Pomoc
Kontakt
Skorzystaj z pomocy jednego z 200 naszych Doradców.
Pracujemy:
pn. - pt.9:00 - 21:00
sob.9:30 - 17:30
Zadzwoń22 270 00 00
mtu24.pl

Towarzystwo ubezpieczeniowe

mtu24.pl

mtu24.pl to nowoczesna forma kontaktu i zakupu ubezpieczeń

PORÓWNAJ OFERTY

mtu24.pl – proste ubezpieczenia OC i AC w przystępnych cenach

Głównym akcjonariuszem mtu24.pl jest międzynarodowy koncern ubezpieczeniowy ERGO Versicherungsgruppe AG, należący do największego reasekuratora – Munich Re. mtu24.pl czerpie z ponad 30-letniego doświadczenia spółki matki, a jednocześnie samodzielnie rozwija innowacyjne kanały sprzedaży polis online.

Aby spełnić oczekiwania nawet najbardziej wymagających klientów, w ramach grupy powstało Centrum Pomocy Osobom Poszkodowanym (CPOP) z opieką nad osobami najciężej poszkodowanymi w wypadkach. Za pośrednictwem CPOP prowadzona jest rehabilitacja zdrowotna oraz kompleksowe wsparcie w powrocie do życia społecznego i zawodowego po zakończeniu leczenia.

Oferta mtu24.pl została stworzona z myślą o właścicielach pojazdów, domów i mieszkań, a także turystach ceniących prostotę i konkurencyjną cenę. Marka ceniona jest przez klientów za najwyższą jakość obsługi oraz przejrzyste procedury. Potwierdzają to liczne nagrody:

 • Złoty Zderzak – jest to wyróżnienie przyznane przez warsztaty blacharsko-lakiernicze za najwyższe standardy w likwidacji szkód komunikacyjnych.
 • Jakość Obsługi 2022 – wyróżnienie zostało przyznane w ramach Polskiego Programu Jakości Obsługi, na podstawie głosów największej w Polsce społeczności konsumentów.
 • Nagroda Gospodarcza Prezydenta RP – wyróżnienie zostało przyznane za prowadzenie innowacyjnej działalności finansowej w Polsce.
Przeczytaj więcej... Przeczytaj mniej...

Porównaj ofertę mtu24.pl z innymi:

Ubezpieczenie samochodu

mtu24.pl posiada szeroką ofertę ubezpieczeń komunikacyjnych - OC, AC, NNW, Szyby i Assistance

PORÓWNAJ CENY

Ubezpieczenie podróżne

W ramach ubezpieczenia turystycznego mtu24.pl zapewnia koszty leczenia, Assistance i OC w życiu prywatnym

PORÓWNAJ CENY

Ubezpieczenie nieruchomości

W mtu24.pl ubezpieczysz dom, mieszkanie, budynek w budowie i znajdziesz pakiet Medical Assistance

PORÓWNAJ CENY

Ubezpieczenie na życie

Ochrona finansowa w razie pobytu w szpitalu, rehabilitacji, zachorowania czy wypadku na spacerze

PORÓWNAJ CENY

Opinia eksperta rankomat.pl i klientów mtu24.pl

mtu24.pl specjalizuje się w sprzedaży ubezpieczeń komunikacyjnych, turystycznych oraz domów i mieszkań poprzez kanały direct, jakimi są internet i telefon. Jest marką należącą do jednego z największych towarzystw ubezpieczeniowych w Polsce – ERGO Hestii. W portfolio marki znajdziemy ubezpieczenie samochodu, nieruchomości i podróżne

Alicja Orłowska
Alicja OrłowskaRedaktor
Ocena eksperta:
3,49
Średnia ocena:
2,16
Oceń Towarzystwo:

