Porównaj sam oferty interesujących Cię ubezpieczeń. Kup polisę online i zgarnij 50 zł zwrotu! Sprawdź szczegóły
Skontaktuj się!200+ Doradców czeka na twój telefon!
Skorzystaj z pomocy jednego z 200 naszych Doradców.
Pojazd
Pracujemy:
pn. - pt.9:00 - 21:00
sob.9:30 - 17:30
Zadzwoń22 270 00 00
Nieruchomości
Pracujemy:
pn. - pt.9:00 - 20:00
Zadzwoń22 270 00 00
Podróż
Pracujemy:
pn. - pt.9:00 - 19:00
Zadzwoń22 270 00 00
Życie, Zdrowie, NNW
Pracujemy:
pon. - pt.09:00 - 20:00
Zadzwoń22 270 00 00
Finanse
Pracujemy:
pon. - pt.09:00 - 19:00
Zadzwoń22 270 00 00
GSM
Pracujemy:
pon. - pt.09:00 - 19:00
Zadzwoń22 270 00 00

Ubezpieczenie na Bahamy

Bahamy to prawdziwy raj dla każdego podróżnika spragnionego egzotyki. To niewielkie państwo leżące na Oceanie Atlantyckim nadal pozostaje nieco dzikie i nieodkryte. Tymczasem Bahamy oferują turystom niesamowite widoki i dostęp do natury, jakiej ciężko doświadczyć w innych miejscach na świecie.

Informacje MSZ
Bahamy są otwarte na ruch turystyczny. Zarówno osoby w pełni zaszczepione, niezaszczepione, jak i zaszczepione nie w pełni, powyżej 12 r.ż., muszą na 5 dni przed przylotem wykonać test PCR lub antygenowy.

Osoby zaszczepione nie muszą wykonywać testów po przylocie. Osoby niezaszczepione i zaszczepione nie w pełni, powyżej 12 r.ż., muszą w 5. dniu po przylocie wykonać test, jeśli przebywają na wyspie dłużej niż 4 noce i 5 dni. Jeśli wynik testu okaże się pozytywny, kwarantanna trwa 10 dni.

Bahamy w zakresie wjazdu na terytorium kraju nie uznają kategorii „ozdrowieńców”.

(ostatnia aktualizacja: 26.07.2022 r.)

Bahamy

Bahamy, a właściwie Wspólnota Bahamów, to archipelag składający się z około 700 wysp. Co ciekawe, tylko 30 z nich zamieszkują ludzie.

Wyspy leżą pomiędzy Kubą a Florydą, dzięki czemu stanowią jeden z przystanków turystów wybierających te właśnie kierunki. Bez wątpienia jednak Bahamy zasługują na osobną wycieczkę – i to o dowolnej porze roku. Na Bahamach pięknej pogody i wysokich temperatur można doświadczyć przez cały rok.

W czasie pory letniej – od maja do listopada – temperatury wynoszą średnio ok. 27 stopni Celsjusza. Porą zimową, od grudnia do kwietnia, nie spadają poniżej 21 stopni Celsjusza.

