Skontaktuj się!200+ Doradców czeka na twój telefon!
Skorzystaj z pomocy jednego z 200 naszych Doradców.
Komunikacja
Pracujemy:
pn. - pt.9:00 - 21:00
sob.9:30 - 17:30
Zadzwoń22 270 00 00
Nieruchomości
Pracujemy:
pn. - pt.9:00 - 20:00
Zadzwoń22 270 00 00
Podróż
Pracujemy:
pn. - pt.9:00 - 19:00
Zadzwoń22 270 00 00
Życie, Zdrowie, NNW
Pracujemy:
pon. - pt.09:00 - 20:00
Zadzwoń22 270 00 00
GSM
Pracujemy:
pon. - pt.09:00 - 19:00
Zadzwoń22 270 00 00

Najtańsze OC w 2022 r. od 135 zł Znajdź tanie OC online!

Sprawdź ceny OC
AegonTylko 135 zł zapłacił za tanie ubezpieczenie OC 67-letni pan Andrzej z Śniedzanowa w województwie mazowieckim. Właściciel Audi 80 z 1983 r. o pojemności silnika 1,8 l. Pan Andrzej posiada wieloletnie doświadczenie za kierownicą i maksymalne zniżki. Podobnie jak on, Ty również możesz zaoszczędzić dzięki rankomat.pl na obowiązkowym ubezpieczeniu auta nawet kilka tysięcy złotych!

Najtańsze OC - jak duże mogą być różnice w cenie?

Ubezpieczenie OC jest obowiązkowe dla zarejestrowanych właścicieli każdego pojazdu. Choć zakres ochrony polisy jest taki sam w każdym towarzystwie ubezpieczeniowym, to cena może różnić się o kilkaset, a nawet kilka tysięcy złotych. Sprawdź, jak zaoszczędzić na obowiązkowym ubezpieczeniu nawet 50% i znaleźć tanie OC dla swojego samochodu!
Ile kosztuje tanie OC w rankomat.pl?
UbezpieczycielZakres ubezpieczeniaCena roczna
Benefia
OC
AC
Assistance
NNW
Uniqa
OC
AC
Assistance
NNW
Generali
OC
AC
Assistance
NNW
Trasti
OC
AC
Assistance
NNW
Proama
OC
AC
Assistance
NNW
Wiener
OC
AC
Assistance
NNW
TUZ Ubezpieczenia
OC
AC
Assistance
NNW
1098,00 zł
Accredited Insurance Europe
OC
AC
Assistance
NNW
1136,00 zł
Ile kosztuje tanie OC w rankomat.pl?
Benefia
135,00 zł
OC
AC
Assistance
NNW
Uniqa
273,00 zł
OC
AC
Assistance
NNW
Generali
374,00 zł
OC
AC
Assistance
NNW
Trasti
470,00 zł
OC
AC
Assistance
NNW
Proama
611,00 zł
OC
AC
Assistance
NNW
Wiener
744,00 zł
OC
AC
Assistance
NNW
TUZ Ubezpieczenia
1098,00 zł
OC
AC
Assistance
NNW
Accredited Insurance Europe
1136,00 zł
OC
AC
Assistance
NNW

Kalkulacja z 13.09.2022 r., Audi 80 z 1983 r., poj. silnika 1,8 l

Pamiętaj aby przy wyborze OC kierować się najniższą ceną!

Jesteśmy po Twojej stronie, możesz nam zaufać!

Klienci oszczędzają średnio 765,50 zł kupując tanie ubezpieczenie OC z rankomat.pl

sprzedajemy najtańsze polisy oc na rynku
Sprzedajemy OC
od 2008 r.
zaoszczędzone pieniądze na tanim ubezpieczeniu oc
Kierowcy zaoszczędzili
z nami 456 897 235 zł
543 237 klientów kupiło tanie oc na rankomat
Zaufało nam
543 237 klientów
Accredited Insurance EuropeAllianzAXA PartnersBalcia InsuranceBeesafeBenefiaCompensaErgo HestiaERGO Ubezpieczenia PodróżyEUROINSEurop AssistanceEuropa UbezpieczeniaGeneraliHDIInter PolskaInterRiskLink4MACIF Życie TUWMediSkymtu24.plNationale-NederlandenNNLife TUnŻiR S.A.ProamaPruPZUSignal IdunaTrastiTU ZdrowieTUZ UbezpieczeniaUniqaUnumWartaWefox InsuranceWelbiWienerYou Can Drive

Wiek kierowcy

Jednym z najważniejszych czynników kształtujących wysokość składki OC jest wiek właściciela pojazdu. Najwyższe ceny towarzystwa od lat oferują młodym, niedoświadczonym kierowcom. Odwrotnie, najkorzystniejsze oferty trafiają do starszych kierowców, posiadających długą historię bezszkodowej jazdy.

