Pomoc
Kontakt
Skorzystaj z pomocy jednego z 200 naszych Doradców.
Pracujemy:
pn. - pt.9:00 - 21:00
sob.9:30 - 17:30
Zadzwoń22 270 00 00
Trasti

Towarzystwo ubezpieczeniowe

Trasti

Ubezpieczamy samochody. Po prostu fair.

Porównaj ceny

Trasti

Marka Trasti należy do towarzystwa ubezpieczeniowego Zavarovalnica Triglav, słoweńskiej spółki notowanej na giełdzie w Lublanie. Jest to największa firma ubezpieczeniowa w tym kraju. Oprócz tego posiada jeszcze oddziały zależne w Chorwacji, Bośni i Hercegowinie, Serbii, Czarnogórze oraz Macedonii Północnej. W 2019 r. ubezpieczyciel zanotował zysk netto w wysokości 100,9 mln euro.

W Polsce Trasti jest marką handlową spółki HPI GMA, która jest operatorem procesów sprzedaży, obsługi polis i wypłaty świadczeń. System informatyczny towarzystwa jest w pełni zintegrowany z bazami danych Ubezpieczeniowego Funduszu Gwarancyjnego (UFG) oraz Centralnej Ewidencji Pojazdów i Kierowców (CEPiK), co umożliwia zbieranie danych potrzebnych do przeprowadzenia kalkulacji składki w czasie rzeczywistym. Dzięki temu Trasti jest w stanie przygotować ofertę ubezpieczenia pojazdu w kilka sekund.

W rozwoju oprogramowania przeznaczonego do obsługi klientów i dbania o bezpieczeństwo ich danych, Trasti współpracuje z Microsoftem. W swojej codziennej pracy towarzystwo wykorzystuje chmurę obliczeniową Microsoft Azure. Natomiast w procesie likwidacji szkód oraz zarządzaniu siecią warsztatów partnerskich, ubezpieczyciela wspiera międzynarodowy koncern Accenture.
 

Przeczytaj więcej... Przeczytaj mniej...

Porównaj ofertę Trasti z innymi:

auto

Ubezpieczenie samochodu

Polskim klientom Trasti oferuje zakup ubezpieczeń samochodu online. Wraz z polisą OC, na wniosek właściciela pojazdu można również wyrobić Zieloną Kartę. W ofercie firmy znalazło się także AC, ASS i NNW.

Porównaj ceny
samolot

Ubezpieczenie podróżne

Ubezpieczenie turystyczne możesz kupić na rok lub nawet kilka dni, w zależności od Twoich potrzeb. Polisa ochroni Cię podczas podróży po Polsce lub za granicą, a jej zakres obejmie m.in. OC, NNW i koszty ratownictwa.

Porównaj ceny
domy

Ubezpieczenie nieruchomości

Ubezpieczenie nieruchomości obejmuje nie tylko mury, ale również wyposażenie domu lub mieszkania oraz dodatkowe elementy. Kup polisę z ochroną od wszystkich ryzyk lub wybranych przez Ciebie zdarzeń.

Porównaj ceny
serce

Ubezpieczenie na życie

Wybierz ubezpieczenie na życie z najlepszym finansowym wsparciem Twojego życia i zdrowia. Sprawdź różne warianty ochrony, tak aby dopasować jej zakres do Twoich indywidualnych potrzeb i sytuacji życiowej.

Porównaj ceny

Opinia eksperta rankomat.pl i klientów Trasti

Trasti to nowa, innowacyjna marka na polskim rynku ubezpieczeń, która oferuje ubezpieczenia komunikacyjne: OC, AC, ASS oraz NNW. Firma szczyci się nowoczesnym podejściem do klientów i konkurencyjnymi cenami polis. Zakup ubezpieczenia w tej firmie jest prosty i łatwy, a dzięki nowoczesnym rozwiązaniom technologicznym, proces przebiega bardzo sprawnie.

