Pomoc
Kontakt
Skorzystaj z pomocy jednego z 200 naszych Doradców.
Pracujemy:
pn. - pt.9:00 - 21:00
sob.9:30 - 17:30
Zadzwoń22 270 00 00

GENERATOR WYPOWIEDZENIA OC

Jak działa generator wypowiedzenia OC online?

Nasz Generator wypowiedzenia OC pozwala na szybkie i proste utworzenie dokumentu, obowiązującego w każdym towarzystwie ubezpieczeniowym. Cały proces zamyka się w trzech krokach. Wystarczy:

 1. Wprowadzić do formularza dane samochodu, jego właściciela/właścicieli oraz wypowiadanej polisy OC. Podać powód wypowiedzenia oraz adres e-mail, na który powinniśmy wysłać gotowy dokument.
 2. Wygenerować wypowiedzenie OC.
 3. Pobrać gotowy dokument bezpośrednio z naszej strony lub ze swojej poczty e-mail, wydrukować, własnoręcznie podpisać, a następnie przesłać do ubezpieczyciela pocztą, faksem, mailem lub złożyć osobiście w jego placówce.

Generator wypowiedzenia umowy OC zawiera aktualne adresy wszystkich firm ubezpieczeniowych - podczas wypełniania formularza wybierasz tylko z listy nazwę obecnego towarzystwa ubezpieczeniowego. Na naszej stronie znajdziesz również dane kontaktowe i adresy, na które możesz przesłać wydrukowane i podpisane wypowiedzenie umowy OC.

Jakie dane są potrzebne do uzupełnienia wzoru wypowiedzenia umowy OC?

W przypadku wszystkich towarzystw ubezpieczeniowych obowiązuje podobny wzór wypowiedzenia polisy OC. We wniosku należy podać:

 • miejscowość i datę sporządzenia dokumentu,
 • dane właściciela samochodu (lub właścicieli, jeśli jest ich więcej): imię, nazwisko, adres zamieszkania, telefon kontaktowy,
 • podstawowe dane samochodu, m.in.: rodzaj pojazdu, rok produkcji, marka, model i numer rejestracyjny,
 • informacje dotyczące wypowiadanej umowy OC: nazwa i adres obecnego towarzystwa oraz numer polisy.

Na dokumencie wypowiedzenia powinno znaleźć się również Twoje oświadczenie wraz z podstawą prawną wynikającą z ustawy o ubezpieczeniach obowiązkowych, zgodnie z którą składasz rezygnację. Może to być:

 • art. 28 – gdy chcesz wypowiedzieć polisę OC, którą wykupiłeś w poprzednim roku,
 • art. 28a – jeśli polisa OC przedłużyła się automatycznie, a Ty wykupiłeś ubezpieczenie w innym towarzystwie,
 • art. 31 – jeżeli kupiłeś pojazd wraz z polisą OC, którą chcesz wypowiedzieć.

Korzystasz z naszego Generatora wypowiedzenia OC? Treści oświadczenia nie musisz wpisywać na wypowiedzeniu samodzielnie. Wystarczy, że zaznaczysz w formularzu powód rezygnacji, a na dokumencie wygeneruje się ona automatycznie.

Czy wpisywane dane w generatorze są bezpieczne?

Dane, które nam powierzasz podczas wypełniania formularza Generatora wypowiedzenia umowy OC zostaną wykorzystane wyłącznie w celu realizacji usługi (wygenerowania dokumentu). Stosujemy odpowiednie środki organizacyjne i techniczne w celu zapewnienia ich bezpieczeństwa.

 • Twoje dane są zabezpieczone na naszej stronie dzięki szyfrowaniu protokołem SSL.
 • Podlegamy nadzorowi KNF (jesteśmy zarejestrowani jako Agent).
 • Posiadamy wieloletnie doświadczenie. Rankomat doradza kierowcom w kwestii ubezpieczeń komunikacyjnych już od 2008 roku. Jesteśmy obecnie największą polską porównywarką ubezpieczeń.
 • Użytkownikom naszej porównywarki oferujemy profesjonalne wsparcie zespołu 200 doświadczonych Agentów.

Masz dodatkowe pytania odnośnie wypowiedzenia Twojej umowy OC lub ubezpieczenia Twojego samochodu? Zadzwoń pod nr 22 270 00 00 i skorzystaj z pomocy jednego z naszych Agentów ubezpieczeniowych.

logo innowacyjna gospodarka
UBEZPIECZENIA RANKOMAT Sp. z o.o. Sp.k. z siedzibą w Warszawie przy ul. Wolska 88 informuje o realizacji projektu "Integracja systemu informatycznego multiagencji ubezpieczeniowej INSU z serwisami towarzystw „direct” w celu optymalizacji procesów sprzedażowych produktów ubezpieczeniowych" współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego okres realizacji: 2007 - 2013
logo europejskiego funduszu rozwoju regionalnego