Porównaj oferty i kup polisę taniej przez Internet

Wolisz porozmawiać? Skorzystaj z pomocy jednego z naszych 200 agentów

#zostańwdomu

Nie zawsze wszystko w życiu układa się tak, jak sobie zaplanujemy. Czasami mogą zdarzyć się nieprzewidziane sytuacje, np. konieczność rezygnacji z od dawna planowanego wyjazdu. Choroba, kłopoty rodzinne, problemy finansowe – bez wgzlędu na to, co było przyczyną odwołania podróży, ważne, by być na to przygotowanym. W jaki sposób? Wystarczy wcześniej pomyśleć o ubezpieczeniu kosztów rezygnacji z podróży.

Porównaj ceny
CUR_URL:https://rankomat.pl/ubezpieczenie-kosztow-rezygnacji-z-podrozy

Czym jest ubezpieczenie od kosztów rezygnacji z podróży?

Wyobraź sobie, że musisz zrezygnować z wyjazdu, gdyż nie jesteś w stanie wyjechać z przyczyn od Ciebie niezależnych. Organizator wycieczki, biuro podróży, przewoźnik samolotowy czy zarządca hotelu ma prawo do potrącenia  ustalonej wcześniej w umowie kwoty za rezygnację z usług. To w konsekwencji sprawi, że nie odzyskasz całości wpłaconej za wyjazd sumy i nie ma znaczenia, czy były to całkowite koszty wyjazdu, jedynie zaliczka czy jedna rata.

Na szczęście towarzystwa ubezpieczeniowe stworzyły produkt, który pozwala uchronić się przed nieprzyjemnymi skutkami zmiany planów. Jest nim ubezpieczenie od kosztów rezygnacji z podróży, które pokrywa sumę, potrącaną w razie rezygnacji z usług.

Oblicz składkę ubezpieczenia ››

Najważniejsze aspekty ubezpieczenia kosztów rezygnacji z podróży

W skład polisy mogą wejść różne elementy – są one ustalane indywidualnie, dopasowywane do indywidualnie klienta i to jeszcze przed podpisaniem umowy. W zakres ubezpieczenia kosztów rezygnacji z podróży najczęściej wchodzi:

  • rezygnacja z podróży 100%,
  • rezygnacja z wycieczki / imprezy turystycznej,
  • rezygnacja z wycieczki / imprezy turystycznej w trakcie jej trwania,
  • anulowanie biletów na podróż (samolotowych, kolejowych, autokarowych, promowych),
  • rezygnacja z noclegów.

Polisa może zawierać wszystkie te elementy lub dotyczyć tylko jednego - wszystko zależy od zapisów w umowie i OWU.

Jaki jest koszt ubezpieczenia rezygnacji z podróży?

Nie da się wskazać jednej, ogólnej lub choćby uśrednionej kwoty. A to dlatego, że koszt ubezpieczenia od rezygnacji z podróży jest zależny od wielu czynników – cen, jakie określają hotele, przewoźnicy czy same biura podróży, a także od liczby uczestników wyjazdu (im jest ich więcej, tym wyższe koszty rezygnacji). Zazwyczaj towarzystwa ubezpieczeniowe przeliczają pełną wartość wyjazdu, określają ryzyko rezygnacji i ustalają koszt ubezpieczenia. Polisę można wykupić oddzielenie lub jako rozszerzenie ubezpieczenia turystycznego.

Kiedy i jak, czyli oblicz koszt ubezpieczenia od kosztów rezygnacji 

W przypadku ubezpieczenia kosztów rezygnacji bardzo ważny jest termin zakupienia polisy. Trzeba to zrobić jak najwcześniej. Dokładne terminy określa każde towarzystwo ubezpieczeniowe w Ogólnych Warunkach Ubezpieczenia. W niektórych firmach polisę taką można wykupić najpóźniej na trzy dni przed planowanym wyjazdem, w innych na tydzień przed podróżą.

Możesz zdecydować się na całkowity zwrot kosztów bądź na jeden z elementów ubezpieczenia. Z polisą nie musisz się martwić, że zmiana planów będzie Cię drogo kosztować.

Oblicz składkę ubezpieczenia››