Porównaj sam oferty interesujących Cię ubezpieczeń. Kup polisę online i zgarnij 50 zł zwrotu! Sprawdź szczegóły
Pomoc
Kontakt
Skorzystaj z pomocy jednego z 200 naszych Doradców.
Pracujemy:
pn. - pt.9:00 - 21:00
sob.9:30 - 17:30
Zadzwoń22 270 00 00

Ubezpieczenie do Wenezueli

Wenezuela od wielu lat kojarzy się przede wszystkim z hiperinflacją. To krzywdząca opinia. Wenezuela to kraj pięknych plaż, dzikiej przyrody, andyjskich szczytów oraz tętniących życiem miast. Każdy turysta znajdzie tam aktywność dla siebie.

Kup ubezpieczenie od 2,29 zł dziennie

Zapewnij sobie spokojne wakacje

Informacje MSZ

Ministerstwo Spraw Zagranicznych odradza wszelkie podróże na tereny przy granicy z Kolumbią i Brazylią ze względu na aktywność gangów narkotykowych.

MSZ odradza podróże które nie są konieczne do pozostałej części kraju.

(ostatnia aktualizacja: 03.01.2024 r.)

Wenezuela

Wenezuela, a właściwie oficjalnie Boliwariańska Republika Wenezueli, leży w północnej części Ameryki Południowej. Kraj ten jest blisko 3 razy większy od Polski.

Wenezuela leży w strefie klimatów równikowych. Występuje tam pora deszczowa, w trakcie której lepiej nie planować wycieczek – trwa od maja do października. Za najbardziej optymalne miesiące na wyjazd do Wenezueli uważa się okres od grudnia do kwietnia. Za wyjątkiem terenów górskich średnie miesięczne temperatury w całym kraju wynoszą 25-30°C (w górach są znacznie niższe).

 • Walutą wenezuelską jest boliwar. Płatności kartą są możliwe wyłącznie w najbardziej renomowanych hotelach i wybranych restauracjach. Sieć bankomatów nie jest rozbudowana. Gotówkę wypłacimy tylko w większych miastach.
 • Językiem urzędowym jest hiszpański. W typowo turystycznych regionach nie powinniśmy napotkać problemów z porozumieniem się po angielsku.
 • Piękne, piaszczyste plaże to znak rozpoznawczy Wenezueli. Znajdziemy je m.in. w archipelagu rajskich wysp Los Reques. Stanowi on idealne miejsce do nurkowania, a jednocześnie nie jest bardzo oblegany przez turystów. Spragnieni większej liczby rozrywek podróżnicy powinni natomiast wybrać wyspę Margaritę, z bogatą ofertą hoteli i doskonałą infrastrukturą. Piękne, białe plaże znajdziemy też w Parku Narodowym Henri Piter, który słynie z najlepszych plantacji kakao.
 • Wodospad Santo Angel. To najwyższy na świecie wodospad, umiejscowiony na rzece Rio Churun. To jednocześnie turystyczna wizytówka Weneuzeli. Wodospad leży na terenie Parku Narodowego Canaima, porośniętego niesamowitą tropikalną dżunglą, niemal nietkniętą ręką człowieka. Charakterystycznym elementem tamtejszego krajobrazu są Góry Tepui o spłaszczonych wierzchołkach. Na terenie Parku znajdziemy też się kilka osad indiańskich.
 • Los Lanos. Niesamowity obszar Wenezueli, bezludny i pokryty dziką sawanną. Zamieszkują go głównie zwierzęta, w tym rzeczne delfiny, kajmany, czy kapibary. To miejsce, który musi odwiedzić każdy miłośnik fauny i flory. Znajdziemy tam też tradycyjne rancha wenezuelskich kowboi Llanero.
 • Cordillera de Merida. Andyjskie szczyty Cordillera de Merida sięgają 5 000 m n.p.m. To idealne miejsce na trekking, niezwykle urozmaicone przyrodniczo.
 • Wyżyna Gujańska. Imponujące masywy Wyżyny Gujańskiej pełne są niesamowitych formacji skalnych. Krajobraz w tym miejscu przypomina księżycowy.
 • Caracas. Stolica Wenezueli, choć piękna, jest też niebezpieczna – trzeba mieć tego świadomość, planując wycieczkę. Miasto jest jednak niezwykle malownicze. Leży na wysokości ok. 900 m n.p.m., w niewielkiej dolinie Masywu Centralnego i El Avila. Warte szczególnej uwagi są Plaza Bolivar (najbardziej reprezentatywna część miasta) oraz artystyczna dzielnica Bellas Arte.
 • Kuchnia wenezuelska jest bardzo zróżnicowana. Narodowym daniem są kukurydziane placki arepa, podawane z warzywami lub serem. Kuchnia wenezuelska słynie właśnie z różnych serów, często ciężko dostępnych w naszej części świata. Do popularnych dań należy również zupa z flaków i Andean Pisca – gotowany kurczak z warzywami, jajkiem i wszystkim, co Wenezuelczycy mogą znaleźć w swoich lodówkach. Każdy turysta powinien również spróbować wenezuelskiej odmiany banana, nazywanego plantanem.
 • Z Polski do Wenezueli nie dostaniemy się lotem bezpośrednim. Najszybciej do Caracas dolecimy liniami Air France z przesiadką w Paryżu.

