Ubezpieczenia turystyczne - porównaj ceny i kup online!

Użyj kalkulatora ubezpieczeń podróżnych, aby w 3 min. porównać ceny i zakres ubezpieczenia w wielu towarzystwach ubezpieczeniowych jednocześnie. Wybrane ubezpieczenie będziesz mógł kupić online płacąc kartą lub przelewem. Już ponad 515 000 Klientów oszczędziło kupując polisę z rankomat.pl

Dlaczego warto kupić ubezpieczenie turystyczne?

Ubezpieczenie podróżne to ochrona, dzięki której w razie problemów można otrzymać pełne wsparcie w trudnych sytuacjach, jakie mogą nas spotkać podczas wyjazdu za granicę. W razie kłopotów zdrowotnych uniknie się kosztownych opłat za leczenie (w przypadku korzystania z pomocy medycznej na świecie, również w krajach Unii Europejskiej i EFTA, gdzie tylko część usług refunduje EKUZ). W razie nieszczęśliwego wypadku, w wyniku którego dojdzie do trwałego uszczerbku na zdrowiu, zostanie wypłacone stosowne odszkodowanie – dla ubezpieczonego lub osoby przez niego poszkodowanej. Ubezpieczenie turystyczne sprawdzi się też w razie kradzieży bagażu bądź sprzętu sportowego – ubezpieczyciel wypłaci odszkodowanie rekompensujące poniesioną stratę.

Assistance zapewni wsparcie informacyjne oraz organizacyjne – jeśli za granicą będziemy mieć jakieś problemy z prawem czy zdrowiem, towarzystwo ubezpieczeniowe zapewni pomoc prawnika, tłumacza, opiekę medyczną bądź przyjazd bliskich osób. Ubezpieczenie podróżne przyda się w każdej niestandardowej sytuacji – również podczas wypraw górskich czy rejsów morskich (pokryje koszty ewentualnego ratownictwa) oraz podróży samolotem (zapewnia rekompensatę wydatków poniesionych w razie opóźnienia lotu lub bagażu). Dzięki takiej ochronie uniknie się finansowych konsekwencji nieszczęśliwych wypadków, kradzieży czy problemów zdrowotnych. Tym bardziej, że ta polisa nie jest dużym wydatkiem – można mieć ją już od 3,11 zł dziennie.

Ubezpieczenie turystyczne a zagubiony bagaż?

Linie lotnicze każdego roku gubią miliony bagaży pasażerów na całym świecie. Co prawda, po jakimś czasie walizki wracają do swojego właściciela, ale takie opóźnienie może potrwać nawet do kilku dni. W takiej sytuacji doskonałym wsparciem będzie ubezpieczenie podróżne z opóźnieniem bagażu. Ubezpieczyciel (na podstawie danych z rachunków i faktur) wypłaci koszty poniesione w czasie oczekiwania na bagaż, a przeznaczone na zakup środków higienicznych i kosmetycznych czy ubrań. Niemal każde ubezpieczenie turystyczne posiada opcję ochrony od opóźnienia bagażu. Zwykle jest określona kwota do jakiej zostaną zwrócone koszty. Warto wzbogacić ubezpieczenie wyjazdu również o ochronę bagażu przed kradzieżą.

Uprawianie sportów w podróży - czy jestem chroniony?

To zależy od uprawianego sportu. Niektóre aktywności są klasyfikowane jako sporty amatorskie (np. jazda na rowerze, aerobik, badminton, jazda konna, joga, piesze wędrówki górskie, jazda na rolkach, piłka nożna, taniec towarzyski, wędkarstwo, jogging) i są chronione w ramach standardowego ubezpieczenia turystycznego. Pozostałe sporty ubezpieczyciele uznają za ekstremalne lub wysokiego ryzyka. Podstawowe ubezpieczenie wyjazdu w przypadku takich aktywności już nie wystarczy, konieczne będzie rozszerzenie ochrony za dodatkową składką. Do sportów wysokiego ryzyka ubezpieczyciele zaliczają między innymi narciarstwo i snowboarding, surfing, nurkowanie, wspinaczkę górską powyżej 3000 metrów, kolarstwo górskie, żeglarstwo, rafting, sporty motorowodne. Ubezpieczenie podróżne z rozszerzeniem o sporty ekstremalne dotyczy między innymi skoków na bungee, paralotniarstwa, jazdy poza stokiem narciarskim, speleologii czy sportów powietrznych. Warto jednak pamiętać, że każde towarzystwo ubezpieczeniowe ma własną klasyfikację sportów – można się z nią zapoznać w Ogólnych Warunkach Ubezpieczenia (OWU). To, co dane ubezpieczenie podróży zapewnia w ramach standardu, u innego ubezpieczyciela może być wymagane w ramach rozszerzenia ochrony.

