Porównaj sam oferty interesujących Cię ubezpieczeń. Kup polisę online i zgarnij 50 zł zwrotu! Sprawdź szczegóły
Pomoc
Kontakt
Skorzystaj z pomocy jednego z 200 naszych Doradców.
Pracujemy:
pn. - pt.9:00 - 21:00
sob.9:30 - 17:30
Zadzwoń22 270 00 00

Ubezpieczenie do Singapuru

Singapur to niewielkie wyspiarskie państwo-miasto położone na krańcu Półwyspu Malajskiego. To jeden z najdynamiczniej rozwijających się tygrysów azjatyckich. To właśnie w Singapurze tradycja miesza się z nowoczesnością, a kultura – z biznesem. Nic dziwnego, że to kierunek coraz chętniej wybierają turyści z całego świata, w tym z Polski.

Kup ubezpieczenie od 2,29 zł dziennie

Zapewnij sobie spokojne wakacje

Informacje MSZ
Z dniem 13 lutego 2023 zniesione zostaja wszelkie obostrzenia związane z COVID-19 dla podróżnych przyjeżdżających do Singapuru, niezależnie od tego czy są oni zaszczepieni czy nie. 

(ostatnia aktualizacja: 03.01.2024 r.)

Singapur

Singapur jeszcze do niedawna nie był najbardziej oczywistym wyborem podróżników. Zmieniło się to m.in. dzięki popularyzacji lotów do Tajlandii i Wietnamu – wielu turystów zaczęło traktować Singapur jako ciekawy przystanek na drodze do tych krajów.

Do Singapuru zdecydowanie warto jednak wybrać się nie tylko przelotem. To państwo niewielkie, ale mające wiele do zaoferowania.

 • Singapur oznacza dosłownie „miasto lwa”. To jedno z najmniejszych, ale równocześnie najbogatszych państw na świecie. W Singapurze biznes rozwija się prężniej niż gdziekolwiek indziej – szacuje się, że ok. 1,5 mln mieszkańców przybyło do Singapuru za pracą lub w interesach.
 • Walutą obowiązującą w Singapurze jest dolar singapurski.
 • Singapur ma cztery języki urzędowe. Są to angielski, chiński (mandaryński), malajski i tamilski. W praktyce jednak z niemal każdym można dogadać się po angielsku.
 • W Singapurze lato trwa praktycznie przez cały rok. Dominują temperatury w okolicach 30 stopni Celsjusza. Klimat jest wilgotny, równikowy – trzeba więc liczyć się z występowaniem niespodziewanych, gwałtownych ulew. Jeśli chcemy zwiększyć swoje uniknąć opadów, wycieczkę najlepiej zaplanować na okres luty-marzec oraz wrzesień-październik.
 • Krajobraz Singapuru jest typowo miejski. Dominują ultranowoczesne wieżowce, będące dziełem najwybitniejszych współczesnych architektów. Równocześnie Singapur jest jednym z najważniejszych portów Azji, a biurowy krajobraz doskonale dopełniają wody Cieśniny Singapurskiej. Widok wielopiętrowych drapaczy chmur odbijających się w wodzie – bezcenny!
 • Marina Bay. To jedna z głównych atrakcji Singapuru. To luksusowa dzielnica  pełna drapaczy chmur i luksusowych hoteli (w tym słynnego Marina Bay Sands z imponującym basem na dachu). Niepowtarzalna i niewiarygodnie nowoczesna architektura Marina Bay zrobi wrażenie nawet na najbardziej wprawionych podróżnikach. Wieczorami odbywają się tam zapierające dech w piersiach pokazy muzyki i świateł – szczególną uwagę warto zwrócić na pokaz Garden Rhapsody w Supertree Grove.
 • Gardens by the Bay. Ogromne ogrody zajmujące w samym centrum miasta, będące swoistym symbolem Singapuru. Znajdują się tam Supertree Grove, czyli ogrody drzewopodobnych formacji, mierzące nawet 50 metrów.
 • Singapurskie ZOO. To nietypowe ZOO, w którym zwierzęta nie przebywają w klatkach, a na otwartych przestrzeniach. Gratka dla najmłodszych i nie tylko.
 • Chinatown. Chińska dzielnica umiejscowiona wśród drapaczy chmur. Warto odwiedzić w szczególności świątynię Buddha Tooth Relic Temple.
 • Orchard Road. To prawdziwy raj dla miłośników zakupów. Czekają tam butiki ekskluzywniejszych marek, liczne hotele, kawiarnie i większe centra handlowe. Orchard Road warto zobaczyć również ze względu na ciekawą architekturę i niesamowite witryny sklepowe.
 • Singapur łącznie składa się z aż 64 wysp. Szczególnie warta uwagi jest wyspa Sentosa – pełna parków rozrywki, plaż, parków i restauracji. Znakiem rozpoznawczym Sentosy jest imponujące S.E.A. Aquarium. Na Sentosę dostaniemy się mostem i kolejką linową.
 • Kuchnia Singapuru jest bardzo zróżnicowana. Łączy smaki kuchni chińskiej, hinduskiej i malajskiej. Potrawy, których szczególnie warto spróbować, to m.in. kurze skrzydełka z pastą krewetkową i krab z chilli.
 • Z Polski do Singapuru można się dostać, wybierając lot z przesiadką – np. we Frankfurcie, Zurychu, Berlinie, czy Londynie. Takie połączenia oferują m.in. lotniska w Warszawie, Krakowie i Katowicach. Jako atrakcję turystyczną  można potraktować również samo Lotnisko Singapur Changi. Turyści oczekujący na swoje loty z pewnością nie będą się tam nudzić. Na singapurskim lotnisku znajdziemy m.in. setki sklepów, place zabaw dla dzieci, a także... basen, park z roślinami, kino, a nawet największy na świecie wodospad pod dachem.

