Skontaktuj się!200+ Doradców czeka na twój telefon!
Skorzystaj z pomocy jednego z 200 naszych Doradców.
Komunikacja
Pracujemy:
pn. - pt.9:00 - 21:00
sob.9:30 - 17:30
Zadzwoń22 270 00 00
Nieruchomości
Pracujemy:
pn. - pt.9:00 - 20:00
Zadzwoń22 270 00 00
Podróż
Pracujemy:
pn. - pt.9:00 - 19:00
Zadzwoń22 270 00 00
Życie, Zdrowie, NNW
Pracujemy:
pon. - pt.09:00 - 20:00
Zadzwoń22 270 00 00
GSM
Pracujemy:
pon. - pt.08:00 - 16:00
Zadzwoń22 270 00 00

Sprawdź zakres ochrony
związanej z pandemią Covid-19

Covid-19

Zakres 7/7

 • 1.

  Leczenie chorego

 • 2.

  Pokrycie kosztów testu

 • 3.

  Przedłużony pobyt opiekuna z powodu zachorowania dziecka

 • 4.

  Izolacja - Przedłużony pobyt z powodu pozytywnego wyniku testu:
  Zakwaterowanie i wyżywienie

 • 5.

  Izolacja - Przedłużony pobyt z powodu pozytywnego wyniku testu:
  Transport powrotny

 • 6.

  Kwarantanna - Przedłużony pobyt z powodu odosobnienia wynikającego z kontaktu z osobą chorą:
  Zakwaterowanie i wyżywienie

 • 7.

  Kwarantanna - Przedłużony pobyt z powodu odosobnienia wynikającego z kontaktu z osobą chorą:
  Transport powrotny

Sprawdź
AllianzAXA PartnersERGO Ubezpieczenia PodróżyEurop AssistanceEuropa UbezpieczeniaNationale-Nederlanden
PZUSignal IdunaUniqaWarta
AllianzAXA PartnersERGO Ubezpieczenia Podróży
Europ AssistanceEuropa UbezpieczeniaNationale-Nederlanden
PZUSignal IdunaUniqa
Warta

3 kroki do zakupu dobrego ubezpieczenia na narty

Wypełnij formularz

Test

Porównaj oferty polis narciarskich
6 renomowanych towarzystw ubezpieczeniowych. Wprowadź dane do formularza, a już po kilkunastu sekundach zobaczysz zestawienie cen i zakresu poszczególnych ofert. 

Porównaj oferty

Test 2

Wszystkie wyświetlone oferty możesz dowolnie porównywać, by mieć gwarancję najlepszego wyboru. Dajemy Ci możliwość zakupu ubezpieczenia narciarskiego dopasowanego do Twoich indywidualnych potrzeb.  

Kup polisę

Test 3

Kup polisę online. Wszystkie  formalności zajmą Ci tylko kilka minut. Opłać składkę wybraną metodą płatności internetowej,
a polisa zostanie przesłana na podany wcześniej adres mailowy. 


Porównujemy oferty wiodących Ubezpieczycieli

Allianz
AXA Partners
ERGO Ubezpieczenia Podróży
Europ Assistance
Europa Ubezpieczenia
Nationale-Nederlanden
PZU
Signal Iduna
Uniqa
Warta

Dlaczego warto porównać ceny i kupić polisę w rankomat.pl?

Oszczędzanie pieniędzy
Oszczędność pieniędzy. Polisę na narty w naszym kalkulatorze znajdziesz już od 3,24 zł za dzień. Możesz wybierać spośród kilkudziesięciu pakietów, dopasowując je do swoich potrzeb i możliwości finansowych. W ofercie posiadamy ubezpieczenia 6 wiodących towarzystw.
Oszczędność czasu
Oszczędność czasu. Zakup ubezpieczenia w naszym kalkulatorze zajmuje tylko 5 minut. Wystarczy wprowadzić do formularza niezbędne dane, wybrać ofertę i kupić polisę online. Dokument ubezpieczenia zostanie wysłany w ciągu 15 minut na Twój adres mailowy.
Wygoda. Nasz  serwis dostępny jest przez całą dobę, dzięki czemu możesz znaleźć i kupić ubezpieczenie narciarskie w najbardziej dogodnym dla siebie momencie. Wszystkie formalności załatwisz online.
Bezpieczeństwo
BezpieczeństwoKorzystanie z naszego serwisu jest całkowicie bezpieczne. Stosujemy szyfrowanie SSL, a baza danych naszych Klientów jest zarejestrowana w biurze generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych. . 
Pełne wsparcie
Profesjonalizm. Nasz zespół profesjonalnych doradców służy pomocą na każdym etapie wyboru polisy. Skontaktuj się z naszą infolinią, a doświadczeni doradcy ubezpieczeniowi podpowiedzą Ci, jak wybrać optymalne rozwiązanie.