Najlepsze oferty mtu24.pl

Poznaj najkorzystniejsze oferty mtu24.pl według doradców Rankomat.pl

UbezpieczycielZakres ubezpieczeniaCena roczna
mtu24.pl
OC
AC
Assistance
NNW
Dodatkowo: RankoPomoc PrawnaNNW szkolne
mtu24.pl
OC
AC
Assistance
NNW
1001,00 zł
Dodatkowo: RankoPomoc PrawnaNNW szkolne
mtu24.pl
OC
AC Mini
Assistance
NNW
1039,00 zł
Dodatkowo: RankoPomoc PrawnaNNW szkolne
mtu24.pl
984,00 zł
OC
AC
Assistance
NNW
Dodatkowo: RankoPomoc Prawna NNW szkolne
mtu24.pl
1001,00 zł
OC
AC
Assistance
NNW
Dodatkowo: RankoPomoc Prawna NNW szkolne
mtu24.pl
1039,00 zł
OC
AC
Assistance
NNW
Dodatkowo: RankoPomoc Prawna NNW szkolne
PORÓWNAJ CENY

Jak zgłosić szkodę i wypowiedzieć OC w mtu24.pl

Zgłoszenie szkody

01.
Formularz
Zgłoszenie szkody

Zgłoszenie szkody w mtu24.pl jest możliwe na kilka sposobów:

 • telefonicznie na infolinii 58 555 65 00 od poniedziałku do piątku 8-18
 • przez e-formularz
02.
Zgłoszenie
Zgłoszenie online

Sprawę zgłosisz szybko i wygodnie przez formularz na stronie https://zgloszenieszkody.ergohestia.pl/#/wizard/step1?brand=ihestia .
W formularzu online napisz:

 • co się stało (do wyboru z rozwijanej listy)
 • numer polisy,
 • datę i godzinę zdarzenia,
 • dane osobowe.

Pod osobnym adresem https://formularze.mtu.pl/obsluga-online/formularze/zgloszenie-szkody/ przyjmujemy zgłoszenia szkody z polisy, której numer rozpoczyna się od 01, 02, 03, 06, 07, 08, 11, 12, 14.

Zacznij od zabezpieczenia miejsca zdarzenia, jeśli ktokolwiek odniósł obrażenia w wypadku, zadbaj o jego bezpieczeństwo, udziel niezbędnej pomocy i wezwij odpowiednie służby (numer alarmowy 112). Jeśli nikt nie ucierpiał w kolizji, spisz ze sprawcą oświadczenie i w razie potrzeby wezwij pomoc drogową.

03.
Analiza
Likwidacja szkody

Skontaktuje się z Tobą specjalista mtu24.pl. Podczas rozmowy zapytamy Cię o:

 • numer polisy, z której szkoda ma być likwidowana,
 • dane osoby zgłaszającej szkodę i osoby ubezpieczonej/poszkodowanej:
 • imię i nazwisko,
 • PESEL,
 • adres zamieszkania,
 • dane kontaktowe (telefon, e-mail),
 • informacje: gdzie i kiedy powstała szkoda, opis uszkodzeń, opis przebiegu zdarzenia.
04.
Szacowanie
Wypłata odszkodowania

Odszkodowanie mtu24.pl wypłaca przelewem na podane konto lub przekazem pocztowym.

Wypowiedzenie OC

01.
Formularz
Jak wypowiedzieć całoroczną polisę?

Kończy Ci się niebawem ubezpieczenie OC w mtu24.pl i chcesz wypowiedzieć umowę? Powiadom nas o tym najpóźniej 1 dzień przed zakończeniem polisy przesyłając Wypowiedzenie polisy OC z końcem okresu umowy.

Aby prawidłowo wypowiedzieć umowę ubezpieczenia, możesz skorzystać z gotowego wniosku zamieszczonego na stronie https://rankomat.pl/wazne-dokumenty#wzory-dokumentowDokument wystarczy wydrukować, wypełnić i własnoręcznie podpisać, a następnie wysłać do TU.

Jeśli złożysz wypowiedzenie po terminie, umowa ubezpieczenia zostanie przedłużona na kolejny rok.