Pogoda w Wenezueli - kiedy najlepiej jechać?

Wenezuela leży w strefie klimatu równikowego, co oznacza wysokie temperatury i duże opady deszczu przez większość roku. Klimat w Wenezueli różni się jednak w zależności od regionu, a teren kraju obejmuje zarówno wybrzeże karaibskie, jak i góry Andy. Można wyróżnić dwie główne pory roku: suchą i deszczową.

Pora sucha to okres od listopada do kwietnia. W tym czasie większość regionów Wenezueli doświadcza mniejszych opadów deszczu. Temperatury są zazwyczaj wysokie i wahają się od 25°C do 35°C. Warto wtedy wybrać się na wybrzeże karaibskie, takie jak Isla Margarita czy wybrzeże centralne. Piękne plaże stwarzają wtedy idealne warunki do kąpieli słonecznych i uprawiania sportów wodnych. 

Pora deszczowa trwa od maja do października. Opady deszczu są znacznie większe, zwłaszcza w takich regionach jak Amazonia czy stan Bolivar w południowo-wschodniej części kraju. Temperatury wciąż są wysokie, ale wilgotność powietrza jest duża. 

Średnie temperatury w Wenezueli

Temperatura powietrza w dzień
styczeń 29°Cluty 29°Cmarzec 30°Ckwiecień 30°Cmaj 31°Cczerwiec 31°Clipiec 31°Csierpień 32°Cwrzesień 32°Cpaździernik 31°Clistopad 30°Cgrudzień 30°C
Temperatura powietrza w nocy 
styczeń 25°Cluty 25°Cmarzec 26°Ckwiecień 26°Cmaj 27°Cczerwiec 27°Clipiec 27°Csierpień 28°Cwrzesień 28°Cpaździernik 28°Clistopad 27°Cgrudzień 26°C

Źródło: travelplanet.pl


Dlaczego warto kupić ubezpieczenie podróżne do Wenezueli na rankomat.pl?

 • Karta EKUZ w Wenezueli nie działa – nie zapewni turystom żadnej ochrony.
 • Zakup ubezpieczenia turystycznego to jedyny sposób, aby podróżnik nie musiał z własnych środków pokrywać kosztów leczenia, które w Wenezueli są bardzo wysokie.
 • Polskie MSZ przypomina, że w Wenezueli uznaje się tylko ubezpieczenia renomowanych firm międzynarodowych – takie właśnie można znaleźć przy pomocy naszej porównywarki.
Polisę na wyjazd do Wenezueli można mieć już od
6,03*
dzienna cena ubezpieczenia dla osoby dorosłej * przykładowa oferta
Porównaj ceny

Co zabrać na urlop w Wenezueli? Dokumenty na wyjazd do Wenezueli

 • Dokumenty

Na wycieczkę do Wenezueli należy zabrać ważny paszport. W chwili wjazdu dokument musi być ważny jeszcze co najmniej 6 miesięcy.

Obywatele Polski nie muszą mieć wizy, jeśli pobyt w Wenezueli nie przekroczy 90 dni. Wyjątkiem są sytuacje, w których przyjeżdżamy do Wenezueli w celu innym niż turystyczny (np. biznesowym). Wówczas należy wyrobić wizę – wydaje ją ambasada Wenezueli w Warszawie.

Warto też wiedzieć, że na granicy każdy turysta musi wypełnić tzw. kartę migracyjną, w której podaje się cel przyjazdu i adres hotelu. Na żądanie służb granicznych trzeba okazać bilet powrotny.

