Pomoc
Kontakt
Skorzystaj z pomocy jednego z 200 naszych Doradców.
Pracujemy:
pn. - pt.9:00 - 21:00
sob.9:30 - 17:30
Zadzwoń22 270 00 00

Ubezpieczenie OC samochodu!

Już od 329 zł /rok!

Ubezpieczenie OC
Accredited Insurance EuropeAllianzAXA PartnersBalcia InsuranceBeesafeBenefia
ColonnadeCompensaENEL-MEDERGO HestiaERGO Ubezpieczenia PodróżyEUROINS
Europ AssistanceEuropa UbezpieczeniaGeneraliHDIINTER PolskaLink4
LUX MEDMedicoverMediSkymtu24.plNationale-NederlandenProama
PZUSignal IdunaTrastiTUZ UbezpieczeniaUniqaWarta
Wefox InsuranceWienerYou Can Drive
Accredited Insurance EuropeAllianzAXA Partners
Balcia InsuranceBeesafeBenefia
ColonnadeCompensaENEL-MED
ERGO HestiaERGO Ubezpieczenia PodróżyEUROINS
Europ AssistanceEuropa UbezpieczeniaGenerali
HDIINTER PolskaLink4
LUX MEDMedicoverMediSky
mtu24.plNationale-NederlandenProama
PZUSignal IdunaTrasti
TUZ UbezpieczeniaUniqaWarta
Wefox InsuranceWienerYou Can Drive

Kup najlepsze dla siebie ubezpieczenie OC

Dopasujemy zakres ochrony do Twoich indywidualnych potrzeb! Kup najtańsze OC lub korzystny pakiet OC AC wybierz preferowaną formę płatności.

Stłuczka

Ubezpieczenie OC

Znajdź w kilka minut ubezpieczyciela, który sprzeda Ci najtańsze na rynku ubezpieczenie pojazdu

Laweta

Ubezpieczenie OC+AC

Porównaj oferty OCAC kilkunastu firm pod względem ceny oraz zakresu ochrony

RNowy samochód

OC w wygodnych ratach

Nie chcesz płacić za ubezpieczenie OC z góry? Podziel składkę na 2, 4 lub nawet 12 rat!

Ile kosztuje ubezpieczenie OC samochodu?

Oferta dostępna tylko w rankomat.pl

Ford Focus, 2015 r., poj. silnika 1,6 l
UbezpieczycielZakres ubezpieczeniaCena roczna
Wiener
OC
AC
Assistance
NNW
Uniqa
OC
AC
Assistance
NNW
Benefia
OC
AC
Assistance
NNW
Ford Focus, 2015 r., poj. silnika 1,6 l
Wiener
329,00 zł
OC
AC
Assistance
NNW
Uniqa
433,00 zł
OC
AC
Assistance
NNW
Benefia
594,00 zł
OC
AC
Assistance
NNW

Kalkulacja przeprowadzona w styczniu 2024 r., dla 38-letniego mieszkańca woj. podkarpackiego

SPRAWDŹ KALKULACJE

Rozszerz ubezpieczenie samochodu

W rankomat.pl znajdziesz dodatkowe ubezpieczenie w pakiecie z OC całkiem za darmo lub za niewielką opłatą. Znajdź polisę online z rozszerzeniem do OC, które przyda Ci się najbardziej.

Ikona samochód

Assistance

Assistance

Zapewnia profesjonalną pomoc informacyjną, techniczną oraz medyczną po kolizji, wypadku, kradzieży czy awarii samochodu. Podstawową ochronę ASS otrzymasz bezpłatnie z ubezpieczeniem obowiązkowym OC od większości firm współpracujących z rankomat.pl. Wariant rozszerzony kosztuje od 50 zł do ok. 100 złotych.

Holowanie

Ubezpieczenie NNW

Ubezpieczenie NNW

Chroni życie i zdrowie kierowcy oraz pasażerów ubezpieczonego samochodu. Odszkodowanie wypłacane jest po nieszczęśliwym wypadku, na skutek którego poszkodowany doznał uszczerbku na zdrowiu, rozstroju zdrowia lub zmarł. Polisa NNW jako dodatek do OC kosztuje zazwyczaj do 50 zł.

