Pomoc
Kontakt
Skorzystaj z pomocy jednego z 200 naszych Doradców.
Pracujemy:
pn. - pt.9:00 - 21:00
sob.9:30 - 17:30
Zadzwoń22 270 00 00
Compensa

Towarzystwo ubezpieczeniowe

Compensa

Stawiamy na innowacje. Analizujemy rynek, podchodzimy do zmian kompleksowo i odpowiedzialnie

Porównaj ceny

Compensa OC AC - solidne ubezpieczenia samochodów

Towarzystwo Compensa należy do jednej z najstarszych i największych spółek ubezpieczeniowych w Europie – austriackiej Vienna Insurance Group, założonej w 1824 roku. Dzięki temu może czerpać z jej ogromnego doświadczenia, wybierając profesjonalne produkty ubezpieczeniowe.

Compensa oferuje zarówno ubezpieczenie dla samochodu oraz jego pasażerów, jak i polisy na życie, podróż oraz chroniące nieruchomość. Każdy klient znajdzie odpowiednie ubezpieczenie dla siebie w podstawowej wersji oraz w formie w pełni zabezpieczającego pakietu.

Przeczytaj więcej... Przeczytaj mniej...

Porównaj ofertę Compensa z innymi:

Ubezpieczenie samochodu

W Compensie można znaleźć nie tylko obowiązkowe OC, lecz także dodatkowe AC, assistance i NNW.

Porównaj ceny

Ubezpieczenie podróżne

W Compensie ubezpieczysz zarówno prywatne podróże, jak i wyjazdy służbowe.

Porównaj ceny

Ubezpieczenie nieruchomości

Ubezpieczenie w Compensie jest przeznaczone dla właścicieli i najemców domów oraz mieszkań.

Porównaj ceny

Ubezpieczenie na życie

Ubezpieczenie w Compensie zabezpieczy życie oraz zdrowie Twoje i bliskich!

Porównaj ceny

Opinia eksperta rankomat.pl i klientów Compensa

Compensa ma bardzo szeroką ofertę różnego rodzaju polis. W ramach ubezpieczeń komunikacyjnych ochroną można objąć nie tylko auto, lecz także motocykl czy hulajnogę. Ponadto można również ubezpieczyć dom i mieszkanie, życie, zdrowie oraz podróż.

Kamil Sztandera
Kamil SztanderaSpecjalista ds. ubezpieczeń komunikacyjnych
Ocena eksperta:
4,75
Średnia ocena:
1,56
Oceń Towarzystwo:

Jak zgłosić szkodę i wypowiedzieć OC w Compensie?

Zgłoszenie szkody

01.
Formularz
Zgłoszenie szkody

W zależności od rodzaju szkody (pojazd, majątek, osoba), należy wypełnić formularz internetowy na stronie Compensy: https://zgloszenie.compensa.pl/. Następnie trzeba przygotować potrzebną dokumentację (m.in. numer polisy, dane uczestników zdarzenia, oświadczenie sprawcy lub notatkę policyjną, dowód rejestracyjny, prawo jazdy). Po zakończeniu zawiadomienia komplet dokumentów trzeba przesłać na adres e-mail: szkody@compensa.pl.

02.
Zgłoszenie
Zgłoszenie online

W Compensie szkodę należy zgłosić za pomocą formularza internetowego: https://zgloszenie.compensa.pl/. Po wybraniu jednego z trzech rodzajów szkód (pojazd, majątek, osoba), krok po kroku trzeba wpisać dane wymagane przez ubezpieczyciela, które będą niezbędne do przyjęcia zawiadomienia i określania wartości powstałych uszkodzeń. Wszystkie niezbędne dokumenty można przesłać na adres: szkody@compensa.pl.

03.
Analiza
Oszacowanie szkody

Compensa informuje, że do wniosku warto dołączyć samodzielnie wykonane zdjęcia, co może przyspieszyć likwidację szkody. Po przyjęciu zgłoszenia ubezpieczyciel oszacuje koszt naprawy uszkodzonego pojazdu czy mienia. Jeśli poszkodowany zaakceptuje proponowaną kwotę odszkodowania, to środki zostaną wypłacone mu niezwłocznie. Z kolei w przypadku szkód osobowych wysokość świadczenia zostanie określona na podstawie niezależnej opinii medycznej.

04.
Szacowanie
Wypłata odszkodowania

Po przeanalizowaniu dokumentacji, zakresu ochrony ubezpieczenia oraz kosztów usunięcia zniszczeń, Compensa określi wysokość odszkodowania. Poszkodowany otrzyma decyzję ubezpieczyciela pisemnie. Jeśli będzie pozytywna środki zostaną wypłacone w ciągu:

  • 30 dni od dnia zgłoszenia szkody,
  • po upływie kolejnych 14 dni, jeśli wyjaśnienie okoliczności wypadku nie jest możliwe w ciągu 30 dni,
  • do 90 dni, jeśli w trakcie likwidacji szkody wystąpią okoliczności utrudniające wydanie decyzji.

