Kalkulator OC i AC - porównaj ceny i kup ubezpieczenie samochodu online

Używając kalkulatora OC AC w 7 min. porównasz ceny i zakres ubezpieczenia samochodu w 12 firmach ubezpieczeniowych. Wybrane ubezpieczenie będziesz mógł kupić online lub u Agenta. Już ponad 530 000 kierowców kupiło tanie OC i AC z rankomat.pl

Najczęściej zadawane pytania i odpowiedzi:

Jak działa kalkulator OC AC NNW rankomat.pl?

System naszego kalkulatora jest połączony z systemami ubezpieczycieli, dlatego składki, jakie otrzymasz po wprowadzeniu swoich danych będą rzeczywiste i od razu będziesz mógł skorzystać z zakupu polisy. Ubezpieczenie samochodu jest prostsze niż myślisz.

Formularz został stworzony tak, aby udzielić odpowiedzi na wszystkie pytania, jakich wymagają ubezpieczyciele. Dzięki temu kalkulator OC i AC na końcu wskaże różne oferty, zarówno samego OC, jak i produktów dobrowolnych, tj. AC NNW i assistance. Możesz porównać ceny ubezpieczenia i od ręki kupić polisę.

Dla jakich aut obliczę ceny w kalkulatorze ubezpieczeń?

Aktualnie nasz system jest przygotowany na obliczenie składki dla samochodów osobowych, służących do użytku prywatnego. Kalkulator nie przeliczy oferty dla samochodów starszych niż 30 lat i przeznaczonych poza europejski rynek. Wynika to z ograniczenia bazy CEPiK.

Dlaczego kalkulator ubezpieczeń zawiera tyle pytań?

Ubezpieczyciele zanim przedstawią ofertę na OC i AC, muszą przeliczyć ryzyko związane z wystąpieniem szkody. Dlatego niezbędne są odpowiedzi na pytania w naszym kalkulatorze. Pytania dotyczą zarówno kierowcy, jak i samochodu.

Kalkulator składa się z czterech sekcji:

1. Podstawowe informacje o samochodzie

 • marka,
 • model,
 • rok produkcji,
 • rodzaj silnika,
 • pojemność silnika,
 • liczba drzwi,
 • wersja pojazdu według Eurotax i Info-Expert.

Są to informacje, jakie niektórzy kierowcy są w stanie wpisać bez korzystania z dowodu rejestracyjnego. Na tym etapie także zapytamy cię kiedy kończy ci się polisa, aby ustawić właściwą datę do ewentualnego zawarcia umowy ubezpieczenia.

2. Szczegółowe informacje o pojeździe

 • sposób wykorzystania auta,
 • aktualny i planowany przebieg,
 • liczba kolejnych właścicieli,
 • kraj i data pierwszej rejestracji,
 • zabezpieczenia antykradzieżowe (w przypadku AC).

Niektóre zakłady ubezpieczeń do wyliczenia OC online wymagają podania numeru rejestracyjnego. Nie masz obowiązku podawania, ale musisz liczyć się z tym, że nie otrzymasz oferty z towarzystw ubezpieczeniowych, które wymagają numeru rejestracyjnego do przeliczenia OC i AC.

3. Pytania dotyczące właściciela samochodu

 • imię,
 • nazwisko
 • PESEL.

Masz możliwość, aby nie wpisywać tych danych, wówczas kalkulator OC i AC przeliczy składkę na podstawie:

 • imię,
 • daty urodzenia,
 • roku uzyskania prawa jazdy,
 • miejsca zamieszkania,
 • płci,
 • stanu cywilnego,
 • liczby posiadanych dzieci.

Jeżeli samochód będzie użytkowała młoda osoba, także jest miejsce na wpisanie jej wieku w naszym kalkulatorze. Niektóre towarzystwa wymagają takiej informacji do przeprowadzenia oceny ryzyka.