Zbita szyba

Ubezpieczenie szyb

Ubezpieczenie szyb

Gwarantuje pokrycie kosztów naprawy lub wymiany szyby w ubezpieczonym samochodzie (przedniej, tylnej i bocznych), np. po jej uszkodzeniu przez grad czy odprysk na drodze. Sporym atutem likwidacji szkody z ubezpieczenia szyb jest możliwość zachowania dotychczasowych zniżek w ubezpieczeniu AC.

Opona

Ubezpieczenie opon

Ubezpieczenie opon

Zapewnia organizację i pokrycie kosztów wymiany koła lub kół po uszkodzeniu opon na drodze lub holowanie do warsztatu i sfinansowanie naprawy. Możesz także otrzymać niezbędną pomoc informacyjną. Polisa dla opon to jedno z najtańszych dodatków do OC - polisa kosztuje nawet niecałe 10 zł.

Pożar

Ubezpieczenie od pożaru i kradzieży

Ubezpieczenie od pożaru i kradzieży

Minicasco, smart casco, AC mini - jest odpowiednikiem autocasco, ale z okrojonym zakresem ochrony. Umowa obejmuje zazwyczaj tylko szkody całkowite i zapewnia wypłatę odszkodowania za zniszczony czy skradziony samochód, w ściśle określonych sytuacjach. Jej zaletą jest bardzo atrakcyjna cena.

Ikona serwis

RankoPomoc

RankoPomoc

Nagradzamy naszych klientów za zakup polisy! Po opłaceniu składki OC i rozpoczęciu ochrony ubezpieczeniowej otrzymasz dostęp do bezpłatnej porady prawnej. Gdy będziesz potrzebować pomocy w sprawie dotyczącej Twojego samochodu, wystarczy, że skorzystasz ze specjalnie w tym celu uruchomionej infolinii.

Przeczytaj opinie na nasz temat

Do tek pory kupowałem ubezpieczenie przez agenta, który w tym roku oświadczył, że najkorzystniejszą ofertą oc jest kontynuacja obecnej. Z nudów przeklikałem swoje dane przez bankomat i znalazłem o 50 zeta taniej. Po pięć dyszek to już warto się schylić. Będę korzystał dalej
Thomas Thomass
Szybko i sprawnie. Zaproponowana oferta ubezpieczenie w pełni satysfakcjonująca. Sprawnie przesłane potrzebne dokumenty i informacje Miła i kompetentna obsługa doradców panów Dariusza Niewczasa i Daniela Becka. Polecam
Marek Bogacki
Polecam jak najbardziej, brak nachalnych reklam . Wykupiłem polisę w bardzo korzystnej cenie. Jest możliwość płatności w ratach za polisę
Mariusz Romaniuk
Świetnie przeprowadzona sprawa wyboru polisy. Osoby z infolinii świetnie orientujące się w temacie. Na trudne pytania po chwili otrzymałem wyczerpujące odpowiedzi. Polecam
jacek f
Bardzo miłe i pomocne panie z infolinii. Jak na razie znajdują co rok tańsze ubezpieczenie. Przypominają kiedy kończy się ubezpieczenie, wysyłają wzór wypowiedzenia na maila itd... Zawarcie umowy przez telefon w 10 minut z najmniejszym zaangażowaniem klienta
chill boyMB
wszystkie ważne informacje z wielu towarzystw ubezpieczeniowych w 1 miejscu, sprawna obsługa zakupu polisy
Joanna
Zamieszczone opinie to wybrane opinie pochodzące z wizytówki marki Rankomat w Google. Rankomat nie weryfikuje tych opinii, ani nie może potwierdzić, czy osoby je zamieszczające faktycznie skorzystały z usług Rankomatu. Jednocześnie Google zastrzega, że nie weryfikuje takich opinii, ale usuwa treści zidentyfikowane jako fałszywe.

Jak zaoszczędzić na ubezpieczeniu OC?

