Wolisz porozmawiać?Skontaktuj się z nami.
Skorzystaj z pomocy jednego z naszych 200 Doradców.
Pracujemy:
pn. - pt.9:00 - 21:00
sob.9:30 - 17:30
Zadzwoń22 270 00 00
ZadzwońWhatsApp

Zachorowałem na Covid-19/ mam pozytywny wynik testu i muszę odwołać wyjazd. Czy mogę zrezygnować z ubezpieczenia turystycznego?

Tak. Ubezpieczyciele dają możliwość wypowiedzenia umowy ubezpieczenia, można więc to zrobić również w przypadku odwołaniu wyjazdu ze względu na zakażenie koronawirusem. Należy przygotować pisemne wypowiedzenie umowy. Każdy ubezpieczyciel ma prawo do ustalenia własnego okresu wypowiedzenia. Może on wynieść od 7 do nawet 30 dni. Za początek okresu wypowiedzenia uznawana jest data otrzymania pisma przez ubezpieczyciela.

Jeśli musisz zrezygnować z polisy, warto skontaktować się z naszym doradcą pod numerem 22 270 00 00 lub mailowo: turystyka@rankomat.pl lub bezpośrednio z towarzystwem, którego polisę się kupiło.

Powiązane pytania i odpowiedzi

Kup ubezpieczenie od 2,29 zł dziennie

Zapewnij sobie spokojne wakacje

Nie wiesz gdzie szukać odpowiedzi?

Skontaktuj się z nami. Nasze Biuro Obsługi Klienta jest do Twojej dyspozycji od poniedziałku do piątku od 9-21 i w soboty od 9:30 - 17:30.

logo innowacyjna gospodarka
UBEZPIECZENIA RANKOMAT Sp. z o.o. Sp.k. z siedzibą w Warszawie przy ul. Wolska 88 informuje o realizacji projektu "Integracja systemu informatycznego multiagencji ubezpieczeniowej INSU z serwisami towarzystw „direct” w celu optymalizacji procesów sprzedażowych produktów ubezpieczeniowych" współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego okres realizacji: 2007 - 2013
logo europejskiego funduszu rozwoju regionalnego