Porównaj sam oferty interesujących Cię ubezpieczeń. Kup polisę online i zgarnij 50 zł zwrotu! Sprawdź szczegóły
Skontaktuj się!200+ Doradców czeka na twój telefon!
Skorzystaj z pomocy jednego z 200 naszych Doradców.
Pojazd
Pracujemy:
pn. - pt.9:00 - 21:00
sob.9:30 - 17:30
Zadzwoń22 270 00 00
Nieruchomości
Pracujemy:
pn. - pt.9:00 - 20:00
Zadzwoń22 270 00 00
Podróż
Pracujemy:
pn. - pt.9:00 - 19:00
Zadzwoń22 270 00 00
Życie, Zdrowie, NNW
Pracujemy:
pon. - pt.09:00 - 20:00
Zadzwoń22 270 00 00
Finanse
Pracujemy:
pon. - pt.09:00 - 19:00
Zadzwoń22 270 00 00
GSM
Pracujemy:
pon. - pt.09:00 - 19:00
Zadzwoń22 270 00 00

Ubezpieczenie do Islandii

Surowy krajobraz, przyroda nietknięta ręką człowieka, gejzery, wodospady, lodowce, dzikie zwierzęta, cisza i wszechogarniający spokój... Czy jest jeszcze na świecie miejsce, gdzie można doświadczyć wszystkich tych atrakcji? Tak. Jest nim Islandia. Ten niewielki kraj, leżący w północnej części Oceanu Atlantyckiego, ma turystom do zaoferowania szereg atrakcji. 

Informacje MSZ

Z końcem lutego 2022 Islandia zniosła wszystkie restrykcje związane z COVID-19 dla podróżnych. Na wyspę można znowu podróżować bez paszportu covidowego i testu na koronawirusa.
 

(ostatnia aktualizacja: 27.07.2022 r.)


Islandia

Islandia przyciąga przede wszystkim fanów natury, szukających możliwości wypoczynku z dala od miejskiego zgiełku. Ogrom pięknych krajobrazów, którymi ten trzykrotnie mniejszy od Polski kraj kusi zwiedzających, jest wręcz przytłaczający. Nie sposób je opisać – to trzeba po prostu zobaczyć.

Przed wyjazdem do Islandii warto wiedzieć, że:

 • Obowiązującym w Islandii językiem jest islandzki. Bez problemu można się jednak porozumieć również w języku angielskim.
 • Obowiązującą w Islandii walutą jest korona islandzka. Ceny w Islandii powszechnie uchodzą za wysokie.
 • Stolicą Islandii jest Reykjavik. Aż 60% całej populacji Islandii mieszka właśnie w stolicy, liczącej niecałe 125 000 mieszkańców.
 • Zaludnienie na Islandii jest bardzo niskie (gęstość zaludnienia to zaledwie 3,2 osoby/km kwadratowy), a Islandczycy według licznych sondaży są jedną z najszczęśliwszych nacji na świecie.
 • Islandia to przede wszystkim imponujące warunki naturalne, niewystępujące w żadnym innym miejscu na świecie. Będąc w Islandii, warto zwiedzić w szczególności: lagunę lodowcową Jokulsarlón, lęgowisko ptactwa Latrabjarg, i cały Park Narodowy Thingvellir. Koniecznie należy odwiedzić także słynny islandzki Złoty Krąg. To trasa licząca blisko 200 km z Reykjaviku do Thingvellir, pełna gejzerów i zapierających dech w piersiach widoków.
 • Obowiązkową atrakcją turystyczną Islandii jest Geotermalne SPA Blue Lagoon. To SPA „pod chmurką”. Woda przepełniona jest zdrowotnymi minerałami i solą. SPA mieści się wśród skał, a widoki, jakich doświadczają odwiedzający to miejsce, pozostają w pamięci na długo.
 • Godnym odwiedzenia islandzkim miastem jest przede wszystkim Reykjavik. Słynie z nietypowej, niskiej i kolorowej zabudowy. Warte zobaczenia jest całe miejskie nadbrzeże, z którego rozciąga się imponujący widok na masyw góry Esja. Można odwiedzić także Stare Miasto, jedno z licznych muzeów, Galerię Narodową i oryginalny architektonicznie kościół Hallgrímskirkja. To także jedno z niewielu miejsc w Islandii, gdzie można zrobić bardziej ekskluzywne zakupy.
 • Islandia zapewnia także wspaniałe widoki fanom górskich krajobrazów. Warto jednak pamiętać, że w Islandii wiele górskich dróg otwartych jest dla turystów tylko w sezonie letnim. Do poruszania się po nich konieczne jest wypożyczenie auta terenowego z napędem na cztery koła i wysokim zawieszeniem.
 • Islandia jest jednym z niewielu krajów na świecie, gdzie praktycznie nie odnotowano wstępowania... komarów. To dodatkowy argument przemawiający za wycieczką do tego oryginalnego kraju!