Przepisy nie określają obowiązkowej minimalnej kwoty pieniędzy na okres pobytu. Turystów nie obejmuje też obowiązek meldunkowy.

 • Przejściówka do kontaktu

W Wenezueli używa się wtyczek typu A, spotykanych także w Meksyku, czy USA. Warto zaopatrzyć się w adapter.

 • Krem z filtrem

Słońce w Wenezueli jest niezwykle silne. Nawet kilkadziesiąt minut na słońcu bez odpowiednio wysokiej ochrony może narazić nas na nieprzyjemne oparzenia.

 • Dolary amerykańskie

Wenezuelskiej waluty nie należy przywozić do kraju, nie można również jej wywozić. Podróżujący do Wenezueli muszą więc zabrać ze sobą bardziej uniwersalną walutę i dokonać jej wymiany na miejscu. Najłatwiej wymienić dolary amerykańskie. Walutę zgodnie z prawem można wymieniać tylko w oficjalnych kantorach, choć dolar amerykański prężnie funkcjonuje też w obiegu nieoficjalnym.

Paszport
Paszport
Zaświadczenie o szczepieniu
Zaświadczenie o negatywnym wyniku testu
Ubezpieczenie
Ubezpieczenie turystyczne

Dodatkowo warto wziąć:

Gotówka
Gotówkę
Przejściówka do wtyczek
Przejściówkę do kontaktu
Krem do opalania
Krem przeciwsłoneczny
Aplikacja iPolak
Aplikację iPolak

Czy w Wenezueli jest bezpiecznie?

Wenezuela nie uchodzi niestety za bezpieczne państwo. Stolica, Caracas, przez wielu uznawana jest za jedno z bardziej niebezpiecznych miejsc na świecie.

Polskie MSZ odradza podróże w szczególności na tereny przy granicy z Kolumbią i Brazylią. Powodem jest aktywność gangów narkotykowych. Choć sytuacja polityczna w Wenezueli ostatnio jest stosunkowo stabilna, Ministerstwo Spraw Zagranicznych zaleca bezwzględne unikanie zgromadzeń publicznych i stałe śledzenie sytuacji bezpieczeństwa.

Polskie MSZ zaleca zachowanie szczególnej ostrożności przy wynajmowaniu taksówki z lotniska do Caracas. W stosunku do pasażerów odnotowuje się liczne rabunki. Należy korzystać z taksówek zrzeszonych w organizacji Anfitriones de Venezuela, do której należą korporacje: Taxitour, Taxi Astrala oraz Taxi Utac.

Polskie MSZ prosi turystów o zgłaszanie podróży w systemie Odyseusz.

 • Uwaga Na terenie całej Wenezueli, w tym również w stolicy, mogą występować przerwy w dostawie prądu, wody, paliwa, a także utrudnienia w dostępie do Internetu i sieci telefonicznych.
 • Uwaga Powszechnym problemem jest również komunikacja – wiele samolotów jest opóźnionych, a loty przekłada się na kolejne dni. Przyczynia się do tego również pandemia COVID-19. Granice lądowe z Kolumbią i Brazylią bywają okresowo całkowicie zamykane.
 • Uwaga W zatłoczonych, bardziej turystycznych miejscach i większych aglomeracjach  trzeba uważać na kieszonkowców i złodziei. Gotówkę i dokumenty lepiej pozostawić w bezpiecznym sejfie zaufanego hotelu.
 • Uwaga Warto też pamiętać, że Wenezuela leży w strefie aktywnej sejsmicznie. Zagrożenie huraganami występuje w okresie czerwca do listopada.

Karta EKUZ na urlop w Wenezueli –  czy obowiązuje?

W trakcie podróży do Wenezueli karta EKUZ nie zapewni nam żadnej ochrony. Karta działa w krajach należących do Unii Europejskiej, w Szwajcarii, Norwegii, Islandii i Liechtensteinie.

Wykupienie polisy turystycznej to najbezpieczniejszy sposób, aby w razie problemów ze zdrowiem w Wenezueli nie narażać się na wysokie koszty. Suma gwarantowana kosztów leczenia nie powinna być niższa niż 30 000 USD.

Warto wiedzieć, że w Wenezueli publiczna ochrona zdrowia praktycznie nie funkcjonuje. Od lat pogrążona jest w głębokiej zapaści. W wielu przypadkach jedynym sposobem, aby otrzymać pomoc, jest skorzystanie z usług prywatnych klinik. Wizyta u lekarza pierwszego kontaktu to koszt ok. 200-500 zł, podobnie w przypadku wizyty u stomatologa. Dzień pobytu w szpitalu to koszt od ok. 2 800 zł do nawet 6 000 zł, w zależności schorzenia turysty.