 • Walutą obowiązującą na Bahamach jest dolara bahamski. Płatności kartą są powszechne i możliwe niemal we wszystkich kurortach.
 • Językiem urzędowym jest angielski. To doskonały kierunek dla osób, które posługują się wyłącznie angielskim jako językiem obcym i obawiają się barier językowych. Na Bahamach tego problemu nie ma!
 • Obowiązuje ruch lewostronny.
 • Bahamy to przede wszystkim rajskie plaże. Długość linii brzegowej tego państwa, mniejszego od Polski ponad 20 razy, wynosi łącznie 3 542 km. Za najpiękniejszą wśród wielu turystów uchodzi plaża Pink Sands Beach na wyspie Harbour, z charakterystycznym różowawym piaskiem. W okolicy stolicy Bahamów, Nassau, powodzeniem cieszą się plaże Cabbage Beach, Coral Harbour i Love Beach.
 • Big Major Cay – plaża Świń. To znana z wielu widokówek plaża będąca najciekawszą atrakcją turystyczną Bahamów. Na Big Major Cay można popływać ze świnkami, nakarmić je i obserwować, jak bawią się w oceanie. Takie atrakcje – tylko na Bahamach!
 • Park Narodowy Inagua. Największym atutem tego parku są stada flamingów, które nierzadko przybierają naprawdę imponujące rozmiary. Park Inagua pełen jest także innego ptactwa, w tym charakterystycznych dla Bahamów papug.
 • Atlantis Paradise Island na wyspie Paradise Island. To hotel i kompleks turystyczny, w którym znajdziemy m.in. ogromne akwarium, park wodny, liczne restauracje i lokale rozrywkowe.
 • Fort Fincastle. Bahamy to przede wszystkim natura, ale miłośnicy historii także znajdą coś dla siebie. W Nassau znajduje się najważniejszy obiekt historyczny Bahamów, czyli Fort Fincastle. Zbudowano go, aby chronić Nassau przed piratami. Ten majestatyczny obiekt warto zwiedzać z przewodnikiem.
 • Muzeum Piratów. Muzeum także znajduje się w Nassau. To prawdziwa gratka dla najmłodszych, ale nie tylko. W Muzeum Piratów znajdziemy statki pirackie wraz z wyposażeniem, pirackie stroje i akcesoria. Warto zwiedzać z przewodnikiem.
 • Straw Market w Nassau. To najlepsze miejsce na zakup jakościowych pamiątek. Bahamscy rzemieślnicy sprzedają tam m.in. charakterystyczne piękne kosze, naszyjniki, czy rzeźby w drewnie.
 • Kuchnia na Bahamach to kwintesencja karaibskich smaków. Mieszkańcy wysp hodują kozy i owce, a jagnięcina jest jednym z lokalnych przysmaków. Powszechne są również owoce morza, zarówno ryby, jak i skorupiaki. Popularnym daniem jest paella. Warto spróbować także soczystych, egzotycznych owoców, w tym ananasów.
 • Z Polski na Bahamy nie ma bezpośrednich lotów. Na wyspy można dolecieć m.in. z Warszawy z przesiadką w Londynie.

Dlaczego warto kupić ubezpieczenie podróżne Bahamy na na rankomat.pl?

 • Karta EKUZ na Bahamach nie zapewnia turystom żadnej ochrony.
 • Publiczna opieka zdrowotna na Bahamach jest na poziomie znacznie niższym niż znamy z Europy.
 • Na wielu wyspach nie ma dostępu do publicznej służby zdrowia; jedynym sposobem uzyskania pomocy jest skorzystanie z usług prywatnych.
Polisę na wyjazd na Bahamy można mieć już od
62*
ubezpieczenie na tygodniowy pobyt dla dwóch osób * przykładowa oferta
Porównaj ceny

Co zabrać na urlop na Bahamy? Dokumenty na wyjazd na Bahamy

 • Dokumenty

Dokumentem, który należy zabrać na podróż na Bahamy, jest ważny paszport. Paszport musi być ważny co najmniej 6 miesięcy od planowanej daty opuszczenia Bahamów. Ponadto należy dysponować innymi dokumentami:

 • biletem powrotnym,
 • środkami finansowymi w wysokości 200 dolarów/dzień,
 • rezerwację hotelową,
 • jeśli Bahamy są jedynie krajem tranzytu – wizą lub innymi dokumentami uprawniającymi do wjazdu do kraju docelowego.
 • Przejściówka do kontaktu

Gniazdka elektryczne mają standard amerykański. Warto zaopatrzyć się w adapter.

 • Krem z filtrem i nakrycie głowy

Krem z filtrem na Bahamy jest wręcz obowiązkowy, podobnie jak nakrycie głowy. Na Bahamach nawet kilkanaście minut na słońcu bez odpowiedniej ochrony może wystarczyć, aby nabawić się poparzeń.

 • Euro lub dolary amerykańskie

Dolar bahamski jest trudno dostępny w polskich kantorach, dlatego gotówkę najlepiej wymienić na euro lub dolary amerykańskie. Dalszej wymiany można dokonać na miejscu, w wyznaczonych punktach – w miejscowych bankach, kantorach i punktach na lotniskach. Na lotnisku nie warto jednak wymieniać całości, aby nie stracić na gorszym kursie.

Paszport
Paszport
Gotówka
Gotówka
Zaświadczenie o szczepieniu
Rezerwacja hotelowa
Zaświadczenie o szczepieniu
Bilet powrotny
Ubezpieczenie
Ubezpieczenie turystyczne
Przejściówka do wtyczek
Przejściówkę do gniazdka

Dodatkowo warto wziąć:

Krem do opalania
Krem przeciwsłoneczny
Aplikacja iPolak
Aplikację iPolak
Życie
Apteczkę

Czy na Bahamach jest bezpiecznie?

Bahamy pod kątem przestępczości pospolitej są bezpiecznym kierunkiem. W tłumach zdarzają się jednak kradzieże kieszonkowe, dlatego jak w każdej podróży – tak również w tej na Bahamy – należy być czujnym.

