Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej.

1.    Co to jest rankomat.pl?

rankomat.pl to po prostu niezależna internetowa porównywarka ubezpieczeniowa, specjalizująca się w porównywaniu ofert ubezpieczeń samochodowych.

rankomat.pl umożliwia Ci nie tylko porównywanie cen ubezpieczeń dostępnych na rynku, ale także zakresu ich rzeczywistej ochrony - dzięki algorytmowi RANKingTM. Ceny podawane w rankomat.pl są ostateczne i wiążące, a każdą ofertę będzie można docelowo kupić online.

Badania cenowe dowodzą, że nie ma najlepszego i najtańszego ubezpieczyciela dla każdego polskiego kierowcy. Ubezpieczyciele stosują różne strategie cenowe i produtkowe w oparciu o szczegółowye dane kierowców. To powoduje, że indywidualny kierowca nie wie, kto tak naprawdę może mieć dla niego najlepszą ofertę. Np. nawet jeśli Twój dobry znajomy ma najlepszą ofertę w Towarzystwie X nie oznacza to wcale, że dla Ciebie X nie będzie najgorszą propozycją na rynku.

2.    Jak długo trwa proces wyboru ubezpieczenia w rankomat.pl?

Aby porównać ubezpieczenia dla swojego samochodu przy pomocy rankomat.pl, potrzebujesz od ok. 3 do  10 minut. Czas poświęcisz głównie na wpisanie danych swoich oraz swojego auta.

3.    Czy strona rankomat.pl służy tylko do przeglądania ofert, czy można również kupić na niej ubezpieczenie?

Cechą, która wyróżnia rankomat.pl na rynku, jest możliwość zakupu online każdej polisy naszych Partnerów (MTU, HDI, Generali Direct, Benefia, Aviva, Ergo Hestia - You Can Drive, AXA Direct, Allianz Direct, Proama, Link4).

Tam gdzie jest to możliwe, oznacza to przekierowanie na stronę sprzedażową danego towarzystwa ubezpieczeniowego. Jeżeli ubezpieczyciel nie ma własnego systemu do sprzedaży polis online, proponujemy skorzystanie ze specjalnie w tym celu stworzonego systemu internetowej multiagencji ubezpieczeniowej, która potrafi obsłużyc wszystkie takie transakcje online.

4.    Dlaczego trzeba odpowiedzieć na tak wiele pytań w rankomat.pl?

Jest to mniej więcej standardowa liczba pytań, na które odpowiadasz także w rozmowie z agentem ubezpieczeniowym, czy konsultantem ubezpieczyciela direct.

Wszystko służy temu, aby możliwe precyzyjnie przygotować dla Ciebie oferty, spełniające Twoje oczekiwania. Druga korzyść jest taka, że formularz wypełniasz w pełni świadomie i samodzielnie, co pozwoli Ci uniknąć przykrych niespodzianek w procesie ewentualnej likwidacji szkód.

Dodatkowo, dla Twojej wygody wszystkie Twoje odpowiedzi zostaną zachowane w Twoim koncie, tak abyś nie musiał/a wszystkiego wpisywać ponownie przy następnej wizycie.

5.    Czy podana cena na 100% jest ceną ostateczną?

Tak, ceny naszych Partnerów  (MTU, HDI, Generali Direct, Benefia, Aviva, Ergo Hestia - You Can Drive, AXA Direct, Allianz Direct, Proama, Link4) podane na rankomat.pl są w 100% ostateczne i wiążące.

Jeżeli popełnimy błąd przy kwotowaniu, pokryjemy go z własnej kieszeni – Ty kupujesz polisę za tyle, za ile zobaczysz ją w rankomat.pl o ile informacje podane przez Ciebie na formularzu są prawdziwe.

6.    Kto przyśle mi polisę?

Polisę prześle Ci e-mailem wybrane przez Ciebie towarzystwo ubezpieczeniowe lub internetowy agent ubezpieczeniowy. Wystarczy wydrukować certyfikat OC - i w drogę.

7.    Nie mogę znaleźć swojego samochodu w bazie. Dlaczego?

Niestety, istniejące bazy samochodów, jeżdżących po polskich drogach, nie są doskonałe.  Jest tak dlatego, że bardzo dużo aut zostało sprowadzonych indywidualnie z zagranicy, co utrudnia ich właściwe sklasyfikowanie.

Jeżeli nie udało Ci się znaleźć swojego samochodu, prześlij nam jego dane na adres lepszy@rankomat.pl: rodzaj pojazdu, marka, model, ilość drzwi, nadwozie, rodzaj paliwa, pojemność, liczba drzwi, wersja (typ). W ciągu 24h przedstawimy Ci dostępne u nas oferty ubezpieczenia stworzone przez nas „ręcznie”, postaramy się także dodać Twoje auto do baz, z których korzystamy.

8.  Nie udało mi się przejść formularza rejestracji. Dlaczego?

Przede wszystkim sprawdź obrazek captcha: wielkości liter, które przepisujesz z obrazka mają znaczenie.

Musisz wyrazić również wymagane zgody na przekazywanie Twoich danych osobowych. W myśl restrykcyjnego w tym zakresie polskiego prawa, nie możemy bez tych zgód oferować i sprzedawać Ci ubezpieczeń różnych towarzystw ubezpieczeniowych.

logo innowacyjna gospodarka
RANKOMAT.PL SPÓŁKA AKCYJNA z siedzibą w Warszawie przy ul. Leszno 14 informuje o realizacji projektu "Wdrożenie platformy B2B optymalizującej procesy agencyjne" współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego okres realizacji: 2013 - 2015
logo europejskiego funduszu rozwoju regionalnego