Porównaj sam oferty interesujących Cię ubezpieczeń. Kup polisę online i zgarnij 50 zł zwrotu! Sprawdź szczegóły
Skontaktuj się!200+ Doradców czeka na twój telefon!
Skorzystaj z pomocy jednego z 200 naszych Doradców.
Pojazd
Pracujemy:
pn. - pt.9:00 - 21:00
sob.9:30 - 17:30
Zadzwoń22 270 00 00
Nieruchomości
Pracujemy:
pn. - pt.9:00 - 20:00
Zadzwoń22 270 00 00
Podróż
Pracujemy:
pn. - pt.9:00 - 19:00
Zadzwoń22 270 00 00
Życie, Zdrowie, NNW
Pracujemy:
pon. - pt.09:00 - 20:00
Zadzwoń22 270 00 00
Finanse
Pracujemy:
pon. - pt.09:00 - 19:00
Zadzwoń22 270 00 00
GSM
Pracujemy:
pon. - pt.09:00 - 19:00
Zadzwoń22 270 00 00

Ubezpieczenie do Danii

Położona na Półwyspie Jutlandzkim Dania to najmniejsze z państw skandynawskich. To spokojny kraj hygge, zachwycających krajobrazów i niesamowitych warunków naturalnych. Wyjazd do Danii to świetny pomysł zarówno na krótką, kilkudniową wycieczkę, jak i dłuższy wypoczynek.

Informacje MSZ

Dania zniosła wszystkie obostrzenia, aktualnie można podróżować na jej teren bez żadnych ograniczeń.

(ostatnia aktualizacja: 26.07.2022 r.)


Dania

Obowiązującą w Danii jest korona duńska, której można używać także na terytoriach zależnych – Wyspach Owczych oraz Grenlandii. Językiem urzędowym jest duński, jednak w bardziej turystycznych rejonach raczej nie ma problemu z porozumieniem się także w języku angielskim.

Ceny w Danii są niestety wysokie. Przy odpowiedniej organizacji możliwe jest jednak zaplanowanie bardziej budżetowego wyjazdu. W większości sklepów, w hotelach i punktach usługowych, można płacić kartą.

Wybierając się do Danii, warto nastroić się... pozytywnie. W 2016 r. Dania została uznana za najszczęśliwszy kraj na świecie, a duńska filozofia hygge zebrała zwolenników na wszystkich kontynentach.

Co zwiedzić w Danii?

Dania oferuje zwiedzającym nie tylko możliwość obcowania z niesamowitymi warunkami naturalnymi, ale także poznania nowoczesnych, świetnie zorganizowanych miast. Duńskie miejscowości zachwycają czystością, przemyślaną architekturą i otwartymi przestrzeniami. Warto zwiedzić w szczególności:

 • Kopenhagę. Duńska stolica łączy w sobie charakter miasta portowego z nowoczesnością. Odwiedzić należy w szczególności Nyhavn – najbardziej reprezentatywną część miasta, w której znajduje się charakterystyczna, kolorowa zabudowa. Wśród turystów popularnością cieszy się także słynny pomnik małej syrenki oraz Ogrody Tivoli. Godne uwagi są także liczne kopenhaskie zamki, w tym w szczególności Rosenborg, Kronborg (miejsce akcji Hamleta), czy położony na wysepce Frederiksborg. Kopenhagę warto zwiedzać rowerem. Statystyki wskazują, że w duńskiej stolicy więcej jest rowerów niż mieszkańców!
 • Legoland w Billund. Jedna z najpopularniejszych duńskich atrakcji i świetna propozycja na wyjazd z dziećmi, choć nie tylko. W Legolandzie każdy znajdzie coś dla siebie. Znajduje się tam m.in. imponujące wesołe miasteczko, ogromne konstrukcje z klocków, zjeżdżalnie wodne, kawiarnie i restauracje.
 • Odense. Miasto Hansa Christiana Andersena, najsłynniejszego baśniopisarza na świecie. Bardzo klimatyczne, pełne muzeów, kościołów, restauracji... i oczywiście rowerzystów. Punktem obowiązkowym na mapie zwiedzania jest dom, w którym urodził się H.C. Andersen.
 • Zamek Egeskov. To słynny duński zamek, zdobiący okładki wielu przewodników po Danii. Zbudowany jest na palach, przez co sprawia wrażenie obiektu unoszącego się na wodzie. Wokół zamku znajduje się niezwykle zadbany i pełen atrakcji dla najmłodszych kompleks ogrodowo-parkowy.
 • Skagen. Dania to oczywiście także morze. Skagen to miejsce, gdzie Morze Bałtyckie spotyka się z Morzem Północnym. Można tam zaobserwować niesamowite zjawiska przyrodnicze. Wśród „morskich” atrakcji godna uwagi jest również Kerteminde – popularna miejscowość wypoczynkowa. Warto zwiedzić także zieloną wyspę Bornholm.