Ekspert

Za każdy rok bezszkodowej jazdy ubezpieczyciele przyznają zniżki w OC, które stopniowo obniżają cenę polisy. Młody kierowca, który dopiero zaczyna je gromadzić, zaoszczędzi, jeśli ustanowi współwłaścicielem samochodu starszą i bardziej doświadczoną za kierownicą osobę. Dzięki temu będzie mógł korzystać z jej zniżek. Każdy właściciel pojazdu powinien także porównać wysokość składki OC wielu towarzystw, ponieważ różni się ona nawet o kilka tysięcy złotych

Świnka

Korzystaj z dostępnych promocji

W rankomat.pl masz jeszcze większą szasnę na zakup taniej polisy. Możesz wziąć udział Akcji BOOMerang i otrzymać nawet 600 zł zwrotu. Gwarantujemy najlepszą cenę OC na rynku – jeśli znajdziesz tańszą polisę, zwrócimy Ci różnicę w cenie. Dodatkowo, za zakup OC przez Internet otrzymasz rabat od większości naszych Partnerów.

Współwłaściciel

Korzystaj ze zniżek współwłaściciela

Większość towarzystw bierze pod uwagę historię ubezpieczenia każdego z właścicieli pojazdu i na tej podstawie oblicza składkę OC. Jeśli nie posiadasz własnych zniżek za bezszkodową jazdę, możesz przekazać część samochodu np. jednemu z rodziców. Wybrane towarzystwo uwzględni przysługujące mu zniżki i obniży cenę Twojej polisy.

Ikona tarcza

Porównaj oferty różnych firm

Pamiętaj, że w OC tylko zakres ochrony jest taki sam w każdym towarzystwie. Cena ubezpieczenia jest już wyliczana za pomocą indywidualnych taryfikatorów i może się różnić nawet o kilkaset czy kilka tysięcy złotych. Tylko porównanie ofert OC online wielu firm pozwoli Ci na znalezienie najtańszego na rynku ubezpieczyciela.

Ikona samochód

Jedź ostrożnie i bezszkodowo

To, jakim jesteś kierowcą, ma wpływ na cenę OC Twojego samochodu. Dziś każdy ubezpieczyciel ocenia Cię wyłącznie na podstawie historii ubezpieczenia pojazdu. Jednak już wkrótce będzie mógł też sprawdzić, czy nie łamiesz przepisów drogowych. Ostrożni i bezszkodowi kierowcy będą więc mieli największe szanse na zakup taniego OC.

Jak wygląda zakup ubezpieczenia OC samochodu?

Wystarczą trzy proste czynności, aby cieszyć się tanim ubezpieczeniem samochodu

Auto
01.
Formularz
Wypełnij Formularz
Wprowadź do formularza wszystkie niezbędne informacje. Na ich podstawie współpracujące z nami towarzystwa obliczą wysokości składek i prześlą gotowe oferty ubezpieczenia w różnych wariantach.
02.
Porównaj oferty
Porównaj oferty
Po otrzymaniu ofert różnych towarzystw, możesz porównać je ze sobą. Warto zwrócić uwagę na zakres ochrony i sumę ubezpieczenia. Każdą ofertę można otworzyć w nowym oknie i sprawdzić jej szczegóły.
03.
Kup polise
Kup polisę
Wystarczy już tylko uzupełnić dokładnie pozostałe dane i wybrać metodę płatności. Wszystkie formalności zajmą nie więcej niż kilkanaście minut. Polisa będzie ważna najwcześniej od kolejnego dnia.
Auto

FAQ – Najczęściej zadawane pytania o ubezpieczenie samochodu

 • Co to jest ubezpieczenie OC?

  Ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej posiadaczy pojazdów mechanicznych reguluje ustawa o ubezpieczeniach obowiązkowych. Zgodnie z jej zapisami, ubezpieczenie OC komunikacyjne musi posiadać każdy właściciel zarejestrowanego w Polsce pojazdu. Ubezpieczenie OC chroni go finansowo na wypadek spowodowania szkody tym pojazdem na osobie lub w mieniu, zapewniając wypłatę odszkodowania dla pokrzywdzonego w zdarzeniu.