Dlaczego tak się dzieje? Towarzystwa ubezpieczeniowe analizują np. statystyki wypadków dla poszczególnych grup kierowców. A tych od wielu już lat, najwięcej powodują najmłodsi kierowcy. W 2021 r. w grupie wiekowej 18-24 lata odnotowany został najwyższy wskaźnik liczby wypadków na 10 tys. populacji. W pozostałych grupach wiekowych sprawców wypadków było mniej. Taki stan przekłada się m.in. na wyższe ceny OC, proponowane młodym właścicielom aut.

W I półroczu 2022. r. najdroższe oferty OC trafiały do kierowców w wieku 19 lat (średnio 2002 zł). Płacili oni za polisy czterokrotnie więcej niż 63-latkowie (440 zł).

Czytaj więcej Czytaj mniej

Miejsce zamieszkania

Na wysokość składki OC duży wpływ ma również miejsce zamieszkania właściciela samochodu. W dużych miastach, o dużej gęstości zaludnienia, ceny polis komunikacyjnych są z reguły wyższe niż na wsiach i w mniejszych miejscowościach.

Najdroższe OC proponowane jest mieszkańcom miast, które stanowią ważne węzły komunikacyjne. Towarzystwa kalkulując składkę ubezpieczenia, biorą bowiem pod uwagę ryzyko powstania szkody. A na nie duży wpływ mają np. statystyki wypadków, gęstość zaludnienia, natężenie ruchu, a nawet jakość dróg w danym regionie. W I półroczu 2022 r. najwięcej na OC wydawali mieszkańcy Gdańska ( 717 zł), Wrocławia (685 zł) i Warszawy (654 zł). Najtańsze polisy ubezpieczyciele proponowali kierowcom z Opola (491 zł), Rzeszowa (492 zł) i Katowic (520 zł).

Czytaj więcej Czytaj mniej

Jakie marki samochodów mają najniższe OC?

W I półroczu 2022 r. średnio najtańsze OC ubezpieczyciele oferowali właścicielom: Skody (479 zł), Toyoty (482 zł) i Fiata (493 zł). Tanie OC mogli kupić także właściciele Renault (502 zł) oraz Citroena (504 zł). Najwięcej za obowiązkową polisę w i półroczu 2022 r. musieli zapłacić właściciele BMW (650 zł), Audi (582 zł) i Peugeota (521 zł).

Często sportowe samochody należą do młodych i niedoświadczonych kierowców, którzy w ocenie ubezpieczycieli są bardziej skłonni do szybkiej i brawurowej jazdy. W związku z tym muszą się liczyć z wyższym kosztem obowiązkowego ubezpieczenia pojazdu, niż właściciele wolniejszych aut.

Czytaj więcej Czytaj mniej

Pojemność silnika

Jednym z kluczowych czynników wpływających na tanie OC jest również pojemność ubezpieczanego pojazdu. Im jest ona większa, tym cena OC wyższa. Samochody z dużą pojemnością silnika mogą rozwijać duże prędkości. Ryzyko spowodowania szkody takimi autami wzrasta. Większy może być również rozmiar ewentualnej szkody, co bezpośrednio przekłada się na wyższe koszty jej likwidacji przez towarzystwo.

W i półroczu 2022 r. najwięcej za OC płacili właściciele aut z silnikiem o pojemności powyżej 5,1 l lub większym (685 zł). Na najtańsze OC mogli liczyć posiadacze pojazdów z silnikami do 1 l (418 zł).

Czytaj więcej Czytaj mniej

Pozostałe czynniki

Ubezpieczyciele pytają również o dodatkowe informacje. Choć część z nich może wydawać się mało istotna, to w rzeczywistości, każdy z nich ma wpływ na ostateczną wysokość składki. Może tak być w przypadku pytań choćby o posiadanie dzieci bądź stan cywilny. Najniższe ceny OC w I półroczu 2022 r. ubezpieczyciele proponowali osobom w związkach małżeńskich (474 zł), uznając je za skłonne do podejmowania mniejszego ryzyka na drodze. Najwięcej za polisę musieli zapłacić kawalerowie i panny (724 zł).

Czytaj więcej Czytaj mniej
tanie OC na raty

OC na raty sposobem na tanie OC

Czy OC można rozłożyć na raty?

