Porównaj sam oferty interesujących Cię ubezpieczeń. Kup polisę online i zgarnij 50 zł zwrotu! Sprawdź szczegóły
Pomoc
Kontakt
Skorzystaj z pomocy jednego z 200 naszych Doradców.
Pracujemy:
pn. - pt.9:00 - 21:00
sob.9:30 - 17:30
Zadzwoń22 270 00 00
InterRisk

Towarzystwo ubezpieczeniowe

InterRisk

W InterRisk ubezpieczysz swój majątek, siebie i rodzinę

Porównaj ceny

InterRisk – ubezpieczenie OC AC - pełna oferta ubezpieczeń samochodowych

InterRisk Towarzystwo Ubezpieczeń S.A. Vienna Insurance Group działa na polskim rynku nieprzerwanie od 1993 i jest jednym z wiodących ubezpieczycieli majątkowych. Każdego roku spółka ubezpiecza  blisko 2 miliony osób.

InterRisk proponuje swoim klientom wszechstronną ofertę, na którą składają się ubezpieczenia komunikacyjne, majątkowe, osobowe, zdrowotne i finansowe. Towarzystwo zajmuje się ubezpieczaniem m.in. osób, gospodarstw domowych, małych i średnich przedsiębiorstw, banków, szkół i uczelni, klientów korporacyjnych i przedsiębiorstw. 

Przeczytaj więcej... Przeczytaj mniej...

Porównaj ofertę InterRisk z innymi:

Ubezpieczenie samochodu

W InterRisk kupisz OC i szereg dodatkowych ubezpieczeń komunikacyjnych, jak AC, assistance czy NNW.

Porównaj ceny

Ubezpieczenie podróżne

Polisę turystyczną możesz dopasować do miejsca, celu wyjazdu i uprawianej aktywności.

Porównaj ceny

Ubezpieczenie nieruchomości

W InterRisk nie tylko ubezpieczysz dom i mieszkanie, lecz także zyskasz OC w życiu prywatnym.

Porównaj ceny

Ubezpieczenie na życie

Optymalna polisa zabezpieczy przyszłość Twoją i rodziny w razie wypadku lub choroby.

Porównaj ceny

Opinia eksperta rankomat.pl i klientów InterRisk

InterRisk posiada bardzo szeroką ofertę. Towarzystwo oferuje ubezpieczenia komunikacyjne, domu i majątku, na życie oraz zdrowotne. Ubezpieczyciel zapewnia również ochronę firmom i zatrudnianym pracownikom.

Kamil Sztandera
Kamil SztanderaSpecjalista ds. ubezpieczeń komunikacyjnych
Ocena eksperta:
4,50
Średnia ocena:
4,80
Oceń Towarzystwo:
0,00

Tytuł sekcji - Jak zgłosić szkodę i wypowiedzieć OC w w InterRisk?

Zgłoszenie szkody

01.
Formularz
Zgłoszenie szkody

Warto jak najszybciej zgłosić szkodę w InterRisk. Można zadzwonić do towarzystwa ubezpieczeniowego bezpośrednio z miejsca zdarzenia lub w przypadku mniej poważnych spraw w ciągu 24 godzin. W InterRisk można zgłosić szkodę w następujący sposób:

 • za pomocą formularza kontaktowego: https://zgloszenie.interrisk.pl/assetclaim/new,
 • telefonicznie pod numerem: +48 22 575 25 25,
 • mailem na adres szkody@interrisk.pl,
 • listownie na adres: InterRisk TU S.A. Vienna Insurance Group, skr. poczt. 3334, 40-610 Katowice.
02.
Zgłoszenie
Zgłoszenie online

Szkodę w InterRisk można zgłosić za pośrednictwem formularza internetowego: https://zgloszenie.interrisk.pl/assetclaim/new. Wcześniej ubezpieczyciel radzi przygotować numer polisy, dane osobowe uczestników zdarzenia, a dla szkód komunikacyjnych dowód rejestracyjny. Następnie należy wybrać jeden z trzech rodzajów szkód: w pojeździe, mieniu lub na osobie. Później krok po kroku trzeba uzupełnić dane wymagane przez InterRisk.

03.
Analiza
Oszacowanie szkody

Po przyjęciu zgłoszenia InterRisk sprawdzi dokumentację związaną ze szkodą i czy zakres ochrony ubezpieczenia obejmuje powstałe zdarzenie. W przypadku niewielkich szkód majątkowych wycena uszkodzeń może odbyć się bez przeprowadzania oględzin, na podstawie fotografii dostarczonej przez poszkodowanego. Jeśli zniszczenia są poważniejsze konieczna będzie wizyta rzeczoznawcy. Natomiast w razie wystąpienia szkód na osobie wysokość odszkodowania zostanie określona na podstawie niezależnej opinii medycznej.

04.
Szacowanie
Wypłata odszkodowania

Po zakończeniu sprawdzania dokumentacji i zakresu ochrony ubezpieczenia, InterRisk wyda decyzję o wypłacie odszkodowania. Poszkodowany otrzyma dokument na piśmie pocztą lub drogą elektroniczną. Jeśli decyzja ubezpieczyciela będzie pozytywna, środki zostaną wypłacone w ciągu:

 • 30 dni od dnia zgłoszenia szkody,
 • po upływie kolejnych 14 dni, jeśli wyjaśnienie przebiegu wypadku nie jest możliwe w trakcie 30 dni,
 • do 90 dni, jeśli pojawią się okoliczności utrudniające ubezpieczycielowi wydanie decyzji.