Co warto wiedzieć
o ubezpieczeniach narciarskich?

 • Czym jest ubezpieczenie narciarskie?

  Polisa narciarska to standardowe ubezpieczenie turystyczne, rozszerzone o ochronę związaną z uprawianiem sportów zimowych, jak jazda na nartach czy snowboardzie. Jej najważniejszym elementem są koszty leczenia i ratownictwa. Każdy narciarz i snowboardzista powinien posiadać ubezpieczenie narciarskie, szczególnie za granicą, ponieważ Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego (EKUZ) może okazać się niewystarczająca.

  Dokładny zakres ochrony polisy narciarskiej oraz obowiązki narciarza czy snowboardzisty, określają Ogólne Warunki Ubezpieczenia (OWU). Przed zakupem ubezpieczenia, powinieneś się z nimi dokładnie zapoznać. W kalkulatorze ubezpieczeń turystycznych rankomat.pl do każdej ofert dołączony jest plik z OWU w formacie pdf.

 • Dlaczego warto kupić ubezpieczenie narciarskie?

  W Polsce koszty akcji ratowniczej w górach przeprowadzonej przez GOPR lub TOPR są bezpłatne. Jednak za granicą pokrywa je poszkodowany z własnej kieszeni. Jeśli doznasz poważnego urazu (np. złamanie ręki lub nogi) na stoku w Austrii, Francji, Szwajcarii czy we Włoszech – za udzieloną pomoc medyczną będziesz musiał zapłacić z własnej kieszeni.

  Nawet, jeżeli posiadasz EKUZ, który w ogóle nie refunduje również transportu medycznego helikopterem czy karetką do Polski. Powrót śmigłowcem do kraju może kosztować:

  – we Włoszech – 40 000 zł,

  – w Norwegii – 37 000 zł,

  – w Austrii – 25 000 zł,

  – we Francji – 22 000 zł,

  – w Słowenii – 11 000 zł.

  Źródło: Mondial Assistance

  Jeśli chcesz uniknąć kłopotów finansowych w razie wypadku na nartach czy snowboardzie, warto posiadać ubezpieczenie narciarskie, które pokryje koszty opieki medycznej.

  Co więcej, od 1 stycznia 2022 roku we Włoszech posiadanie ubezpieczenia na narty z OC będzie obowiązkowe.
 • EKUZ vs. ubezpieczenie turystyczne  – czym się kierować przy wyborze polisy? 

  Najważniejszym elementem polisy narciarskiej jest suma ubezpieczenia kosztów leczenia. Powinieneś ją dopasować do opłat pobieranych przez placówki medyczne w kraju, gdzie będziesz jeździł na nartach lub snowboardzie. Pamiętaj, że EKUZ refunduje jedynie podstawowe świadczenia lekarskie.

  Niestety EKUZ nie refunduje m.in. kosztów akcji ratowniczej w górach czy transportu medycznego do Polski. Oznacza to, że nieubezpieczony pacjent może zapłacić za nie z własnych środków nawet kilkaset tysięcy złotych.

  Ponadto w przeciwieństwie do EKUZ, ubezpieczenie narciarskie oprócz kosztów leczenia i ratownictwa zapewnia refundację dodatkowych świadczeń. Takich, jak np. ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej w życiu prywatnym (OC) oraz OC narciarskie, a także następstw nieszczęśliwych wypadków (NNW).

  W ramach polisy narciarskiej można jeszcze ubezpieczyć bagaż lub sprzęt sportowy, czy rozszerzyć zakres ochrony o jazdę poza wyznaczonymi trasami, klauzulę alkoholową bądź choroby przewlekłe.

