70% użytkowników Rankomat.pl kupuje tańsze ubezpieczenie OC dzięki porównaniu ofert różnych towarzystw. Ostateczna OC zależy bowiem od danych właściciela samochodu, parametrów pojazdu oraz wybranego towarzystwa.

Znajdź najtańsze OC dla swojego samochodu w 7 min » 

Zakres ubezpieczenia OC regulowany jest ustawowo, dzięki czemu każde towarzystwo gwarantuje taką samą ochronę w ramach polisy. Ceny OC ubezpieczyciele mogą jednak ustalać indywidualnie. To, ile klient zapłaci za polisę w dużej mierze zależy od tego, jakie towarzystwo wybierze, gdyż różnice cen OC w poszczególnych firmach mogą być nawet kilkukrotne. Aby znaleźć najtańszą polisę warto porównać różne oferty.

Spis treści:

Jak znaleźć tanie ubezpieczenie OC z pomocą Rankomat.pl?

Jeśli chcesz znaleźć najtańszą ofertę ubezpieczenia OC, wystarczy, że wprowadzisz wszystkie niezbędne informacje do formularza na stronie internetowej. Kalkulator OC/AC przeanalizuje Twoje dane i wyświetli najlepsze oferty różnych towarzystw ubezpieczeniowych.

Każda podana przez Ciebie informacja ma wpływ na ostateczną wysokość składki. Jeśli któraś oferta wyda Ci się wyjątkowo atrakcyjna, skontaktuje się z Tobą agent ubezpieczeniowy, który potwierdzi wszystkie przekazane przez Ciebie informacje i pomoże sfinalizować transakcję. . 

Znajdź najtańsze OC w kilku krokach

Na cenę składki OC wpływa wiele czynników. Są to zarówno informacje dotyczące właściciela pojazdu, jak i samego auta. Warto wypełnić formularz jak najbardziej rzetelnie, by znaleźć najkorzystniejszą ofertę ubezpieczenia. Przed uzupełnieniem formularza, przygotuj prawo jazdy, dowód rejestracyjny i dokument potwierdzający zakup poprzedniej polisy. Dzięki temu znalezienie najlepszej oferty zajmie Ci tylko kilka minut.

W pierwszej kolejności uzupełnij dane dotyczące samochodu, który chcesz ubezpieczyć. Jeśli nie pamiętasz niektórych informacji, możesz znaleźć je w dowodzie rejestracyjnym.

Formularz zawiera także pytania dotyczące profilu kierowcy. Ważne jest, abyś wszystkie informacje wpisał zgodnie ze stanem faktycznym. Niektóre pytania mogą wydać Ci się niepotrzebne, jednak możemy Cię zapewnić, że prosimy wyłącznie o podanie informacji, które mają realny wpływ na cenę polisy. W wielu towarzystwach np. fakt posiadania dzieci będzie miał przełożenie na niższą składkę.

Na cenę polisy OC w dużym stopniu wpływa historia ubezpieczeniowa właściciela pojazdu. Poprosimy Cię więc o wprowadzenie informacji o zgromadzonych zniżkach i ewentualnie liczby spowodowanych szkód. Wszystkie dane zostaną natychmiast przesłane do współpracujących z nami ubezpieczycieli i w kilka sekund przedstawimy Ci oferty poszczególnych towarzystw. Na szczycie listy pojawią się najkorzystniejsze cenowo propozycje.

Po uzupełnieniu wszystkich danych, zobaczysz zestawienie ofert różnych towarzystw. Będziesz mógł porównać nie tylko ich ceny, ale także sprawdzić, jakie dodatkowe rozszerzenia oferują ubezpieczyciele w pakiecie z ubezpieczeniem OC. 

Każde towarzystwo może zaproponować inną cenę ubezpieczenia OC. Ostateczna wysokość składki zależy zarówno od danych właściciela pojazdu i parametrów jego samochodu, jak i polis zaproponowanych dodatkowo w pakiecie z ubezpieczeniem OC.

Pełne bezpieczeństwo danych osobowych

Cały proces kalkulacji i zakupu polisy jest bezpieczny dla użytkownika. Korzystamy z certyfikatu EV (zielona kłódka przy adresie strony),a wszystkie wprowadzone do formularza informacje są przez nas odpowiednio przechowywane. Powierzone nam dane służą wyłącznie do przeprowadzenia kalkulacji i przekazywane są jedynie współpracującym z nami towarzystwom, po wcześniejszym wyrażeniu zgody przez użytkownika. Baza danych naszych klientów zarejestrowana  jest w biurze Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych.

Dlaczego warto porównać oferty i kupić ubezpieczenie przez Internet?

Ubezpieczenie OC możesz oczywiście kupić u przedstawiciela losowo wybranego towarzystwa, ale może się to okazać mało opłacalne. Gwarancję najniższej ceny polisy daje tylko porównanie ofert wielu ubezpieczycieli.

Co warto wiedzieć

  1. Zakres ubezpieczenia OC w każdym towarzystwie jest taki sam. Cena polisy u każdego ubezpieczyciela może być jednak inna.
  2. Porównywarka ubezpiezpieczeń daje możliwość znalezienia najtańszej oferty bez wychodzenia z domu.
  3. Znalezienie najlepszej oferty w porównywarce zajmuje tylko 7 minut.
  4. Porównywarka porównuje nie tylko ceny OC, ale także zakres dodatkowych polis komunikacyjnych.
  5. Kupując ubezpieczenie przez Internet masz możliwość odstąpienia od umowy w ciągu 30 dni.
Oceń stronę
4,01