Pomoc
Kontakt
Skorzystaj z pomocy jednego z 200 naszych Doradców.
Pracujemy:
pn. - pt.9:00 - 21:00
sob.9:30 - 17:30
Zadzwoń22 270 00 00

Sprawdź zakres ochrony
związanej z pandemią Covid-19

Covid-19

Zakres 7/7

 • 1.

  Leczenie chorego

 • 2.

  Pokrycie kosztów testu

 • 3.

  Przedłużony pobyt opiekuna z powodu zachorowania dziecka

 • 4.

  Izolacja - Przedłużony pobyt z powodu pozytywnego wyniku testu:
  Zakwaterowanie i wyżywienie

 • 5.

  Izolacja - Przedłużony pobyt z powodu pozytywnego wyniku testu:
  Transport powrotny

 • 6.

  Kwarantanna - Przedłużony pobyt z powodu odosobnienia wynikającego z kontaktu z osobą chorą:
  Zakwaterowanie i wyżywienie

 • 7.

  Kwarantanna - Przedłużony pobyt z powodu odosobnienia wynikającego z kontaktu z osobą chorą:
  Transport powrotny

Sprawdź
AllianzAXA PartnersColonnadeERGO Ubezpieczenia PodróżyEurop AssistanceEuropa Ubezpieczenia
Nationale-NederlandenPZUSignal IdunaUniqaWarta
AllianzAXA PartnersColonnade
ERGO Ubezpieczenia PodróżyEurop AssistanceEuropa Ubezpieczenia
Nationale-NederlandenPZUSignal Iduna
UniqaWarta

3 kroki do zakupu dobrej polisy turystycznej

Wypełnij formularz

wybór polisy turystycznej

Wypełnij dane w kalkulatorze. Wprowadź informacje dotyczące celu, charakteru i kierunku podróży. Dzięki temu wyświetlone oferty będą dopasowane do Twoich indywidualnych potrzeb.

Porównaj oferty

porównanie polis turystycznych

Porównaj oferty. Nasz ranking przedstawia zarówno cenę, jak i zakres danego ubezpieczenia. Szczegóły interesujących Cię produktów zostaną przesłane na Twój adres e-mailowy.

Kup polisę

kup polisę turystyczną

Uzupełnij swoje dane i opłać składkę za pomocą wybranej metody płatności internetowej. W ciągu 15 minut na Twój adres mailowy zostanie przesłany dokument polisy w formie PDF.


Współpracujemy z wiodącymi Ubezpieczycielami

Allianz
AXA Partners
Colonnade
ERGO Ubezpieczenia Podróży
Europ Assistance
Europa Ubezpieczenia
Nationale-Nederlanden
PZU
Signal Iduna
Uniqa
Warta

Dlaczego warto porównać ceny i kupić polisę turystyczną w Rankomat?

Oszczędzanie pieniędzy
Oszczędność pieniędzy. Polisę turystyczną w naszej porównywarce można kupić już od 2,63 zł dziennie. Porównanie ofert na podstawie indywidualnych parametrów, pomaga znaleźć ofertę o najlepszym zakresie, w najkorzystniejszej cenie. 
Oszczędność czasu
Oszczędność czasu. Wybór odpowiedniej polisy podróżnej w naszej porównywarce trwa tylko 3 minuty. Cały proces odbywa się online. Po zakończeniu transakcji, polisa natychmiast zostaje przesłana na Twój adres e-mail. 
Szeroki wybór. W naszej porównywarce znajdziesz pond sto ofert ubezpieczeń od wiodących polskich towarzystw. Są to polisy standardowe, ale też przeznaczone dla narciarzy i osób podróżujących aktywnie.
Doświadczenie
Indywidualnie dopasowane oferty. Przedstawione przez nas oferty uwzględniają indywidualne potrzeby klienta. Dzięki ich precyzyjnej selekcji, otrzymujesz gwarancję, że polisa, którą wybierzesz będzie zgodna z kierunkiem, charakterem i celem Twojej podróży. 
Bezpieczeństwo
Pełne bezpieczeństwo. Zakup polisy w naszym kalkulatorze jest bezpieczny dzięki szyfrowaniu SSL. Twoje dane przekazujemy wyłącznie współpracującym z nami towarzystwom, po wcześniejszym wyrażeniu przez Ciebie zgody. 

Co warto wiedzieć
o polisach turystycznych?

 • Jak wybrać najlepszą polisę turystyczną?

  Przede wszystkim należy dokładnie ocenić własne potrzeby oraz charakter samego wyjazdu. Na typowo turystyczną wycieczkę przeważnie wystarczająca jest polisa standardowa. Jeśli planujesz uprawiać sporty podwyższonego ryzyka lub sporty ekstremalne, sprawdź czy polisa obejmuje  rozszerzenia zapewniające pokrycie kosztów ratownictwa i hospitalizacji, a także ochronę sprzętu sportowego przed kradzieżą, zgubieniem lub zniszczeniem.  

  Polisa turystyczna powinna gwarantować pokrycie wszystkich wydatków związanych z koniecznością udzielenia pomocy medycznej. Zaliczamy do nich m.in koszty leczenia ambulatoryjnego, hospitalizacji i transportu ubezpieczonego do kraju. Innym ważnym aspektem jest dopasowane ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków (NNW), zapewniające wypłatę świadczeń w przypadku trwałego uszczerbku na zdrowiu. 

