Nasi Klienci oceniają Proama na
2,15
Zostaw opinię

Ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej, jest polisą obowiązkową. W związku z tym, zakres ochrony w każdej firmie ubezpieczeniowej będzie identyczny. OC w Proamie nie odbiega od tej reguły. Różnica polega jednak na możliwości uzyskania wraz z obowiązkową polisą dodatkowych profitów.

Porównaj ceny ubezpieczenia OC / AC »

Największym jest możliwość posiadania nawet 70% zniżek z tytułu bezszkodowej jazdy. Korzyści z wyboru Proamy nie kończą się jedynie na tym.

Czym jest OC pojazdu mechanicznego?

Ubezpieczenie OC posiadaczy pojazdów mechanicznych jest regulowane ustawą o ubezpieczeniach obowiązkowych. Zgodnie z jej zapisami, polisę powinien wykupić każdy właściciel samochodu zarejestrowanego w naszym kraju. OC chroni go przed finansowymi konsekwencjami kolizji lub wypadku, spowodowanego z jego winy lub winy innego kierowcy, który prowadził ubezpieczone auto.

Uwaga! Odszkodowanie z polisy OC przysługuje wyłącznie osobie poszkodowanej. Właściciel samochodu, który był sprawcą zdarzenia, nie musi płacić za szkodę, do której doszło na osobie lub w mieniu osób trzecich. Jeśli jednak dojdzie do uszkodzeń jego samochodu, powinien je naprawić na własny koszt (lub skorzystać z własnego AC).

Dlaczego warto kupić OC w Proama?

Ubezpieczenie OC zakupione w Proamie będzie miało taki sam zakres ochrony jak w każdym innym towarzystwie, działającym na polskim rynku. Klienci tej firmy korzystają jednak z licznych bonusów dodawanych do obowiązkowej polisy.

Dodatkowymi udogodnieniami dla nich są m.in.:

 • osobisty doradca, czyli osoba przypisana do danego klienta, która się z nim kontaktuje i przypomina o najważniejszych terminach związanych z polisą i dokonuje ewentualnych zmian na polisie;
   
 • darmowa zielona karta, która wysyłana jest do klienta na jego życzenie, po wcześniejszym skontaktowaniu się z towarzystwem;
   
 • assistance wypadkowy, dodawany do OC, zapewniający holowanie pojazdu w przypadku, gdy auto zostanie uszkodzona na skutek wypadku;
   
 • całodobowy telefoniczny serwis, który udzieli informacji np. o najbliższym warsztacie, natężeniu ruchu i korkach, czy też stacjach paliw;
   
 • wybór formy dokumentów – papierowa lub elektroniczna.

Ponieważ każdy właściciel pojazdu musi posiadać OC, a obowiązek ten nakłada ustawa, warto zastanowić się nad skorzystaniem z oferty Proamy, zwłaszcza że nie jest ona sprzedawana tylko w jednym wariancie. Można dostosować do siebie odpowiedni assistance oraz dokupić NNW, które zwiększy ochronę pasażerów w ubezpieczonym pojeździe.

W 2014 roku w VII edycji Polskiego Programu Jakości Obsługi Proama zdobyła prestiżowy tytuł "Gwiazda Jakości Obsługi". 

Dodatki do ubezpieczenia OC w Proamie

Większość Polaków wybiera samo OC i przy zakupie kieruje się ceną, jednak ten trend powoli się odwraca. Z jednej strony firmy ubezpieczeniowe dwoją się i troją, by do OC dołączyć dodatkowe ryzyko. Z drugiej strony posiadacze aut chcą czegoś więcej, niż tylko ochrony przed sobą samym. Co możesz otrzymać razem z OC w Proamie? 

 • assistance w trzech wariantach - jeśli wariant Wypadkowy Cię nie satysfakcjonuje, masz do wyboru wariant Midi i Super. Ten ostatni zapewni Ci ochronę także za granicą, 
 • autocasco - Proama oferuje dwa warianty AC: Casco Warszat i Casco ASO. Po 4 latach bezszkodowego posiadania AC otrzymasz aż 70% zniżki!
 • autoszyby - jeśli nie martwisz się o auto, ale obawiasz się o szyby, ubezpieczenie Autoszyby jest dla Ciebie. Proama pokryje koszt wymiany szyby uszkodzonej przez osoby trzecie, gradobicie, upadek gałęzi czy kamyki na drodze, 
 • NNW Poza Pojazdem - większość ubezpieczeń NNW gwarantuje odszkodowanie tylko wtedy, kiedy jesteś w aucie. Proama rozszerza tę ochronę na zdarzenia poza autem.