4. Historia ubezpieczenia właściciela pojazdu

W formularzu kalkulatora OC jest miejsce na wpisanie liczby lat, w których wykupywałeś polisy OC. Jest także miejsce na wpisanie liczby szkód. Na podstawie tych danych poznasz ceny ubezpieczeń w różnych towarzystwach ubezpieczeniowych.

Dlaczego firmy ubezpieczeniowe pytają o stan cywilny i liczbę dzieci?

Firmy ubezpieczeniowe obliczają ryzyko wystąpienia szkody. Pomóc mają w tym pytania o życie osobiste – składki dla osób niezamężnych są zazwyczaj wyższe niż dla osób w związkach małżeńskich. Posiadanie dzieci także wpływa na bezpieczniejszą jazdę, dlatego osoby, które są rodzicami mogą liczyć na zniżki w cenach ubezpieczeń samochodowych.

Jak towarzystwa weryfikują historię ubezpieczenia?

Towarzystwa ubezpieczeniowe pobierają historię ubezpieczenia z UFG, gdzie gromadzone są wszystkie informacje o zawartych polisach oraz zgłoszonych szkodach. Podając nieprawdziwe informacje do ubezpieczenia OC i AC, narażasz się na dopłatę do polisy. Nie warto tego robić.

Czy musisz podawać PESEL?

Przy kalkulacji nie musisz, jednak przy zawarciu polisy będzie on niezbędny. Podając od razu numer PESEL pozwolisz na weryfikację w UFG twoich zniżek, co potwierdzi twoją deklarowaną historię ubezpieczenia i ceny ubezpieczeń będą wiarygodne.

Czy możesz przeliczyć ubezpieczenie samochodu, jeżeli dopiero planujesz jego zakup?

Oczywiście. Musisz znać tylko podstawowe informacje o tym samochodzie, tj. marka, model, pojemność czy rok produkcji. Pamiętaj, że to wyliczenie ma charakter orientacyjny i może zmienić się za jakiś czas lub po podaniu dokładnych parametrów pojazdu.

Dlaczego w kalkulatorze muszę deklarować młodszego użytkownika?

Wszystko po to, aby ubezpieczyciel mógł określić ryzyko wystąpienia szkody. Młodzi kierowcy powodują więcej wypadków, są nieostrożni i niedoświadczeni. Dlatego to dla wielu ubezpieczycieli sygnał, żeby zwiększyć składkę.

Czy marka i model wpływają na cenę OC?

Tak, wszystkie dane dotyczące pojazdu tworzą składowe do ostatecznej oferty. Nie tylko marka i model, ale także pojemność, rodzaj paliwa, przebieg, rok produkcji. Ubezpieczyciele korzystają ze statystyk, które pokazują, jakie samochody były przyczyną kolizji drogowych.

Czy podanie danych jest całkowicie bezpieczne?

Dane zgromadzone w kalkulatorze OC są całkowicie bezpieczne. Przestrzegamy RODO. System spełnia obowiązujące w naszym kraju normy bezpieczeństwa. Baza naszych klientów jest zarejestrowana w biurze Generalnego Inspektora Danych Osobowych. Dbamy o to, aby dane nie zostały przekazane osobom nieupoważnionym. Zebranie danych pozwoli na przygotowanie ofert OC AC.

Czy musisz odpowiadać na wszystkie pytania, które zawiera kalkulator OC AC?

Nie masz takiego obowiązku, ale pomijając odpowiedzi na pytania służące do wyliczenia wysokości ubezpieczenia OC, niektóre firmy nie będą w stanie przedstawić ci propozycji ubezpieczenia. Jeżeli odpowiesz na wszystkie pytania, oferty OC będą sprecyzowane i będziesz mógł wybrać najlepsze dla siebie ubezpieczenie OC.

Czy mogę wyliczyć składkę, będąc współwłaścicielem samochodu?

Tak. Musisz wpisać tylko właściwe dane do kalkulatora OC online i system przeliczy dokładną składkę, uwzględniając zarówno twoją historię ubezpieczenia, jak i właściciela. Ubezpieczenie OC może wykupić jeden z właścicieli.

