Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej.

Na wszelki wypadek, czyli ubezpieczenie NNW na podróż

Mówi się, że przezorny zawsze ubezpieczony i faktycznie tak jest. Jak wynika ze statystyk, podczas wyjazdów zdarzają się różne wypadki – te mniejsze, i te większe, mniej lub bardziej poważne. Nie mamy na nie wpływu. Możemy się jedynie ubezpieczyć na ich wypadek. Dlatego towarzystwa ubezpieczeniowe oferują NNW – ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków, które przyda się zarówno podczas urlopu w Polsce, jak i za granicą. A co zapewnia NNW?

Najważniejsze aspekty podróżnego ubezpieczenia NNW

Jak zdefiniować ubezpieczenie NNW? Na stronie Rzecznika Ubezpieczonych czytamy,NNW należy do grupy ubezpieczeń osobowych, w których ochroną objęte są najcenniejsze dobra, jakimi są życie lub zdrowie człowieka. Od ubezpieczeń majątkowych odróżnia je przede wszystkim przedmiot ubezpieczenia – życie i zdrowie, stąd ich nazwa – ubezpieczenia osobowe.

NNW jest świadczeniem wypłacamy w % od sumy ubezpieczenia, jako rekompensata na skutek doznania trwałego uszczerbku na zdrowiu podczas trwania podróży. Taka gwarantowana suma ubezpieczenia jest ustalona w Ogólnych Warunkach Ubezpieczenia. Przykładowo, jeśli zakupisz ubezpieczenie NNW z sumą gwarantowaną 20 000 zł, a uszczerbek na zdrowiu zostanie oszacowany na 10%, to otrzymasz odszkodowanie w wysokości 2 000 zł.

Kiedy można się ubiegać o wypłatę świadczenia? Każdy wypadek, który spowoduje, że doznamy utraty zdrowia choćby w pewnym stopniu nas do tego uprawnia – jest to NWU, czyli uszczerbek w następstwie NNW, odszkodowanie zostanie wypłacone także w przypadku inwalidztwa (NWI) bądź śmierci (NWS) na skutek nieszczęśliwego wypadku.

Kup ubezpieczenie NNW na podróż w pakiecie

NNW można wykupić jako oddzielną polisę, ale można też dołączyć je jako kolejny element ubezpieczenia turystycznego, razem z kosztami leczenia, ochroną bagażu i sprzętu, OC i Assistance. Zakup pakietu jest nieco lepszym rozwiązaniem – daje pełniejszą ochronę. Oczywiście, można zdecydować się tylko na NNW, ale warto pamiętać, że zdrowie oraz bezpieczeństwo nasze i naszych bliskich jest najważniejsze, na tym nie powinniśmy akurat przesadnie oszczędzać.

Koszt ubezpieczenia podróżnego NNW w kalkulatorze

NNW wykupywane jako osobna polisa nie stanowi zbyt dużego wydatku. Koszt takiego ubezpieczenia na tygodniowy wyjazd waha się od 5 do kilkunastu złotych, w zależności od wybranej sumy gwarantowanej (najniższa to 5000 zł), terminu i miejsca wyjazdu. Dla porównania warto dodać, że koszt całej polisy podróżnej to niewiele więcej – od kilkunastu złotych w górę. W kalkulatorze znajdującym się nad tekstem możesz obliczyć, ile wyniesie Cię koszt ubezpieczenia NNW. Wystarczy tylko podać w formularzu podstawowe informacje, jak termin i region wyjazdu, swój wiek, ilość ubezpieczonych, porównywać kilkanaście ofert różnych ubezpieczycieli i od razu je zakupić online lub telefonicznie.

logo innowacyjna gospodarka
RANKOMAT.PL SPÓŁKA AKCYJNA z siedzibą w Warszawie przy ul. Leszno 14 informuje o realizacji projektu "Wdrożenie platformy B2B optymalizującej procesy agencyjne" współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego okres realizacji: 2013 - 2015
logo europejskiego funduszu rozwoju regionalnego