Mieszkanka woj. małopolskiego otrzymała w październiku bardzo atrakcyjną ofertę OC, za jedyne 446 złotych. To wyjątkowo niska składka, biorąc pod uwagę, że posiadacze BMW płacą za polisę średnio o 28% więcej niż wynosi średnia cena w kraju.

Porównaj ceny OC i AC
CUR_URL:https://rankomat.pl/samochod/446-zl-za-oc-na-bmw-najtansza-polisa-pazdziernika?utm_source=wykop&utm_medium=ads&utm_campaign=wykop+ads+art&utm_content=wykop+bmw&rt_so=wykop&rt_med=ads&rt_camp=wykop+ads+art

Choć posiadacze samochodów marki BMW muszą z reguły liczyć się z wyższą ceną ubezpieczenia OC, to i wśród nich zdarzają się wyjątki. Właścicielka BMW z woj. małopolskiego otrzymała ofertę OC tańszą o 53% od średniej ceny OC proponowanej w październiku wszystkim kierowcom BMW (959 zł).

Jakie cechy właścicielki pojazdu i jej samochodu sprawiły, że zaproponowane jej ubezpieczenie było tak korzystne cenowo?

BMW? Owszem, ale dla doświadczonego kierowcy

Mieszkanka Wierzchosławic, która w październiku otrzymała najtańszą propozycję OC, nie należy do najmłodszej grupy kierowców (ma 43 lata). To mogło wpłynąć na obniżenie ceny ubezpieczenia jej pojazdu.

W ubiegłym miesiącu najmłodsi właściciele BMW płacili średnio za OC 151% więcej niż grupa wiekowa, do której należy mieszkanka Wierzchosławic:

 • 18 - 25 lat: 1964 zł
 • 26 - 30 lat: 935 zł
 • 31 - 40 lat: 758 zł
 • 41 - 50 lat: 781 zł
 • 51 lat lub więcej: 762 zł

Wiek właścicielki BMW to tylko jeden z czynników, które mogły obniżyć składkę OC. Nie bez znaczenia był również:

 • długi staż w prowadzeniu pojazdów (kobieta posiada prawo jazdy od 1993 r.),
 • maksymalne zniżki w OC z tytułu bezszkodowej jazdy (60%),
 • miejsce zamieszkania - właścicielka BMW mieszka w niewielkiej wsi Wierzchosławice, o małym natężeniu ruchu drogowego;
 • stan cywilny - osoby posiadające rodzinę postrzegane są zazwyczaj jako bardziej rozważne na drodze;
 • wykonywany zawód - właścicielka BMW jest gospodynią domową, co może sugerować, że nie korzysta z samochodu bardzo intensywnie.

BMW? Tak, ale z mniejszą pojemnością silnika

Mieszkanka Wierzchosławic, która w październiku 2018 r. otrzymała najtańszą ofertę OC na swoje BMW, posiada auto z pojemnością silnika 1,6. Przy większej pojemności, cena polisy nie byłaby już tak atrakcyjna. Z wyliczeń w naszym kalkulatorze OC wynika, że:

 • gdyby 43-latka posiadała ten sam model (BMW seria 1, 116i),ale z silnikiem o pojemności (2,0),koszt najtańszej proponowanej polisy byłby wyższy o 10%;
 • zmiana auta na model coupe 135i z silnikiem 3,0 oznaczałaby dla niej jeszcze większą podwyżkę ceny OC, bo o 31%.

Właściciele samochodów marki BMW płacą często więcej za OC, z powodu sportowego charakteru auta i możliwości rozwijania nim większych prędkości. Ubezpieczenie takiego pojazdu stanowi dla towarzystw wyższe ryzyko, ponieważ skutki kolizji lub wypadku mogą być bardzo poważne.

W III kwartale 2018 roku właściciele samochodów z najmniejszą pojemnością silnika płacili za OC 44% mniej niż posiadacze aut z silnikiem powyżej 3,0.

Model BMW również ma znaczenie

Cena OC może zależeć również od modelu samochodu. Przykładowo, w III kwartale br. najdroższe oferty OC otrzymywali posiadacze BMW serii 7, natomiast seria 1 uplasowała się na drugim miejscu w naszym rankingu cen. 43-latka z woj. małopolskiego posiada właśnie ten model samochodu.

Oczywiście należy pamiętać, że o wysokości średnich cen OC dla poszczególnych modeli BMW mogą decydować także dane techniczne najczęściej ubezpieczanych pojazdów (wśród modeli BMW serii 7 jest znacznie więcej aut z dużą pojemnością silnika niż np. w przypadku serii 1).

Tanie OC na BMW? To możliwe!

Doradzanie wszystkim miłośnikom BMW, aby zmienili samochód na inny model, byłoby sporym błędem. Tym bardziej, że oni również mają szansę na zakup tańszej polisy. Najważniejsze, aby nie sugerowali się ofertą jednego towarzystwa, tylko porównali propozycje większej grupy ubezpieczycieli. Podczas poszukiwań najtańszego OC na BMW warto pamiętać, że nawet firma która nie przepada za tą marką, może nas docenić za inne dane, np. wiek, doświadczenie, bezszkodową jazdę, czy też bezpieczniejszy w jej ocenie model samochodu.