Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej.
Jesteś tu: Strona główna » MTU

MTU logoMTU STU Ergo Hestia SA to oferta ubezpieczeń skierowana głównie do mieszkańców mniejszych miejscowości oraz osób, które oczekują prostych i nieskomplikowanych produktów ubezpieczeniowych. Marka MTU należy do STU Ergo Hestii, jednej z największych firm ubezpieczeniowych w Polsce.


OC w MTU – warto czy nie warto?

Choć MTU oferuje OC już od 2002 roku, nadal wielu kierowców podchodzi do niego bardzo niepewnie lub ze sporą dozą rezerwy. Jest tak może dlatego, że nie każdy wie, iż właścicielem MTU jest grupa Ergo Hestia, jedna z największych firm ubezpieczeniowych w Polsce.
Oferta MTU została stworzona z myślą o właścicielach pojazdów ceniących prostotę i konkurencyjną cenę. Czy tak jest nadal? Sprawdź co proponuje MTU w ramach ubezpieczenia OC.

Ubezpieczenie AC w MTU – polisa z pełną ochroną

Najpopularniejszym ubezpieczeniem w MTU jest oczywiście OC, ale jego klienci mogą skorzystać z równie interesującej oferty autocasco (AC). Ubezpieczenie AC jest dobrowolne. Zakup polisy zaleca się wszystkim właścicielom samochodów (nie starszych niż 15 lat, z wyjątkiem bezszkodowej kontynuacji ubezpieczenia w MTU na kolejny 12-miesięczny okres ubezpieczenia), którzy chcą zapewnić sobie pełną ochronę pojazdu w przypadku kradzieży czy powstania w nim szkody częściowej lub całkowitej (nawet gdy winnym jej wystąpienia jest jego kierowca). Przeczytaj z jaką ofertą ubezpieczenia autocasco czeka na Ciebie MTU.

Kalkulator OC w MTU – ubezpieczenie MTU w kilka minut

Ubezpieczenie samochodu można załatwić bardzo szybko i sprawnie, dzięki kalkulatorowi OC w MTU, jaki zamieszczony jest na stronie ubezpieczyciela. Sam formularz jest bardzo przejrzysty i intuicyjny i nawet osoba, która pierwszy raz wykonuje obliczenia składki dla swojego pojazdu nie będzie mieć problemów z jego wypełnieniem.

Jednak zanim zdecydujesz się ubezpieczyć samochód w MTU, przekonaj się czy oferta MTU jest naprawdę tak atrakcyjna. Wystarczy, że skorzystasz z naszej porównywarki ubezpieczeń OC i AC. Oprócz przedstawienia ceny polis MTU pokażemy Ci również co proponuje konkurencja.
Jeśli nie potrafisz się zdecydować na konkretną ofertę, nie wiesz, którą polisę wybrać lub po prostu masz pytania i wątpliwości skontaktuj się z nami – z przyjemnością doradzimy i pomożemy wybrać najlepszą polisę.

Pozostałe ubezpieczenia samochodowe MTU

Moja Pomoc Drogowa – assistance w MTU

Ubezpieczenia samochodowe w MTU to nie tylko obowiązkowe OC i autocasco, ale także dodatkowe polisy pozwalające zadbać o bezpieczeństwo pasażerów i całej podróży. Jedną z nich jest Assistance, które nie bez powodów należy do najpopularniejszych ubezpieczeń dobrowolnych. Poznaj wszystkie zalety Assistance w MTU.

Ochrona szyb samochodowych w MTU

Dodatkowa polisa chroniąca szyby w pojeździe, którą można zakupić tak do OC w MTU, jak i AC. MTU obejmuje ochroną szybę czołową (z wniesieniem udziału własnego 20%), a także tylną i boczne. Ubezpieczenie to zapewnia zorganizowanie i pokrycie kosztów naprawy lub wymiany szyby uszkodzonej lub zniszczonej w wyniku: zderzenia pojazdu, działania siły mechanicznej z zewnątrz pojazdu, uszkodzenia przez osoby trzecie, wybuchu, pożaru, zatopienia, działania sił przyrody oraz nagłego działania czynnika termicznego lub chemicznego. Suma ubezpieczenia, czyli maksymalny koszt jaki ponosi ubezpieczyciel z tytułu ochrony ubezpieczeniowej wynosi 5 000 złotych brutto.

