Pomoc
Kontakt
Skorzystaj z pomocy jednego z naszych 200 Doradców.
Pracujemy:
pn. - pt.9:00 - 21:00
sob.9:30 - 17:30
Zadzwoń22 270 00 00
ZadzwońWhatsApp
Link4

Towarzystwo ubezpieczeniowe

Link4

Pierwsi na polskim rynku direct, docenieni przez Klientów, stale rozwijający się

Porównaj ceny

Link4 – ubezpieczenie OC i AC kupione u specjalisty w ubezpieczeniach direct

Towarzystwo LINK4 zadebiutowało w Polsce w 2003 roku, jako pierwszy ubezpieczyciel sprzedający polisy w modelu direct (przez telefon i Internet). Dziś LINK4 jest pionierem i liderem ubezpieczeń direct w Polsce, a sama marka jest rozpoznawalna i szanowana przez klientów.  

Link4 doskonali swoje usługi i dba o to, aby standardy obsługi Klienta były dostosowane do norm obowiązujących na całym świecie. W 2010 towarzystwo zmieniło także swój wygląd zewnętrzny: kształt logo oraz firmową kolorystykę.

Zaawansowana technologia Link4 zapewnia 24-godzinny dostęp do usług z dowolnego miejsca w kraju. Dzięki temu Klienci mogą nie tylko łatwo ubezpieczyć swoje samochody, ale również otrzymać natychmiastową pomoc w razie wypadku. Proces likwidacji szkód również został skrócony do niezbędnego minimum. Zdarzenie ubezpieczeniowe można zgłosić do Link4 telefonicznie lub online, przy czym pomoc assistance udzielana jest przez całą dobę.

Przeczytaj więcej... Przeczytaj mniej...

Porównaj ofertę Link4 z innymi:

auto

Ubezpieczenie samochodu

LINK4 oferuje konkurencyjne ceny ubezpieczeń samochodowych. W ofercie dostępne jest OC oraz polisy dodatkowe.

Porównaj ceny
samolot

Ubezpieczenie podróżne

Ubezpieczenie turystyczne w Link4 można kupić w korzystnej cenie lub otrzymać za darmo podczas odnowienia OC lub AC.

Porównaj ceny
domy

Ubezpieczenie nieruchomości

Ubezpieczenie nieruchomości w Link4 to gwarancja ochrony całego mienia - domu, mieszkania, budynku w budowie, a także wyposażenia.

Porównaj ceny
serce

Ubezpieczenie na życie

Zapewnij sobie finansową ochronę Twojego życia i zdrowia oraz Twoich bliskich. Polisę na życie kupisz w wybranym wariancie.

Porównaj ceny

Opinia eksperta rankomat.pl i klientów Link4

Na początku swojej działalności oferta Link4 ograniczała się tylko do podstawowych ubezpieczeń komunikacyjnych. Dziś, obok zakupu ubezpieczenia OC, autocasco oraz szeregu innych ubezpieczeń samochodowych, towarzystwo umożliwia nabycie polisy mieszkaniowej oraz ubezpieczeń turystycznych

Stefania Stuglik
Stefania StuglikSpecjalista ds. ubezpieczeń komunikacyjnych
Ocena eksperta:
4,20
Średnia ocena:
2,76
Oceń Towarzystwo:

Najlepsze oferty Link4

Poznaj najkorzystniejsze oferty Link4 według doradców Rankomat.pl

UbezpieczycielZakres ubezpieczeniaCena roczna
Link4
OC
AC
Assistance
NNW
Dodatkowo: RankoPomoc PrawnaNNW szkolne w prezencieAssistance mini
Link4
OC
AC
Assistance
NNW
Dodatkowo: SzybyRankoPomoc PrawnaNNW szkolne w prezencieAssistance mini
Link4
OC
AC
Assistance
NNW
Dodatkowo: SzybyRankoPomoc PrawnaNNW szkolne w prezencieAssistance pełne
Link4
499,37 zł
OC
AC
Assistance
NNW
Dodatkowo: RankoPomoc Prawna NNW szkolne w prezencie Assistance mini
Link4
610,09 zł
OC
AC
Assistance
NNW
Dodatkowo: Szyby RankoPomoc Prawna NNW szkolne w prezencie Assistance mini
Link4
739,09 zł
OC
AC
Assistance
NNW
Dodatkowo: Szyby RankoPomoc Prawna NNW szkolne w prezencie Assistance pełne
PORÓWNAJ CENY