Czy skorzystanie z kalkulatora OC AC jest darmowe?

Firmy ubezpieczeniowe, które z nami współpracują udostępniły nam swój kalkulator, aby móc przestawić najlepsze oferty ubezpieczenia. Jeżeli klient zdecyduje się na zakup ubezpieczenia, otrzymujemy prowizję od towarzystw ubezpieczeniowych, a ty płacisz tylko za swoją polisę. Dzięki temu możemy ci całkowicie za darmo udostępnić system do przeliczania OC AC, który zaoszczędzi twój czas i pieniądze.

Jakie produkty można kupić oprócz ubezpieczenia OC?

W naszym kalkulatorze można poznać wysokość składki, jaką trzeba zapłacić nie tylko za ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej posiadaczy pojazdów mechanicznych, ale także za ubezpieczenia dobrowolne, tj. AC, NNW, Assistance. Zanim zdecydujesz się na zakup ubezpieczenia, możesz sprawdzić różne opcje ubezpieczenia.

Do dobrowolnych ubezpieczeń należy:

 • Autocasco (AC) – działa w przypadku uszkodzeń pojazdu, zarówno od zdarzeń losowych, jak i z twojej winy oraz kradzieży. Bardzo ważny jest tu zakres ubezpieczenia, bowiem może zawierać udziały własne, pomniejszanie sumy ubezpieczenia, a to nie jest dla ciebie korzystne. Kalkulator ubezpieczeń pozwoli na przeanalizowanie wielu ofert.
 • następstwa nieszczęśliwych wypadków (NNW) – działa przy wypadkach, w których nastąpi trwały uszczerbek na zdrowiu bądź śmierć, zarówno pasażerów, jak i kierowcy pojazdu.
 • assistance – jest pomocne kierowcom w przypadku awarii, kradzieży, uszkodzenia pojazdu. Dzięki temu pojazd może być holowany, możesz także otrzymać auto zastępcze. Szczególnie przydatne dla osób, które dużo jeżdżą samochodem.

Zanim wykupisz polisę OC, warto wybrać najlepsze dla siebie ubezpieczenie samochodu, uwzględniając ryzyka dodatkowe.

Czym kierować się przy zakupie ubezpieczenia auta?

Ubezpieczenie OC jest obowiązkowe. Zakres ubezpieczenia jest taki sam we wszystkich towarzystwach. Niektóre firmy oferują darmowy assistance lub bezpośrednią likwidację szkód przy odpowiedzialności cywilnej. Możesz to sprawdzić w kalkulatorze OC. Brak OC może powodować naliczenie kary z UFG. Nie są to małe kwoty, a w przypadku braku ubezpieczenia i spowodowaniu wypadku konsekwencje mogą być poważniejsze, bowiem zapłacisz za wszystkie szkody wyrządzone tym pojazdem.

W przypadku ryzyk dobrowolnych warto sprawdzić ofertę, ponieważ każde towarzystwo ma inne klauzule i zakres. Kalkulator OC AC pozwoli na dobór najlepszego rozwiązania.

Jeżeli chcesz kupić ubezpieczenie AC, musisz zwrócić uwagę na udziały własne przy szkodzie, sumę ubezpieczenia – to czy jest stała i nieredukcyjna. Koniecznie pamiętaj, aby zweryfikować czy amortyzacja części jest zniesiona. Wszystko to sprawdzisz w kalkulatorze ubezpieczeń.

Jeżeli chcesz zawrzeć polisę NNW, musisz zwrócić uwagę na sumę ubezpieczenia. Im wyższa suma, tym większa potem wypłata świadczenia za uszczerbek na zdrowiu. Pamiętaj też, że przy zwiększeniu sumy ubezpieczenia wzrasta także składka za ubezpieczenie samochodu.

