Skontaktuj się!200+ Doradców czeka na twój telefon!
Skorzystaj z pomocy jednego z 200 naszych Doradców.
Komunikacja
Pracujemy:
pn. - pt.9:00 - 21:00
sob.9:30 - 17:30
Zadzwoń22 270 00 00
Nieruchomości
Pracujemy:
pn. - pt.9:00 - 20:00
Zadzwoń22 270 00 00
Podróż
Pracujemy:
pn. - pt.9:00 - 19:00
Zadzwoń22 270 00 00
Życie, Zdrowie, NNW
Pracujemy:
pon. - pt.09:00 - 20:00
Zadzwoń22 270 00 00
GSM
Pracujemy:
pon. - pt.08:00 - 16:00
Zadzwoń22 270 00 00

Najtańsze OC w 2022 r. od 169 zł Znajdź tanie OC online!

Sprawdź ceny OC
AegonTylko 189 zł zapłacił za tanie ubezpieczenie OC 63-letni pan Andrzej z Tarnówka w województwie wielkopolskim. Właściciel BMW Serii 3 z 1988 r. o pojemności silnika 1.6 l. Pan Andrzej posiada wieloletnie doświadczenie za kierownicą i maksymalne zniżki. Podobnie jak on, Ty również możesz zaoszczędzić dzięki rankomat.pl na obowiązkowym ubezpieczeniu auta nawet kilka tysięcy złotych!

Najtańsze OC - jak duże mogą być różnice w cenie?

Ubezpieczenie OC jest obowiązkowe dla zarejestrowanych właścicieli każdego pojazdu. Choć zakres ochrony polisy jest taki sam w każdym towarzystwie ubezpieczeniowym, to cena może różnić się o kilkaset, a nawet kilka tysięcy złotych. Sprawdź, jak zaoszczędzić na obowiązkowym ubezpieczeniu nawet 50% i znaleźć tanie OC dla swojego samochodu!
Ile kosztuje tanie OC w rankomat.pl?
UbezpieczycielZakres ubezpieczeniaCena roczna
Benefia
OC
AC
Assistance
NNW
Beesafe
OC
AC
Assistance
NNW
Proama
OC
AC
Assistance
NNW
Trasti
OC
AC
Assistance
NNW
mtu24.pl
OC
AC
Assistance
NNW
Link4
OC
AC Mini
Assistance
NNW
Wiener
OC
AC
Assistance
NNW
Allianz
OC
AC
Assistance
NNW
Ile kosztuje tanie OC w rankomat.pl?
Benefia
189,00 zł
OC
AC
Assistance
NNW
Beesafe
202,00 zł
OC
AC
Assistance
NNW
Proama
239,00 zł
OC
AC
Assistance
NNW
Trasti
293,00 zł
OC
AC
Assistance
NNW
mtu24.pl
378,00 zł
OC
AC
Assistance
NNW
Link4
421,00 zł
OC
AC
Assistance
NNW
Wiener
487,00 zł
OC
AC
Assistance
NNW
Allianz
541,00 zł
OC
AC
Assistance
NNW

Kalkulacja luty 2022 r., BMW Seria 3, 1.6 l, 1988 r., 63-latek z Tarnówka w woj. wielkopolskim.

Pamiętaj aby przy wyborze OC kierować się najniższą ceną!

Jesteśmy po Twojej stronie, możesz nam zaufać!

Klienci oszczędzają średnio 765,50 zł kupując tanie ubezpieczenie OC z rankomat.pl

sprzedajemy najtańsze polisy oc na rynku
Sprzedajemy OC
od 2008 r.
zaoszczędzone pieniądze na tanim ubezpieczeniu oc
Kierowcy zaoszczędzili
z nami 456 897 235 zł
543 237 klientów kupiło tanie oc na rankomat
Zaufało nam
543 237 klientów
Accredited Insurance EuropeAllianzAXA PartnersBalcia InsuranceBeesafeBenefiaCompensaErgo HestiaERGO Ubezpieczenia PodróżyEUROINSEurop AssistanceEuropa UbezpieczeniaGeneraliHDIInter PolskaInterRiskLink4MACIF Życie TUWmtu24.plNationale-NederlandenProamaPruPZUSignal IdunaTrastiTU ZdrowieTUZ TUWUniqaUnumWartaWelbiWienerYou Can Drive

Wiek kierowcy

Jednym z najważniejszych elementów kształtujących wysokość składki jest wiek właściciela pojazdu. Najwyższe ceny towarzystwa od lat oferują młodym, niedoświadczonym kierowcom. Analogicznie, najkorzystniejsze oferty trafiają do starszych kierowców, posiadających długą historię bezszkodowej jazdy.

