Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej.

Kierowcy, którzy dotychczas uważali, że wybór polisy OC i AC jest skomplikowany
i czasochłonny, już wkrótce zmienią zdanie. Z początkiem kwietnia wystartowała porównywarka ubezpieczeniowa rankomat.pl, która pozwala szybko i dokładnie porównać oferty wielu towarzystw i zakupić online najlepszą polisę. Dzięki unikatowemu algorytmowi RANKing TM, rankomat.pl umożliwia szybki wybór najkorzystniejszego ubezpieczenia nie tylko pod względem ceny, ale przede wszystkim zakresu ochrony ubezpieczeniowej.

Porównywarki ubezpieczeniowe są od kilku lat ogromnie popularne w krajach Europy Zachodniej, a szczególnie w Wielkiej Brytanii, gdzie w 2008 roku w ten sposób sprzedano aż 60% nowych polis samochodowych. Dzięki rankomat.pl teraz także w Polsce skróci się – do około 10 minut – proces porównywania ofert kilku różnych ubezpieczycieli. Mamy jednak większe ambicje, niż nasi zachodni koledzy. Nie chodzi nam wyłącznie o ceny ubezpieczeń. Za cel postawiliśmy sobie to, aby klient mógł za pomocą prostego narzędzia wybrać najlepszą polisę pod względem stosunku ceny do zawartości – mówi Wojciech Rabiej, szef rankomat.pl.

Po wejściu na stronę internetową www.rankomat.pl, kierowca wypełnia formularz zawierający pytania potrzebne do wyliczenia ofert ubezpieczenia. Następnie na ekranie użytkownika pojawiają się propozycje ubezpieczeń, które można uszeregować według cen. Ponadto rankomat.pl wykorzystuje unikalne rozwiązanie RANKing TM, które nadaje ocenę zakresowi ubezpieczenia i pozwala na porównanie cen do rzeczywistej zawartości poszczególnych ofert. Chodzi o to, aby użytkownik mógł wybrać ubezpieczenie tak łatwo, jak wybiera produkty na zwyczajnej półce w hipermarkecie, czyli przez zestawienie cech oferowanych produktów z ich cenami. Jeśli zechce przyjrzeć się bliżej konkretnej propozycji, otrzyma szczegółowe informacje o polisie i towarzystwie, które ją proponuje.

Dla porównania ofert użytkownik może na jednym ekranie zestawić ze sobą ich zakresy. A jeżeli zdecyduje się już na konkretną polisę, zostanie przekierowany na stronę ubezpieczyciela, na której dopisuje tylko swoje dane i – bez wychodzenia z domu – dokonuje zakupu. Polisa zostaje przesłana emailem, w formacie umożliwiającym jej samodzielne wydrukowanie i późniejszą identyfikację.

W tej chwili użytkownik rankomat.pl może otrzymać nawet 18 ofert ubezpieczenia samochodu. Serwis współpracuje już z HDI, PTU, Benefią, Compensą oraz InterRisk. Nasze plany w pierwszej kolejności obejmują rozpoczęcie współpracy z kolejnymi towarzystwami w zakresie ubezpieczeń samochodowych Do końca maja chcemy mieć w ofercie 9 towarzystw, do końca roku przynajmniej 12. Obecnie trwa wdrożenie kolejnych czterech towarzystw, które będą obecne na platformie do końca maja. Najważniejsze są oczekiwania naszych użytkowników, a oni chcieliby mieć po prostu jak najszerszy wybór – ocenia Michał Laskowski, Dyrektor Marketingu iklu S.A., właściciela rankomat.pl.

Serwis rankomat.pl jest w pełni niezależną i obiektywną porównywarką, co oznacza, że nie sprzedaje przestrzeni reklamowej na swoich stronach, a towarzystwa ubezpieczeniowe przystępują do niego na równych prawach. Z każdym partnerem podpisujemy umowy o współpracy, a potem wspólnie pracujemy nad tym, aby użytkownik mógł samodzielnie porównać i kupić online wybraną polisę – dodaje Michał Laskowski.

logo innowacyjna gospodarka
RANKOMAT.PL SPÓŁKA AKCYJNA z siedzibą w Warszawie przy ul. Leszno 14 informuje o realizacji projektu "Wdrożenie platformy B2B optymalizującej procesy agencyjne" współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego okres realizacji: 2013 - 2015
logo europejskiego funduszu rozwoju regionalnego