 • Jaki jest zakres ubezpieczenia OC?

  Każde towarzystwo ma ustawowy obowiązek zagwarantowania klientowi dokładnie takiej samej ochrony w ramach OC. Ustawa określa wysokość sum gwarancyjnych, czyli kwot, będących górną granicą wypłaty odszkodowania z tytułu umowy ubezpieczenia OC.

  Obecnie sumy gwarancyjne wynoszą:

  • 5 210 000 euro w odniesieniu do jednego zdarzenia dla szkód na osobie (bez względu na liczbę poszkodowanych)
  • 1 050 000 euro dla szkód w mieniu, w odniesieniu do jednego zdarzenia (bez względu na liczbę poszkodowanych)
 • Jak oblicza się odszkodowanie z OC?

  Poszkodowany uczestnik kolizji czy wypadku powinien otrzymać takie odszkodowanie z OC komunikacyjnego, które zrekompensuje mu wszystkie poniesione straty. Z ubezpieczenia OC sprawcy zdarzenia można zlikwidować zarówno szkody majątkowe (nie tylko uszkodzony samochód, ale np. ogrodzenie, budynek), jak i osobowe (m.in. uszczerbek na zdrowiu fizycznym i psychicznym).

  W przypadku utraty zdrowia, świadczenie może być wypłacane nawet przez wiele lat i obejmować rekompensatę za kolejne etapy leczenia czy stałą rentę. Zgodnie z ustawą o ubezpieczeniach obowiązkowych odszkodowanie z OC ustala się i wypłaca maksymalnie do ustalonej sumy gwarancyjnej.

 • Ile kosztuje ubezpieczenie OC auta?

  Towarzystwa obliczają składkę za ubezpieczenie samochodu OC indywidulanie dla każdego klienta. Dlatego różnice cenowe w ich ofertach mogą być bardzo duże. Przykładowo, w styczniu 2024 roku zaledwie 329 zł zapłacił za ubezpieczenie samochodu 38-letni właściciel Forda Focusa z 2015 r. o pojemności silnika 1,6 l. Gdyby ten sam samochód ubezpieczał jego 18-letni syn, młody kierowca za ubezpieczenie samochodu musiałby zapłacić ok. 2000 złotych.

  Jak kształtują się średnie ceny ubezpieczenia OC proponowane użytkownikom porównywarki rankomat.pl. na początku 2024 r.?

  • Ubezpieczenie samochodu kosztuje średnio 566 złotych.
  • Najdroższe oferty za ubezpieczenie samochodu OC trafiają z reguły do młodych kierowców, którzy posiadają uprawnienia do prowadzenia pojazdów od niedawna i kupują swoją pierwszą polisę. Przykładowo, ubezpieczenie samochodu dla 18-latka kosztuje ok. 1918 zł. W tym samym czasie kierowcy w wieku 60 lat płacą za ubezpieczenie samochodu online 470 zł.
  • Najtańsze oferty trafiają głównie do mieszkańców województwa podkarpackiego, świętokrzyskiego i opolskiego, natomiast najdroższe do kierowców z pomorskiego, mazowieckiego i dolnośląskiego.
  • Najmniej na obowiązkowe ubezpieczenie samochodu wydają właściciele samochodów marki Fiat (średnio za ubezpieczenie OC 525 zł), a najwięcej BMW (za ubezpieczenie OC 689 zł).
 • Jakie są korzyści porównywania cen OC?

  Kierowca, który decyduje się na zakup wyłącznie polisy OC bez dodatkowych rozszerzeń, nie musi martwić się, że inny ubezpieczyciel zaoferuje mu korzystniejszy zakres ubezpieczenia. Ochrona pojazdu, którą obejmuje ubezpieczenie samochodu OC, została uregulowana ustawą. Przepisy nie określają jednak wysokości składki i towarzystwa mają prawo same decydować o cenie za ubezpieczenie oc. Warto więc kupić ubezpieczenie samochodu OC tam, gdzie jest najtaniej.