Dlaczego warto kupić ubezpieczenie podróżne do Islandii na rankomat.pl?

 • EKUZ nie zapewnia pełnej ochrony na podróż do Islandii.
 • Polskie MSZ rekomenduje zakupienie ubezpieczenia turystycznego.
 • Taka polisa pokryje wszystkie, nawet nierefundowane koszty leczenia.
Polisę na wyjazd do Islandii można mieć już od
20*
ubezpieczenie na tygodniowy pobyt dla jednej osoby * przykładowa oferta
Porównaj ceny

Co zabrać na urlop w Islandii? Dokumenty na wyjazd do Islandii

Planując wyjazd do Islandii należy pamiętać o obowiązku zabrania ze sobą ważnego paszportu lub dowodu osobistego. Zarówno Polska, jak i Islandia, należą do strefy Schengen, a zatem na granicy nie turystów z Polski nie czekają kontrole.

Obywatele naszego kraju mogą przebywać na terenie Islandii bez konieczności posiadania zezwolenia na pobyt i rejestracji do 3 miesięcy. Przed wyjazdem do Islandii nie ma obowiązku przechodzenia obowiązkowych szczepień.

Wybierając się do Islandii, oprócz niezbędnych dokumentów, koniecznie należy spakować także ciepłe ubrania. Pogoda na Islandii zmienia się bardzo gwałtownie.

Dowód osobisty
Dowód osobisty
Karta EKUZ
Europejską Kartę Ubezpieczenia Zdrowotnego
Ubezpieczenie
Ubezpieczenie turystyczne

Dodatkowo warto wziąć:

Gotówka
Gotówkę
Aplikacja iPolak
Aplikację iPolak

Czy w Islandii jest bezpiecznie?

Polskie Ministerstwo Spraw Zagranicznych podaje, że w Islandii nie występuje szczególne zagrożenie przestępczością. Z powodu m.in. niewielkiego zaludnienia, nie odnotowuje się dużej liczby kradzieży kieszonkowych.
 

W Islandii obowiązuje średni stopień zagrożenia terrorystycznego. Został on wprowadzony na skutek zamachów w Paryżu z listopada 2015 r. Miejscowe władze podają, że nie istnieje możliwość „bezwzględnego wykluczenia zagrożenia”.

Warto też pamiętać, że Islandia leży w strefie aktywnej sejsmicznie.

 • Uwaga Ze względów bezpieczeństwa, turystom zwiedzającym Islandię samochodem, w szczególności poruszającym się po terenach górskich, zaleca się podróżowanie w grupach, obejmujących 2-3 auta.
 • Uwaga W razie wybuchu wulkanu należy stosować się do poleceń wydawanych przez miejscowe służby.
 • Uwaga MSZ zaleca zgłoszenie podróży na Islandię w systemie Odyseusz.

Karta EKUZ na urlop w Islandii –  czy wystarczy?

Karta EKUZ obowiązuje w Islandii. Turyści z Polski, ubezpieczeni w Polskim NFZ, mogą skorzystać z pomocy medycznej w Islandii w nagłych przypadkach, na takich samych zasadach jak obywatele Islandii. Pomoc przysługuje po okazaniu Europejskiej Karty Ubezpieczenia Zdrowotnego.

Koniecznie należy jednak pamiętać, że karta EKUZ zapewnia jedynie dostęp do podstawowych usług medycznych. Polskie Ministerstwo Spraw Zagranicznych zaleca wykupienie dodatkowego ubezpieczenia. Dla osób, które nie są ubezpieczone w polskim NFZ, jest to wręcz obowiązek.

Na zakupem polisy turystycznej przemawia przede wszystkim fakt, że koszty leczenia w Islandii są wysokie. Przykładowe koszty to:

 • domowa wizyta lekarska – ok. 2 500 koron islandzkich.
 • leczenie ambulatorsyjne – ok. 4 000 koron islandzkich,
 • transport medyczny – ok. 4 000 koron islandzkich.

Jak wybrać ubezpieczenie turystyczne?

W podstawowym zakresie polisa turystyczna do Islandii powinna pokrywać koszty leczenia, zapewniać ubezpieczenie NNW oraz OC, a także ochronę bagażu.