Dlaczego warto kupić ubezpieczenie podróżne do Danii na rankomat.pl?

 • EKUZ w Danii gwarantuje tylko częściową ochronę.
 • Koszty leczenia w Danii są najwyższe w Europie.
 • Wizyta u lekarza specjalisty może kosztować nawet około 300 zł.
Polisę na wyjazd do Danii można mieć już od
3,74*
dzienna cena ubezpieczenia dla osoby dorosłej * przykładowa oferta
Porównaj ceny

Co zabrać na urlop w Danii? Dokumenty na wyjazd do Danii

Granicę z Danią możemy przekroczyć na podstawie ważnego paszportu lub dowodu osobistego. Warto pamiętać, że dokumenty muszą mieć także dzieci. Przy pobytach turystycznych nie występuje obowiązek meldunkowy. Maksymalny okres pobytu turystycznego w Danii to 3 miesiące. Po upływie tego czasu konieczne jest wystąpienie z wnioskiem o wydanie pozwolenia na pobyt.

Studenci, wybierający się do Dani, powinni także pamiętać o spakowaniu legitymacji ISIC. Gwarantuje ona zniżki w licznych instytucjach kultury, a także w przypadku niektórych noclegów.

Oprócz niezbędnych dokumentów warto spakować także cieplejsze ubrania, parasol i płaszcz przeciwdeszczowy. Pogoda w Danii jest dość kapryśna, dlatego rozsądnie jest przygotować się na wszystkie ewentualności.

Dowód osobisty
Paszport/Dowód osobisty
Karta EKUZ
Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego
Ubezpieczenie
Ubezpieczenie turystyczne

Dodatkowo warto wziąć:

Gotówka
Gotówkę
Aplikacja iPolak
Aplikację iPolak

Czy w Danii jest bezpiecznie?

W Danii obowiązuje czwarty (w skali 5-stopniowej skali) stopień zagrożenia terrorystycznego. W praktyce oznacza to, że władze miejscowe uważają, że prawdopodobieństwo wystąpienia zamachu, jest niestety duże.

Zagrożenie pospolitą przestępczością jest niewielkie. W większych miastach, jak w większości europejskich krajów, należy uważać na kieszonkowców.

Przed wyjazdem do Danii nie jest obowiązkowe wykonywanie żadnych dodatkowych szczepień.

 • Uwaga W Danii można spotkać wzmożone kontrole na dworcach, czy lotniskach, jak również w trakcie imprez masowych.
 • Uwaga Zleca się zachowanie wzmożonej ostrożności we wszystkich miejscach publicznych, gdzie mogą przebywać większe grupy osób.
 • Uwaga Podróż do Danii można zgłosić w systemie Odyseusz.

Karta EKUZ na urlop w Danii –  czy wystarczy?

Z karty EKUZ można skorzystać także w Danii. Europejską Kartę Ubezpieczenia Zdrowotnego mogą wyrobić we właściwym oddziale NFZ wszystkie osoby, które są ubezpieczone w polskim Narodowym Funduszu Zdrowia.

Warto jednak mieć świadomość, że karta EKUZ uprawnia do korzystania wyłącznie z niezbędnych świadczeń medycznych. Nie obejmuje np. możliwości leczenia w placówkach prywatnych, czy powrotnego transportu do Polski. Polskie Ministerstwo Spraw Zagranicznych doradza więc zakup ubezpieczenia dodatkowego, które pokryje wszystkie niezbędne koszty leczenia.

Za zakupem ubezpieczenia turystycznego przemawia także fakt, że Dania jest jednym z najdroższych krajów na świecie. Wizyta u lekarza specjalisty (której może nie obejmować karta EKUZ) może kosztować nawet ok. 300 zł. Nie warto więc ryzykować. Bezpieczniej od razu wykupić dobrą polisę turystyczną, w której suma gwarantowana kosztów leczenia to co najmniej 20 0000 euro.


Jak wybrać ubezpieczenie turystyczne?

Najważniejszym elementem dobrego ubezpieczenia są właśnie koszty leczenia. Równie ważne są koszty ratownictwa – ich suma powinna wynosić minimum 5 000 euro. Dzięki kosztom ratownictwa turysta nie będzie musiał pokrywać z własnej kieszeni wydatków poniesionych na ewentualne akcje ratownicze.

Ubezpieczenie turystyczne należy dopasować przede wszystkim do swoich potrzeb i charakteru wyjazdu. Inne oczekiwania co do zakresu polisy będą miały osoby, które wyjeżdżają wyłącznie, aby zwiedzać, a inne – sportowcy, którzy pragną spróbować nowych sportów ekstremalnych.