Co obejmuje ubezpieczenie podróżne?

 • Koszty leczenia i ratownictwa
 • Jeśli podczas podróży dopadnie Cię choroba lub trafisz do szpitala, to wszystkie koszty związane z leczeniem, pobytem w szpitalu czy akcją ratowniczą pokryje ubezpieczyciel. Opłacone zostaną badania, zabiegi, leki, a także transport do kraju czy niekiedy nawet pobyt bliskich w czasie hospitalizacji.

 • Ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków (NNW)
 • Jeśli podczas wyjazdu zagranicznego złamiesz nogę albo przydarzy Ci się inny nieszczęśliwy wypadek, to ubezpieczyciel wypłaci Ci odszkodowanie za trwały uszczerbek na zdrowiu.

 • Ubezpieczenie OC w życiu prywatnym
 • Twoje dziecko stłukło szybę w hotelu? A może Ty nieumyślnie wjechałeś w narciarza podczas zjeżdżania ze stoku? Ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej pokryje koszty ewentualnego zadośćuczynienia.

 • Ubezpieczenie bagażu i sprzętu sportowego
 • Jeśli w czasie pobytu za granicą, twój bagaż zostanie skradziony, to ubezpieczenie zrekompensuje poniesione straty.

 • Ubezpieczenie dla aktywnych
 • Uprawiasz sporty ekstremalne lub wysokiego ryzyka? W razie wypadku podczas aktywności, ubezpieczyciel pokryje koszty leczenia, ratownictwa i zapewni odszkodowanie.

 • Assisatnce samochodowy
 • Podróżujesz samochodem? Dzięki ubezpieczeniu w razie problemów z pojazdem otrzymasz stosowną pomoc, między innymi holowanie, naprawę, samochód zastępczy, pomoc prawną w razie wypadku czy zakwaterowanie na czas usuwania awarii.

 • Ubezpieczenie od opóźnienia lotu
 • Jeśli samolot odleci z opóźnieniem (powyżej 5 lub 6 godzin), ubezpieczyciel zrekompensuje Ci koszty poniesione na zakup posiłków, środków higieny czy rezerwację noclegu w czasie oczekiwania na lot.

 • Ubezpieczenie od opóźnienia bagażu
 • Linie lotnicze zgubiły Twój bagaż? W ramach odszkodowania otrzymasz zwrot kosztów poniesionych na zakup ubrań, niezbędnych kosmetyków i środków higieny w czasie oczekiwania na zagubiony bagaż.

 • Ubezpieczenie dla chorych przewlekle
 • Pozostajesz pod opieką lekarza? Przyjmujesz leki na nadciśnienie, cukrzycę, astmę lub inne zdiagnozowane i leczone choroby? Musisz rozszerzyć standardowe ubezpieczenie podróżne o ochronę chorób przewlekłych. W razie pogorszenia się stanu zdrowia ze względu na chorobę, ubezpieczyciel pokryje wszystkie koszty leczenia i udzielonej pomocy.

 • Ubezpieczenie pracy fizycznej
 • Jeśli wyjeżdżasz za granicę by pracować, to w przypadku zajęć fizycznych standardowe ubezpieczenie turystyczne nie wystarczy. Stosowne rozszerzenie ochrony pokryje koszty leczenia w razie wypadków w miejscu pracy lub związanych z wykonywaniem obowiązków zawodowych.

 • Ubezpieczenie kosztów rezygnacji z wyjazdu
 • Wykupiłeś wycieczkę w biurze podróży z dużym wyprzedzeniem? Ubezpieczenie pokryje koszty poniesione w razie konieczności rezygnacji z wyjazdu.

