Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej.

Przy zakupie samochodowego autocasco, kierowcy często nie patrzą szczegółowo na zakres i kierują się ceną, ponieważ zakładają, że „wszędzie jest mniej więcej to samo”. Nic bardziej mylnego…

Czego poszukujesz – dobrego czy taniego autocasco?

Jeśli czujesz się wystarczająco pewnie i chcesz od razu porównać zakresy i ceny ubezpieczeń AC dla swojego samochodu: przejdź do formularza naszej porównywarki ubezpieczeń autocasco.

Porównaj w 7 min 67 ofert OC/AC
»


Jeśli jednak wcześniej wolisz dowiedzieć się więcej o tym, na co szczególnie zwracać uwagę i jak uniknąć 6 typowych błędów przy zakupie ubezpieczenia AC – przeczytaj koniecznie poniższy artykuł.


Ubezpieczenie AC = wolnoamerykanka

  • Czy wiesz, że możesz kupić w Polsce ubezpieczenie nazywające się „autocasco”, które nie zapewni Ci odszkodowania przy kradzieży auta?
  • Czy wiesz, że możesz kupić autocasco, w którym tylko drobnym maczkiem jest zapisane, że odszkodowanie nie należy Ci się wcale, jeśli szkodę spowoduje osoba mająca mniej niż 26 lat?
  • Czy wiesz ile otrzymasz pieniędzy za swój samochód, jeśli ukradną Ci go za pół roku?

No właśnie…

W Polsce zawartość produktów ubezpieczeniowych typu AC nie jest regulowana prawnie, w przeciwieństwie do np. ubezpieczenia OC. Każda firma ubezpieczeniowa ustala warunki autocasco samodzielnie.

Jak uniknąć rozczarowania przy zakupie autocasco? 6 przykazań

1. Sprawdź szkodę całkowitą, częściową i kradzieżową

To oczywiście podstawa: w zależności od swoich potrzeb, sprawdź, czy polisa pokryje wyłącznie szkodę całkowitą (czyli gdy koszt naprawy przekroczy wartość auta), czy również szkodę częściową (np. drapnięte drzwi) lub kradzieżową (np. auto zniknęło). Upewnij się, że masz to, co chcesz mieć i nie zakładaj, że nazwa w produkcie oznacza to, co Ci się wydaje.

2. Sprawdź udział własny

Stara ubezpieczeniowa prawda głosi, że ryzyko, że w coś walniesz jest mniejsze, jeśli część szkody musisz pokryć z własnej kieszeni („udział własny”). Dzięki temu, można Ci takie ubezpieczenie sprzedać nieco taniej – i to jest całkiem w porządku.

Ale są też pułapki: jeśli Twój ubezpieczyciel zamiast wyrazić Twój udział procentowo (czyli w każdej szkodzie, np. 10% płacisz sam/a), wyraża go kwotowo (np. w każdej szkodzie 1 000 złotych płacisz sam/a), to może oznaczać, że szkody poniżej 1 000 złotych zawsze będziesz pokrywać samodzielnie. Stłuczone szyby przednie, porysowane drzwi, zbite lusterka, przecięte opony… Samodzielnie.

3. Sprawdź amortyzację części

Nie dopuść do sytuacji, w której do Twojego np. 8-letniego samochodu kupujesz ubezpieczenie AC, przy którym po szkodzie dopłacasz do każdej nowej części np. 80% jej wartości. Aby tego uniknąć:

  • przejrzyj tabele amortyzacyjne w Ogólnych Warunkach Ubezpieczeń Autocasco i zastanów się, czy warto;
  • wykup amortyzację części (dopłać do tego, aby Twój samochód był naprawiany na nowych częściach).

4. Sprawdź poziom franszyzy integralnej

Pięknie brzmiący zwrot, mający niestety nieco mniej piękną zawartość: chodzi po prostu o to, do jakiej kwoty szkody płacisz za nią sam/a.

Franszyza integralna na poziomie 1 000 złotych? – z własnego portfela naprawiasz zarysowane lusterko czy stłuczoną szybę (chyba, że masz Porsche).