  Sprawdzanie ofert kilku lub kilkunastu różnych towarzystw może być jednak męczące i czasochłonne. Idealnym rozwiązaniem jest więc skorzystanie z porównywarki ubezpieczeń, gdzie w kilka minut można znaleźć najlepsze ubezpieczenie oc.

  Uwaga! Ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej (OC) kupione w internetowej porównywarce rankomat.pl może być tańsze nawet o kilkaset złotych niż ubezpieczenie auta u Agenta. Przedstawiciel jednej czy nawet kilku firm ma mniejszy podgląd ofert rynkowych niż porównywarka OC, która przedstawia propozycje ubezpieczenia oc kilkunastu towarzystw. Dodatkową korzyścią ubezpieczenia OC przez Internet jest rabat za zakup online (zazwyczaj 15% na ubezpieczenie samochodu) czy też inne dodatkowe bonusy, np. za płatność kartą kredytową lub płatniczą (ok. 4%).

 • Jak obniżyć cenę ubezpieczenia OC?

  Otrzymałeś wygórowaną cenowo ofertę na ubezpieczenie samochodu OC, pomimo porównania ofert wielu towarzystw?

  Możesz zaoszczędzić:

  • ustanawiając współwłaścicielem samochodu starszego kierowcę z bezszkodową historią ubezpieczenia oc (jeśli jesteś młodym kierowcą i nie posiadasz jeszcze wypracowanych zniżek w OC)
  • wybierając samochód z niewielką pojemnością silnika (o ile oczywiście jesteś na etapie jego poszukiwania)
  • korzystając z aktualnych promocji i kodów rabatowych

  Możesz także wziąć udział w następujących akcjach promocyjnych rankomat.pl:

  • Akcja BOOMerang - kupujesz polisy, a my zwracamy Ci nawet 600 zł wprost na Twoje konto
  • Gwarancja Najlepszej Ceny OC - jesteśmy pewni swojej oferty, ale jeśli znajdziesz gdzieś niższą cenę za ubezpieczenie samochodu tego samego towarzystwa, zwrócimy Ci różnicę.
 • Jaka jest różnica między zwyżkami i zniżkami na ubezpieczenie OC?

  System przyznawania zniżek lub zwyżek w ubezpieczeniach komunikacyjnych to tzw. Bonus Malus (BM). Odnosi się on do historii szkodowości kierowcy i pozwala na przypisanie go do danej klasy taryfowej, a następnie wyliczenia ceny polisy.

  Każde towarzystwo może stosować własną tabelę BM, ponieważ zasady przyznawania zniżek i zwyżek nie są określone w ustawie. Zazwyczaj za każdy rok bezszkodowej jazdy właściciel pojazdu premiowany jest zniżką w wysokości 10%, natomiast szkoda na jego koncie oznacza zwyżkę (+10% lub +20%).

  Uwaga! Niektórzy ubezpieczyciele nie stosują procentowych zniżek/zwyżek, ale wyceniają składkę na podstawie dotychczasowego przebiegu ubezpieczenia posiadacza pojazdu. Podobnie jak przy zastosowaniu systemu bonus /malus, najtańsze oferty mogą trafić do doświadczonych bezszkodowych kierowców, droższe natomiast do osób młodych lub sprawców wypadków.

 • Jakie są kary za brak obowiązkowego OC?

  Pamiętaj, że za brak lub przerwę w ubezpieczeniu odpowiedzialności cywilnej (OC) grozi wysoka kara, nakładana przez Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny. W 2024 roku za brak OC samochodu osobowego do 3 dni można zapłacić 1700 złotych (za brak OC samochodu od stycznia do czerwca) lub 1720 zł (od lipca do grudnia). Dłuży okres bez ubezpieczenia samochodu OC kosztuje właściciela pojazdu jeszcze więcej, odpowiednio:

  • od 4 do 14 dni: 4240 zł i 4300 zł
  • więcej niż 14 dni: 8480 złotych i 8600!