Oprócz OC i AC, możesz także wykupić assistance. Zarówno do ubezpieczenia OC, jak i AC. Przy tym produkcie sprawdź limity holowania, franszyzy kilometrowe oraz liczbę dni, na jakie dostaniesz samochód zastępczy.

Warto oprócz ubezpieczenia OC, zdecydować się na zakup polisy z ryzykami dodatkowymi. Pomoże w tym nasz kalkulator ubezpieczeń.

Co otrzymujesz, dzięki zakupowi ubezpieczenia OC AC przez rankomat.pl?

OC i AC możesz kupić w wielu miejscach. Oto zalety zakupu ubezpieczenia przez kalkulator OC i AC.

 • wygoda – nie musisz czekać na otwarcie biura agenta, aby kupić ubezpieczenie. OC AC możesz zawrzeć przez internet. Kalkulator OC działa o każdej porze każdego dnia. Uchroni cię to także przed przerwą w ubezpieczeniu OC, ponieważ możesz wykupić polisę nawet w niedzielę.
 • oszczędność – kalkulator OC porówna dla ciebie oferty wielu towarzystw. W jednym miejscu będziesz miał składki OC AC. Ty wybierzesz dla siebie najtańszą. Towarzystwa różnie wyliczają ryzyko, więc za pośrednictwem kalkulatora OC AC będziesz miał duży wybór.
 • dodatkowe zniżki – ubezpieczenia OC czasem są drogie, szczególnie dla młodych kierowców oraz tych, którzy mają na koncie kilka szkód. Kalkulator OC pozwala na zakup polisy z dodatkowymi zniżkami. Zawierając OC i AC, możesz liczyć na zniżkę pakietową. Przy zakupie OC, możesz otrzymać zniżkę na ubezpieczenie samochodu za zakup przez internet. Za OC AC masz możliwość także zapłacić kartą i za to też otrzymasz niższą składkę przy zawarciu umowy ubezpieczenia. Dodatkowo niektóre towarzystwa udzielają zniżek na OC AC dla wybranych zawodów lub marek samochodowych. Ubezpieczenie OC jest tańsze np. dla rolników.

Jak mogę kupić ubezpieczenie auta na rankomat.pl?

Pierwszym krokiem jest wyliczenie składki za OC AC, więc musisz wypełnić dane niezbędne do przeliczenia ceny ubezpieczenia samochodu.

Kalkulator OC wskaże listę ofert, spośród których wybierzesz coś dla siebie. Możesz kupić nie tylko ubezpieczenie OC, ale także porównać oferty ubezpieczenia na AC.

Jeżeli zdecydujesz się na któryś wariant, kupisz go online lub podczas rozmowy z doradcą.

Nasza porównywarka pozwoli na ubezpieczenia samochodu zarówno w wersji podstawowej – samego OC, jak i pakietowej OC i AC:

 • bez wychodzenia z domu – ubezpieczenie OC możesz kupić z dowolnego miejsca z dostępem do internetu,
 • szybko – w ciągu kilku minut będziesz mieć oferty na ubezpieczenie OC i nie tylko,
 • oszczędnie – kalkulator ubezpieczenia pozwoli porównać składki na ubezpieczenie auta i wybrać opcję najbardziej dopasowaną do twoich potrzeb,
 • bezpiecznie – przestrzegamy wszelkich zasad bezpieczeństwa twoich danych, niezbędnych do zakupu polisy OC,
 • przy wsparciu naszych doradców – jeżeli potrzebujesz pomocy przy wybraniu ubezpieczenia OC czeka na ciebie 200 ekspertów, którzy wyjaśnią twoje wątpliwości dotyczące ubezpieczenia samochodu.

Czy mogę poznać cenę OC bez odpowiadania na pytania w kalkulatorze?

Jeżeli nie masz ochoty wypełniać formularza i odpowiadać na pytania, albo masz wątpliwości skontaktuj się od razu z jednym z naszych Agentów OC AC.

Numer telefonu 22 270 00 00.

Czekamy na twój telefon od poniedziałku do piątku od 9.00 do 21.00, a w soboty od 9.30 do 17.30.