Nie należy nosić ze sobą całej gotówki, a dokumenty najlepiej pozostawić w hotelowym sejfie.

 • Uwaga Polskie Ministerstwo Spraw Zagranicznych zachęca również do rozważnego wyboru wypożyczalni sprzętu sportowego. Ostrzega przed tym, że wiele sprzętów dostępnych na Bahamach dla turystów, może nie mieć odpowiednich atestów.
 • Uwaga Bahamy leżą w strefie zagrożonej huraganami. Sezon huraganowy trwa od czerwca do listopada. Od grudnia do lutego zagrożeni huraganami jest najniższe.
 • Uwaga MSZ zachęca do zgłaszania podróży na Bahamy w systemie Odyseusz.

Karta EKUZ na urlop na Bahamach –  czy obowiązuje?

Karta EKUZ nie działa na Bahamach. Z podstawowej opieki medycznej refundowanej na podstawie karty, możemy skorzystać wyłącznie w państwach należących do UE oraz na Islandii, w Liechtensteinie, w Norwegii i w Szwajcarii.

Jedynym sposobem zapewnienia sobie możliwości ubiegania się o zwrot kosztów poniesionych na leczenie na Bahamach, jest wykupienie dodatkowej polisy turystycznej. Ubezpieczenie turystyczne pokryje koszty lekarstw, hospitalizacji, czy wizyt u specjalistów.

Skorzystanie z usług prywatnych klinik na Bahamach może być najpewniejszym (i jedynym) sposobem uzyskania pomocy, ponieważ dostęp do publicznej służby medycznej na mniejszych wyspach nie jest możliwy. Opiekę najłatwiej uzyskać w stolicy, Nassau.Ubezpieczenie turystyczne pokryje wszelkie koszty wizyt prywatnych i pobytów w prywatnych klinikach.


Jak wybrać ubezpieczenie turystyczne?

Wybór ubezpieczenia turystycznego na Bahamy warto poprzedzić analizą swoich potrzeb. Osoby, które zamierzają jedynie leniuchować na plaży, będą potrzebowały innej ochrony niż amatorzy sportów ekstremalnych.

Po tym, jak określimy już cel i charakter wyjazdu, najlepiej porównać propozycje  różnych ubezpieczycieli przy pomocy kalkulatora ubezpieczeń turystycznych. W kalkulatorze można również dopasować ubezpieczenie do swoich potrzeb, dobierając odpowiednie rozszerzenia, w tym m.in.:

 • klauzulę sportów ekstremalnych lub wysokiego ryzyka,
 • klauzulę chorób przewlekłych (niezbędna dla osób cierpiących na choroby przewlekłe),
 • ubezpieczenie od zdarzeń pod wpływem alkoholu (klauzula alkoholowa),
 • ubezpieczenie bagażu,
 • ubezpieczenie sprzętu sportowego.

Dobre ubezpieczenie na podróż na Bahamy możemy nabyć już za ok. 5-9 zł za jeden dzień ochrony.

UWAGA! Polisa na wyjazd na Bahamy powinna zapewniać pokrycie kosztów leczenia w razie zachorowania na COVID-19.

Poniżej porównanie ubezpieczenia na Bahamy:

Ubezpieczenie turystyczne na Bahamy
UbezpieczycielZakres ubezpieczeniaCena
Proama
Koszty leczenia
300 000 zł
Ratownictwo
300 000 zł
Bagaż
-
86,00 zł
1 os. / 14 dni
Dodatkowo: NNW: 30 000 złOC: 50 000 złubezpieczenie Covid-19
Generali
Koszty leczenia
500 000 zł
Ratownictwo
500 000 zł
Bagaż
1 000 zł
117,00 zł
1 os. / 14 dni
Dodatkowo: NNW: 50 000 złOC: 200 000 złubezpieczenie Covid-19
Nationale-Nederlanden
Koszty leczenia
800 000 zł
Ratownictwo
100 000 zł
Bagaż
5 000 zł
199,34 zł
1 os. / 14 dni
Dodatkowo: NNW: 25 000 złOC: 300 000 złubezpieczenie Covid-19OC sportowe: 300 000 zł 60 sportów objętych ochroną
AXA
Koszty leczenia
40 000 000 zł
Ratownictwo
40 000 000 zł
Bagaż
6 000 zł
204,96 zł
1 os. / 14 dni
Dodatkowo: NNW: 150 000 złOC: 1 500 000 złubezpieczenie Covid-19OC sportowe: 1 500 000 zł 114 sportów objętych ochronąsprzęt sportowy
Ubezpieczenie turystyczne na Bahamy
Proama
86,00 zł 1 os. / 14 dni
Koszty leczenia
300 000 zł
Ratownictwo
300 000 zł
Bagaż
-
Dodatkowo: NNW: 30 000 złOC: 50 000 złubezpieczenie Covid-19
Generali
117,00 zł 1 os. / 14 dni
Koszty leczenia
500 000 zł
Ratownictwo
500 000 zł
Bagaż
1 000 zł
Dodatkowo: NNW: 50 000 złOC: 200 000 złubezpieczenie Covid-19
Nationale-Nederlanden
199,34 zł 1 os. / 14 dni
Koszty leczenia
800 000 zł
Ratownictwo
100 000 zł
Bagaż
5 000 zł
Dodatkowo: NNW: 25 000 złOC: 300 000 złubezpieczenie Covid-19OC sportowe: 300 000 zł 60 sportów objętych ochroną
AXA
204,96 zł 1 os. / 14 dni
Koszty leczenia
40 000 000 zł
Ratownictwo
40 000 000 zł
Bagaż
6 000 zł
Dodatkowo: NNW: 150 000 złOC: 1 500 000 złubezpieczenie Covid-19OC sportowe: 1 500 000 zł 114 sportów objętych ochronąsprzęt sportowy