Stefania Stuglik
Stefania StuglikSpecjalista ds. ubezpieczeń komunikacyjnych
Ocena eksperta:
3,55
Średnia ocena:
3,35
Oceń Towarzystwo:

Najlepsze oferty Trasti

Poznaj najkorzystniejsze oferty Trasti według doradców Rankomat.pl

UbezpieczycielZakres ubezpieczeniaCena roczna
Trasti
OC
AC
Assistance
NNW
Dodatkowo: RankoPomoc PrawnaNNW szkolne w prezencie
Trasti
OC
AC
Assistance
NNW
Dodatkowo: OponyRankoPomoc PrawnaNNW szkolne w prezencie
Trasti
OC
AC
Assistance
NNW
Dodatkowo: SzybyRankoPomoc PrawnaNNW szkolne w prezencie
Trasti
429,00 zł
OC
AC
Assistance
NNW
Dodatkowo: RankoPomoc Prawna NNW szkolne w prezencie
Trasti
467,00 zł
OC
AC
Assistance
NNW
Dodatkowo: Opony RankoPomoc Prawna NNW szkolne w prezencie
Trasti
677,00 zł
OC
AC
Assistance
NNW
Dodatkowo: Szyby RankoPomoc Prawna NNW szkolne w prezencie
PORÓWNAJ CENY

Jak zgłosić szkodę i wypowiedzieć OC w Trasti

Zgłoszenie szkody

01.
Formularz
Zgłoszenie szkody

Szkodę z polisy zakupionej w firmie Trasti możesz zgłosić na kilka sposobów:

  • Telefonicznie - nr. tel. +48 22 250 93 73. Infolinia jest czynna od poniedziałku do piątku, w godzinach 8:00 - 17:00
  • Online - formularz znajdziesz na stronie https://trasti.pl/pl/pomoc/zglos-szkode

Z powyższej strony możesz także pobrać druk zgłoszenia szkody, wypełnić go i wysłać na adres szkody@trasti.pl

Zgłoszenie w wersji papierowej dostarcz z kolei na adres: Trasti, Skr. Envelo 206, 00-935 Warszawa

Status swojego zgłoszenia sprawdzisz telefonicznie (+48 22 250 93 73)

02.
Zgłoszenie
Zgłoszenie online

Zgłoszenie szkody online jest zdecydowanie najwygodniejszą i najszybszą metodą. Jeśli wybierzesz taką formę kontaktu z firmą Trasti, skorzystaj z formularza dostępnego na stronie https://trasti.pl/pl/pomoc/zglos-szkode

Wypełnij poszczególne pola w formularzu i dołącz do niego odpowiednie załączniki. Jeśli zgłaszasz szkodę z polisy OC, będą to: zdjęcia uszkodzonego pojazdu, kopia dowodu rejestracyjnego pojazdu, kopia prawa jazdy, oświadczenie spisane ze sprawcą lub notatka urzędowa policji.

03.
Analiza
Oszacowanie szkody

Po przyjęciu zgłoszenia przedstawiciel Trasti skontaktuje się z Tobą w dogodny dla Ciebie sposób. Ubezpieczyciel oceni zakres uszkodzeń oraz wysokość odszkodowania. Trasti może także zaproponować naprawę pojazdu w warsztacie współpracującym oraz zorganizować wynajem samochodu zastępczego.

W trakcie obsługi Twojej sprawy ubezpieczyciel może poprosić Cię o dodatkowe dokumenty.

04.
Szacowanie
Wypłata odszkodowania

Trasti zapewnia swoich klientów, że likwidacją szkody będzie zajmować się najszybciej jak to możliwe. Decyzję w tej sprawie powinieneś otrzymać maksymalnie w 30 dni od zgłoszenia.

Ubezpieczyciel ma 30 dni - licząc od dnia zawiadomienia o szkodzie - na wypłatę bezspornej części odszkodowania. Proces likwidacji szkody może opóźnić się o 14 dni, jeżeli w terminie 30 dni wyjaśnienie okoliczności zdarzenia nie było możliwe lub maksymalnie do 90 dni, jeśli podczas procesu likwidacji szkody pojawiły się okoliczności utrudniające wydanie decyzji.