 • Jaka powinna być suma ubezpieczenia kosztów leczenia w polisie narciarskiej?

  Najważniejszym elementem polisy narciarskiej są koszty leczenia. W Europie suma ubezpieczenia powinna wynosić co najmniej 30 000 euro, a poza Starym Kontynentem przynajmniej 60 000 euro. Natomiast jeżdżąc na nartach lub snowboardzie w Stanach Zjednoczonych lub Kanadzie, gdzie opieka medyczna jest bardzo wysoka, warto zwiększyć wysokość świadczenia do przynajmniej 120 000 euro. W kalkulatorze ubezpieczeń podróżnych rankomat.pl dostępne są polisy narciarskie z kosztami leczenia nawet do 40 000 000 zł.

  Przykład:

  Narciarka na stoku w Kanadzie w wyniku upadku uszkodziła oba nadgarstki. W związku z tym konieczne okazało się przeprowadzenie operacji na miejscu, której koszty wraz z hospitalizacją wyniosły ponad 267 000 zł. Wszelkie wydatki pokrył ubezpieczyciel .

  Źródło: AXA Assistance dla rankomat.pl

 • Jaka powinna być suma ubezpieczenia kosztów ratownictwa w polisie narciarskiej?

  Optymalna polisa narciarska powinna również zawierać sumę ubezpieczenia kosztów ratownictwa na co najmniej 6 000 euro. Jednak warto, aby była ona jak najwyższa, ponieważ w takich krajach, jak Austria, Francja, Szwajcaria czy Włochy opieka medyczna jest bardzo droga. W kalkulatorze ubezpieczeń turystycznych rankomat.pl dostępne są polisy narciarskie z refundacją akcji ratowniczej w górach nawet do 40 000 000 zł.

  Przykład:

  Narciarz na nartach w Hiszpanii uderzył w skały i doznał licznych złamań. W efekcie został przewieziony helikopterem ze stoku do szpitala. Konieczna okazała się hospitalizacja oraz przeprowadzenie na miejscu dwóch operacji. Towarzystwo ubezpieczeniowe w ramach polisy narciarskiej pokryło koszty opieki medycznej w wysokości 10 000 euro.

  Źródło: Ergo Ubezpieczenia dla rankomat.pl

 • Czym jest OC sportowe w ubezpieczeniu narciarskim?

  Przed wyborem polisy narciarskiej, powinieneś dokładnie przeanalizować w Ogólnych Warunkach Ubezpieczenia (OWU), czy OC zapewnia ochronę podczas jazdy na nartach lub snowboardzie. W kalkulatorze ubezpieczeń podróżnych rankomat.pl w prosty sposób możesz to zrobić sprawdzając, czy interesująca cię oferta zawiera OC sportowe. Jeśli tak, to gdy nieumyślnie na stoku spowodujesz uraz lub uszkodzisz rzeczy osoby trzeciej, to ubezpieczyciel wypłaci jej odszkodowanie do wysokości określonej w umowie.

  Optymalna polisa narciarska powinna również zawierać standardowe OC. Będzie ono przydatne, gdy np. nieumyślnie zniszczysz sprzęt elektroniczny w hotelu. Koszty jego naprawy pokryje ubezpieczyciel do wysokości określonej w umowie.

  Przykład:

  Podczas jazdy na nartach we Włoszech mężczyzna nie zauważył na stoku innego narciarza, a następnie wpadł na niego. Poszkodowany został przewieziony do szpitala, a następnie stwierdzono u niego zwichnięcie stawu ramienno-łopatkowego. Ubezpieczyciel w ramach OC sportowego wypłacił mu odszkodowanie w wysokości 77 000 zł

  Źródło: AXA Assistance dla rankomat.pl

  Uwaga! Od 1 stycznia 2022 r. we Włoszech wszyscy narciarze muszą posiadać polisę z OC!
 • Czym jest ubezpieczenie NNW w polisie narciarskiej?

  Optymalna polisa narciarska powinna również posiadać ubezpieczenie następstw nieszczęśliwych wypadków (NNW). Będzie przydatne, gdy jeżdżąc na nartach lub snowboardzie doznasz trwałego uszczerbku na zdrowiu, jak np. złamanie nogę czy ręki. W zależności od poważności kontuzji, towarzystwo ubezpieczeniowe wypłaci ci odszkodowanie.