  Polisa OC auta osobowego kosztuje na początku stycznia 2024 r. średnio 566 złotych i gwarantuje ochronę pojazdu przez cały rok. W Ubezpieczeniowym Funduszu Gwarancyjnym maksymalny wymiar kary za brak OC powyżej 14 dni wynosi w tym czasie 8480 zł. Taka suma wystarczyłaby zatem statystycznemu kierowcy na opłacanie obowiązkowej polisy przez 15 lat! Jeśli nie posiadasz ubezpieczenia, to już teraz kup ubezpieczenie auta przez porównywarkę rankomat.pl

 • Czy zawsze opłaca się wybierać ubezpieczenie samochodu online, kierując się tylko ceną?

  Tak, jeśli zależy Ci tylko na obowiązkowej ochronie samochodu. W takiej sytuacji cena za obowiązkowe ubezpieczenie OC zawsze może stać na pierwszym miejscu. Jeśli jednak chciałbyś rozszerzyć ochronę i uzupełnić ją o dodatkowe ubezpieczenia (np. obowiązkowe ubezpieczenie OC i  ubezpieczenie AC), warto skupić się także na ich zakresie.

  Pamiętaj, że w cenie polisy OC możesz otrzymać od wybranych towarzystw dodatkową ochronę, np. ubezpieczenie opon czy assistance mini z bezpłatnym holowaniem samochodu po kolizji lub naprawą na miejscu zdarzenia.

  Towarzystwa często za niewielką dopłatą (np. 20 - 50 zł) do ubezpieczenia samochodu oferują m.in. NNW, czyli polisę od następstw nieszczęśliwych wypadków dla kierowcy, a często także pasażerów. Chętnie wybieranym dodatkiem jest również rozszerzone ubezpieczenie assistance, gwarantujące pomoc nie tylko po wypadku, ale także awarii i kradzieży samochodu. Ubezpieczenie auta możesz porównać w kalkulatorze OC dostępnym na naszej stronie.

 • Czy opłaca się kupić ubezpieczenie OC na raty?

  Jeśli składka za ubezpieczenie samochodu jest bardzo wysoka i nie stać Cię na wniesienie jednorazowej opłaty, podział składki jest na pewno dobrym rozwiązaniem. Musisz jednak pamiętać, że towarzystwa ubezpieczeniowe naliczają za to dodatkowe opłaty. Co istotne – oprocentowanie jest zależne od polityki firmy. Przykładowo, w jednej dopłacimy do dwóch rat 30%, a w innej tylko 7%. Warto zatem sprawdzić nie tylko cenę początkową za ubezpieczenie OC, ale również, ile ostatecznie zapłacisz za polisę (sumując wszystkie raty i porównując ze składką jednorazową). Kup ubezpieczenie OC online za pomocą naszej porównywarki internetowej i zaoszczędź na cenie do 50%.

 • Jak wybrać ubezpieczenie samochodu OC w pakiecie?

  Jeśli interesuje Cię pełny pakiet ubezpieczeń samochodu (OC i ubezpieczenie AC), sprawdź nie tylko składkę ubezpieczenia, ale również zakres ochrony produktów dodatkowych. Pamiętaj, że w przypadku ubezpieczenia dobrowolnego każde towarzystwo może samodzielnie ustalać warunki umowy ubezpieczenia, a w nich m.in. sposób likwidacji szkody, sumę ubezpieczenia czy też limity dotyczące poszczególnych usług.

  Uwaga! Kupując ubezpieczenie OC posiadaczy pojazdów mechanicznych w pakiecie z wybranym produktem dodatkowym bierz pod uwagę stosunek ceny do jakości.

  Jeśli skorzystasz z porównywarki rankomat.pl, po przejściu do ekranu wyników znajdziesz szczegóły każdej oferty. Możesz również zapytać o nie naszego doradcę, dzwoniąc pod numer tel. 22 270 00 00

 • Na jaki okres zawiera się umowę ubezpieczenia OC?