Dlaczego tak się dzieje? Towarzystwa ubezpieczeniowe analizują np. statystyki wypadków dla poszczególnych grup kierowców. A tych od wielu już lat, najwięcej powodują najmłodsi kierowcy. W 2020 r. w grupie wiekowej 18-24 lata odnotowany został najwyższy wskaźnik liczby wypadków na 10 tys. populacji. W pozostałych grupach wiekowych sprawców wypadków było mniej. Taki stan przekłada się m.in. na wyższe ceny OC, proponowane młodym właścicielom aut.

W 2021 r. najdroższe oferty OC trafiały do kierowców w wieku 19 lat (średnio 2104 zł). Płacili oni za polisy czterokrotnie więcej niż 63-latkowie (482 zł).

Czytaj więcej Czytaj mniej

Miejsce zamieszkania

Na wysokość składki OC duży wpływ ma również miejsce zamieszkania właściciela samochodu. W dużych miastach, o dużej gęstości zaludnienia, ceny polis komunikacyjnych są z reguły wyższe niż na wsiach i w mniejszych miejscowościach.

Najdroższe OC proponowane jest mieszkańcom miast, które stanowią ważne węzły komunikacyjne. Towarzystwa kalkulując składkę ubezpieczenia, biorą bowiem pod uwagę ryzyko powstania szkody. A na nie duży wpływ mają np. statystyki wypadków, gęstość zaludnienia, natężenie ruchu, a nawet jakość dróg w danym regionie. W 2021 r. najwięcej na OC wydawali mieszkańcy Wrocławia (796 zł), Gdańska (774 zł) i Warszawy (746 zł). Najtańsze polisy ubezpieczyciele proponowali kierowcom z Opola (547 zł), Rzeszowa (572 zł) i Kielc (604 zł).

Czytaj więcej Czytaj mniej

Jakie marki samochodów mają najniższe OC?

W 2022 najtańsze OC mieli posiadacze: Toyoty (539 zł), Skody (544 zł) i Renault (570 zł). Tanie OC mogli kupić także właściciele Fiata (572 zł) oraz Citroena (573 zł). Najwięcej za obowiązkową polisę w 2022 r. musieli zapłacić właściciele BMW (736 zł), Audi (664 zł) i Volkswagena (606 zł).

Często sportowe samochody należą do młodych i niedoświadczonych kierowców, którzy w ocenie ubezpieczycieli są bardziej skłonni do szybkiej i brawurowej jazdy. W związku z tym muszą się liczyć z wyższym kosztem obowiązkowego ubezpieczenia pojazdu, niż właściciele wolniejszych aut.

Czytaj więcej Czytaj mniej

Pojemność silnika

Jednym z kluczowych czynników wpływających na tanie OC jest również pojemność ubezpieczanego pojazdu. Im jest ona większa, tym cena OC wyższa. Samochody z dużą pojemnością silnika mogą rozwijać duże prędkości. Ryzyko spowodowania szkody takimi autami wzrasta. Większy może być również rozmiar ewentualnej szkody, co bezpośrednio przekłada się na wyższe koszty jej likwidacji przez towarzystwo.

W 2021 r. najwięcej za OC płacili właściciele aut z silnikiem o pojemności powyżej 3,1 l lub większym (744 zł). Na najtańsze OC mogli liczyć posiadacze pojazdów z silnikami poniżej 1 l (478 zł).

Czytaj więcej Czytaj mniej

Pozostałe czynniki

Ubezpieczyciele pytają również o dodatkowe informacje. Choć część z nich może wydawać się mało istotna, to w rzeczywistości, każdy z nich ma wpływ na ostateczną wysokość składki. Może tak być w przypadku pytań choćby o posiadanie dzieci bądź stan cywilny. Najniższe ceny OC w 2021 r. ubezpieczyciele proponowali osobom w związkach małżeńskich (528 zł), uznając je za skłonne do podejmowania mniejszego ryzyka na drodze. Najwięcej za polisę musieli zapłacić kawalerowie i panny (851 zł).

Czytaj więcej Czytaj mniej
tanie OC na raty

OC na raty sposobem na tanie OC

Czy OC można rozłożyć na raty?