  Wysokość odszkodowania w ramach NNW zostanie określona procentowo na podstawie tabeli zawartej w Ogólnych Warunkach Ubezpieczenia (OWU). Możesz ją przeznaczyć na prywatne leczenie czy rehabilitację.

  Przykład:

  Narciarz lub snowboardzista posiada polisę narciarską z sumą gwarantowaną NNW w wysokości 150 000 zł. Jeśli złamie nogę lub rękę na stoku, to ubezpieczyciel określi procentowo trwały uszczerbek na zdrowiu, zwykle na około 2-5%. Oznacza to, że wysokość odszkodowania wyniesie od 3000 (2%) do 7500 zł (5%).

 • Jak działa ubezpieczenie bagażu i sprzętu sportowego w polisie narciarskiej?

  Niektóre polisy narciarskie umożliwiają ubezpieczenie bagażu na wypadek opóźnienia oraz zagubienia (np. przez linie lotnicze), zniszczenia lub kradzieży. Jego definicję każde towarzystwo ubezpieczeniowe określa się w Ogólnych Warunkach Ubezpieczenia (OWU). Zasady przechowywania i ochrony walizki, torby czy plecaka również są zawarte w OWU.

  Oprócz bagażu, można również ubezpieczyć przewożony w nim sprzęt sportowy i elektroniczny. Jego definicję w OWU każdy ubezpieczyciel określa indywidualnie. Zwykle są to „narty biegowe lub zjazdowe wraz z wiązaniami, kijkami i butami narciarskimi oraz deska snowboardowa wraz z wiązaniami i butami snowboardowymi”. 

  Można je ubezpieczyć na wypadek zgubienia, zniszczenia lub kradzieży. Zasady ochrony, których musi przestrzegać właściciel również są zawarte w OWU. Sumy ubezpieczeń bagażu, a także sprzętu sportowego i elektronicznego każdy ubezpieczyciel określa indywidualnie. Zwykle wahają się od 800 do 6000 zł.

 • Czy ubezpieczenie narciarskie obejmuje uprawianie ekstremalnych sportów zimowych?

  Standardowa polisa narciarska nie chroni narciarza czy snowboardzisty podczas uprawiania zimowych sportów ekstremalnych lub wysokiego ryzyka. Aby to zmienić, musisz rozszerzyć zakres ochrony ubezpieczenia.

  Wystarczy, że w kalkulatorze ubezpieczeń turystycznych rankomat.pl  w rubryce cel wyjazdu oprócz "Narty, snowboard", zaznaczysz również opcję „Sporty ekstremalne” lub „Sporty wysokiego ryzyka”. Pamiętaj, że każdy ubezpieczyciel indywidualnie określa, do której z tych dwóch grup zalicza różne niebezpieczne dyscypliny zimowe. Takie, jak np. jazda poza wyznaczonymi trasami, freeride, skitouring, backcountry, heli-skiing, cat-skiing, narciarstwo wysokogórskie czy ski-alpinizm.

 • Czym jest klauzula alkoholowa w ubezpieczeniu narciarskim?

  Polisę narciarską można również rozszerzyć o tzw. klauzulę alkoholową. Zakresem ochrony obejmuje ona dwa elementy – sumę ubezpieczenia kosztów leczenia oraz następstw nieszczęśliwych wypadków (NNW). Jednak musisz pamiętać, że niektórzy ubezpieczyciele określają w Ogólnych Warunkach Ubezpieczenia (OWU), limit spożycia alkoholu (np. 0,5 promila). Jak zatem to działa w praktyce?

  Jeśli pod wpływem alkoholu doznasz na stoku urazu, to ubezpieczyciel pokryje koszty leczenia w szpitalu czy transportu do placówki medycznej. Podobnie, jeśli doznasz w stanie nietrzeźwości podczas jazdy na nartach czy snowboardzie trwałego uszczerbku na zdrowiu, wypłaci ci odszkodowanie w ramach NNW. Oczywiście pod warunkiem, że stężenie alkoholu we krwi nie przekroczyło limitu spożycia określonego w OWU.

