. Zaoszczędzony czas to nie jedyna korzyść jaką odniesiesz, kupując OC i/lub AC za pośrednictwem naszej porównywarki. Kolejna to przede wszystkim:

 • wygoda – wyliczenia składki oraz zakupu polisy możesz dokonać nie wychodząc z domu, nie tylko w godzinach pracy agentów ubezpieczeniowych, ale również późnym popołudniem, nocą czy w dni świąteczne. Uchroni Cię to np. przed przerwą w ubezpieczeniu i w konsekwencji, nałożeniem kary przez UFG, za brak polisy.

Przykład: kupiłeś nieubezpieczony samochód w piątek późnym wieczorem i masz obowiązek zakupu polisy OC w tym samym dniu. Biuro agenta jest czynne dopiero od poniedziałku. Przedstawiciel towarzystwa ubezpieczeniowego nie może Ci sprzedać polisy z datą wsteczną, a więc powstałaby przerwa w OC. W darmowym kalkulatorze rankomat.pl w tym samym dniu porównasz oferty kilkunastu firm ubezpieczeniowych i kupisz polisę.

 • oszczędność – porównanie propozycji ubezpieczenia wielu towarzystw daje Ci możliwość zakupu najtańszej na rynku polisy ubezpieczeniowej. To bardzo ważne, ponieważ ceny polis różnią się nawet o kilkaset złotych, w zależności od wybranej firmy - każdy ubezpieczyciel stosuje własną politykę cenową oraz ocenę ryzyka związanego z pojazdem oraz jego kierowcą.
 • dodatkowe zniżki - od towarzystwa ubezpieczeniowego możesz otrzymać nie tylko zniżki z tytułu bezszkodowej jazdy. Nasi partnerzy udzielają także innych rabatów za zakup polisy, m.in.:
  - za zakup przez Internet (nawet 15%),
  - za płatność kartą kredytową (ok. 5%),
  - zniżki marketingowe dla wybranych kierowców, np. przedstawicieli promowanych przez towarzystwo grup zawodowych czy właścicieli pojazdów niektórych marek.

Jak mogę kupić ubezpieczenie auta na rankomat.pl?

Nasz kalkulator ubezpieczenia samochodu umożliwia szybki i najkorzystniejszy zakup polisy OC i AC. Jego działanie jest bardzo proste. Wystarczy tylko:

 • uzupełnić dane pojazdu i kierowcy,
 • porównać ceny i zakresy ubezpieczenia auta,
 • kupić najkorzystniejsze ubezpieczenie OC i/lub AC.

Każdą z polis kupisz online (przez Internet) lub przez telefon - z pomocą doradcy.

Nasza porównywarka umożliwia Ci zakup ubezpieczenia OC i/lub AC:

 • bez wychodzenia z domu,
 • szybko - nie musisz samodzielnie gromadzić i analizować ofert. Z nami zajmie Ci to kilka minut,
 • oszczędnie - dzięki pełnemu porównaniu i poznaniu wszystkich różnic w zakresach ochrony kupisz nie tylko najtańsze ubezpieczenie, ale także dopasowane do Twoich potrzeb,
 • bezpiecznie,
 • przy wsparciu niezależnych doradców - w całym procesie kalkulacji składki możesz liczyć na bezpłatną pomoc naszych agentów.

Czy mogę poznać ceny ubezpieczeń samochodu bez odpowiadania na tyle pytań w kalkulatorze?

Nie chcesz odpowiadać na wszystkie pytania zamieszczone w naszym kalkulatorze? Masz problemy z uzupełnieniem niektórych pól lub zastanawiasz się czy udzielenie odpowiedzi jest zasadne? Możesz od razu skontaktować się z naszym doradcą, który postara się rozwiać wszystkie Twoje wątpliwości i pomoże Ci znaleźć najkorzystniejsze ubezpieczenie samochodu.

Skontaktuj się z nami dzwoniąc na numer 22 270 00 00

Jesteśmy do Twojej dyspozycji od poniedziałku do piątku w godzinach 9:00 – 21:00 oraz w soboty od 9:30 do 17:30.

Czy rankomat.pl to wiarygodny sprzedawca polis?

Jesteśmy zespołem specjalistów branży ubezpieczeniowej posiadających wieloletnie doświadczenie. Nasz kalkulator OC i AC jest udoskonalany na bieżąco, tak aby spełniał wszystkie oczekiwania użytkowników. Ubezpieczenia Rankomat Sp. z o.o. Sp.k. jest wiarygodną firmą wpisaną do Rejestru Agentów Ubezpieczeniowych KNF. Dzięki nam kierowcy zaoszczędzili na ubezpieczeniach przeszło 4.200.000 razy!

Nasz kalkulator to nie tylko e-produkt z automatycznym zestawieniem - to także możliwość bezpośredniego kontaktu z agentami ubezpieczeniowymi, którzy pomogą w doborze najlepszego ubezpieczenia samochodu.

Proponowane przez nas stawki ubezpieczenia OC, AC, ASS i NNW są w 100% wiarygodne.
Chronimy dane. Informacje wprowadzone przez Ciebie do formularza są przez nas chronione i szyfrowane.

Kalkulator ubezpieczeń OC AC - ceny OC od 309,00 zł Kalkulator OC AC, porównujący oferty z 10 największych TU, wybierze dla Ciebie sprawdzone ubezpieczenie OC I AC. Nie przepłacaj, sprawdź jak to działa! rankomat
Oceń nasz kalkulator
4.27 /5 z 753 ocen
Twoja ocena została już dodana: {{ratingCtrl.existingRating}}
cancel down-arrow back next angle-left angle-right cancel-tab