Pogoda w Singapurze - kiedy najlepiej jechać?

Singapur leży w strefie klimatu równikowy, co oznacza, że jest ciepło i wilgotno przez cały rok. Od stycznia do lutego jest sucho i słonecznie. Temperatury wynoszą zazwyczaj od 24°C do 31°C. To dobry czas na zwiedzanie atrakcji turystycznych, spacerowanie po ogrodach botanicznych i korzystanie z rozmaitych atrakcji miejskich.

Od marca do sierpnia występuje największe nasilenie opadów deszczu w Singapurze. Temperatury utrzymują się na poziomie 25°C - 32°C. Często występują również burze, które mogą wpływać na planowane aktywności na zewnątrz. Jednak w tym okresie odbywa się znane wydarzenie - Singapurski Festiwal Sztuki, który przyciąga wielu turystów.

Od września do października opady deszczu zaczynają się zmniejszać. Wilgotność powietrza pozostaje jednak wysoka. Temperatury utrzymują się na poziomie 24°C - 31°C. Czas od listopada do grudnia to okres przejściowy między porą deszczową a suchą. Temperatury oscylują wokół 24°C - 31°C. Jest to dobry termin czas na zwiedzanie i korzystanie z atrakcji w Singapurze.

Średnie temperatury w Singapurze

Temperatura powietrza w dzień
styczeń 31°Cluty 30°Cmarzec 32°Ckwiecień 32°Cmaj 32°Cczerwiec 31°Clipiec 31°Csierpień 31°Cwrzesień 31°Cpaździernik 31°Clistopad 31°Cgrudzień 31°C
Temperatura powietrza w nocy
styczeń 25°Cluty 25°Cmarzec 25°Ckwiecień 26°Cmaj 27°Cczerwiec 27°Clipiec 26°Csierpień 26°Cwrzesień 26°Cpaździernik 26°Clistopad 26°Cgrudzień 25°C
Temperatura wody
styczeń 28°Cluty 28°Cmarzec 29°Ckwiecień 30°Cmaj 30°Cczerwiec 30°Clipiec 30°Csierpień 29°Cwrzesień 29°Cpaździernik 30°Clistopad 30°Cgrudzień 29°C

Źródło: travelplanet.pl


Dlaczego warto kupić ubezpieczenie podróżne do Singapuru na rankomat.pl?