  Jednak pamiętaj, że w ramach klauzuli alkoholowej zdecydowana większość ubezpieczycieli nie oferuje OC. Jeśli więc w stanie nietrzeźwości spowodujesz na stoku wypadek, w wyniku którego urazu dozna osoba trzecia lub uszkodzisz jej sprzęt, to towarzystwo ubezpieczeniowe nie pokryje tych strat.

 • Czym muszę rozszerzyć ubezpieczenie narciarskie o choroby przewlekłe?

  Narciarze lub snowboardziści cierpiący na choroby przewlekłe, muszą rozszerzyć zakres ochrony ubezpieczenia narciarskiego. Zaliczamy do nich takie schorzenia, jak np. cukrzyca czy nadciśnienie krwi.

  Jeśli więc regularnie przyjmujesz leki lub znajdujesz się pod opieką lekarza, poinformuj o tym ubezpieczyciela przed zakupem polisy narciarskiej. W kalkulatorze ubezpieczeń turystycznych rankomat.pl wystarczy, że zaznaczysz opcję „Osoba przewlekle chora”, a będziesz mógł wybrać jedną z polis zawierającą tego typu rozszerzenie ochrony.

 • Ile  kosztuje ubezpieczenie narciarskie?

  Najtańsza polisa na narty w naszej porównywarce kosztuje już od 3,24 zł za dzień. Na cenę polisy wpływ ma wiele czynników np.: długość pobytu, kierunek wyjazdu czy liczba ubezpieczonych osób, dlatego niezbędne jest wypełnienie kalkulatora ubezpieczeń podróżnych, aby wyliczyć dokładną cenę ubezpieczenia twojego wyjazdu.

  Polisę narciarską należy dopasować indywidualnie do celu, miejsca i długości wyjazdu. Kupując ubezpieczenie warto zwrócić szczególną uwagę na wysokość sum gwarantowanych kosztów leczenia. Jeżeli zamierzamy jeździć na nartach w Europie, suma ubezpieczenia powinna wynosić co najmniej 30 000 euro, a poza Starym Kontynentem warto zwiększyć ją do przynajmniej 60 000 euro.

  Natomiast szusując w USA i Kanadzie, w których opieka medyczna jest bardzo droga, warto zwiększyć ten limit do co najmniej 120 000 euro. W kalkulatorze rankomat.pl dostępne są polisy narciarskie z kosztami leczenia nawet do 40 000 000 zł.

  7-dniowy wypad na narty do Włoch
  UbezpieczycielZakres ubezpieczeniaCena
  AXA Partners
  Koszty leczenia
  600 000 zł
  Ratownictwo
  600 000 zł
  Bagaż
  3 000 zł
  53,90 zł
  1 os. / 7 dni
  Dodatkowo: NNW: 50 000 złOC: 250 000 złubezpieczenie Covid-19114 sportów objętych ochronąOC sportowe: 250 000 złsprzęt sportowy
  Signal Iduna
  Koszty leczenia
  276 103 zł
  Ratownictwo
  46 017 zł
  Bagaż
  2 000 zł
  84,10 zł
  1 os. / 7 dni
  Dodatkowo: NNW: 45 000 złOC: 138 052 złOC sportowe: 69 026 zł S83 sporty objęte ochronąsprzęt sportowy
  AXA Partners
  Koszty leczenia
  40 000 000 zł
  Ratownictwo
  40 000 000 zł
  Bagaż
  6 000 zł
  87,15 zł
  1 os. / 7 dni
  Dodatkowo: NNW: 150 000 złOC: 1 500 000 złOC sportowe: 1 500 000 zł 114 sportów objętych ochronąsprzęt sportowy
  Europa Ubezpieczenia
  Koszty leczenia
  1 395 724 zł
  Ratownictwo
  46 524 zł
  Bagaż
  4 652 zł
  137,00 zł
  1 os. / 7 dni
  Dodatkowo: NNW: 46 524 złOC: 465 241 złubezpieczenie Covid-1927 sportów objętych ochronąOC sportowe: 465 241 złsprzęt sportowy
  7-dniowy wypad na narty do Włoch
  AXA Partners
  53,90 zł 1 os. / 7 dni
  Koszty leczenia
  600 000 zł
  Ratownictwo
  600 000 zł
  Bagaż
  3 000 zł
  Dodatkowo: NNW: 50 000 złOC: 250 000 złubezpieczenie Covid-19114 sportów objętych ochronąOC sportowe: 250 000 złsprzęt sportowy
  Signal Iduna
  84,10 zł 1 os. / 7 dni
  Koszty leczenia
  276 103 zł
  Ratownictwo
  46 017 zł
  Bagaż
  2 000 zł
  Dodatkowo: NNW: 45 000 złOC: 138 052 złOC sportowe: 69 026 zł S83 sporty objęte ochronąsprzęt sportowy
  AXA Partners
  87,15 zł 1 os. / 7 dni
  Koszty leczenia
  40 000 000 zł
  Ratownictwo
  40 000 000 zł
  Bagaż
  6 000 zł
  Dodatkowo: NNW: 150 000 złOC: 1 500 000 złOC sportowe: 1 500 000 zł 114 sportów objętych ochronąsprzęt sportowy
  Europa Ubezpieczenia
  137,00 zł 1 os. / 7 dni
  Koszty leczenia
  1 395 724 zł
  Ratownictwo
  46 524 zł
  Bagaż
  4 652 zł
  Dodatkowo: NNW: 46 524 złOC: 465 241 złubezpieczenie Covid-1927 sportów objętych ochronąOC sportowe: 465 241 złsprzęt sportowy

