Pomoc
Kontakt
Skorzystaj z pomocy jednego z naszych 200 Doradców.
Pracujemy:
pn. - pt.9:00 - 21:00
sob.9:30 - 17:30
Zadzwoń22 270 00 00
ZadzwońWhatsApp
EUROINS

Towarzystwo ubezpieczeniowe

EUROINS

Euroins oferuje szeroki wachlarz produktów z zakresu ubezpieczeń komunikacyjnych i assistance

Porównaj ceny

EUROINS - ubezpieczenia komunikacyjne OC i OC/AC

EUROINS Insurance Group (EIG) to jedna z największych, niezależnych Grup ubezpieczeniowych w Europie Centralnej i Wschodniej, która obejmuje ochroną ubezpieczeniową ponad 2 miliony klientów. Grupa oferuje produkty z zakresu branży finansowej, ubezpieczeniowej, leasingowej, energetycznej i motoryzacyjnej.

Cała grupa obsługuje ponad 7 milionów. Osiąga 820 milionów € przychodów oraz posiada 832 mln € w aktywach. Jeśli chodzi o sektor ubezpieczeniowy, EUROINS ma ponad 3 miliony klientów w 14 krajach w Europie

W Polsce towarzystwo ubezpieczeniowe EUROINS funkcjonuje od roku 2018. Przedstawicielem EUROINS w Polsce jest EINS Polska Sp. z o.o. Oferta firmy skierowana jest do właścicieli pojazdów mechanicznych. W EUROINS można kupić zarówno obowiązkowe ubezpieczenie OC, jak i szereg produktów dobrowolnych.

Klientów dla EUROINS w Polsce pozyskuje 12 000 agentów ubezpieczeniowych. Firma zajęła pierwsze miejsce w rankingu UFG pod względem Jakości danych przekazanych do UFG wśród ubezpieczycieli komunikacyjnych. 

Przeczytaj więcej... Przeczytaj mniej...

Porównaj ofertę EUROINS z innymi:

Ubezpieczenie samochodu

Euroins oferuje tanie OC oraz pakiet dodatkowych ubezpieczeń komunikacyjnych, jak AC, assistance i NNW.

Porównaj ceny

Ubezpieczenie podróżne

Ubezpieczenie turystyczne przeznaczone jest dla osób aktywnych oraz wypoczywających na całym świecie.

Porównaj ceny

Ubezpieczenie nieruchomości

Ubezpieczenie dla właścicieli domów, mieszkań i budynków oraz osób wynajmujący lokal mieszkalny.

Porównaj ceny

Ubezpieczenie na życie

Ubezpieczenie umożliwia zadbanie o życie, zdrowie i przyszłość Ciebie i Twojej rodziny.

Porównaj ceny

Opinia eksperta rankomat.pl i klientów EUROINS

Euroins w Polsce oferuje szeroki zakres polis komunikacyjnych. Oprócz obowiązkowego OC firma zapewnia dodatkowe autocasco, assistance, NNW, ubezpieczenie opon i bagażu.

Kamil Sztandera
Kamil SztanderaSpecjalista ds. ubezpieczeń komunikacyjnych
Ocena eksperta:
4,25
Średnia ocena:
2,40
Oceń Towarzystwo:

Najlepsze oferty EUROINS

Poznaj najkorzystniejsze oferty EUROINS według doradców Rankomat.pl

Oferta Euroins
UbezpieczycielZakres ubezpieczeniaCena roczna
EUROINS
OC
AC
Assistance
NNW
EUROINS
OC
AC
Assistance
NNW
EUROINS
OC
AC
Assistance
NNW
Oferta Euroins
EUROINS
496,00 zł
OC
AC
Assistance
NNW
EUROINS
531,00 zł
OC
AC
Assistance
NNW
EUROINS
552,00 zł
OC
AC
Assistance
NNW

Kalkulacja z 05.10.2022 r., 48-latek z Kępna, Skoda Fabia z 2016 r., poj. silnika 1 l

Porównaj ceny

Jak zgłosić szkodę i wypowiedzieć OC w Euroins

Zgłoszenie szkody

01.
Formularz
Zgłoszenie szkody

W razie wystąpienia szkody warto skontaktować się z Euroins jak najszybciej. Do firmy można zadzwonić z miejsca zdarzenia, a w mniej pilnych sprawach w ciągu 24 godzin. W Euroins można zgłosić szkodę w następujący sposób:

  • telefonicznie pod numerem: +48 22 243 84 84,
  • mailem na adres: szkody@eins.pl, wcześniej w zależności od rodzaju szkody należy pobrać wzór wniosku udostępnionego przez Euroins: https://eins.pl/dokumenty-do-pobrania/formularze-zgloszenia-szkody/,
  • za pomocą formularza kontaktowego na stronie: https://eins.pl/zgloszenie-szkody/.
02.
Zgłoszenie
Zgłoszenie online

W Euroins można zgłosić szkodę za pomocą formularza kontaktowego dostępnego pod adresem: https://eins.pl/zgloszenie-szkody/. W tym celu należy podać imię, nazwisko, adres e-mail, numer telefonu oraz opisać przyczynę zgłoszenia, a następnie kliknąć „wyślij formularz”.

03.
Analiza
Oszacowanie szkody

Euroins zaleca jak najszybsze zgłoszenie szkody z ubezpieczenia OC. Po przyjęciu zawiadomienia poszkodowany otrzyma numer szkody, który należy podać przy kontakcie z ubezpieczycielem. Konsultant poinformuje zgłaszającego o wszystkich dokumentach potrzebnych do przeprowadzenia likwidacji szkody. Następnie z poszkodowanym skontaktuje się rzeczoznawca, aby uzgodnić termin oględzin uszkodzonego pojazdu. Na miejscu zostaną wykonane zdjęcia auta, które posłużą do określenia przez Euroins wartości powstałych szkód.