Sprawdzisz oferty ubezpieczenia OC i wybierzesz dla siebie najlepszą.

Czy rankomat.pl to wiarygodny sprzedawca polis?

Ubezpieczenie OC możesz zawrzeć na różne sposoby. Nasza firma jest wpisana do Rejestru Agentów Ubezpieczeniowych KNF, a eksperci, którzy z nami pracują to rzetelni Agenci, którzy doradzą ci przy zakupie ubezpieczeń samochodowych.

Mamy wieloletnie doświadczenie, a nasi klienci zaoszczędzili na OC i AC 4 200 000 razy!

Rankomat.pl to nie tylko kalkulator ubezpieczeń OC, to także Agenci, którzy służą klientom swoją wiedzą. Warto to wykorzystać przy doborze ubezpieczeń samochodowych.

Informacje wpisywane do kalkulatora OC są szyfrowane i chronione. Proponowane przez nas składki OC AC są w 100% wiarygodne.

Z jakimi firmami współpracuje rankomat.pl?

Nasza firma współpracuje z wieloma wiodącymi towarzystwami ubezpieczeniowymi, ale także tymi mniej znanymi. Wszystko po to, aby nasz klient miał możliwie największy wybór ubezpieczeń OC AC. Oto przedstawiciele m.in. AXA, PZU, LINK4, Wiener, Interrisk, AVIVA, Generali czy Allianz.

Czy muszę podawać numer telefonu lub adres email?

Nie jest to obowiązkowe, ale warto zostawić swoje dane, wtedy kalkulacja OC i AC zostanie przesłana na twój adres email i będziesz mógł do niej wrócić w każdej chwili. Możemy także ci przypomnieć o końcu aktualnego ubezpieczenia OC.

Czy będziemy dzwonić z ofertami, gdy podasz nam numer telefonu?

Tylko i wyłącznie za twoją zgodą będziemy dzwonić do ciebie z ofertą ubezpieczenia OC. Skorzystanie z kalkulatora OC jest bezpieczne i to ty decydujesz, jakie dane udostępniasz i czy godzisz się na kontakt telefoniczny.

Czy po wprowadzeniu danych do kalkulatora muszę kupić ubezpieczenie OC?

Nie jest to obowiązkowe. Możesz zapisać ofertę i otrzymać ją na maila, aby spokojnie ją przeanalizować i wrócić do niej w dowolnej chwili. Kalkulacja nigdy nie zmusi cię do zakupu polisy. Jest to niezobowiązujące przeliczenie OC i AC.

Jaka jest forma płatności za polisę?

Po zawarciu polisy możesz ją opłacić przelewem tradycyjnym w banku, poprzez bankowość elektroniczną, poprzez BLIK lub kartą. Wybierasz najwygodniejszą dla siebie opcję.

Jak są tworzone oferty na rankomat.pl?

Zapewne zastanawiasz się, jak można tak szybko przygotować oferty wielu zakładów ubezpieczeń. Składki za OC ubezpieczenie są przeliczane przez specjalne algorytmy stworzone przez firmy ubezpieczeniowe. Pomaga to wyliczyć ryzyko wystąpienia szkody. Składka jest ceną, za którą towarzystwa decydują się przyjąć ochronę nad twoim pojazdem. Nasz system zawiera pytania wszystkich współpracujących z nami towarzystw, dlatego tak szybko możesz poznać ofertę online na ubezpieczenie OC i nie tylko.

Kalkulator ubezpieczeń OC AC - ceny OC od 309,00 zł Kalkulator OC AC, porównujący oferty z 10 największych TU, wybierze dla Ciebie sprawdzone ubezpieczenie OC I AC. Nie przepłacaj, sprawdź jak to działa! rankomat
Oceń nasz kalkulator
4.28 /5 z 779 ocen
Twoja ocena została już dodana: {{ratingCtrl.existingRating}}
cancel down-arrow back next angle-left angle-right cancel-tab