Porównaj sam oferty interesujących Cię ubezpieczeń. Kup polisę online i zgarnij 50 zł zwrotu! Sprawdź szczegóły
Wolisz porozmawiać?Skontaktuj się z nami.
Skorzystaj z pomocy jednego z 200 naszych Doradców.
Pracujemy:
pn. - pt.9:00 - 21:00
sob.9:30 - 17:30
Zadzwoń22 270 00 00

Czy ochrona od pandemii Covid-19 obejmuje też kobiety w ciąży?

Tak, o ile nie jest wymagane dokupienie rozszerzenia ochrony o choroby przewlekłe lub ciąża od konkretnego tygodnia nie jest wyłączeniem ochrony. Niektóre towarzystwa wymagają, by kobiety od określonego w Ogólnych Warunkach Ubezpieczenia tygodnia ciąży posiadały dodatkową ochronę lub w ogóle nie decydują się na takie wsparcie.

Dotyczy to zarówno standardowej polisy, jak i ochrony od zachorowania na Covid-19. Wszystko więc zależy regulacji danego ubezpieczyciela. Takie informacje można znaleźć w Ogólnych Warunkach Ubezpieczenia. Część ubezpieczycieli swoją ochroną obejmuje tylko kobiety do 26. lub 32. tygodnia ciąży. Inne towarzystwa wymagają rozszerzenia polisy za dodatkową składką.

Są też firmy, które nie mają żadnych regulacji w tym zakresie - kobiety w ciąży do samego porodu mogą zakupić polisę wraz z ochroną od Covid-19 w normalnej cenie. Należy to zweryfikować jeszcze przed zakupem ubezpieczenia, by nie okazało się że polisa nie gwarantuje pełnej ochrony kobietom w ciąży.

Powiązane pytania i odpowiedzi

Kup ubezpieczenie od 2,29 zł dziennie

Zapewnij sobie spokojne wakacje

Nie wiesz gdzie szukać odpowiedzi?

Skontaktuj się z nami. Nasze Biuro Obsługi Klienta jest do Twojej dyspozycji od poniedziałku do piątku od 9-21 i w soboty od 9:30 - 17:30.

logo innowacyjna gospodarka
UBEZPIECZENIA RANKOMAT Sp. z o.o. Sp.k. z siedzibą w Warszawie przy ul. Wolska 88 informuje o realizacji projektu "Integracja systemu informatycznego multiagencji ubezpieczeniowej INSU z serwisami towarzystw „direct” w celu optymalizacji procesów sprzedażowych produktów ubezpieczeniowych" współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego okres realizacji: 2007 - 2013
logo europejskiego funduszu rozwoju regionalnego