  Umowę ubezpieczenia OC posiadaczy pojazdów mechanicznych zawiera się z reguły na cały rok. Ubezpieczenie OC na czas krótszy niż 12 miesięcy, tzw. ubezpieczenie OC krótkoterminowe można wykupić tylko w kilku uwzględnionych w ustawie przypadkach, a mianowicie, gdy pojazd jest:

  • zarejestrowany na stałe (tylko dla podmiotów prowadzących działalność gospodarczą polegającą na pośredniczeniu w kupnie i sprzedaży pojazdów mechanicznych),
  • zarejestrowany czasowo,
  • zarejestrowany za granicą,
  • wolnobieżny,
  • historyczny,
  • przeznaczony do jazd testowych.
 • Co to znaczy, że kupując ubezpieczenie komunikacyjne kupuję Pakiet OC?

  Towarzystwa ubezpieczeniowe oferują często dodatkowe produkty w cenie ubezpieczenia OC. Do obowiązkowego ubezpieczenia, bez dodatkowej opłaty, otrzymasz z reguły podstawowe assistance i Zieloną Kartę. Taką polisę nazywa się potocznie Pakietem OC.

  Uwaga! Jeśli zdecydujesz się na zakup OC wraz z dodatkowymi ubezpieczeniami, znaczenie powinna mieć dla Ciebie nie tylko cena polisy, ale również zakres ochrony. Pamiętaj, że każdy produkt dodatkowy może gwarantować inne świadczenia i usługi. Towarzystwa moją bowiem dowolność w konstruowaniu swojej oferty.

 • Na terytorium jakich krajów działa ubezpieczenie OC?

  Z polską polisą ubezpieczenia OC możesz podróżować samochodem nie tylko w naszym kraju, ale również na terytorium państw będących sygnatariuszami Porozumienia Wielostronnego. Należy do nich; Andora, Austria, Belgia, Bośnia i Hercegowina, Bułgaria, Chorwacja, Cypr, Czarnogóra, Czechy, Dania, Estonia, Finlandia, Francja, Grecja, Hiszpania, Niderlandy (Holandia), Islandia, Irlandia, Litwa, Luksemburg, Łotwa, Malta, Niemcy, Norwegia, Portugalia, Rumunia, Szwecja, Serbia, Słowacja, Słowenia, Szwajcaria, Węgry, Wielka Brytania i Włochy.

  Natomiast podróżując do tych państw, musisz posiadać Zieloną Kartę lub ubezpieczenie graniczne: Albania, Azerbejdżan, Białoruś (tylko ubezpieczenie graniczne), Iran, Maroko, Mołdawia, Macedonia, Rosja (tylko ubezpieczenie graniczne), Tunezja, Turcja, Ukraina.

  Jakie jeszcze kraje obejmuje ubezpieczenie OC? Zgodnie z informacją w Polskim Biurze Ubezpieczycieli Komunikacyjnych, są to: Lichtenstein, Monako, San Marino, Wyspy Normandzkie, Gibraltar, Wyspa Man, Wyspy Owcze. Zgodnie z Porozumieniem Wielostronnym odpowiadają za nie Biura - Sygnatariusze Porozumienia.

 • Ile wynosi suma gwarancyjna w ubezpieczeniu OC?

  Sumy gwarancyjne w ubezpieczeniu OC są ustalane odgórnie. Każda firma ubezpieczeniowa musi więc stosować ten sam górny limit wypłaconego odszkodowania. Obecnie sumy gwarancyjne OC wynoszą:

  • 5 210 000 euro w odniesieniu do jednego zdarzenia w przypadku szkód na osobie (bez względu na liczbę poszkodowanych),
  • 1 050 000 euro przypadku szkód w mieniu, w odniesieniu do jednego zdarzenia (bez względu na liczbę poszkodowanych).
 • Czy w trakcie trwania polisy mogę dokupić dodatkowe ubezpieczenie?