Szczególną uwagę na zakres polisy powinny zwrócić osoby, które w trakcie wyjazdu zamierzają uprawiać różnego rodzaju sporty. Należy upewnić się, czy ubezpieczyciel, aby zapewnić ochronę, nie wymaga dokupienia rozszerzenia o sporty ekstremalne lub wysokiego ryzyka.

Można to sprawdzić w Ogólnych Warunkach Ubezpieczenia lub szczegółach produktu. Osoby stawiające na aktywny wypoczynek, mogą również wybrać ofertę zawierającą OC sportowe i ubezpieczenie sprzętu sportowego.

W szczególnej sytuacji są także turyści, cierpiący na choroby przewlekłe. Aby mieć zapewnioną pomoc w razie pogorszenia stanu zdrowia w związku z chorobą przewlekłą, muszą rozszerzyć ochronę za dodatkową składką.

Ile kosztuje ubezpieczenie turystyczne na wycieczkę do Islandii?

Ile trzeba zapłacić za dobre ubezpieczenie na wycieczkę do Islandii? Ceny rozpoczynają się już od ok. 3zł za jeden dzień ochrony. Poniżej przygotowaliśmy zestawienie kilku ofert turystycznego na 14-dniowy wyjazd do Islandii dla osoby dorosłej.

TU

Zakres ubezpieczenia

Koszty leczenia

Cena za dzień

Signal Iduna

Koszty leczenia, ratownictwo, NNW

91 316 zł

2,64 zł

Vienna Insurance Group

Koszty leczenia, ratownictwo, NNW, bagaż, OC

182 633 zł

3,14 zł

Europa Ubezpieczenia

Koszty leczenia, ratownictwo, NNW, bagaż

136 975 zł

3,42 zł

Aviva

Koszty leczenia, ratownictwo, NNW, bagaż, OC

100 000 zł

4,85 zł

Generali

Koszty leczenia, ratownictwo, NNW, bagaż, OC

500 000 zł

6,57 zł

W naszym kalkulatorze można znaleźć jeszcze więcej ofert najpopularniejszych towarzystw ubezpieczeniowych. Polisę można zakupić przez Internet, szybko i bez zbędnych formalności. Dokument przychodzi na maila... i już można rozpoczynać pakowanie walizki. 

Polisę na wycieczkę do Islandii warto dopasować przede wszystkim do swoich potrzeb i celu wyjazdu. Warto jednak, aby ubezpieczenie zawierało:

 • OK

  Koszty leczenia - to kluczowy element każdej polisy turystycznej. Minimalna rekomendowana suma gwarantowana kosztów leczenia na wyjazd do Islandii to 30 000 Euro.

 • OK

  Koszty ratownictwa - na Islandii mogą być bardzo wysokie. Warto więc dmuchać na zimne i wybrać polisę, która zapewni pokrycie kosztów ewentualnych akcji ratowniczych.

 • OK

  Ubezpieczenie NNW - zapewni ubezpieczonemu pomoc finansową, jeśli poniesie uszczerbek na zdrowiu.

 • OK

  OC w życiu prywatnym - jeśli turysta wyrządzi szkodę osobie trzeciej, ubezpieczyciel wypłaci jej odszkodowanie.

 • OK

  Ubezpieczenie bagażu - bardzo ważny element, w szczególności, jeśli zabieramy ze sobą np. kosztowną elektronikę. Obejmuje najczęściej kradzieże i zniszczenia.

 • OK

  Assistance - zapewnia m.in. możliwość skorzystania z pomocy prawnika lub tłumacza, gdy ubezpieczony będzie jej potrzebował.

Co warto wiedzieć?

 1. Islandia to kraj, który zachwyca bogatctwem naturalnych krajobrazów.
 2. By wjechać na teren Islandii, wystarczy dowód osobisty.
 3. W Islandii można korzystać z EKUZ, ale trzeba pamiętać, że karta nie gwarantuje pełnej ochrony.
 4. W tym celu lepiej wykupić ubezpieczenie turystyczne. 
Oceń stronę
4,83
logo innowacyjna gospodarka
UBEZPIECZENIA RANKOMAT Sp. z o.o. Sp.k. z siedzibą w Warszawie przy ul. Wolska 88 informuje o realizacji projektu "Integracja systemu informatycznego multiagencji ubezpieczeniowej INSU z serwisami towarzystw „direct” w celu optymalizacji procesów sprzedażowych produktów ubezpieczeniowych" współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego okres realizacji: 2007 - 2013
logo europejskiego funduszu rozwoju regionalnego