Skontaktuj się!200+ Doradców czeka na twój telefon!
Skorzystaj z pomocy jednego z 200 naszych Doradców.
Komunikacja
Pracujemy:
pn. - pt.9:00 - 21:00
sob.9:30 - 17:30
Zadzwoń22 270 00 00
Nieruchomości
Pracujemy:
pn. - pt.9:00 - 20:00
Zadzwoń22 270 00 00
Podróż
Pracujemy:
pn. - pt.9:00 - 19:00
Zadzwoń22 270 00 00
Życie, Zdrowie, NNW
Pracujemy:
pon. - pt.09:00 - 20:00
Zadzwoń22 270 00 00
GSM
Pracujemy:
pon. - pt.08:00 - 16:00
Zadzwoń22 270 00 00
Proama

OC i AC w Proama - tanie ubezpieczenie od ręki

Proama działa na polskim rynku od 2011 roku i wyróżnia się na tle konkurencji ofertą Osobistego Doradcy oraz zniżką bonus-malus w wysokości 70% dla bezpiecznych i bezszkodowych kierowców. 70% zniżki dostaniesz także na Autocasco, jeśli bezszkodowo posiadasz to ubezpieczenie od przynajmniej 4 lat.

Produkty Proamy dostępne są poprzez Internet, telefon, u agentów i dealerów samochodowych. Firma oferuje ubezpieczenia samochodowe, mieszkaniowe wraz z wachlarzem produktów dodatkowych, polisy dla małych i średnich firm, a także ubezpieczenia osobowe.

Historia Proamy

W Polsce historia marki Proama zaczyna się w marcu 2011 roku, gdy jako oddział francuskiej firmy Groupama weszła na polski rynek ubezpieczeń. Firma wystawiła pierwszą polisę w listopadzie tego samego roku. Do 2013 r. zdobyła dostatecznie solidną pozycję na polskim rynku, by zwrócić uwagę jednej z największych ubezpieczycieli w Europie - Generali. Przejęcie Proamy przez Generali stało się faktem w 2013 r. W 2016 roku nastąpiło prawne przekształcenie Proamy w Oddział Generali w Polsce. 

Proama - statystyki

Teraz trochę danych na temat marki Proama. 

  • zatrudnia ponad 600 specjalistów, 
  • produkty Proamy sprzedaje niemal 20 000 Osób wykonujących czynności agencyjne, 
  • polisy Proamy są dostępne w ponad 2 000 agencji ubezpieczeniowych,
  • prezesem zarządu Proamy (Generali Polska) jest Roger Hodgkiss, były prezes Link4 i członek zarządu PZU
  • firma zajęła 15. pozycję w badaniu Marka Nr 1 (2021) portalu wyborkierowcow.pl,
  • Proama znalazła się na 5. miejscu w rankingu przygotowanym przez rp.pl we współpracy z multiagencją Insur Invest. 

Ubezpieczenie samochodu

auto2

Proama oferuje szeroką gamę ubezpieczeń komunikacyjnych. Każda polisa może zostać rozszerzona o dodatkową ochronę. 

Porównaj ceny

Ubezpieczenie nieruchomości

domy2

Proama oferuje dwa rodzaje ubezpieczenia domu i mieszkania. Dostępne są one w pakiecie z polisą OC w życiu prywatnym.

Porównaj ceny

Ubezpieczenia samochodowe w Proama

Towarzystwo Proama pojawiło się na polskim rynku w 2011 roku. Od początku swojej działalności wyróżniało się na tle innych ubezpieczycieli atrakcyjną cenowo ofertą ubezpieczeń komunikacyjnych. W styczniu 2013 r. Proama stała się oficjalnie częścią Grupy Generali. Jej klienci trafili więc automatycznie pod „skrzydła” Generali. Czy są zadowoleni z takiej zmiany?

Chcesz rozwiązać umowę na ubezpieczenie OC lub AC, jaką zawarłeś z towarzystwem ubezpieczeniowym Proama? Nie musisz odręcznie pisać wypowiedzenia. Specjaliści z Proamy przygotowali odpowiednie druki, z jakich może skorzystać każdy klient. Wystarczy je pobrać i wypełnić, a następnie odesłać na adres ubezpieczyciela.

Ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej, jest polisą obowiązkową. W związku z tym, zakres ochrony w każdej firmie ubezpieczeniowej będzie identyczny. OC w Proamie nie odbiega od tej reguły. Różnica polega jednak na możliwości uzyskania wraz z obowiązkową polisą dodatkowych profitów.

Ubezpieczenie autocasco skierowane jest przede wszystkim do kierowców, którym zależy na zabezpieczeniu całego pojazdu przed różnego rodzaju uszkodzeniami. W towarzystwie Proama istnieje możliwość wyboru ubezpieczenia z dwóch wariantów, które są przygotowane tak, aby świadczyć jak najlepszą ochronę.

Inne ubezpieczenia w Proama

Proama funkcjonuje na polskim rynku od 2011 r. Od początku istnienia Proama sukcesywnie rozwija swoją ofertę tworząc rozwiązania w zakresie ubezpieczeń komunikacyjnych, osobowych, małych i średnich przedsiębiorstw oraz mieszkaniowych. W ramach tych ostatnich oferuje ochronę domu bądź mieszkania w dwóch wariantach: Proama Dom oraz Proama Dom All Risk.

Sprawdź opinie o Proama i podziel się swoją

Nasi Klienci oceniają Proama na
3,88
Opinie o Proama
Dane teleadresowe Proama

Ogólnopolski Oddział Obsługi Klienta Proama Generali T.U. S.A.
ul. Szeligowskiego 6
20-883 Lublin

Tel: 815 815 815
Fax: 815 815 810

Strona internetowa:
https://www.proama.pl

logo innowacyjna gospodarka
UBEZPIECZENIA RANKOMAT Sp. z o.o. Sp.k. z siedzibą w Warszawie przy ul. Wolska 88 informuje o realizacji projektu "Integracja systemu informatycznego multiagencji ubezpieczeniowej INSU z serwisami towarzystw „direct” w celu optymalizacji procesów sprzedażowych produktów ubezpieczeniowych" współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego okres realizacji: 2007 - 2013
logo europejskiego funduszu rozwoju regionalnego