  Może to być uzależnione od zasad panujących w wybranej firmie. Większość ubezpieczycieli sprzedaje ubezpieczenia dobrowolne tylko z polisą OC. O możliwość wykupienia wybranego przez Ciebie dodatkowego produktu (np. ASS, NNW (ubezpieczenie następstw nieszczęśliwych wypadków) czy ubezpieczenie AC), najlepiej więc zapytać w towarzystwie, które obecnie ubezpiecza Twój samochód w ramach OC. Być może uda Ci się nawet połączyć ubezpieczenie obowiązkowe z dodatkowym, ustalając w umowie taki sam okres obowiązywania obu polis (nie będziesz musiał pamiętać o dwóch różnych startach kolejnej umowy ubezpieczenia).

 • Jak kupić ubezpieczenie samochodu online na rankomat.pl?

  Właściciel samochodu może wykonać kalkulację na rankomat.pl w kilka minut, bez konieczności wychodzenia z domu. Wystarczy, że wprowadzi do formularza niezbędne dane samochodu i kierowcy i sprawdzi zestawienie ofert wielu ubezpieczycieli. Porównać może nie tylko propozycje samego OC, ale także ubezpieczenie OC wraz z dodatkowymi rozszerzeniami, wysokość składki oraz zakres.

  W jednym zestawieniu może znaleźć się kilka ofert tego samego towarzystwa. Dzieje się tak, jeśli dany ubezpieczyciel posiada w ofercie ubezpieczenie auta z dodatkowymi wariantami (np. ubezpieczenie AC, ASS, NNW (ubezpieczenie następstw nieszczęśliwych wypadków), opony czy ochrona ubezpieczeniowa szyb).

  Uwaga! Raz wprowadzone przez Ciebie dane zostaną zapamiętane przez nasz system. Jeśli więc będziesz musiał przerwać kalkulację i wrócić do niej po jakimś czasie, nie trzeba będzie uzupełniać wszystkich pól po raz kolejny.

  Wybraną polisę można kupić przez nasz kalkulator OC. Wystarczy tylko uzupełnić wymagane dane i wybrać preferowany sposób płatności. Potwierdzenie zawarcia umowy ubezpieczenia, polisę oraz niezbędne informacje dotyczące zakresu ochrony czy płatności, dostarczymy natychmiast na wskazany adres mailowy.

 • Jak sprawdzić koszt ubezpieczenia auta?

  Najszybszym sposobem na samodzielne sprawdzenie, ile kosztuje ubezpieczenie auta w różnych towarzystwach, jest skorzystanie z internetowej porównywarki ubezpieczeniowej. Dostępny na naszej stronie kalkulator OC i AC umożliwia porównanie ofert kilkunastu ubezpieczycieli i wybranie najtańszej i najkorzystniejszej na rynku propozycji.

 • W jakiej firmie najlepiej ubezpieczyć samochód?

  Interesuje Cię wyłącznie ubezpieczenie OC? Wybierz firmę, która zaproponuje Ci polisę najtańszą na rynku. Nieważne czy będzie to Link4, PZU czy Uniqa – zakres ubezpieczenia jest taki sam w każdym towarzystwie. Szukasz AC, ASS lub NNW? Oprócz zakresu ochrony możesz sprawdzić opinie o towarzystwie. Zwróć uwagę m.in. na to, czy ma ona przejrzystą ofertę, dobre ceny i jak przebiega likwidacja szkody.Najlepsze ubezpieczenie OC dla swojego samochodu znajdziesz w naszym kalkulatorze.

Para młodych ludzi

Artykuły i porady

Mówią, że możesz liczyć na rankomat.pl

Nasi klienci oceniają nas na
4,46
Rankomat - Opinie konsumenckie Google

rankomat.pl Najlepiej oceniana porównywarka ubezpieczeniowa w Polsce według ocen w Google z dnia 07.07.2021

Więcej o rankomat.pl
logo innowacyjna gospodarka
UBEZPIECZENIA RANKOMAT Sp. z o.o. Sp.k. z siedzibą w Warszawie przy ul. Wolska 88 informuje o realizacji projektu "Integracja systemu informatycznego multiagencji ubezpieczeniowej INSU z serwisami towarzystw „direct” w celu optymalizacji procesów sprzedażowych produktów ubezpieczeniowych" współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego okres realizacji: 2007 - 2013
logo europejskiego funduszu rozwoju regionalnego