Wypowiedzenie OC

01.
Formularz
Jak wypowiedzieć całoroczną polisę OC?

Jeśli chcemy wypowiedzieć całoroczną polisę OC, to dokument z własnoręcznym podpisem trzeba przesłać do InterRisk najpóźniej na jeden dzień przed wygaśnięciem umowy. Inaczej obowiązkowe ubezpieczenie pojazdu przedłuży się automatycznie na kolejny rok. W InterRisk można złożyć wypowiedzenie OC w następujący sposób:

 • skorzystać z gotowego wzoru: https://interrisk.pl/wp-content/uploads/2022/03/Wypowiedzenie-umowy-ubezpieczenia-OC-ART-28-final.pdf,
 • wysłać wypowiedzenie mailem na adres: korespondencja@interrisk.pl,
 • wysłać wypowiedzenie pocztą na adres: InterRisk Towarzystwo Ubezpieczeń S.A. Vienna Insurance Group ul. Noakowskiego 22, 00-668 Warszawa,
 • złożyć wypowiedzenie osobiście w jednej z placówek InterRisk: https://interrisk.pl/znajdz-placowke/.
02.
Zgłoszenie
Jak skorzystać z formularza kontaktowego?

InterRisk nie udostępnia na swojej stronie gotowego formularza do złożenia wypowiedzenia OC. Jeśli jesteśmy zainteresowani skorzystaniem z takiej formy wysłania dokumentu, możemy skorzystać z generatora rankomat.pl. W tym celu wystarczy w formularzu wpisać dane pojazdu i właściciela, wygenerować wypowiedzenie OC, a następnie pobrać gotowy dokument ze strony lub maila. W kolejnym kroku wypowiedzenie należy wydrukować, własnoręcznie podpisać i wysłać do InterRisk na adres: korespondencja@interrisk.pl.

03.
Analiza
Jak wypowiedzieć OC otrzymane po zakupie pojazdu?

Jeśli kupiliśmy używane auto z umową OC zbywcy zawartą w InterRisk, to możemy kontynuować polisę OC zbywcy do wygaśnięcia umowy lub ją wypowiedzieć w dowolnym momencie. W przypadku drugiej opcji ubezpieczyciel potrąci część składki za okres ochrony samochodu.

W InterRisk możesz skorzystać z gotowego wzoru wypowiedzenia OC zbywcy pojazdu: https://interrisk.pl/wp-content/uploads/2022/03/Wypowiedzenie-umowy-ubezpieczenia-OC-ART-31-final.pdf. Następnie wystarczy go wydrukować, wypełnić, własnoręcznie podpisać i wysłać na adres: korespondencja@interrisk.pl.

04.
Szacowanie
Jak wypowiedzieć podwójne OC w InterRisk?

Jeśli zapomnieliśmy wypowiedzieć umowę OC najpóźniej na jeden dzień przed jej wygaśnięciem i przedłużyła się automatycznie na kolejny rok, a jednocześnie kupiliśmy nową polisę w innej firmie na taki sam okres, to na podstawie art. 28a ustawy możemy wypowiedzieć dotychczasowe OC. Wówczas InterRisk potrąci część składki za okres ochrony pojazdu.

Aby wypowiedzieć dotychczasowe ubezpieczenie OC w InterRisk, można skorzystać z gotowego wzoru: https://interrisk.pl/wp-content/uploads/2022/03/Wypowiedzenie-umowy-ubezpieczenia-OC-ART-28-final.pdf. Następnie należy dokument wydrukować, wypełnić, własnoręcznie podpisać i wysłać na adres: korespondencja@interrisk.pl.

Dane kontaktowe InterRisk

Dane teleadresowe InterRisk

InterRisk TU S.A. Vienna Insurance Group
ul. Noakowskiego 22
00-668Warszawa

Infolinia:
22 212 20 12

Strona internetowa:
https://www.interrisk.pl

Sprawdź oferty innych towarzystw ubezpieczeniowych

4Life DirectAccredited Insurance EuropeAllianzBalcia InsuranceBeesafeBenefiaCompensaERGO HestiaERGO Ubezpieczenia PodróżyEUROINSEurop AssistanceEuropa UbezpieczeniaGeneraliHDIINTER PolskaInterRiskLink4MedicoverMediSkymtu24.plNationale-NederlandenNationale-NederlandenProamaPruPZUSignal IdunaTrastiTU ZdrowieTUZ UbezpieczeniaUniqaWartaWefox InsuranceWienerYou Can Drive
logo innowacyjna gospodarka
UBEZPIECZENIA RANKOMAT Sp. z o.o. Sp.k. z siedzibą w Warszawie przy ul. Wolska 88 informuje o realizacji projektu "Integracja systemu informatycznego multiagencji ubezpieczeniowej INSU z serwisami towarzystw „direct” w celu optymalizacji procesów sprzedażowych produktów ubezpieczeniowych" współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego okres realizacji: 2007 - 2013
logo europejskiego funduszu rozwoju regionalnego