Jak wybrać ubezpieczenie turystyczne?

Ubezpieczenie podróżne do Wenezueli należy dopasować do harmonogramu wyjazdu i zaplanowanych aktywności. Trekking po Andach będzie wymagał bardziej zaawansowanej ochrony (chociażby wyższej sumy gwarantowanej kosztów ratownictwa), niż wylegiwanie się na jednej z wenezuelskich plaż. Warto więc dokładnie zastanowić się, co chcemy robić w trakcie wycieczki.

Bez względu jednak na plany – każda dobra polisa musi zawierać wysoką sumę gwarantowaną kosztów leczenia. W Wenezueli to szczególnie ważne, bo koszty leczenia są bardzo wysokie, a pomoc można uzyskać niemal wyłącznie w placówkach prywatnych. Dla bezpieczeństwa warto więc rozważać oferty zapewniające jak najwyższą sumę gwarantowaną kosztów leczenia.

Ubezpieczenie turystyczne do Wenezueli
UbezpieczycielZakres ubezpieczeniaCena
Europa Ubezpieczenia
Koszty leczenia
448 019 zł
Ratownictwo
31 361 zł
Bagaż
4 480 zł
94,00 zł
1 os. / 10 dni
Dodatkowo: NNW: 44 802 złOC: 448 019 złOC sportowe: 448 019 złsporty objęte polisą: 10 zdarzenia pod wpływem alkoholusprzęt sportowyzachorowanie COVID-19
AXA Partners
Koszty leczenia
600 000 zł
Ratownictwo
600 000 zł
Bagaż
3 000 zł
127,70 zł
1 os. / 10 dni
Dodatkowo: NNW: 50 000 złOC: 250 000 złOC sportowe: 250 000 złsporty objęte polisą: 114zdarzenia pod wpływem alkoholusprzęt sportowyzachorowanie COVID-19
Allianz
Koszty leczenia
200 000 zł
Ratownictwo
50 000 zł
Bagaż
1 800 zł
128,00 zł
1 os. / 10 dni
Dodatkowo: NNW: 20 000 złOC: 50 000 złOC sportowe: 50 000 złsporty objęte polisą: 49zachorowanie COVID-19
Nationale-Nederlanden
Koszty leczenia
800 000 zł
Ratownictwo
100 000 zł
Bagaż
2 000 zł
189,38 zł
1 os. / 10 dni
Dodatkowo: NNW: 10 000 złOC: 300 000 złOC sportowe: 300 000 złsporty objęte polisą: 60zdarzenia pod wpływem alkoholuzachorowanie COVID-19
Ubezpieczenie turystyczne do Wenezueli
Europa Ubezpieczenia
94,00 zł 1 os. / 10 dni
Koszty leczenia
448 019 zł
Ratownictwo
31 361 zł
Bagaż
4 480 zł
Dodatkowo: NNW: 44 802 złOC: 448 019 złOC sportowe: 448 019 złsporty objęte polisą: 10 zdarzenia pod wpływem alkoholusprzęt sportowyzachorowanie COVID-19
AXA Partners
127,70 zł 1 os. / 10 dni
Koszty leczenia
600 000 zł
Ratownictwo
600 000 zł
Bagaż
3 000 zł
Dodatkowo: NNW: 50 000 złOC: 250 000 złOC sportowe: 250 000 złsporty objęte polisą: 114zdarzenia pod wpływem alkoholusprzęt sportowyzachorowanie COVID-19
Allianz
128,00 zł 1 os. / 10 dni
Koszty leczenia
200 000 zł
Ratownictwo
50 000 zł
Bagaż
1 800 zł
Dodatkowo: NNW: 20 000 złOC: 50 000 złOC sportowe: 50 000 złsporty objęte polisą: 49zachorowanie COVID-19
Nationale-Nederlanden
189,38 zł 1 os. / 10 dni
Koszty leczenia
800 000 zł
Ratownictwo
100 000 zł
Bagaż
2 000 zł
Dodatkowo: NNW: 10 000 złOC: 300 000 złOC sportowe: 300 000 złsporty objęte polisą: 60zdarzenia pod wpływem alkoholuzachorowanie COVID-19

Do polisy można też dobrać praktyczne rozszerzenia ochrony, w tym np.:

 • ubezpieczenie bagażu,
 • klauzulę sportów ekstremalnych lub wysokiego ryzyka,
 • OC sportowe,
 • ubezpieczenie sprzętu sportowego,
 • klauzulę alkoholową,
 • klauzulę chorób przewlekłych (obowiązek jej dokupienia mają wszyscy podróżnicy cierpiący na choroby przewlekłe).