Wypowiedzenie OC

01.
Formularz
Jak wypowiedzieć całoroczną polisę?

Jeśli chcesz zrezygnować z kontynuacji umowy OC, konieczne jest pisemne zawiadomienie o tym firmy Trasti, nie później niż na 1 dzień przed zakończeniem polisy. W wypowiedzeniu OC powołaj się na art. 28 ustawy o ubezpieczeniach obowiązkowych. Pamiętaj, aby dokument posiadał Twój własnoręczny podpis.

Wzór wypowiedzenia OC możesz pobrać ze strony wypowiedzenie OC w formacie pdf lub wygenerować dokument na tej stronie

Wypowiedzenie prześlij do Trasti:

  • w formie skanu/zdjęcia na adres e-mail: kontakt@trasti.pl
  • pocztą na adres: Trasti Skr. Envelo 206, 00-935 Warszawa.
02.
Zgłoszenie
Jak skorzystać z formularza kontaktowego?

Trasti nie udostępnia obecnie formularza online, służącego do wypowiedzenia umowy OC.

Jeśli chcesz wypowiedzieć ubezpieczenie OC w tej firmie, wygeneruj dokument na wskazanej powyżej stronie internetowej lub pobierz odpowiedni wzór, wydrukuj go i wypełnij, podpisz własnoręcznie, a następnie prześlij skan na adres: kontakt@trasti.pl.

Dokument możesz także dostarczyć pocztą na adres Trasti Skr. Envelo 206, 00-935 Warszawa.

03.
Analiza
Jak wypowiedzieć OC otrzymane po zakupie pojazdu?

Jeżeli kupiłeś używany samochód i od zbywcy pojazdu otrzymałeś aktualną polisę OC Trasti, masz prawo korzystać z umowy do końca okresu jej obowiązywania lub wypowiedzieć OC w dowolnym momencie.

Wolisz zrezygnować z OC zbywcy pojazdu? Przygotuj pisemne wypowiedzenie OC (skorzystaj z ww. wzorów) i powołaj się w nim na art. 31 ustawy o ubezpieczeniach obowiązkowych. Dokument najlepiej dostarczyć do Trasti mailowo, wysyłając go na kontakt@trasti.pl

04.
Szacowanie
Jak wypowiedzieć podwójne OC w Trasti?

Umowę OC automatycznie wznowioną przez Trasti możesz wypowiedzieć w dowolnym momencie, ale pod warunkiem, że wykupiłeś polisę w innym towarzystwie na ten sam okres.

Przygotuj pisemne wypowiedzenie i powołaj się na art. 28a ustawy o ubezpieczeniach obowiązkowych. Dokument dostarcz do Trasti na adres kontakt@trasti.pl lub pocztą (Trasti Skr. Envelo 206, 00-935 Warszawa).

Dane kontaktowe Trasti

Dane teleadresowe Trasti

HPI GMA Sp. z o.o.
ul. Świętokrzyska 30/63, 00-116 Warszawa
www.trasti.pl 
Adres e-mail:kontakt@trasti.pl 
Tel.: +48 22 250 93 73

Sprawdź oferty innych towarzystw ubezpieczeniowych

4Life DirectAccredited Insurance EuropeAllianzBalcia InsuranceBeesafeBenefiaColonnadeCompensaENEL-MEDERGO HestiaERGO Ubezpieczenia PodróżyEUROINSEurop AssistanceEuropa UbezpieczeniaGeneraliHDIINTER PolskaInterRiskLink4LUX MEDMedicoverMediSkymtu24.plNationale-NederlandenNationale-NederlandenProamaPruPZUSignal IdunaTrastiTU ZdrowieTUZ UbezpieczeniaUniqaWartaWefox InsuranceWienerYou Can Drive
logo innowacyjna gospodarka
UBEZPIECZENIA RANKOMAT Sp. z o.o. Sp.k. z siedzibą w Warszawie przy ul. Wolska 88 informuje o realizacji projektu "Integracja systemu informatycznego multiagencji ubezpieczeniowej INSU z serwisami towarzystw „direct” w celu optymalizacji procesów sprzedażowych produktów ubezpieczeniowych" współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego okres realizacji: 2007 - 2013
logo europejskiego funduszu rozwoju regionalnego