Tak, jak najbardziej. Towarzystwa ubezpieczeniowe oferują możliwość rozłożenia płatności za polisę OC na 2, 4 lub 12 rat. Takie rozwiązanie często umożliwia zakup w pakiecie dodatkowych usług, jak AC czy assistance. Jednocześnie rozkładając zakup OC na raty, trzeba liczyć się z wyższą składką niż przy jednorazowym uregulowaniu należności.

Jakie są sposoby na tanie OC?

Ubezpieczyciele za każdy rok bezszkodowej jazdy przyznają zniżki, które obniżają cenę OC. Natomiast młody i niedoświadczony kierowca może uczynić współwłaścicielem auta np. bardziej doświadczonego za kierownicą członka rodziny. Oczywiście warto również porównywać oferty różnych towarzystw, co pozwala obniżyć wysokość składki nawet o kilka tysięcy złotych.
porównaj ceny taniego oc
Porównaj ceny OC
Zakres ochrony obowiązkowego ubezpieczenia OC pojazdu jest taki sam w każdym towarzystwie ubezpieczeniowym. Nie przepłacaj więc, tylko porównaj online w zaledwie kilka minut oferty kilkunastu ubezpieczycieli i wybierz najtańsze OC. Dzięki temu zaoszczędzisz od kilkuset do kilku tysięcy złotych!
kup tanie oc w pakiecie
Kup OC/AC w pakiecie
Jeśli szukasz najtańszego OC, równocześnie sprawdź cenę AC w pakiecie. W efekcie znacznie zaoszczędzisz na zakupie 2 polis w jednym towarzystwie. Dzięki temu chronisz auto na wypadek pożaru, kradzieży, gradobicia czy aktów wandalizmu. Dodatkowo możesz zyskać przydatne na trasie assistance mini, czy praktyczne ubezpieczenie NNW.
Jedź ostrożnie i bezszkodowo i kup tanie oc
Zbieraj zniżki za bezszkodową jazdę
Ubezpieczyciele przyznają za każdy rok bezszkodowej jazdy zniżki w wysokości około 10%. Jeśli będziesz ostrożny i nie spowodujesz żadnej szkody, po kilku latach towarzystwa zaproponują Ci możliwie najtańsze OC. Warto więc jeździć przepisowo, gdyż nawet niewielka stłuczka może oznaczać zwyżkę składki o 20%.
Kup auto o niewielkiej pojemności silnika
Kup auto o niewielkiej pojemności
Im mniejsza pojemność silnika, tym tańsze OC. Kup więc ekonomiczny model, ponieważ najmniej za obowiązkowe ubezpieczenie pojazdu płacą właściciele aut z litrażem poniżej 1 l. Są wolniejsze od samochodów sportowych z dużą pojemnością, a więc w ocenie ubezpieczycieli ryzyko wystąpienia szkody jest znacznie mniejsze.
Korzystaj z OC poprzedniego właściciela auta
Korzystaj z OC poprzedniego właściciela
Jeśli kupujesz używany samochód, poprzedni właściciel musi przekazać Ci swoje ubezpieczenie OC. Możesz z niego korzystać do końca obowiązywania umowy z ubezpieczycielem, bądź w dowolnym momencie ją wypowiedzieć. Towarzystwo może rekalkulować składkę, czyli ponownie przeliczyć jej wysokość. Jednak i tak może to być tańsze rozwiązanie, niż zakup OC na własną rękę zaraz po kupnie auta.
zniżki współwłaściciela sposobem na tanie oc
Poszukaj współwłaściciela samochodu
Jeśli jesteś młodym i niedoświadczonym kierowcą, cena OC może być wysoka. Aby ją obniżyć, możesz współwłaścicielem samochodu uczynić bardziej doświadczonego kierowcę (np. członka rodziny). Będziesz mógł korzystać z wypracowanych przez niego wieloletnich zniżek, dzięki czemu OC będzie tańsze nawet o kilkaset złotych!

Miasta z najtańszym OC

Miasta z najtańszym OC – jak miejsce zamieszkania wpływa na ubezpieczenie samochodu?

Zwykle najwięcej za ubezpieczenie OC płacą właściciele pojazdów z dużych miast wojewódzkich. Od lat w czołówce znajdują się Wrocław, Gdańsk i Warszawa. Panuje w nich duży ruch, a w godzinach szczytu często występują ogromne korki. W efekcie w ocenie towarzystw ubezpieczeniowych zwiększa się ryzyko wypadków i kolizji drogowych, co oznacza wyższą składkę. Taniej o kilkaset złotych jest w Opolu, Rzeszowie i Kielcach. Często jeszcze mniej za polisę OC muszą zapłacić osoby z mniejszych miejscowości i wsi.