Najlepszego wyboru można dokonać po porównaniu różnych ofert przy pomocy porównywarki ubezpieczeń turystycznych. W naszym kalkulatorze dobre ubezpieczenie na wyjazd do malowniczej Wenezueli można kupić już za ok. 6-9 zł za jeden dzień ochrony.

Poniżej porównanie ubezpieczenia do Wenezueli w dwóch optymalnych wariantach dla jednej dorosłej osoby:

UbezpieczycielTU Europa (9 zł/dzień)Generali (11 zł dzień)
Koszty leczenia100 000 euro500 000 zł
Ratownictwo 7 000 euro500 000 zł
NNW10 000 euro50 000 zł
OC100 000 euro200 000 zł
OC sportowe100 000 euro
 
Ubezpieczenie bagażu1 000 euro1000 zł
Ubezpieczenie COVID-19++
Sporty objęte polisą10
 

Źródło: rankomat.pl

Dobre ubezpieczenie turystyczne na wyjazd do Wenezueli powinno zawierać elementy takie jak m.in.:

 • OK

  Koszty leczenia. Dzięki kosztom leczenia opłaty z tytułu leczenia, hospitalizacji, czy badań turysty pokryje ubezpieczyciel. W Wenezueli koszty leczenia są bardzo wysokie, nawet kilkukrotnie wyższe niż w Polsce. Warto więc wybrać ofertę ubezpieczenia o maksymalnie wysokiej sumie gwarantowanej.

 • OK

  NWW. Za sprawą NNW ubezpieczony, który dozna uszczerbku na zdrowiu w trakcie pobytu w Wenezueli (np. zwichnie nogę, złamie rękę), może liczyć na wypłatę odszkodowania.

 • OK

  Koszty ratownictwa. Akcje ratownicze – także w Wenezueli – są bardzo drogie. Warto więc zadbać, aby suma gwarantowana kosztów ratownictwa na polisie była jak najwyższa. Dzięki ubezpieczeniu kosztów leczenia towarzystwo ubezpieczeniowe pokryje koszty ratownictwa i poszukiwania turysty.

 • OK

  OC w życiu prywatnym. Ten element ubezpieczenia zapewnia podróżnikowi wsparcie w sytuacji spowodowania szkód na osobie trzeciej lub jej mieniu. Konsekwencje finansowe takich zdarzeń poniesie ubezpieczyciel.

 • OK

  Assitance. Podstawowy Assitance zawiera się w większości ofert polis turystycznych. Dzięki niemu turysta, kontaktując się z centrum alarmowym ubezpieczyciela, może otrzymać potrzebne informacje i pomoc organizacyjną. Centra alarmowe działają 24/7.

 • OK

  Ochrona bagażu. To ubezpieczenie, które zapewni pokrycie strat w razie kradzieży czy zniszczenia rzeczy osobistych.

Co warto wiedzieć?

 1. Najlepszym czasem na podróż do Wenezueli jest okres od listopada do kwietnia.
 2. W Wenezueli znajduje się największy wodospad na świecie, a oprócz tego na miłośników natury czekają dżungla, malownicze plaże i sawanny.
 3. W Wenezueli praktycznie nie istnieje publiczna opieka zdrowotna; zwykle jedynym sposobem uzyskania pomocy jest skorzystanie z usług prywatnych klinik, w których koszty leczenia są kilkukrotnie wyższe niż w Polsce.
 4. Dobre ubezpieczenie turystyczne uchroni nas przed koniecznością zapłaty za koszty leczenia i hospitalizacji z własnej kieszeni.
Oceń stronę
4,98
logo innowacyjna gospodarka
UBEZPIECZENIA RANKOMAT Sp. z o.o. Sp.k. z siedzibą w Warszawie przy ul. Wolska 88 informuje o realizacji projektu "Integracja systemu informatycznego multiagencji ubezpieczeniowej INSU z serwisami towarzystw „direct” w celu optymalizacji procesów sprzedażowych produktów ubezpieczeniowych" współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego okres realizacji: 2007 - 2013
logo europejskiego funduszu rozwoju regionalnego