 • Karta EKUZ w Singapurze nie zapewni nam żadnej ochrony.
 • Ochrona zdrowia w Singapurze stoi na bardzo wysokim poziomie, ale jej koszty są bardzo wysokie.
 • Polskie Ministerstwo Spraw Zagranicznych rekomenduje turystom zakup ubezpieczenia podróżnego na wyjazd do Singapuru.
Polisę na wyjazd do Singapuru można mieć już od
22*
ubezpieczenie na tygodniowy pobyt dla jednej osoby * przykładowa oferta
Porównaj ceny

Co zabrać na urlop w Singapurze? Dokumenty na wyjazd do Singapuru

 • Dokumenty

Na podróż do Singapuru niezbędny jest przede wszystkim paszport – w momencie wjazdu do Singapuru musi on być ważny jeszcze przez minimum 6 miesięcy. Turyści z Polski mogą przylecieć do Singapuru na czas do 90 dni bez konieczności posiadania wizy.

Jeszcze w samolocie lub w punkcie granicznym w Singapurze turyści otrzymują prośbę o wpisanie planowanego miejsca pobytu (adres hotelu lub osoby, u której się zatrzymujemy). Kwestionariusz ten należy okazać ponownie, opuszczając Singapur.

Dodatkowo warto przygotować się, że na granicy władze celne Singapuru poproszą o okazanie biletu powrotnego do Polski lub biletów na dalszą podróż po krajach azjatyckich. Nie określono obowiązku posiadania minimalnej kwoty pieniędzy na czas pobytu.

 • Kapelusze przeciwsłoneczne i parasol

Pogoda w Singapurze bywa zmienna. Warto przygotować się zarówno na upały, jak i gwałtowne i bardzo intensywne opady deszczu.

 • Euro lub dolary amerykańskie

Ze względu na fakt, że dolar singapurski jest trudno dostępny w Polsce, warto zabrać ze sobą waluty uznawane na całym świecie i wymienić je na miejscu. Nie warto jednak robić tego w całości na lotnisku, aby nie narażać się na niekorzystny kurs.

DODATKOWO WARTO WZIĄĆ:

 • Krem z filtrem i kapelusz na głowę
 • Parasol lub odzież przeciwdeszczową
 • Dolary amerykańskie lub euro
Paszport
Paszport
Zaświadczenie o szczepieniu
Bilet powrotny
Ubezpieczenie
Ubezpieczenie turystyczne

Dodatkowo warto wziąć:

Gotówka
Gotówkę
Aplikacja iPolak
Aplikację iPolak
Krem do opalania
Krem przeciwsłoneczny

Czy w Singapurze jest bezpiecznie?

Singapur uchodzi za bezpieczny kraj. Zagrożenie przestępczością pospolitą jest niewielkie.

W Singapurze utrzymywany jest podwyższony alert bezpieczeństwa, ale nie ma on wpływu na codzienne życie obywateli (poza zwiększonymi kontrolami na granicy z Malezją).

 • Uwaga Warto wiedzieć, że mieszkańcy Singapuru skrupulatnie przestrzegają prawa, a władze – konsekwentnie je egzekwują.
 • Uwaga Bardzo przestrzega się m.in. nakazu utrzymywania czystości w miejscach publicznych. Kary za np. wyrzucenie niedopałków papierosa, sięgają 1500 zł.
 • Uwaga W środkach komunikacji miejskiej należy uważać na kieszonkowców.
 • Uwaga Dla pełnego bezpieczeństwa warto zrobić kopię najważniejszych dokumentów podróży, a oryginały przechowywać np. w hotelowym sejfie.

Karta EKUZ na urlop w Singapurze –  czy obowiązuje?

Każdy turysta, który wybiera się do jakiekolwiek azjatyckiego kraju, musi pamiętać, że nie skorzysta tam z karty EKUZ. Karta EKUZ zapewnia podstawową ochronę wyłącznie w krajach Unii Europejskiej oraz na Islandii, w Liechtensteinie, Norwegii i Szwajcarii.

Wykupienie dodatkowej polisy turystycznej jest więc jedynym sposobem, aby w Singapurze uchronić się przed koniecznością pokrycia z własnej kieszeni horrendalnie wysokich kosztów opieki medycznej. Wizyta u lekarza pierwszego kontaktu to koszt od ok. 260 zł. Koszt dobowego pobytu w szpitalu to ok. 1 000 zł do nawet 15 000 zł, w zależności od standardu szpitala i pokoju.