Jak zgłosić szkodę i wypowiedzieć OC w Link4

Zgłoszenie szkody

01.
Formularz
Zgłoszenie szkody

Jeżeli dojdzie do szkody, należy skontaktować się z Link4 jak najszybciej. Do ubezpieczyciela można zadzwonić z miejsca zdarzenia lub - w sprawach mniej pilnych - zgłosić szkodę w ciągu 24 godzin przez Internet.

 • Zgłoszenie telefoniczne: tel. 22 444 44 44
 • Zgłoszenie online: wystarczy przejść na stronę ubezpieczyciela https://www.link4.pl/claims/zgloszenie i wybrać jedną z czterech opcji (w zależności od rodzaju szkody): zgłoszenie szkody komunikacyjnej, zgłoszenie szkody BLS, zgłoszenie szkody w nieruchomości, zgłoszenie szkody osobowej.
02.
Zgłoszenie
Zgłoszenie online

Formularz Link4 służący do zgłoszenia szkody online jest bardzo intuicyjny i szybko przeprowadzi Cię przez kolejne etapy rejestracji. Znajdziesz go na stronie https://www.link4.pl/claims/zgloszenie

Aby usprawnić proces, Link4 prosi o przygotowanie:

 • oświadczenia z miejsca zdarzenia lub danych uzyskanych od policji (dotyczy szkód zgłaszanych z OC i AC - jeśli poszkodowany je posiada),
 • dowodu rejestracyjnego pojazdu,
 • numeru konta do wpłaty odszkodowania.
03.
Analiza
Oszacowanie szkody

Po zgłoszeniu szkody, Link4 gromadzi odpowiednią dokumentację, weryfikuje umowę ubezpieczenia i sprawdza czy zdarzenie jest objęte jego odpowiedzialnością.

Wartość szkody majątkowej ubezpieczyciel szacuje na dwa sposoby:

 • niewielkie szkody (proste) - wycena może opierać się na porozumieniu z Link4, bez konieczności przeprowadzenia oględzin;
 • szkody złożone - konieczna może być wizyta Mobilnego Rzeczoznawcy, który wyceni wartość odszkodowania.

W przypadku szkody na osobie ubezpieczyciel ustala wysokość odszkodowania na podstawie opinii medycznej niezależnego lekarza.

04.
Szacowanie
Wypłata odszkodowania

Po zebraniu dokumentacji niezbędnej do określenia odpowiedzialności Link4 oraz wartości zgłoszonych roszczeń, ubezpieczyciel wydaje decyzję o wypłacie odszkodowania i przekazuje poszkodowanemu pisemną informację końcową. 

Wypłata następuje:

 • w terminie 30 dni - licząc od dnia zawiadomienia o szkodzie,
 • po kolejnych 14 dniach - jeżeli wyjaśnienie okoliczności wypadku nie było możliwe w ciągu 30 dni,
 • do 90 dni - jeżeli podczas likwidacji szkód pojawiły się okoliczności utrudniające wydanie decyzji.

Wypowiedzenie OC

01.
Formularz
Jak wypowiedzieć całoroczną polisę?

W przypadku wypowiedzenia polisy OC całorocznej, dokument należy dostarczyć do Link4 najpóźniej na dzień przed końcem obowiązywania okresu ochrony. W przeciwnym wypadku umowa odnowi się automatycznie na kolejny rok. W tym celu możesz:

 • skorzystać z gotowego wniosku zamieszczonego na stronie https://www.link4.pl/sites/default/files/link4_wypowiedzenie_oc_na_koniec_polisy.pdf
 • złożyć pisemną rezygnację osobiście – w jednej z placówek (adresy placówek znajdują się na stronie Link4 https://www.link4.pl/placowki)
 • wysłać dokument na adres: Link4 TU S.A., ul. Postępu 15, 02-676 Warszawa (jeśli wysyłasz list polecony Pocztą Polską, liczy się data jego nadania)
 • skorzystać z formularza kontaktowego.
02.
Zgłoszenie
Jak skorzystać z formularza kontaktowego?