04.
Szacowanie
Wypłata odszkodowania

W ciągu 3 dni po wykonaniu oględzin uszkodzonego pojazdu poszkodowany otrzyma od Euroins kosztorys. Jeśli go zaakceptuje, odszkodowanie zostanie wypłacone w terminie 30 dni od momentu zgłoszenia szkody. Wówczas ubezpieczyciel wyśle pisemną decyzję listownie lub mailem. Jeżeli poszkodowany nie jest zainteresowany usunięciem szkód w ramach koty wynikającej z kosztorysu, Euroins zaproponuje naprawę auta w jednym z warsztatów partnerskich współpracujących z firmą.

Wypowiedzenie OC

01.
Formularz
Jak wypowiedzieć całoroczną polisę OC?

Jeśli chcemy wypowiedzieć całoroczną polisę OC w Euroins, możemy pobrać gotowy wzór dokumentu na stronie: https://eins.pl/dokumenty-do-pobrania/wzory-wypowiedzen/. Dokument należy wypełnić i własnoręcznie podpisać oraz należy przesłać ubezpieczycielowi najpóźniej na jeden dzień przed wygaśnięciem umowy ubezpieczenia pojazdu. Po przekroczeniu tego terminu OC przedłuży się automatycznie na kolejny rok. Złożyć wypowiedzenie OC w Euroins można:

  • za pomocą formularza na stronie: https://eins.pl/obsluga-online/wypowiedzenie-umowy-oc/,
  • wysłać dokument na adres: EINS Polska Sp. z o.o., ul. Puławska 543 02-844 Warszawa.
02.
Zgłoszenie
Jak skorzystać z formularza kontaktowego?

W Euroins można wypowiedzieć umowę ubezpieczenia OC za pośrednictwem formularza kontaktowego: https://eins.pl/obsluga-online/wypowiedzenie-umowy-oc/. W tym celu należy wybrać podstawę prawną, wpisać numer polisy i numer VIN oraz zaznaczyć opcję „klient”. Następnie wystarczy wypełnić kolejne pola wymagane przez ubezpieczyciela. Jednocześnie, aby znaleźć tanie OC warto sprawdzić ofertę odnowienia polisy przesłaną przez rankomat.pl.

03.
Analiza
Jak wypowiedzieć OC otrzymane po zakupie pojazdu?

Jeśli kupiliśmy używany samochód i zbywca ma wykupioną polisę OC w Euroins, to możemy korzystać z niej do końca umowy lub wypowiedzieć w dowolnym momencie. Aby zrezygnować z ubezpieczenia sprzedawcy pojazdu można skorzystać z gotowego wzoru wypowiedzenia OC: https://eins.pl/dokumenty-do-pobrania/wzory-wypowiedzen/, a następnie wydrukować, wypełnić, własnoręcznie podpisać i wysłać ubezpieczycielowi. Innym rozwiązaniem jest wypełnienie formularza: https://eins.pl/obsluga-online/wypowiedzenie-umowy-oc/.

04.
Szacowanie
Jak wypowiedzieć podwójne OC w Euroins?

Jeśli umowa OC w Euroins przedłużyła się automatycznie na kolejny rok, a jednocześnie kupiliśmy polisę OC na ten sam okres w innym towarzystwie ubezpieczeniowym, to na podstawie art. 28a ustawy możemy wypowiedzieć OC w Euroins w dowolnym momencie. W tym celu można skorzystać z gotowego wzoru wniosku: https://eins.pl/dokumenty-do-pobrania/wzory-wypowiedzen/. Wystarczy go wydrukować, wypełnić, własnoręcznie podpisać i wysłać do Euroins. Innym rozwiązaniem jest wypełnienie formularza na stronie: https://eins.pl/obsluga-online/wypowiedzenie-umowy-oc/.

Dane kontaktowe EUROINS

Dane teleadresowe EUROINS

Siedziba oraz adres polskiego przedstawiciela:

EINS Polska Sp. z o.o.
ul. Puławska 543
02-844 Warszawa
infolinia +48 22 243 84 86


Strona internetowa: http://eins.pl/

Sprawdź oferty innych towarzystw ubezpieczeniowych

4Life DirectAccredited Insurance EuropeAllianzBalcia InsuranceBeesafeBenefiaColonnadeCompensaENEL-MEDERGO HestiaERGO Ubezpieczenia PodróżyEUROINSEurop AssistanceEuropa UbezpieczeniaGeneraliHDIINTER PolskaInterRiskLink4LUX MEDMedicoverMediSkymtu24.plNationale-NederlandenNationale-NederlandenProamaPruPZUSignal IdunaTrastiTU ZdrowieTUZ UbezpieczeniaUniqaWartaWefox InsuranceWienerYou Can Drive
logo innowacyjna gospodarka
UBEZPIECZENIA RANKOMAT Sp. z o.o. Sp.k. z siedzibą w Warszawie przy ul. Wolska 88 informuje o realizacji projektu "Integracja systemu informatycznego multiagencji ubezpieczeniowej INSU z serwisami towarzystw „direct” w celu optymalizacji procesów sprzedażowych produktów ubezpieczeniowych" współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego okres realizacji: 2007 - 2013
logo europejskiego funduszu rozwoju regionalnego