Kiedy ochroni Cię ubezpieczenie podróżne? (w jakich przykładowych sytuacjach)

 • Jeśli dopadnie Cię zemsta faraona podczas urlopu w Egipcie.
 • W razie złamania nogi podczas skoku do basenu.
 • Jeśli rozboli Cię ząb i musisz skorzystać z pomocy dentysty.
 • W razie włamania do pokoju hotelowego i kradzieży bagażu.
 • Jeśli samolot spóźni się powyżej 5 godzin.
 • W razie pobytu dziecka w szpitalu zagranicznym ubezpieczyciel zorganizuje pobyt dla Ciebie na czas opieki nad dzieckiem.
 • Jeśli stłuczesz coś w hotelowej restauracji i właściciel będzie domagał się pokrycia strat.
 • W razie wypadku na rowerze.
 • Jeśli podczas zbierania owoców w Niemczech nadwyrężysz sobie kręgosłup.
 • W razie awarii samochodu podczas podróży na Chorwację.
 • Jeśli w terminie wyjazdu na wycieczkę z biurem podróży wypadnie Ci egzamin na uczelni.

Zapomniałem kupić ubezpieczenie turystyczne - co teraz?

W każdej chwili możesz je wykupić, nawet na lotnisku czy już podczas pobytu za granicą. Wystarczy tylko dostęp do internetu. Wypełniasz dane w naszym kalkulatorze, porównujesz oferty i wybierasz najbardziej dopasowane ubezpieczenie na wyjazd. Opłacasz składkę online, dokument polisy przychodzi na maila, a jej numer SMS-em. Jeśli ubezpieczenie turystyczne zostało wykupione już podczas pobytu za granicą, to obowiązuje karencja – ochrona zacznie działać po kilku dniach (każdy ubezpieczyciel tę liczbę dni ustala indywidualnie, można sprawdzić to w OWU).

Jak działa ubezpieczenie turystyczne? Krok po kroku

 1. Potrzebujesz skorzystać z ubezpieczenia podróży? W pierwszej kolejności skontaktuj się z centrum alarmowym lub informacyjnym towarzystwa ubezpieczeniowego, w którym wykupiłeś polisę (numer znajduje się na dokumencie).
 2. W razie problemów ze zdrowiem, doradca wskaże Ci, z której placówki możesz skorzystać, by nie musieć pokrywać kosztów najpierw z własnej kieszeni.
 3. Zachowuj wszystkie faktury i rachunki związane z leczeniem – dzięki temu odzyskasz poniesione koszty.
 4. Padłeś ofiarą kradzieży? Pamiętaj, by zachować sprawozdanie policyjne i zgłosić zdarzenie do centrum alarmowego/informacyjnego.
 5. Masz problemy z prawem za granicą, potrzebujesz tłumacza lub wsparcia informacyjnego? Skontaktuj się z centrum alarmowym/informacyjnym, by otrzymać pomoc w ramach ubezpieczenia na wyjazd.

Ubezpieczenie turystyczne a choroby przewlekłe

Standardowe ubezpieczenie podróżne nie pokrywa kosztów związanych z leczeniem na skutek chorób zdiagnozowanych przez wyjazdem zagranicznym. Jeśli więc masz problemy z nadciśnieniem, cukrzycę, astmę czy inną chorobę, na którą zażywasz leki lub pozostajesz pod stałą opiekę lekarza, musisz dokupić rozszerzenie ochrony o choroby przewlekłe. Tylko takie ubezpieczenie turystyczne w pełni będzie chronić w razie pogorszenia się stanu zdrowia.

Jak kupić ubezpieczenie turystyczne online?

Wystarczy porównać oferty ubezpieczeń podróżnych online w naszym kalkulatorze na rankomat.pl. W tym celu trzeba wypełnić krótki formularz, określając cel wyjazdu, długość pobytu, liczbę wyjeżdżających oraz ich daty urodzenia. Ochronę można dopasować pod kątem zakresu ubezpieczenia, kierunku i charakteru wyjazdu czy dodatkowych elementów. Po wybraniu oferty należy uzupełnić swoje dane osobowe oraz opłacić składkę online. Dokument ubezpieczenia otrzyma się na maila (można go pobrać lub wydrukować), a potwierdzenie zawarcia umowy wraz z numerem polisy - SMS-em.

Porównaj ubezpieczenia turystyczne od 15 zł | Rankomat.pl Wybierz najtańsze ubezpieczenie turystyczne z odpowiednią ochroną - porównaj ubezpieczenia podróżne zaufanych firm i kup polisę online w 3 min. rankomat
Oceń nasz kalkulator
4.65 /5 z 110 ocen
Twoja ocena została już dodana: {{ratingCtrl.existingRating}}
cancel down-arrow back next angle-left angle-right cancel-tab