Tak, jak najbardziej. Towarzystwa ubezpieczeniowe oferują możliwość rozłożenia płatności za polisę OC na 2, 4 lub 12 rat. Takie rozwiązanie często umożliwia zakup w pakiecie dodatkowych usług, jak AC czy assistance. Jednocześnie rozkładając zakup OC na raty, trzeba liczyć się z wyższą składką niż przy jednorazowym uregulowaniu należności.

Jakie są sposoby na tanie OC?

Ubezpieczyciele za każdy rok bezszkodowej jazdy przyznają zniżki, które obniżają cenę OC. Natomiast młody i niedoświadczony kierowca może uczynić współwłaścicielem auta np. bardziej doświadczonego za kierownicą członka rodziny. Oczywiście warto również porównywać oferty różnych towarzystw, co pozwala obniżyć wysokość składki nawet o kilka tysięcy złotych.
porównaj ceny taniego oc
Porównaj ceny OC
Zakres ochrony obowiązkowego ubezpieczenia OC pojazdu jest taki sam w każdym towarzystwie ubezpieczeniowym. Nie przepłacaj więc, tylko porównaj online w zaledwie kilka minut oferty kilkunastu ubezpieczycieli i wybierz najtańsze OC. Dzięki temu zaoszczędzisz od kilkuset do kilku tysięcy złotych!
kup tanie oc w pakiecie
Kup OC/AC w pakiecie
Jeśli szukasz najtańszego OC, równocześnie sprawdź cenę AC w pakiecie. W efekcie znacznie zaoszczędzisz na zakupie 2 polis w jednym towarzystwie. Dzięki temu chronisz auto na wypadek pożaru, kradzieży, gradobicia czy aktów wandalizmu. Dodatkowo możesz zyskać przydatne na trasie assistance mini, czy praktyczne ubezpieczenie NNW.
Jedź ostrożnie i bezszkodowo i kup tanie oc
Zbieraj zniżki za bezszkodową jazdę
Ubezpieczyciele przyznają za każdy rok bezszkodowej jazdy zniżki w wysokości około 10%. Jeśli będziesz ostrożny i nie spowodujesz żadnej szkody, po kilku latach towarzystwa zaproponują Ci możliwie najtańsze OC. Warto więc jeździć przepisowo, gdyż nawet niewielka stłuczka może oznaczać zwyżkę składki o 20%.
Kup auto o niewielkiej pojemności silnika
Kup auto o niewielkiej pojemności
Im mniejsza pojemność silnika, tym tańsze OC. Kup więc ekonomiczny model, ponieważ najmniej za obowiązkowe ubezpieczenie pojazdu płacą właściciele aut z litrażem poniżej 1 l. Są wolniejsze od samochodów sportowych z dużą pojemnością, a więc w ocenie ubezpieczycieli ryzyko wystąpienia szkody jest znacznie mniejsze.
Korzystaj z OC poprzedniego właściciela auta
Korzystaj z OC poprzedniego właściciela
Jeśli kupujesz używany samochód, poprzedni właściciel musi przekazać Ci swoje ubezpieczenie OC. Możesz z niego korzystać do końca obowiązywania umowy z ubezpieczycielem, bądź w dowolnym momencie ją wypowiedzieć. Towarzystwo może rekalkulować składkę, czyli ponownie przeliczyć jej wysokość. Jednak i tak może to być tańsze rozwiązanie, niż zakup OC na własną rękę zaraz po kupnie auta.
zniżki współwłaściciela sposobem na tanie oc
Poszukaj współwłaściciela samochodu
Jeśli jesteś młodym i niedoświadczonym kierowcą, cena OC może być wysoka. Aby ją obniżyć, możesz współwłaścicielem samochodu uczynić bardziej doświadczonego kierowcę (np. członka rodziny). Będziesz mógł korzystać z wypracowanych przez niego wieloletnich zniżek, dzięki czemu OC będzie tańsze nawet o kilkaset złotych!

Miasta z najtańszym OC

Miasta z najtańszym OC – jak miejsce zamieszkania wpływa na ubezpieczenie samochodu?

Zwykle najwięcej za ubezpieczenie OC płacą właściciele pojazdów z dużych miast wojewódzkich. Od lat w czołówce znajdują się Wrocław, Gdańsk i Warszawa. Panuje w nich duży ruch, a w godzinach szczytu często występują ogromne korki. W efekcie w ocenie towarzystw ubezpieczeniowych zwiększa się ryzyko wypadków i kolizji drogowych, co oznacza wyższą składkę. Taniej o kilkaset złotych jest w Opolu, Rzeszowie i Kielcach. Często jeszcze mniej za polisę OC muszą zapłacić osoby z mniejszych miejscowości i wsi.