Jak wybrać ubezpieczenie turystyczne?

Ubezpieczenie turystyczne powinniśmy zawsze dobierać do swoich potrzeb. Innej ochrony będą potrzebowały osoby, które chcą jedynie zwiedzać Singapur, a innej podróżnicy, którzy przy okazji chcą spróbować sportów ekstremalnych.

Przed zakupem ubezpieczenia, warto zapoznać się z ofertami różnych towarzystw ubezpieczeniowych.Porównanie ofert w kalkulatorze ubezpieczeń turystycznych pozwoli wybrać ubezpieczenie dopasowane do naszych potrzeb i możliwości finansowych. Co jednak ważne, koszty polisy turystycznej obiektywnie nie są wysokie. Na wyjazd do Singapuru możemy ubezpieczyć się już za ok. 4 – 9 zł za jeden dzień ochrony.

Ubezpieczenie turystyczne do Singapuru
UbezpieczycielZakres ubezpieczeniaCena
Proama
Koszty leczenia
300 000 zł
Ratownictwo
300 000 zł
Bagaż
-
99,00 zł
2 os. / 7 dni
Dodatkowo: NNW: 30 000 złOC: 50 000 złzdarzenia pod wpływem alkoholuzachorowanie COVID-19
Europa Ubezpieczenia
Koszty leczenia
448 019 zł
Ratownictwo
31 361 zł
Bagaż
4 480 zł
132,00 zł
2 os. / 7 dni
Dodatkowo: NNW: 44 802 złOC: 448 019 złOC sportowe: 448 019 złsporty objęte polisą: 10zdarzenia pod wpływem alkoholusprzęt sportowyzachorowanie COVID-19
AXA
Koszty leczenia
40 000 000 zł
Ratownictwo
40 000 000 zł
Bagaż
6 000 zł
332,08 zł
2 os. / 7 dni
Dodatkowo: NNW: 150 000 złOC: 1 500 000 złOC sportowe: 1 500 000 złsporty objęte polisą: 114zdarzenia pod wpływem alkoholsprzęt sportowyzachorowanie COVID-19
Generali
Koszty leczenia
500 000 zł
Ratownictwo
500 000 zł
Bagaż
1 000 zł
139,00 zł
2 os. / 7 dni
Dodatkowo: NNW: 50 000 złOC: 200 000 złzdarzenia pod wpływem alkoholuzachorowanie COVID-19
Ubezpieczenie turystyczne do Singapuru
Proama
99,00 zł 2 os. / 7 dni
Koszty leczenia
300 000 zł
Ratownictwo
300 000 zł
Bagaż
-
Dodatkowo: NNW: 30 000 złOC: 50 000 złzdarzenia pod wpływem alkoholuzachorowanie COVID-19
Europa Ubezpieczenia
132,00 zł 2 os. / 7 dni
Koszty leczenia
448 019 zł
Ratownictwo
31 361 zł
Bagaż
4 480 zł
Dodatkowo: NNW: 44 802 złOC: 448 019 złOC sportowe: 448 019 złsporty objęte polisą: 10zdarzenia pod wpływem alkoholusprzęt sportowyzachorowanie COVID-19
AXA
332,08 zł 2 os. / 7 dni
Koszty leczenia
40 000 000 zł
Ratownictwo
40 000 000 zł
Bagaż
6 000 zł
Dodatkowo: NNW: 150 000 złOC: 1 500 000 złOC sportowe: 1 500 000 złsporty objęte polisą: 114zdarzenia pod wpływem alkoholsprzęt sportowyzachorowanie COVID-19
Generali
139,00 zł 2 os. / 7 dni
Koszty leczenia
500 000 zł
Ratownictwo
500 000 zł
Bagaż
1 000 zł
Dodatkowo: NNW: 50 000 złOC: 200 000 złzdarzenia pod wpływem alkoholuzachorowanie COVID-19

Suma gwarantowana kosztów leczenia na wyjazd do Singapuru, jako bardzo drogiego kraju, nie powinna być niższa niż 100 000 euro. Koszty leczenia to najważniejszy element ubezpieczenia, ale do polisy, zgodnie z naszymi potrzebami, można dobrać również odpowiednie rozszerzenia, np.:

 • od uprawiania sportów wysokiego ryzyka lub ekstremalnych,
 • od chorób przewlekłych,
 • od zdarzeń pod wpływem alkoholu (tzw. klauzula alkoholowa).
 • ubezpieczenie bagażu, sprzętu sportowego i elektronicznego.