 • Jak kupić ubezpieczenie narciarskie online?

  Aby kupić ubezpieczenie narciarskie, wystarczy że w porównywarce ubezpieczeń turystycznych na rankomat.pl jako cel wyjazdu zaznaczysz jazdę na nartach lub snowboardzie. Następnie po podaniu kilku danych, jak data i miejsce wyjazdu, a także dane osobowe oraz liczba podróżnych – automatycznie wyświetli się na ekranie twojego komputera, smartfona czy tableta kilkanaście ofert polis narciarskich. Dzięki temu w prosty sposób możesz wybrać ubezpieczenie narciarskie dostosowane do swoich potrzeb.

  Gdy wybierzesz interesującą cię polisę narciarską i dokonasz płatności, na wskazany adres e-mail otrzymasz umowę. Wystarczy, że ją wydrukujesz lub zapiszesz plik w formacie pdf w smartfonie bądź tablecie.

 • Czy ubezpieczenie narciarskie chroni w razie zachorowania na Covid-19?

  Większość ubezpieczycieli zapewnia wsparcie w razie zachorowania na Covid-19. Dzięki temu w razie zarażenia się koronawirusem można liczyć na pokrycie kosztów leczenia i hospitalizacji. Poza tym oferowane są dodatkowe opcje, takie jak:

  - opłacanie zakwaterowania i wyżywienia na czas kwarantanny,

  - opłacanie zakwaterowania i wyżywienia na czas izolacji po pozytywnym wyniku testu,

  - pokrycie kosztów wykonania testu (z wynikiem pozytywnym lub na zlecenie lekarza bądź placówki medycznej,

  - opłacanie przedłużonego pobytu z uwagi na chorobę dziecka,

  - organizację powrotu do kraju po wyzdrowieniu.

  Nie każde towarzystwo oferuje to samo w ramach ochrony od Covid-19. Należy szczegółowy zakres ochrony sprawdzić w OWU konkretnej firmy lub w naszym kalkulatorze. 

 • Jakie sporty zimowe można ubezpieczyć?

  Ochroną można objąć przede wszystkim jazdę na nartach, jak również snowboarding. Poza tym do sportów zimowych zaliczane są również takie aktywności, jak narciarstwo biegowe, narciarstwo alpejskie i zjazdowe. Ubezpieczyć można też między innymi:

  - skiboby,

  - skitouring,

  - łyżwiarstwo,

  - saneczkarstwo,

  - skiathlon,

  - hokej na lodzie,

  - biathlon,

  - curling,

  - snowtubing,

  - freesking,

  - fresstyle,

  - heliskiing,

  - pozostałe odmiany ekstremalnej jazdy na nartach i snowboardzie.

  Niektóre te aktywności są objęte w podstawowym zakresie, inne wymagają rozszerzenia o sporty wysokiego ryzyka lub ekstremalne. Lista dyscyplin, które można ubezpieczyć znajduje się w Ogólnych Warunkach Ubezpieczenia, a także w naszym kalkulatorze, w szczegółach każdej oferty.