Wypowiedzenie umowy OC z Link4 możesz wygenerować np. na tej stronie lub skorzystać z wzoru pdf. (wydrukować i wypełnić), własnoręcznie podpisać, a następnie wysłać za pomocą formularza kontaktowego, dostępnego na stronie https://www.link4.pl/formularz-kontaktowy. 

Jak skorzystać z formularza kontaktowego Link4? Wybierz temat zgłoszenia z listy rozwijalnej, uzupełnij pola, dodaj wymagane załączniki i kliknij przycisk "Wyślij".

03.
Analiza
Jak wypowiedzieć OC otrzymane po zakupie pojazdu?

Osoby, które kupiły samochód z umową OC zawartą z Link4 mogą: wykupić nową polisę w Link4 na cały rok (obecna umowa zostanie rozwiązana), korzystać z obecnej umowy do końca jej trwania, złożyć wypowiedzenie OC w dowolnym momencie (umowa zostanie rozwiązana z dniem jej wypowiedzenia).

Chcesz wypowiedzieć OC zbywcy auta? Skorzystaj z gotowego wniosku dostępnego na stronie https://www.link4.pl/sites/default/files/link4_wypowiedzenie_przez_nabywce_pojazdu_20210616.pdf, wydrukuj dokument, wypełnij i własnoręcznie podpisz, a następnie wyślij za pomocą formularza kontaktowego dostępnego na stronie https://www.link4.pl/formularz-kontaktowy

04.
Szacowanie
Jak wypowiedzieć podwójne OC w Link4

Jeśli Twoja umowa OC została przedłużona automatycznie (równocześnie kupiłeś drugą polisę na ten sam okres), możesz ją wypowiedzieć w dowolnym momencie (według art. 28a ustawy). Aby prawidłowo wypowiedzieć polisę OC w Link4 z tytułu podwójnego ubezpieczenia, skorzystaj z gotowego wniosku (znajdziesz go na stronie https://www.link4.pl/sites/default/files/link4_wypowiedzenie_oc_w_przypadku_podwojnego_ubezpieczenia_20210616.pdf), wydrukuj, wypełnij i własnoręcznie podpisz dokument, a następnie wyślij za pomocą formularza kontaktowego (https://www.link4.pl/formularz-kontaktowy).

Dane kontaktowe Link4

Dane teleadresowe Link4

Link4 Towarzystwo Ubezpieczeń Spółka Akcyjna
ul. Postępu 15
02-676 Warszawa

Strona internetowa:
https://www.link4.pl

Sprawdź oferty innych towarzystw ubezpieczeniowych

4Life DirectAccredited Insurance EuropeAllianzBalcia InsuranceBeesafeBenefiaColonnadeCompensaENEL-MEDERGO HestiaERGO Ubezpieczenia PodróżyEUROINSEurop AssistanceEuropa UbezpieczeniaGeneraliHDIINTER PolskaInterRiskLink4LUX MEDMedicoverMediSkymtu24.plNationale-NederlandenNationale-NederlandenProamaPruPZUSignal IdunaTrastiTU ZdrowieTUZ UbezpieczeniaUniqaWartaWefox InsuranceWienerYou Can Drive
logo innowacyjna gospodarka
UBEZPIECZENIA RANKOMAT Sp. z o.o. Sp.k. z siedzibą w Warszawie przy ul. Wolska 88 informuje o realizacji projektu "Integracja systemu informatycznego multiagencji ubezpieczeniowej INSU z serwisami towarzystw „direct” w celu optymalizacji procesów sprzedażowych produktów ubezpieczeniowych" współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego okres realizacji: 2007 - 2013
logo europejskiego funduszu rozwoju regionalnego