Każdą polisę warto jednak wzbogacić o NNW, OC w życiu prywatnym, Assistance i ubezpieczenie bagażu. Przy zakupie polisy trzeba pamiętać, że osoby chore przewlekle muszą rozszerzyć ochronę za dodatkową składką.

Polisa dla sportowca – co jeszcze warto dodać do ubezpieczenia?

Ubezpieczenie na wyjazd dla osób aktywnych powinno zawierać dodatkowe elementy. Przede wszystkim, warto upewnić się, czy dla konkretnej dyscypliny sportu,  ubezpieczyciel nie wymaga dodania rozszerzenia o sporty ekstremalne lub wysokiego ryzyka. Można to sprawdzić w Ogólnych Warunkach Ubezpieczenia lub opcjonalnie w szczegółach produktu.

Sportowcy mogą także ubezpieczyć sprzęt sportowy. Mogą również dokupić OC sportowe, dzięki któremu ubezpieczyciel przejmie odpowiedzialność za wyrządzenie szkody innej osobie w trakcie uprawiania sportu.

Ile kosztuje ubezpieczenie na wyjazd do Danii?

Ceny polis turystycznych nie są wysokie. Dobre ubezpieczenie na wycieczkę do Danii możemy kupić już za ok. 3 zł za jeden dzień ochrony. Poniżej kilka propozycji na tygodniowy wyjazd do Danii w celach typowo turystycznych dla osoby dorosłej.

TU

Zakres ubezpieczenia

Koszty leczenia

Cena za dzień

Vienna Insurance Group

Koszty leczenia, ratownictwo, bagaż, NNW, OC

181 968 zł

3,14 zł

Europa Ubezpieczenia

Koszty leczenia, ratownictwo, bagaż, NNW, 10 sportów objętych polisą

136 476 zł

3,42 zł

Signal Iduna

Koszty leczenia, ratownictwo, bagaż, NNW, 83 sporty objęte polisą

181 968 zł

3,71 zł

Allianz

Koszty leczenia, ratownictwo, bagaż, NNW, OC, OC sportowe, 49 sportów objętych polisą

200 000 zł

6,42 zł

Podstawą wyboru dobrej polisy turystycznej jest porównanie ofert. Najszybciej i w niezwykle prosty sposób można to zrobić przy pomocy naszego kalkulatora ubezpieczeń turystycznych. Odpowiednią ofertę można znaleźć w kilka minut, a polisa w formie dokumentu PDF przychodzi na wskazany adres e-mail.

Dzięki dobremu ubezpieczeniu turystycznemu zwiedzanie Danii będzie prawdziwą przyjemnością – bez obaw przykre konsekwencje finansowe przebytego leczenia. Polisa turystyczna to podstawa każdego bezstresowego wyjazdu! Powinna zapewniać:

 • OK

  Koszty leczenia - na kwotę co najmniej 30 000 euro, która pokryje nierefundowane przez EKUZ usługi medyczne. 

 • OK

  Koszty ratownictwa - pokryją opłaty za akcje poszukiwawcze w górach, na wodzie czy w jaskiniach, powinny mieć sumę gwarantowaną nie niższą niż 5 000 euro. 

 • OK

  NNW - dzięki temu ubezpieczeniu towarzystwo wypłaci turyście odszkodowanie, jeśli w trakcie wycieczki poniesie on uszczerbek na zdrowiu.

 • OK

  OC w życiu prywatnym - ochroni natomiast ubezpieczonego przez finansowymi konsekwencjami spowodowania wypadku z udziałem osoby trzeciej.

 • OK

  Assistance - gwarantuje pomoc logistyczną, prawną i wsparcie tłumacza

 • OK

  Ubezpieczenie bagażu – zapewni wypłatę odszkodowania w razie jego zniszczenia lub kradzieży.

Co warto wiedzieć?

 1. Dania to malowniczy kraj leżący nad Bałtykiem.
 2. Na turystów czekają zabytki, piękne krajobrazy i atrakcje dla całych rodzin.
 3. Warto na wyjazd do Danii zabrać EKUZ.
 4. Karta jednak nie refunduje wszystkich kosztów leczenia, lepiej posiadać też ubezpieczenie turystyczne. 
Oceń stronę
4,86
logo innowacyjna gospodarka
UBEZPIECZENIA RANKOMAT Sp. z o.o. Sp.k. z siedzibą w Warszawie przy ul. Wolska 88 informuje o realizacji projektu "Integracja systemu informatycznego multiagencji ubezpieczeniowej INSU z serwisami towarzystw „direct” w celu optymalizacji procesów sprzedażowych produktów ubezpieczeniowych" współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego okres realizacji: 2007 - 2013
logo europejskiego funduszu rozwoju regionalnego