Poniżej porównanie ubezpieczenia do Singapuru, z optymalną sumą gwarantowaną :

UbezpieczycielTU Europa (9 zł/dzień)Generali (11 zł dzień)
Koszty leczenia100 000 euro500 000 zł
Ratownictwo 7 000 euro500 000 zł
NNW10 000 euro50 000 zł
OC100 000 euro200 000 zł
OC sportowe100 000 euro
 
Ubezpieczenie bagażu1 000 euro1000 zł
Ubezpieczenie COVID-19++
Sporty objęte polisą10
 

Źródło: rankomat.pl

Najważniejszymi elementami polisy turystycznej na wyjazd do Singapuru powinny być:

 • OK

  Koszty leczenia. Sugerowana suma gwarantowana kosztów leczenia na wyjazd do Azji powinna wynosić 50 000 euro; w przypadku krajów tak drogich jak Singapur, zaleca się jednak, aby było to nawet około 100 000 euro. Warto więc wybierać oferty ubezpieczycieli proponujących jak najwyższą sumę gwarantowaną ubezpieczenia kosztów leczenia. Koszty leczenia zapewniają podróżnikowi pokrycie nie tylko kosztów opieki medycznej, lekarstw, czy hospitalizacji, ale też kosztów ewentualnego transportu medycznego do kraju.

 • OK

  Koszty ratownictwa. Zapewnią podróżnikowi pokrycie kosztów akcji ratunkowych i poszukiwawczych.

 • OK

  NWW. Dzięki NNW, w razie uszczerbku na zdrowiu lub śmierci turysty, towarzystwo ubezpieczeniowe wypłaci odpowiednie odszkodowanie ubezpieczonemu lub jego rodzinie.

 • OK

  OC w życiu prywatnym. Zapewni ochronę w przypadku wyrządzenia szkody osobie trzeciej. Ochroną obejmuje zarówno jej zdrowie, jak i mienie. Turysta, który ma ubezpieczenie OC w życiu prywatnym, nie musi wypłacać odszkodowania osobie trzeciej z własnej kieszeni.

 • OK

  Assitance. Dobry Assistance zagwarantuje pomoc w niemal każdej trudnej sytuacji, jaka może przydarzyć się w podróży. Umożliwia skorzystanie ze wsparcia m.in. prawnika, czy tłumacza. Zapewnia także zapewnia inne elementy, jak np. organizację przyjazdu osoby towarzyszącej do chorego turysty. Centrum alarmowe ubezpieczyciela działa 24/7.

 • OK

  Ubezpieczenie bagażu - zapewni odszkodowanie w razie kradzieży bądź zniszczenia rzeczy osobistych./li>

Co warto wiedzieć?

 1. Singapur to wyspiarskie państwo-miasto, bardzo zróżnicowane pod kątem narodowościowym.
 2. Na turystów czeka wiele atrakcji o typowo miejskim charakterze.
 3. Singapur uchodzi za bardzo bezpieczne, ale równocześnie drogie miasto – znajduje to odzwierciedlenie w bardzo wysokich kosztach pomocy medycznej.
 4. Przed wyjazdem do Singapuru, zgodnie z rekomendacją polskiego MSZ, należy zakupić ubezpieczenie turystyczne – ceny dobrego ubezpieczenia zaczynają się już od ok. 9 zł za dzień ochrony.
Oceń stronę
4,90
logo innowacyjna gospodarka
UBEZPIECZENIA RANKOMAT Sp. z o.o. Sp.k. z siedzibą w Warszawie przy ul. Wolska 88 informuje o realizacji projektu "Integracja systemu informatycznego multiagencji ubezpieczeniowej INSU z serwisami towarzystw „direct” w celu optymalizacji procesów sprzedażowych produktów ubezpieczeniowych" współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego okres realizacji: 2007 - 2013
logo europejskiego funduszu rozwoju regionalnego