5. Rzuć okiem czy możesz naprawiać w warsztatach autoryzowanych i na oryginalnych częściach

Nie jest oczywiste, że przy każdym ubezpieczeniu AC w przypadku szkody wstawisz swój samochód do najbliższego dealera i masz problem z głowy. Dzisiaj bardzo wiele firm jako podstawowy traktuje wariant „rzemieślniczy”. Oznacza to niższe wyceny szkód, odpowiadające warsztatom nieautoryzowanym oraz naprawom na „zamiennikach”, czyli częściach nie mających stempelka producenta.

Wybór należy do Ciebie – wszyscy wiemy, że czasami zamiennik odpowiada części oryginalnej, a i nierzadko „pan Kazio” lakieruje o niebo lepiej, niż młodzieńcy operujący kabiną lakierniczą u największego dealera w Twoim województwie.

6. Zawsze porównuj oferty ubezpieczenia AC w rankomat.pl

Nikt w Polsce nie porówna Ci tak dokładnie ofert AC jak my. W naszej porównywarce ubezpieczeń AC, OC i NNW zobaczysz ceny, zakresy, a nawet jedną, syntetyczną ocenę parametrów każdej polisy. Co więcej, możesz nawet zobaczyć, która oferta daje Ci relatywnie najwięcej ochrony w stosunku do swojej ceny – czyli wybrać optymalne rozwiązanie.

Dodatkowo, naszych kilkudziesięciu doradców posiadających uprawnienia Komisji Nadzoru Finansowego jest do Twojej dyspozycji. Pomogą, doradzą, zaopiekują się. Nam nie zależy na tym żeby sprzedawać konkretną firmę, czy produkt. Zależy nam na tylko tym, abyś wybrał/a najlepszą ofertę dla siebie.

Więcej o działaniu naszego kalkulatora ubezpieczenia autocasco.

Reasumując wybór ubezpieczenia AC nie jest prosty

Jeśli nie masz dość i chcesz jeszcze więcej poczytać o niuansach ubezpieczeń AC, zapraszamy do naszego szczegółowego poradnika AC.

Jeśli chcesz zobaczyć ceny i zakresy ofert ubezpieczeń AC dla Twojego samochodu, wejdź do formularza porównywarki autocasco, poświęć kilka minut na odpowiedzi i znajdź najlepszą ofertę dla siebie. A w razie pytań lub wątpliwości – zadzwoń do nas.

Nie przekonaliśmy Cię?

Jeśli nadal masz wątpliwości dotyczące skuteczności naszej porównywarki ubezpieczeń, zobacz w poniższych przykładach jak faktycznie możemy Ci pomóc.

W jaki sposób pomożemy Ci znaleźć ubezpieczenie AC dla Ciebie?

Kiedy wejdziesz do naszej porównywarki ubezpieczeń autocasco poprosimy Cię o podanie danych niezbędnych do przedstawienia Ci gotowych ofert. Po wypełnieniu formularza otrzymasz długą listę ofert ubezpieczeniowych – z cenami, opisanym zakresem, i oceną tego zakresu. Zobacz poniższe przykładowe porównania – przekonasz się, że warto skorzystać z naszej propozycji.

Marek, lat 48, żonaty, dwójka dzieci. Auto – Ford Mondeo 2006, benzyna 2.0, deklarowany roczny przebieg – 20 tys. km, miejsce zamieszkania – Olsztyn. Marek posiada pełne zniżki (60 %) na ubezpieczenia OC i AC

Ceny ubezpieczeń autocasco dla Forda Mondeo

Anna, lat 32, stan cywilny – panna. Auto – Fiat Panda 2008, benzyna 1.1, deklarowany roczny przebieg – 30 tys. km, miejsce zamieszkania – Warszawa. Zniżki za bezszkodową jazdę – 50%.

Ceny ubezpieczeń autocasco dla Fiata Pandylogo innowacyjna gospodarka
RANKOMAT.PL SPÓŁKA AKCYJNA z siedzibą w Warszawie przy ul. Leszno 14 informuje o realizacji projektu "Wdrożenie platformy B2B optymalizującej procesy agencyjne" współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego okres realizacji: 2013 - 2015
logo europejskiego funduszu rozwoju regionalnego