Wypowiedzenie OC

01.
Formularz
Jak wypowiedzieć całoroczną polisę OC?

Jeśli chcemy zrezygnować z całorocznej polisy OC, to wypowiedzenie należy przesłać Compensie najpóźniej na jeden dzień przed końcem obowiązywania ochrony pojazdu. W przeciwnym razie obowiązkowe ubezpieczenie przedłuży się automatycznie na kolejny rok. Aby wypowiedzieć ubezpieczenie OC w Compensie należy skorzystać z formularza internetowego: https://zgloszenie.compensa.pl/obsluga-polisy, a następnie kliknąć „Zgłoś wypowiedzenie komunikacyjne”.

02.
Zgłoszenie
Jak skorzystać z formularza kontaktowego?

Po kliknięciu w „Zgłoś wypowiedzenie komunikacyjne”, należy krok po kroku wpisać w formularzu: https://zgloszenie.compensa.pl/obsluga-polisy/wypowiedzenie-umowy-komunikacyjnej-OC/dane-polisy/dane-polisy, informacje wymagane przez Compensę. Będzie to m.in. numer polisy, rodzaj wypowiedzenia OC oraz dane osobowe. Po ich uzupełnieniu nastąpi weryfikacja wniosku przez ubezpieczyciela.

03.
Analiza
Jak wypowiedzieć OC otrzymane po zakupie pojazdu?

Jeśli kupiliśmy używany samochód z umową OC zawartą Compensie, możemy kontynuować polisę OC zbywcy do jej wygaśnięcia lub wypowiedzieć w dowolnym momencie.

Aby wypowiedzieć OC zbywcy pojazdu w Compensie, należy skorzystać z formularza: https://zgloszenie.compensa.pl/obsluga-polisy/. Następnie kliknąć w „Zgłoś wypowiedzenie komunikacyjne”, a w kolejnym kroku wybrać pole „Nabywca pojazdu” i kliknąć „przejdź dalej”. Później trzeba wpisać dane wymagane przez ubezpieczyciela.

04.
Szacowanie
Jak wypowiedzieć podwójne OC w Compensie?

Jeśli umowa OC w Compensie przedłużyła się automatycznie na kolejny rok, a jednocześnie kupiliśmy nowe OC w innej firmie na ten sam okres, to możemy wypowiedzieć dotychczasową polisę w dowolnym momencie na podstawie art. 28a ustawy. Jednak ubezpieczyciel potrąci część składki za okres ochrony pojazdu.

Aby zrezygnować z podwójnego OC w Compensie, należy skorzystać z formularza: https://zgloszenie.compensa.pl/obsluga-polisy/. W kolejnym etapie kliknąć „Zgłoś wypowiedzenie komunikacyjne”, a następnie wybrać opcję „Podwójne ubezpieczenie”. Później trzeba uzupełnić wszystkie pola wymagane przez ubezpieczyciela.

Dane kontaktowe Compensa

Dane teleadresowe Compensa

Compensa Towarzystwo Ubezpieczeń S.A.
Vienna Insurance Group
Aleje Jerozolimskie 162
02-342 Warszawa

Tel. +48 22 501 61 00

Strona internetowa:
https://www.compensa.pl

Sprawdź oferty innych towarzystw ubezpieczeniowych

4Life DirectAccredited Insurance EuropeAllianzBalcia InsuranceBeesafeBenefiaColonnadeCompensaENEL-MEDERGO HestiaERGO Ubezpieczenia PodróżyEUROINSEurop AssistanceEuropa UbezpieczeniaGeneraliHDIINTER PolskaInterRiskLink4LUX MEDMedicoverMediSkymtu24.plNationale-NederlandenNationale-NederlandenProamaPruPZUSignal IdunaTrastiTU ZdrowieTUZ UbezpieczeniaUniqaWartaWefox InsuranceWienerYou Can Drive
logo innowacyjna gospodarka
UBEZPIECZENIA RANKOMAT Sp. z o.o. Sp.k. z siedzibą w Warszawie przy ul. Wolska 88 informuje o realizacji projektu "Integracja systemu informatycznego multiagencji ubezpieczeniowej INSU z serwisami towarzystw „direct” w celu optymalizacji procesów sprzedażowych produktów ubezpieczeniowych" współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego okres realizacji: 2007 - 2013
logo europejskiego funduszu rozwoju regionalnego