Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej.

Niektórzy właściciele samochodów kupują tylko „gołe” ubezpieczenie OC, inni wolą je wzbogacić o dodatkową ochronę, np. NNW lub Assistance. Jak najszybciej znaleźć najlepsze oferty i czy w obu przypadkach kierować się tylko ceną?

Jak szybko znaleźć najlepsze oferty ubezpieczenia OC?


Oblicz najtańsze ubezpieczenie OC
w 7 min z porównywarką rankomat.pl »


To oczywiście bardzo proste! – wystarczy wejść do naszej porównywarki i w parę minut wyświetlić sobie oferty ubezpieczeń kilkunastu firm jednocześnie.

A zapominając o autopromocji: samo ubezpieczenie OC jest oczywiście identyczne w każdym towarzystwie ubezpieczeń, ponieważ jego zawartość jest regulowana ustawą. Jeśli jednak interesują Cię również „dodatki”, pamiętaj aby zawsze porównywać ich faktyczną zawartość, ponieważ może sie ona istotnie różnić między różnymi ofertami. Sprawdź czy np. Assistance, który dokupisz do OC, będzie działać pod Twoim domem, albo czy NNW ochrania wszystkich pasażerów, czy tylko kierowcę.

Bez względu na to, czy szukasz samego OC, czy też planujesz wraz z nim dokupić ubezpieczenia dodatkowe, to najtańsze ubezpieczenie samochodu znajdziesz w naszej porównywarce.

Kilkuminutowe wypełnienie formularza z pytaniami skutkuje wyświetleniem ogromnej ilości gotowych kombinacji ofert ubezpieczeniowych – gołych OC, ale także OC z NNW, czy OC z Assistance.

Czy kierować się tylko ceną OC?

W przypadku kupowania samego OC naszym zdaniem – zdecydowanie – cena jest królem: kupuj tam, gdzie znajdziesz najtaniej. Ale jeżeli planujesz również zakup jakichkolwiek ubezpieczeń dodatkowych, koniecznie porównuj zakresy. Może okazać się np., że bardziej opłaca się wydać 20-50 złotych więcej, a mieć np. assistance również od awarii, czy NNW obejmujące koszty własnego pokoju w szpitalu w sytuacji operacji powypadkowej.

Ubezpieczenia zazwyczaj kupowane dodatkowo do polis OC są dobrowolne – a więc ich faktyczną zawartość tworzą sami ubezpieczyciele. Trzeba o tym zawsze pamiętać i dokładnie sprawdzać, co rzeczywiście chroni nasza polisa.

Kupujemy ubezpieczenie OC. Direct? Porównywarka?

Warto zauważyć, że spośród ubezpieczeń komunikacyjnych to ubezpieczenie OC jest najczęściej reklamowane w mediach i prasie. To sprawia, że właściciele samochodów mają coraz większą wiedzę o swoich prawach i obowiązkach, ale również o cenach polis oferowanych przez poszczególnych ubezpieczycieli. Duża ilość reklam sprawia, że, chcąc nie chcąc, kierowcy coraz lepiej orientują się także w przysługujących im zniżkach, czy promocjach. Skutek jest taki, że coraz częściej decydują się na zawarcie umowy z ubezpieczycielem samodzielnie, bez pośrednictwa agenta ubezpieczeniowego, zwykle w firmach direct.

Oczywiście, mając świadomość delikatnej autopromocji, sądzimy, że porównywarka ubezpieczeń to rozwiązanie jeszcze lepsze. Nie musisz dzwonić, pytać, powtarzać się, tylko w jednym miejscu, za jednym zamachem, poznajesz oferty kilkunastu towarzystw. I samodzielnie decydujesz, co jest dla Ciebie najlepsze: czy ubezpieczenie najtańsze, czy może nieco szersze, a może np. oferta jakiejś konkretnej firmy.

Zobacz przykładowe (oraz częściowe – pełne dane dostępne są tylko w porównywarce, tu przedstawiamy ich wycinek) wyniki obliczenia ubezpieczenia OC dla Wojtka, który ma 33 lata, jest właścicielem 3-letniego Opla Astry, mieszka w Suwałkach, samochód posiada od roku, posiada 20% zniżek na OC.

Zwróć uwagę, że oferty danego towarzystwa mogą się powtarzać – jeśli dana firma oferuje OC z dodatkowymi wariantami, w naszym porównaniu będzie to uwzględnione, a Ty zobaczysz o ile droższe jest ubezpieczenie OC, na przykład z dodatkowym NNW, Assistance lub inną opcją.

Pamiętaj, że Twoja kalkulacja ubezpieczenia OC nie zniknie. Twoje dane są bezpiecznie przechowywane i w każdej chwili możesz do nich wrócić.

Dogłębne porównanie wszystkich ofert ubezpieczenia OC w rankomat.pl jest także proste – oferujemy Ci również możliwość zestawienia szczegółów kilku propozycji, które Cię interesują.

Ta opcja pozwoli Ci podjąć ostateczną decyzję: które i w jakim wariancie ubezpieczenie wybrać.

Mity o samochodowych ubezpieczeniach OC

Na koniec chcielibyśmy rozprawić się jeszcze z kilkoma negatywnymi mitami dotyczącymi OC, które są dość popularne wśród naszych klientów i pogłębiają ich frustrację związaną z koniecznością wydawania pieniędzy na ubezpieczenie samochodu. Naszym zdaniem nie odpowiadają one rzeczywistości i mamy nadzieję, że chociaż w małym stopniu osłodzą Wam przyszłe zakupy polisy OC:

  • „OC to podatek”: to nie do końca prawda. Gdyby nie obowiązek, wielu kierowców zruinowałoby sobie życie przez konieczność finansowania napraw uszkodzonych przez nich aut, czy wypłacania z własnej kieszeni rent osobom, które poszkodowali w wypadkach. Spójrzmy więc czasem na nasze polisy łaskawszym okiem…
  • „OC jest za drogie”: to również kwestia dyskusyjna, ponieważ polskie ubezpieczenia OC dla samochodów są jednymi z najtańszych w Europie. Oczywiście pytanie, czy kwoty odszkodowań również nie są jednymi z najniższych…
  • „Ubezpieczyciele za pomocą ustawowego obowiązku naciągają kierowców”: w zasadzie jest odwrotnie – ze względu na ostrą konkurencję, towarzystwa działające w Polsce na biznesie OC zazwyczaj notują straty. Koszty sprzedaży i marketingu ubezpieczeń oraz kwoty wypłacanych odszkodowań przekraczają po prostu zwykle ilość pieniędzy od kierowców…

Więcej materiałów o ubezpieczeniach OC…

…w tym kary, pułapki i zakresy odpowiedzialności, znajdziesz w naszym szczegółowym poradniku OC, w dziale Centrum Wiedzy.logo innowacyjna gospodarka
RANKOMAT.PL SPÓŁKA AKCYJNA z siedzibą w Warszawie przy ul. Leszno 14 informuje o realizacji projektu "Wdrożenie platformy B2B optymalizującej procesy agencyjne" współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego okres realizacji: 2013 - 2015
logo europejskiego funduszu rozwoju regionalnego