Znajdź najtańsze OC! Krok po kroku wypełnij w kalkulatorze OC:

1
Wpisz dane Przed wyborem ubezpieczenia pojazdu, musisz wpisać kilka podstawowych danych wymaganych przez towarzystwa ubezpieczeniowe. Należą do nich rocznik, marka i model samochodu, a także pojemność silnika, rodzaj paliwa, liczba drzwi i wersja modelu auta. Takich, jak rocznik, marka i model, pojemność czy rodzaj paliwa. Następnie zaznacz, jaką polisę chcesz kupić. Do wyboru masz OC, AC/AC mini, assistance i NNW.
2
Wybierz rodzaj ubezpieczenia samochodu Po wpisaniu podstawowych danych wymaganych przez ubezpieczycieli, wybierz interesujący Cię rodzaj ubezpieczenia samochodu. Do wyboru masz obowiązkową polisę OC. Jednocześnie aby rozszerzyć zakres ochrony auta, możesz dodatkowo wybrać usługi AC/AC mini, assistance i NNW.
3
Porównaj ceny OC/AC Po wpisaniu danych i wyborze rodzaju ubezpieczenia samochodu, porównaj ceny polis. W przypadku OC zawsze wybieraj ofertę z najniższą ceną, ponieważ zakres ochrony jest taki sam u każdego ubezpieczyciela. Wraz z obowiązkowym ubezpieczeniem taniej w pakiecie możesz kupić AC, assistance czy NNW.
4
Wybierz interesujące Cię ubezpieczenie Polisa OC jest obowiązkowa i jej zakres jest taki sam w każdym towarzystwie. Wybierając OC zawsze kieruj się najniższą ceną. Natomiast AC będzie dodatkowo chronić twoje auto w razie pożaru, kradzieży czy aktów wandalizmu. Assistance będzie przydatne w razie awarii na drodze, a NNW gdy dojdzie do nieszczęśliwego wypadku.
5
Kup najtańsze OC 24h/7 dni w tygodniu W kalkulatorze rankomat.pl możesz kupić najtańsze OC 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu. To Ty w 100% decydujesz, kiedy chcesz ubezpieczyć samochód. Możesz to zrobić w kilka minut z dowolnego miejsca na świecie za pomocą komputera, smartfona czy tableta. Dzięki temu oszczędzasz nie tylko pieniądze, lecz także bezcenny czas!
zdjęcie komputer telefon

Opinie zadowolonych klientów z zakupu taniego OC

FAQ- Eksperci rankomat dziela się widzą o tanim OC

Jakie marki samochodów mają najniższe OC?

W 2021 r. najmniej za OC zapłacili kierowcy Toyoty (539 zł). Tanie OC mieli także właściciele Skody 544 zł i Renault 570 zł. Dla porównania najwięcej na polisę OC musieli przeznaczyć kierowcy BMW (736 zł), Audi (664 zł) i Volkswagena (606 zł).

W którym mieście jest najtańsze OC?

Zwykle osoby z mniejszych miejscowości i wsi płacą taniej za ubezpieczenie OC niż mieszkańcy dużych miast. Jedną z głównych przyczyn są zdecydowanie mniej zatłoczone drogi. We Wrocławiu od lat ceny OC należą do najwyższych (796 zł w 2021 r.), podobnie jak w Gdańsku (774 zł) i Warszawie (746 zł), gdzie szczególnie w godzinach szczytu panują ogromne korki. W związku z tym w ocenie ubezpieczycieli wzrasta ryzyko wystąpienia wypadków drogowych i kolizji, co przekłada się na wyższe składki. Natomiast spośród miast wojewódzkich, najtańsze ubezpieczenie OC mogą kupić właściciele aut z Opola (547 zł), Rzeszowa (572 zł) i Kielc (604 zł).

Czy OC jest tańsze w pakiecie z AC?

Tak, jak najbardziej. Zakup obowiązkowego ubezpieczenia OC w pakiecie z AC w jednym towarzystwie ubezpieczeniowym będzie tańszy, niż jeśli kupilibyśmy Autocasco oddzielnie. Takie rozwiązanie jest korzystne zarówno dla właściciela pojazdu, jak i ubezpieczyciela. Kierowca zyskuje dodatkową ochronę samochodu na wypadek kradzieży, pożaru czy aktów wandalizmu. Natomiast firma ubezpieczeniowa zyskuje możliwość sprzedaży jednemu klientowi kilku polis. W przypadku zakupu OC wraz z AC mini, wzrost składki może wynieść od kilkudziesięciu do kilkuset złotych.

