Porównaj oferty i kup polisę taniej przez Internet

Wolisz porozmawiać? Skorzystaj z pomocy jednego z naszych 200 agentów

#zostańwdomu

Podczas zakupu ubezpieczenia OC warto kierować się głównie ceną polisy, ponieważ jej zakres w każdym towarzystwie jest taki sam. W praktyce oznacza to jedno. Tę samą polisę możesz kupić np. za 500 zł lub nawet trzykrotnie drożej. Jak więc znaleźć najlepszą ofertę?

Porównaj ceny OC i AC
CUR_URL:https://rankomat.pl/ubezpieczenie-oc

Kierowca, który decyduje się na zakup wyłącznie polisy OC bez dodatkowych rozszerzeń, nie musi martwić się, że inny ubezpieczyciel zaoferuje mu korzystniejszy zakres polisy. Jest on regulowany ustawą z dnia 22 maja 2003 r. o ubezpieczeniach obowiązkowych, Ubezpieczeniowym Funduszu. Gwarancyjnym i Polskim Biurze Ubezpieczycieli Komunikacyjnych. Ustawa ta nie określa jednak wysokości składki, a towarzystwa mają prawo same  decydować o cenie polisy. Warto więc wiedzieć, jak nie przepłacić za OC.

Jak szybko znaleźć najlepsze oferty ubezpieczenia OC?

Przy wyborze konkretnej oferty OC ubezpieczony może więc kierować się ceną polisy. Aby znaleźć najniższą składkę warto sprawdzić propozycje wielu towarzystw ubezpieczeniowych. Kalkulator  ubezpieczeń OC/AC umożliwia ich porównanie już w kilka minut.

Każde towarzystwo ma ustawowy obowiązek zagwarantowania klientowi dokładnie takiej samej ochrony w ramach OC. Ustawa określa bowiem wysokość sum gwarancyjnych, czyli kwot, będących górną granicą wypłaty odszkodowania, z tytułu umowy ubezpieczenia OC. Zgodnie z ustawą o ubezpieczeniach obowiązkowych, sumy gwarancyjne nie mogą być niższe niż:

  • 5 mln euro w odniesieniu do jednego zdarzenia w przypadku szkód na osobie (bez względu na liczbę poszkodowanych),

  • 1 mln euro przypadku szkód w mieniu, w odniesieniu do jednego zdarzenia (bez względu na liczbę poszkodowanych).

Czy zawsze kierować się tylko ceną OC?

Najlepsze OC to najtańsze OC? Tak, jeśli zależy Ci tylko na obowiązkowej ochronie. W takiej sytuacji cena zawsze może stać na pierwszym miejscu. Jeśli jednak chciałbyś rozszerzyć ochronę i uzupełnić ją o dodatkowe ubezpieczenia, warto skupić się także na ich zakresie.

Towarzystwa często za niewielką dopłatą (np. 20-50 zł) oferują np. NNW, czyli polisę od następstw nieszczęśliwych wypadków dla kierowcy, a często także pasażerów. Chętnie wybieranym dodatkiem jest również ubezpieczenie assistance, gwarantujące pomoc np. w przypadku awarii samochodu. To, na jakie świadczenia w ramach dodatkowych ubezpieczeń komunikacyjnych będzie mógł liczyć klient, zależy właśnie od ich zakresu. Im jest będzie on szerszy, tym więcej usług pomocowych obejmie.

Gdzie najlepiej kupić ubezpieczenie OC?

Ponieważ w przypadku ubezpieczenia OC główną gra jego cena polisy, warto kupić ją tam, gdzie jest najtańsza. Sprawdzanie ofert kilku lub kilkunastu różnych towarzystw może być jednak męczące i czasochłonne. Idealnym rozwiązaniem jest więc skorzystanie z porównywarki ubezpieczeń OC/AC. Wystarczy wprowadzić do formularza niezbędne dane i sprawdzić zestawienie ofert wielu ubezpieczycieli. Porównać można nie tylko cenę OC, ale także możliwość dokupienia dodatkowych rozszerzeń, ich cenę i zakres. Klient może wykonać kalkulację w kilka minut bez konieczności wychodzenia z domu.

Przykład: mężczyzna, 32 lata, posiadający Opla Astrę z 2013 roku o pojemności silnika 1.3. Mieszka w Suwałkach. Prawo jazdy posiada od 4 lat i wypracował 30% zniżek za bezszkodową jazdę.

W jednym zestawieniu może znaleźć się kilka ofert tego samego towarzystwa. Dzieje się tak, jeśli dany ubezpieczyciel posiada w ofercie OC z dodatkowymi wariantami (np. NNW lub ochrona szyb).  Dzięki temu jesteś w stanie sprawdzić, ile będzie kosztowało Cię rozszerzenie ochrony. Raz wprowadzone przez Ciebie dane zostaną zapamiętane przez nasz system. Jeśli więc będziesz musiał przerwać kalkulację i wrócić do niej po jakimś czasie, nie będziesz musiał uzupełniać wszystkich pól po raz kolejny. Wybraną polisę możesz kupić przez Internet.

Co warto wiedzieć

  1. Ubezpieczenie OC jest obowiązkowe dla właścicieli wszystkich zarejestrowanych samochodów.

  2. Zakres ubezpieczenia OC w każdym towarzystwie jest taki sam.

  3. Ubezpieczyciele mogą oferować różne ceny polisy OC.

  4. Dzięki porównywarce możesz sprawdzić oferty wielu firm w jednym miejscu.

  5. Zakup polisy możesz sfinalizować online.