02.
Zgłoszenie
Jak skorzystać z formularza kontaktowego?

Jeżeli nie chcesz, aby Twoja polisa odnowiła się na kolejny okres ubezpieczenia, konieczne jest złożenie wypowiedzenia. Aby rezygnacja została uznana za skuteczną należy ją przesłać najpóźniej na 1 dzień przed końcem okresu aktualnej polisy. Wypowiedzenie należy przesłać w jeden z następujących sposobów:

 • wypełniając formularz pod adresem: https://kontakt.ergohestia.pl/#/ihestia/policy/step1/ klikając w portalu Polisaonline "wypowiedz OC" do polisy, która ma się zakończyć
 • pocztą na adres: STU Ergo Hestia ul. Hestii 1 81-731 Sopot.
03.
Analiza
Jak wypowiedzieć OC po zakupie pojazdu?

Jeżeli nastąpiła zmiana Właściciela pojazdu, należy przekazać do nas informację o sprzedaży/zakupie. Możesz to zrobić przesyłając skan lub fotografię dokumentu (umowa sprzedaży, faktura VAT, umowa darowizny, oświadczenie o sprzedaży pojazdu). Ważne, aby dokument był czytelny i posiadał pełne dane Zbywcy, Nabywcy, pojazdu oraz datę sprzedaży (podpisy stron umowy).

Po otrzymaniu niezbędnych dokumentów przepisujemy polisę na Nabywcę. Przepisana polisa trwa do końca okresu ochrony) Zbywcy. Możemy też dokonać rekalkulacji składki – przeliczenia zgodnie ze zniżkami Nabywcy. Nowy właściciel pojazdu ma prawo do wypowiedzenia polisy w dowolnym momencie jej trwania. Zostaje ona rozwiązana z dniem nadania dokumentu.

Za okres wykorzystanej ochrony ubezpieczeniowej (od daty zakupu do daty wypowiedzenia) Towarzystwo pobiera składkę. Zgłoszenie sprzedaży lub darowizny możesz dokonać również samodzielnie poprzez formularze na stronie. Zwrot składki opłaconej przez Zbywcę następuje w przypadku wypowiedzenia polisy przez Nabywcę.

04.
Szacowanie
Jak wypowiedzieć podwójne OC w mtu24.pl?

Jeśli posiadasz dwie umowy OC zawarte na ten sam pojazd z identycznym okres ochrony, ale w 2 różnych firmach ubezpieczeniowych, jedną z polis możesz wypowiedzieć w dowolnym momencie. Pamiętaj tylko, że będziesz musiał zapłacić za wykorzystany już okres udzielonej ochrony. 

Aby wypowiedzieć polisę OC z tytułu podwójnego ubezpieczenia, skorzystaj z gotowego wzoru na stronie https://rankomat.pl/wazne-dokumenty#wzory-dokumentow i wybierz Wzór wypowiedzenia umowy OC automatycznie wznowionej.

Dane kontaktowe mtu24.pl

Dane teleadresowe mtu24.pl

mtu24.pl
STU Ergo Hestia SA
ul. Hestii 1
81-731 Sopot

Infolinia:
58 555 65 00

Strona internetowa:
https://www.mtu24.pl

Sprawdź oferty innych towarzystw ubezpieczeniowych

4Life DirectAccredited Insurance EuropeAllianzBalcia InsuranceBeesafeBenefiaColonnadeCompensaENEL-MEDERGO HestiaERGO Ubezpieczenia PodróżyEUROINSEurop AssistanceEuropa UbezpieczeniaGeneraliHDIINTER PolskaInterRiskLink4LUX MEDMedicoverMediSkymtu24.plNationale-NederlandenNationale-NederlandenProamaPruPZUSignal IdunaTrastiTU ZdrowieTUZ UbezpieczeniaUniqaWartaWefox InsuranceWienerYou Can Drive
logo innowacyjna gospodarka
UBEZPIECZENIA RANKOMAT Sp. z o.o. Sp.k. z siedzibą w Warszawie przy ul. Wolska 88 informuje o realizacji projektu "Integracja systemu informatycznego multiagencji ubezpieczeniowej INSU z serwisami towarzystw „direct” w celu optymalizacji procesów sprzedażowych produktów ubezpieczeniowych" współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego okres realizacji: 2007 - 2013
logo europejskiego funduszu rozwoju regionalnego