Porównywarka ubezpieczeń turystycznych

Użyj kalkulatora ubezpieczeń podróżnych, aby w 3 min. porównać ceny i zakres ubezpieczenia w wielu towarzystwach ubezpieczeniowych jednocześnie. Wybrane ubezpieczenie będziesz mógł kupić online płacąc kartą lub przelewem. Już ponad 515 000 Klientów oszczędziło kupując polisę z rankomat.pl

Jak szybko otrzymam polisę ubezpieczeniową?

Dokument poświadczający zakup polisy turystycznej prześlemy automatycznie po zaksięgowaniu składki w systemie płatności DotPay. Polisę w formacie PDF otrzymasz na podany w danych kontaktowych adres e-mail w ciągu minut od opłacenia wybranego ubezpieczenia. Polisa w takiej formie jest gotowa do pobrania oraz wydrukowania.

Co zrobić jeśli w razie konieczności skorzystania z ubezpieczenia?

W zależności od wybranej oferty polisa może obejmować pomoc w razie nieszczęśliwego wypadku, kradzieży czy też konieczności skorzystania z pomocy medycznej. W przypadku ich wystąpienia w pierwszej kolejności zgłoś ten fakt Centrum Alarmowemu (numer znajduje się na dokumencie polisy). Przedstawiciel towarzystwa ubezpieczeniowego udzieli niezbędnych informacji jak postąpić w danej sytuacji, gdzie udać się po pomoc medyczną (adresy przychodni, szpitali) bądź pomoc władz (adresy jednostek policji, konsulatów i ambasad). W przypadku gdy nie ma możliwości niezwłocznego zgłoszenia konieczności skorzystania z pomocy Centrum Alarmowemu, należy to zrobić w późniejszym czasie, tak szybko jak to będzie możliwe. Koniecznie należy zachować wszystkie rachunki i faktury wystawiane przez placówki medyczne, apteki, hotele itp., jeśli skorzystanie z nich było konieczne – będzie to podstawą do wypłacenia odszkodowania. Dokładny opis procedur postępowania przy zgłaszaniu zdarzenia zawierają Ogólne Warunki Ubezpieczenia dostępne dla każdego towarzystwa ubezpieczeniowego osobno.

Jaki kraj wskazać w ubezpieczeniu jeśli jadę do kilku państw?

Zaleca się zaznaczenie kraju, w którym będzie się przebywało najdłużej bądź kraj docelowy, jeśli przez inne kraje jedynie przejeżdżamy. Jeśli udajemy się do krajów takich jak Australia, Japonia, Kanada, Stany Zjednoczone warto wskazać jeden z tych krajów jako kraj docelowy, gdyż pomoże to w wyświetleniu ofert z podwyższonymi kosztami leczenia, które są wysokie w wymienionych państwach. Należy pamiętać, że towarzystwa ubezpieczeniowe zwykle wystawiają polisy obejmujące zasięgiem grupę Państw (np.: tylko kraje europejskie albo wszystkie kraje świata), dlatego warto sprawdzić na polisie dokładny zakres ochrony.

Posiadam kartę EKUZ czy pomimo to potrzebuję ubezpieczenia?

Tak, ponieważ Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego jest akceptowana tylko w państwach Unii Europejskiej oraz EFTY i tylko i wyłącznie w publicznych placówkach medycznych. Karta zapewnia również pokrycie kosztów jedynie podstawowych usług medycznych. Na bezpłatną pomoc można liczyć tylko w przypadku wizyt i zabiegów koniecznych z punktu widzenia ratowania zdrowia i życia. O klasyfikacji danej wizyty bądź zabiegu decyduje każdorazowo lekarz przyjmujący w danej placówce. EKUZ nie pokrywa też kosztów transportu powrotnego do kraju ani zakupu leków.

Czy zakup polisy jest bezpieczny?

Zakup polisy poprzez naszą stronę jest bezpieczny dzięki zastosowaniu bezpiecznego szyfrowanego połączenia. Strona internetowa została zweryfikowana i zapewnia sprawdzoną ochronę danych osobowych użytkowników. Stosujemy nowoczesne rozwiązania dzięki którym wypełnianie danych niezbędnych do wystawienia polisy oraz dokonywanie płatności online jest bezpiecznie. Płatności internetowe obsługuje firma DotPay gwarantująca ochronę transakcji internetowych.
Porównaj ubezpieczenia turystyczne od 15 zł | Rankomat.pl Wybierz najtańsze ubezpieczenie turystyczne z odpowiednią ochroną - porównaj ubezpieczenia podróżne zaufanych firm i kup polisę online w 3 min. rankomat
Oceń nasz kalkulator
4.29 /5 z 784 ocen
Twoja ocena została już dodana: {{ratingCtrl.existingRating}}