NNW w MTU – bezpieczeństwo pasażerów i kierowcy

Polisa NNW w MTU obejmuje następstwa nieszczęśliwych wypadków związanych z użytkowaniem ubezpieczonego pojazdu w zakresie: śmierci kierowcy i pasażerów w wyniku nieszczęśliwego wypadku i ich trwałego uszczerbku na zdrowiu. Gwarancja świadczenia nie zamyka się jednak tylko w tym zakresie, gwarantując poszkodowanym zwrot kosztów leczenia oraz nabycia środków pomocniczych (przedmiotów ortopedycznych). Poznaj szczegóły ubezpieczenia NNW w MTU.

Porównaj ceny OC/AC w 16 firmach »


Zielona Karta

Zielona karta jest niczym innym jak dowodem ubezpieczenia poza granicami kraju. Najeży jednak pamiętać, że w krajach Unii Europejskiej honorowany jest certyfikat OC, wydany w Polsce. Zielona Karta potrzeba jest, jeśli planowany jest wyjazd np. na Ukrainę, do Turcji, czy do Rosji. Pełna lista krajów dostępna jest na stronach Polskiego Biura Ubezpieczycieli Komunikacyjnych.

Ubezpieczenia domu lub mieszkania w MTU

Oprócz ubezpieczenia samochodu w MTU, można również zawrzeć polisę chroniącą dom lub mieszkanie. Ochrona ubezpieczeniowa domu i mieszkania MTU obejmuje zdarzenia losowe oraz szkody w życiu prywatnym, wyrządzone osobom trzecim. Oferta dostępna dla klientów MTU została stworzona tak, aby zaspokoić ich podstawowe potrzeby lub zagwarantować kompleksową ochronę. Sprawdź korzyści, jakie wynikają z zawarcia umowy ubezpieczenia domu i mieszkania z MTU.

Wasze opinie o MTU

Na rynku ubezpieczeń nie ma takiego towarzystwa, które może pochwalić się wyłącznie pozytywnymi opiniami na swój temat. Tak też jest z MTU – również o jego działalności właściciele pojazdów mówią przychylnie i negatywnie. Zastanawiacie się nad zakupem polisy w MTU? Poznajcie opinie o tym ubezpieczycielu, zamieszczone przez jego klientów. Sprawdziliśmy także dla Was Raport Rzecznika Ubezpieczonych w sprawie skarg dotyczących MTU. Sprawdź wszystkie opinie o MTU

Zgłoś szkodę w MTU

Po wystąpieniu szkody, klient każdego towarzystwa powinien mieć zapewniony łatwy kontakt z osobą odpowiedzialną za jej likwidację. Ubezpieczeni oczekują także, aby sam proces przebiegał szybko i bezstresowo. Czy MTU spełnia wymagania swoich klientów. W jaki sposób można zgłosić szkodę w tej firmie? Sprawdź jakie procedury likwidacji szkody czekają na Ciebie w MTU.

Wypowiedz polisę w MTU

Zanim złożysz wypowiedzenie polisy OC w MTU sprawdź, czy oferta przedłużenia umowy nie okaże się dla Ciebie najkorzystniejsza. Pamiętaj, że zawsze warto porównać ją z propozycjami pozostałych ubezpieczycieli (w naszej porównywarce znajdziesz oferty 16 firm, włącznie z ceną OC w MTU). Na ostateczną decyzję masz czas do jednego dnia przed końcem obowiązywania obecnej umowy. Wtedy to upływa termin złożenia dokumentu wypowiedzenia OC. Dowiedz się więcej na temat wypowiedzenia OC w MTU

Dane teleadresowe MTU

Adres
MTU
STU Ergo Hestia SA
ul. Hestii 1
81-731 Sopot

Infolinia
801 107 108 – telefon stacjonarny
58 555 62 22 – telefon komórkowy

Strona internetowa
www.mtu.pl

Siedziba firmy na mapie:


Wyświetl większą mapę

logo innowacyjna gospodarka
RANKOMAT.PL SPÓŁKA AKCYJNA z siedzibą w Warszawie przy ul. Leszno 14 informuje o realizacji projektu "Wdrożenie platformy B2B optymalizującej procesy agencyjne" współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego okres realizacji: 2013 - 2015
logo europejskiego funduszu rozwoju regionalnego
Array
(
  [oc-ac] => Array
    (
      [phone] => 22 270 00 00
      [work-time] => pon.- pt. 9:00-20:00, sob. 09:30-17:30
    )

  [travel] => Array
    (
      [phone] => 22 463 80 50
      [work-time] => pon.- pt. 9:00-20:00, sob. 09:30-17:30
    )

  [household] => Array
    (
      [phone] => 22 417 11 40
      [work-time] => pon.- pt. - 09.00-17.00
    )

)