  Przy wyborze ubezpieczenia warto również zwrócić uwagę na dodatkowe elementy polisy turystycznej. Może być to np. ubezpieczenie bagażu i sprzętu sportowego, OC sportowe czy krótkoterminowe ubezpieczenie samochodu na czas podróży. Należy pamiętać o zapoznaniu się  Ogólnymi Warunkami Ubezpieczenia - w dokumentach opisane są wyłączenia z ochrony ubezpieczenia, co może mieć istotny wpływ na ewentualną wypłatę świadczeń. 
   

 • Jak wybrać ubezpieczenie dla aktywnych?  

  Aktywne uprawianie sportu nierozłącznie związane jest z podwyższonym ryzykiem wypadku. Dlatego standardowy zakres polis nie obejmuje ochroną sportów wysokiego ryzyka i ekstremalnych. Zaliczamy do nich m.in. nurkowanie, surfing, baloniarstwo czy żeglarstwo oceaniczne. Zwolennicy aktywnego wypoczynku powinni przed zakupem polisy zapoznać się wcześniej ogólnymi warunkami ubezpieczenia i dostosować zakres oferowanej ochrony do własnych potrzeb oraz dokupić stosowne rozszerzenie, zgodnie z klasyfikacją sportów indywidualnie przygotowaną przez każdego ubezpieczyciela. Porównanie cen i zakresów polis turystycznych umożliwia kalkulator ubezpieczeń podróżnych.

 • Jakie dodatki do polisy turystycznej wybrać?  

  Decydując się na zakup ubezpieczenia turystycznego skorzystać można z szeregu dobrowolnych rozszerzeń, pozwalających precyzyjnie dopasować ochronę do indywidualnych potrzeb. Zalecanym dodatkiem do polisy turystycznej jest ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej w życiu prywatnym, zapewniające odszkodowanie dla osób trzecich w przypadku umyślnej szkody na osobie lub mieniu.

  Podróżujący samolotem, mają także możliwość zakupu ubezpieczenia na wypadek ewentualnego opóźnienia lotu oraz zagubienia bagażu przez linie lotnicze. Warto także pomyśleć o assistance zapewniającym informacyjne, prawne i organizacyjne wsparcie ubezpieczyciela na czas podróży. Może być to np. pomoc tłumacza, wskazówki w razie kradzieży, organizacja pobytu dla najbliższych na czas hospitalizacji.

 • Ile kosztuje polisa turystyczna?  

  Ostateczna cena polisy uzależniona jest także od  docelowego miejsca i charakteru wyjazdu, długości pobytu, wybranego zakresu ochrony oraz ewentualnych dodatków. Wysokość składki sprawdzić można korzystając z naszego kalkulatora ubezpieczeń podróżnych. Uzupełnienie formularza zajmuje nie więcej niż kilka minut. 

 • Jaką sumę gwarantowaną kosztów leczenia wybrać?

  Przyjmuje się, że na terenie Europy suma ubezpieczenia powinna być nie mniejsza niż 20 000 euro zakładając typowo turystyczny pobyt. Podróż poza Stary Kontynent pociąga za sobą konieczność zwiększenia sumy gwarantowanej. Dotyczy to głównie w takich krajów jak USA, Kanada czy Australia, gdzie koszty leczenia są szczególnie wysokie. Warto każdorazowo dopasować wysokość sumy gwarantowanej do kosztów leczenia obowiązujących w danym kraju oraz do długości pobytu. Nie należy zapominać także o opłatach towarzyszących ewentualnej akcji ratowniczej.

 • Dlaczego EKUZ nie wystarczy?

  EKUZ, czyli Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego, działa tylko na terenie Unii Europejskiej i państw należących do EFTY (Europejskie Stowarzyszenie Wolnego Handlu). Karta nie zastępuje ubezpieczenia turystycznego, zapewniając wyłącznie minimalny zakres pomocy medycznej. Refundowane są tylko niezbędne działania podejmowane w celu ratowania życia, przeprowadzane w placówkach działających w ramach systemu publicznego. 

  Warto mieć na uwadze, że w niektórych krajach EKUZ nie obejmuje skutków uprawiania sportów ekstremalnych. W żadnym wypadku nie należy liczyć także na pokrycie kosztów związanych z transportem poszkodowanego do kraju. Za większość usług posiadacz EKUZ musi zapłacić z własnej kieszeni, dlatego warto zadbać również o ubezpieczenie. Dopiero taki duet gwarantuje pełne wsparcie podczas podróży zagranicznej.
   

Co warto wiedzieć o polisach turystycznych?

Mówią, że możesz liczyć na rankomat.pl

Nasi klienci oceniają nas na
4,46
Rankomat - Opinie konsumenckie Google

rankomat.pl Najlepiej oceniana porównywarka ubezpieczeniowa w Polsce według ocen w Google z dnia 07.07.2021

Więcej o rankomat.pl
logo innowacyjna gospodarka
UBEZPIECZENIA RANKOMAT Sp. z o.o. Sp.k. z siedzibą w Warszawie przy ul. Wolska 88 informuje o realizacji projektu "Integracja systemu informatycznego multiagencji ubezpieczeniowej INSU z serwisami towarzystw „direct” w celu optymalizacji procesów sprzedażowych produktów ubezpieczeniowych" współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego okres realizacji: 2007 - 2013
logo europejskiego funduszu rozwoju regionalnego