Czy marka samochodu wpływa na tanie OC?

Marka i model samochodu mają znaczenie dla towarzystw ubezpieczeniowych podczas określania cen OC. Wyższe składki płacą właściciele szybkich, sportowych i luksusowych aut; w porównaniu do posiadaczy wolniejszych i ekonomiczniejszych w eksploatacji pojazdów. W ocenie ubezpieczycieli im samochód może rozwinąć wyższą prędkość, tym wzrasta ryzyko powstania szkody. Tanie OC mogą kupić kierowcy jeżdżący Toyotą (539 zł), Skodą (544 zł) i Renault (570 zł). Natomiast zdecydowanie głębiej do kieszeni muszą sięgnąć właściciele BMW (736 zł), a także Audi (664 zł) i Volkswagena (606 zł).

Czy młody kierowca może znaleźć tanie OC?

Młody i niedoświadczony kierowca może znaleźć tanie ubezpieczenie OC. W pierwszej kolejności powinien porównać w rankomat.pl oferty różnych towarzystw ubezpieczeniowych. Różnice w cenach OC mogą wynieść nawet kilka tysięcy złotych! Zawsze należy wybierać najtańsze OC, ponieważ zakres ochrony jest taki sam u każdego ubezpieczyciela. Ponadto, aby obniżyć cenę zakupu obowiązkowego ubezpieczenia pojazdu, warto jego współwłaścicielem uczynić doświadczonego i bezszkodowego kierowcę (np. członka rodziny). Dzięki korzystaniu z jego zniżek, koszt zakupu polisy może być o kilkaset złotych niższy.

Ile kosztuje najtańsze OC?

169 zł kosztowało w 2022 roku najtańsze OC wśród doświadczonych i bezszkodowych kierowców. Jest to możliwe dzięki wypracowanym przez nich wieloletnim zniżkom. Jednocześnie nawet młody i niedoświadczony kierowca porównując oferty różnych towarzystw może znacznie zaoszczędzić na obowiązkowym ubezpieczeniu samochodu. Różnice w cenach OC często wynoszą nawet kilka tysięcy złotych! Aby nie przepłacać za polisę, warto więc sprawdzić w porównywarce rankomat.pl ceny OC i zawsze wybrać najtańszą ofertę.

Jak pojemnośc i rodzaj paliwa wpływa na tanie OC?

Im mniejsza pojemność silnika, tym niższa cena OC. W rankomat.pl najmniej za obowiązkowe ubezpieczenie pojazdu płacą właściciele aut do 1 l (539 zł). Głębiej do kieszeni muszą sięgnąć posiadacze samochodów z następującym litrażem: 1,6-1,9 l (661 zł), 2-2,5 l (711 zł), 2,6-3 l (831 zł) oraz powyżej 3,1 l (857 zł). Rodzaj paliwa również wpływa na wysokość składki. Najtańsze w ubezpieczeniu są samochody elektryczne (491 zł). Drożej za OC muszą zapłacić właściciele aut benzynowych (660 zł), hybryd (665 zł), diesli (682 zł) i z instalacją LPG (714 zł).

Jak przebieg wpływa na cenę taniego OC?

Im mniejszy przebieg samochodu, tym niższa cena OC. W rankomat.pl najmniej za polisę OC płacą właściciele aut mających na liczniku do 50 tys. przejechanych kilometrów (516 zł). Cena obowiązkowego ubezpieczenia wzrasta dla pojazdów w przedziałach: 51-150 tys. km (572 zł), 151-250 tys. km (616 zł), 251-350 tys. km (630 zł), oraz powyżej 351 tys. km (640 zł). Zwykle mniejszy przebieg oznacza również, że auto jest z nowszego rocznika. W efekcie w ocenie towarzystw ubezpieczeniowych może być bezpieczniejsze i mniej awaryjne w porównaniu do wiekowych samochodów.
logo innowacyjna gospodarka
UBEZPIECZENIA RANKOMAT Sp. z o.o. Sp.k. z siedzibą w Warszawie przy ul. Wolska 88 informuje o realizacji projektu "Integracja systemu informatycznego multiagencji ubezpieczeniowej INSU z serwisami towarzystw „direct” w celu optymalizacji procesów sprzedażowych produktów ubezpieczeniowych" współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego okres realizacji: 2007 - 2013
logo europejskiego funduszu rozwoju regionalnego