Znajdź najtańsze OC! Krok po kroku wypełnij w kalkulatorze OC:

1
Wpisz dane Przed wyborem ubezpieczenia pojazdu, musisz wpisać kilka podstawowych danych wymaganych przez towarzystwa ubezpieczeniowe. Należą do nich rocznik, marka i model samochodu, a także pojemność silnika, rodzaj paliwa, liczba drzwi i wersja modelu auta. Takich, jak rocznik, marka i model, pojemność czy rodzaj paliwa. Następnie zaznacz, jaką polisę chcesz kupić. Do wyboru masz OC, AC/AC mini, assistance i NNW.
2
Wybierz rodzaj ubezpieczenia samochodu Po wpisaniu podstawowych danych wymaganych przez ubezpieczycieli, wybierz interesujący Cię rodzaj ubezpieczenia samochodu. Do wyboru masz obowiązkową polisę OC. Jednocześnie aby rozszerzyć zakres ochrony auta, możesz dodatkowo wybrać usługi AC/AC mini, assistance i NNW.
3
Porównaj ceny OC/AC Po wpisaniu danych i wyborze rodzaju ubezpieczenia samochodu, porównaj ceny polis. W przypadku OC zawsze wybieraj ofertę z najniższą ceną, ponieważ zakres ochrony jest taki sam u każdego ubezpieczyciela. Wraz z obowiązkowym ubezpieczeniem taniej w pakiecie możesz kupić AC, assistance czy NNW.
4
Wybierz interesujące Cię ubezpieczenie Polisa OC jest obowiązkowa i jej zakres jest taki sam w każdym towarzystwie. Wybierając OC zawsze kieruj się najniższą ceną. Natomiast AC będzie dodatkowo chronić twoje auto w razie pożaru, kradzieży czy aktów wandalizmu. Assistance będzie przydatne w razie awarii na drodze, a NNW gdy dojdzie do nieszczęśliwego wypadku.
5
Kup najtańsze OC 24h/7 dni w tygodniu W kalkulatorze rankomat.pl możesz kupić najtańsze OC 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu. To Ty w 100% decydujesz, kiedy chcesz ubezpieczyć samochód. Możesz to zrobić w kilka minut z dowolnego miejsca na świecie za pomocą komputera, smartfona czy tableta. Dzięki temu oszczędzasz nie tylko pieniądze, lecz także bezcenny czas!
zdjęcie komputer telefon

Opinie zadowolonych klientów z zakupu taniego OC

FAQ- Eksperci rankomat dziela się widzą o tanim OC

Jakie marki samochodów mają najtańsze OC?

W I półroczu 2022 r. najmniej za OC zapłacili kierowcy Skody (479 zł). Tanie OC mieli także właściciele Toyoty (482) zł i Fiata (493) zł. Dla porównania najwięcej na polisę OC musieli przeznaczyć kierowcy BMW (650 zł), Audi (582 zł) i Peugeota (521 zł).

W którym mieście jest najtańsze OC?

W i półroczu 2022 r. wśród miast wojewódzkich średnio najmniej za OC płacili mieszkańcy Opola (491 zł), Rzeszowa (492 zł) i Katowic (520 zł).

Czy OC jest tańsze w pakiecie z AC?

Zwykle zakup obowiązkowego ubezpieczenia OC w pakiecie z AC w jednym towarzystwie ubezpieczeniowym będzie tańszy, niż jeśli kupilibyśmy Autocasco oddzielnie. Za zakup kilku polis jednocześnie ubezpieczyciele przyznają rabaty cenowe.

Czy marka samochodu wpływa na tanie OC?

Marka i model samochodu mają znaczenie dla towarzystw ubezpieczeniowych podczas określania cen OC. Wyższe składki płacą właściciele szybkich, sportowych i luksusowych aut; w porównaniu do posiadaczy wolniejszych i ekonomiczniejszych w eksploatacji pojazdów.

Czy młody kierowca może znaleźć tanie OC?

Młody i niedoświadczony kierowca może znaleźć tanie ubezpieczenie OC. W pierwszej kolejności powinien porównać w rankomat.pl oferty różnych towarzystw ubezpieczeniowych. Różnice w cenach OC mogą wynieść nawet kilka tysięcy złotych!

Ile kosztuje najtańsze OC?

