Pomoc
Kontakt
Skorzystaj z pomocy jednego z 200 naszych Doradców.
Pracujemy:
pn. - pt.9:00 - 21:00
sob.9:30 - 17:30
Zadzwoń22 270 00 00
Nationale-Nederlanden

Towarzystwo ubezpieczeniowe

Nationale-Nederlanden

Najważniejsi są klienci i to, w jaki sposób możemy ich wspierać.

PORÓWNAJ OFERTY

Metlife - zmieniło się w Nationale-Nederlanden

2 stycznia 2023 r. została sfinalizowana fuzja prawna spółek NNLife TUnŻiR S.A. (wcześniej MetLife TUnŻiR S.A.) i Nationale-Nederlanden TUnŻ S.A. Działają one teraz jako jedna spółka pod marką Nationale-Nederlanden.
Zakończona fuzja prawna to efekt decyzji o przejęciu spółek dawnego MetLife w Polsce przez Grupę NN, która została ogłoszona w lipcu 2021 roku. Pod koniec kwietnia 2022 r. holenderska Grupa ogłosiła finał procesu przejęcia tych spółek w Polsce po tym, jak Komisja Nadzoru Finansowego wyraziła zgodę na realizację transakcji. Z kolei 2 stycznia 2023 r. – po uzyskaniu niezbędnych zgód regulacyjnych oraz wpisie do Krajowego Rejestru Sądowego – nastąpiło prawne połączenie 
z Nationale-Nederlanden TUnŻ S.A., wskutek którego funkcjonuje jeden zakład ubezpieczeń na życie pod nazwą Nationale-Nederlanden Towarzystwo Ubezpieczeń na Życie S.A.

W Polsce Grupa NN działa jako Nationale-Nederlanden, jeden z liderów polskiego rynku ubezpieczeń na życie, a także pierwszy i największy w Polsce fundusz emerytalny, który zarządza aktywami przekraczającymi 50 mld zł.

Od 1990 roku agenci i pracownicy Nationale-Nederlanden dbają o najlepszą ofertę ubezpieczeniową na życie, fundusze emerytalne oraz inwestycyjne, są blisko klientów, dbając o ich interesy i potrzeby. W 2021 roku firma wypłaciła klientom lub ich bliskim ponad 855 mln zł świadczeń brutto.

Misją Nationale-Nederlanden jest pomagać ludziom czuć się bezpiecznie. Jest ona realizowana wobec klientów, pracowników, lokalnych społeczności i środowiska naturalnego. Towarzystwo współpracuje z fundacjami i organizacjami społecznymi, a jego pracownicy angażują się w wolontariat.

W ubezpieczeniach na życie firma oferuje szeroki zakres ochrony i atrakcyjne zniżki. Zadanie agentów polega na dopasowaniu składki, zakresu i sumy ubezpieczenia oraz czasu ochrony do potrzeb i możliwości finansowych każdego klienta.

Przeczytaj więcej... Przeczytaj mniej...

Porównaj ofertę Nationale-Nederlanden z innymi:

auto

Ubezpieczenie samochodu

Ubezpieczenie dla osób posiadających samochód lub jednoślady. Dostępne warianty OC, AC, mini AC, Assistance i NNW

PORÓWNAJ CENY
travel

Ubezpieczenie podróżne

Ubezpieczenie dla osób podróżujących, aktywnych i planujących pracę za granicą. Zakres terytorialny ochrony obejmuje cały świat

PORÓWNAJ CENY
HH

Ubezpieczenie nieruchomości

Ubezpieczenie mieszkania, domu oraz budynku w budowie, a także samego wyposażenia dla osób, które wynajmują nieruchomość

PORÓWNAJ CENY
życie

Ubezpieczenie na życie

Ochrona finansowa życia i zdrowia w przypadku pobytu w szpitalu, zachorowania, rehabilitacji, domowych wizyt lekarskich i NNW

PORÓWNAJ CENY

Opinia eksperta rankomat.pl i klientów Nationale-Nederlanden

Towarzystwo ubezpieczeniowe Nationale-Nederlanden specjalizuje się w ochronie życia. Osoby zainteresowane ochroną swojej przyszłości mają kilka atrakcyjnych ofert do wyboru.

Ewelina Ratajczak
Ewelina RatajczakSpecjalista ds. ubezpieczeń na życie i nieruchomości
Ocena eksperta:
4,20
Średnia ocena:
4,79
Oceń Towarzystwo:
0,00

Jak zgłosić szkodę i wypowiedzieć umowę w Nationale-Nederlanden

Zgłoszenie szkody

01.
Formularz
Zgłoszenie szkody

Zgłoszenie szkody w Nationale-Nederlanden jest możliwe na kilka sposobów - można to zgłosić zarówno pocztą tradycyjną, telefonicznie, osobiście, jak i online.

02.
Zgłoszenie
Zgłoszenie online

Wniosek ze zgłoszeniem można przesłać ubezpieczycielowi za pośrednictwem formularza online dostępnego na https://eroszczenie.nn.pl/#/landing. We wniosku należy podać dane osobowe, kontaktowe, numer polisy oraz opisać zaistniałe zdarzenie objęte ochroną.

03.
Analiza
Wypłata odszkodowania

Nationale-Nederlanden ma 30 dni na decyzję o przyznaniu lub odmowie odszkodowania licząc od chwili zgłoszenia szkody. Im szybciej zostanie przesłany wniosek z pełną dokumentacją, tym szybciej zostanie od rozpatrzony przez ubezpieczyciela.

Wypowiedzenie umowy

01.
Formularz
Jak wypowiedzieć umowę?

Ubezpieczeni w Nationale-Nederlanden, którzy zawarli umowę z TU, mogą zdecydować o przedłużeniu ochrony lub z niej zrezygnować. Wypowiedzenie najlepiej złożyć przed końcem obowiązywania. Aby prawidłowo wypowiedzieć umowę ubezpieczenia, możesz skorzystać z gotowego wniosku zamieszczonego na stronie https://rankomat.pl/wazne-dokumenty#wzory-dokumentow 
Dokument wystarczy wydrukować, wypełnić i własnoręcznie podpisać, a następnie wysłać do Nationale-Nederlanden korzystając z jednego z kanałów kontaktowych na stronie https://www.metlife.pl/.

4Life DirectAccredited Insurance EuropeAllianzBalcia InsuranceBeesafeBenefiaCompensaERGO HestiaERGO Ubezpieczenia PodróżyEUROINSEurop AssistanceEuropa UbezpieczeniaGeneraliHDIINTER PolskaInterRiskLink4MedicoverMediSkymtu24.plNationale-NederlandenNationale-NederlandenProamaPruPZUSignal IdunaTrastiTU ZdrowieTUZ UbezpieczeniaUniqaWartaWefox InsuranceWienerYou Can Drive
logo innowacyjna gospodarka
UBEZPIECZENIA RANKOMAT Sp. z o.o. Sp.k. z siedzibą w Warszawie przy ul. Wolska 88 informuje o realizacji projektu "Integracja systemu informatycznego multiagencji ubezpieczeniowej INSU z serwisami towarzystw „direct” w celu optymalizacji procesów sprzedażowych produktów ubezpieczeniowych" współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego okres realizacji: 2007 - 2013
logo europejskiego funduszu rozwoju regionalnego