Podstawowymi elementami polisy turystycznej na wakacje na słonecznych Bahamach powinny być:

 • OK

  Koszty leczenia – sugerowana suma gwarantowana kosztów leczenia na wyjazd na Bahamy nie powinna być niższa niż 30 000 euro (czym wyższa, tym bezpieczniej dla turysty). To właśnie koszty leczenia, jako podstawowy i najważniejszy element ubezpieczenia, zapewniają pokrycie opieki medycznej (w tym również w placówkach prywatnych). Pokryją koszty właściwych lekarstw, konsultacji, badań, hospitalizacji, a także koszty powrotnego transportu medycznego do kraju.

 • OK

  Koszty ratownictwa. Ubezpieczenie kosztów ratownictwa pokryje wszystkie wydatki na poczet ewentualnych akcji ratowniczych i poszukiwawczych.

 • OK

  NWW. Zapewni turyście wypłatę odszkodowania w wysokości określonego procentu sumy gwarantowanej, jeśli w trakcie pobytu na Bahamach dozna on uszczerbku na zdrowiu.

 • OK

  OC w życiu prywatnym. Niezwykle przydatny element ubezpieczenia. Dzięki OC w życiu prywatnym, jeśli turysta nieumyślnie wyrządzi szkodę osobie trzeciej lub zniszczy należące do niej przedmioty, to straty pokryje towarzystwo ubezpieczeniowe. Pokryje je do wysokości sumy gwarantowanej. Osoby, które planują uprawiać na Bahamach sporty wodne, powinny też rozważyć OC sportowe.

 • OK

  Assitance. Ze wsparcia w ramach pakietu Asisstance turysta może skorzystać przez 24 godziny, 7 dni w tygodniu – wystarczy skontaktować się z centrum alarmowym ubezpieczyciela. Assistance zapewnia wsparcie prawne, logistyczne i organizacyjne w kryzysowych sytuacjach w podróży.

 • OK

  Ochrona bagażu - dzięki takiemu wsparciu można liczyć na odszkodowanie w razie kradzieży czy zniszczenia rzeczy osobistych.

Co warto wiedzieć?

 1. Miłośnicy wysokich temperatur powinni zaplanować wycieczkę na Bahamy w miesiącach lipiec-wrzesień, a osoby, które wolą aktywny wypoczynek – w okresie od listopada do maja.
 2. Bahamy stwarzają idealne warunki do uprawiania niemal wszystkich sportów wodnych.
 3. Najprostszym sposobem uzyskania pomocy medycznej jest skorzystanie z prywatnych klinik.
 4. Przed wyjazdem na Bahamy, aby czuć się pewnie i bezpiecznie, należy zakupić ubezpieczenie podróżne – cena naprawdę dobrej polisy to już ok. 9 zł za jeden dzień ochrony.
Oceń stronę
4,33
logo innowacyjna gospodarka
UBEZPIECZENIA RANKOMAT Sp. z o.o. Sp.k. z siedzibą w Warszawie przy ul. Wolska 88 informuje o realizacji projektu "Integracja systemu informatycznego multiagencji ubezpieczeniowej INSU z serwisami towarzystw „direct” w celu optymalizacji procesów sprzedażowych produktów ubezpieczeniowych" współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego okres realizacji: 2007 - 2013
logo europejskiego funduszu rozwoju regionalnego