W i półroczu 2022 r. 169 zł kosztowało najtańsze OC wśród doświadczonych i bezszkodowych kierowców. Jest to możliwe dzięki wypracowanym przez nich wieloletnim zniżkom.

Jak pojemność i rodzaj paliwa wpływa na tanie OC?

Im mniejsza pojemność silnika, tym niższa cena OC. W I półroczu 2022 r. w porównywarce rankomat.pl najmniej za obowiązkowe ubezpieczenie pojazdu płacili właściciele aut do 1 l (średnio 418 zł). Natomiast w tym samym okresie najmniej za polisę OC płacili właściciele samochodów elektrycznych (401 zł), a najwięcej posiadacze diesli (537 zł).

Jak przebieg pojazdu wpływa na cenę taniego OC?

Zwykle im mniejszy przebieg pojazdu, tym niższa cena OC. W ocenie ubezpieczycieli samochody z mniejszą liczbą przejechanych kilometrów są uważane za bezpieczniejsze, więc w ich przypadku zmniejsza się ryzyko powstania szkody.

Jaka firma ma najtańsze OC?

To zależy. Wszyscy ubezpieczyciele indywidualnie ustalają ceny OC według przyjętych przez siebie kryteriów. W efekcie różnice w wysokości składki dla tego samego kierowcy w zależności od towarzystwa mogą wynieść nawet kilka tysięcy złotych. Zawsze więc warto porównać oferty jak największej liczby firm.

Jaka marka ma najdroższe OC?

W I półroczu 2022 r. średnio najwięcej za ubezpieczenie OC musieli zapłacić właściciele BMW (650 zł), Audi (582 zł) i Peugeota (521 zł).

Kto ma tańsze OC – kobiety czy mężczyźni?

W I półroczu 2022 r. mężczyźni średnio płacili za ubezpieczenie OC 508 zł, a kobiety 555 zł. Najczęstszą przyczyną takiego stanu rzeczy jest fakt, że panie mają mniejsze doświadczenie za kierownicą w porównaniu do panów, więc składki dla nich są nieco wyższe.

Czy stan cywilny wpływa na cenę OC?

Jest to jeden z wielu czynników branych pod uwagę przez firmy ubezpieczeniowe przy wyliczaniu składki. W I półroczu 2022 r. średnio zdecydowanie mniej za OC płaciły osoby pozostające w związkach małżeńskich (474 zł), a najwięcej panny i kawalerowie (724 zł).

Jak znaleźć najtańsze OC?

Najprostszą metodą jest porównanie ofert jak największej liczby firm ubezpieczeniowych. W prosty sposób można to zrobić w kalkulatorze rankomat.pl, w którym są dostępne propozycje kilkunastu największych towarzystw ubezpieczeniowych w Polsce.

Kto może skorzystać z najtańszego OC?

Każdy właściciel pojazdu może znaleźć tanie OC, nawet jeśli jest młodym i niedoświadczonym kierowcą. Aby to zrobić, warto porównać ze sobą jak największą liczbę ofert różnych firm ubezpieczeniowych, np. w kalkulatorze rankomat.pl.

Czy tanie OC można opłacić w ratach?

Jak najbardziej. Wiele towarzystw ubezpieczeniowych oferuje rozłożenie płatności za OC na 2, 4 lub nawet 12 rat. Jednak jest to nieco droższe rozwiązanie w porównaniu do jednorazowej płatności.

Gdzie kupić tanie OC?

Znalezienie najtańszego OC wymaga porównania jak największej liczby ofert różnych towarzystw ubezpieczeniowych. Najprościej jest to zrobić w kalkulatorze rankomat.pl, w którym dostępne są propozycje kilkunastu największych firm w Polsce.

Gdzie najtaniej ubezpieczyć samochód – opinie?

Nie warto kierować się opiniami innych osób na temat firmy, która gwarantuje najtańsze OC. Każdy ubezpieczyciel indywidualnie określa kryteria wyliczenia składki dla konkretnego kierowcy. Warto więc zawsze przed zakupem OC porównać ze sobą oferty jak największej liczby towarzystw ubezpieczeniowych.
logo innowacyjna gospodarka
UBEZPIECZENIA RANKOMAT Sp. z o.o. Sp.k. z siedzibą w Warszawie przy ul. Wolska 88 informuje o realizacji projektu "Integracja systemu informatycznego multiagencji ubezpieczeniowej INSU z serwisami towarzystw „direct” w celu optymalizacji procesów sprzedażowych produktów ubezpieczeniowych" współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego okres realizacji: 2007 - 2013
logo europejskiego funduszu rozwoju regionalnego