 • Jakie sporty zimowe zaliczane są do sportów wysokiego ryzyka?

  To zależy, co ubezpieczyciel definiuje pod nazwą sporty wysokiego ryzyka. Zazwyczaj jest to wyczynowe uprawianie sportu zarówno na poziomie amatorskim, jak i zawodowym. Zaliczane do niego jest narciarstwo i snowboard, a także niektóre inne zimowe sporty, jak łyżwiarstwo, hokej na ludzie, skitury czy skiboby. 

  Niektórzy ubezpieczyciele jednak wszystkie sporty wymagające dodatkowej ochrony określają jako tylko wysokiego ryzyka lub tylko ekstremalne. Każda firma dokładnie ten podział rozróżnia w OWU.

 • Jakie sporty zimowe zaliczane są do sportów ekstremalnych?

  Sporty ekstremalne najczęściej są definiowane jako aktywności, których uprawianie wymaga ponadprzeciętnych umiejętności, odwagi i działania w warunkach wysokiego ryzyka. Do nich można zaliczyć zimowe dyscypliny, jak:

  - helisking,

  - jazda poza wyznaczonymi trasami,

  - snowkiting ,

  - snowtubing.

  Warto jednak pamiętać, że każdy ubezpieczyciel indywidualnie definiuje aktywności sportowe. Wymieniona powyżej dyscyplina może być wiec zaliczana do sportów wysokiego ryzyka.

 • Od czego zależy cena ubezpieczenia na wyjazd na narty?

  Pod uwagę bierze się kilka czynników. Przede wszystkim ważny jest kierunek wyjazdu. Mniej kosztuje ubezpieczenie na narty w Europie, więcej trzeba zapłacić za polisę na szusowanie w pozostałych krajach świata. Cena ochrony zależy także od długości pobytu, wybranych rozszerzeń oraz dodatków.

  Każdy ubezpieczyciel przygotowuje też konkretny pakiet. Można więc porównywać między sobą oferty pod kątem:

  - elementów ubezpieczenia,

  - wysokości sum gwarantowanych,

  - dodatków do ochrony,

  - opcjonalnych rozszerzeń.

  Ubezpieczenie można zakupić tylko dla jednej osoby lub dla większej grupy narciarzy. Na jednej polisie może ubezpieczonych być 10 osób.

  7-dniowy wypad na narty do Włoch
  UbezpieczycielZakres ubezpieczeniaCena
  AXA Partners
  Koszty leczenia
  600 000 zł
  Ratownictwo
  600 000 zł
  Bagaż
  3 000 zł
  53,90 zł
  1 os. / 7 dni
  Dodatkowo: NNW: 50 000 złOC: 250 000 złubezpieczenie Covid-19114 sportów objętych ochronąOC sportowe: 250 000 złsprzęt sportowy
  Signal Iduna
  Koszty leczenia
  276 103 zł
  Ratownictwo
  46 017 zł
  Bagaż
  2 000 zł
  84,10 zł
  1 os. / 7 dni
  Dodatkowo: NNW: 45 000 złOC: 138 052 złOC sportowe: 69 026 zł S83 sporty objęte ochronąsprzęt sportowy
  AXA Partners
  Koszty leczenia
  40 000 000 zł
  Ratownictwo
  40 000 000 zł
  Bagaż
  6 000 zł
  87,15 zł
  1 os. / 7 dni
  Dodatkowo: NNW: 150 000 złOC: 1 500 000 złOC sportowe: 1 500 000 zł 114 sportów objętych ochronąsprzęt sportowy
  Europa Ubezpieczenia
  Koszty leczenia
  1 395 724 zł
  Ratownictwo
  46 524 zł
  Bagaż
  4 652 zł
  137,00 zł
  1 os. / 7 dni
  Dodatkowo: NNW: 46 524 złOC: 465 241 złubezpieczenie Covid-1927 sportów objętych ochronąOC sportowe: 465 241 złsprzęt sportowy
  7-dniowy wypad na narty do Włoch
  AXA Partners
  53,90 zł 1 os. / 7 dni
  Koszty leczenia
  600 000 zł
  Ratownictwo
  600 000 zł
  Bagaż
  3 000 zł
  Dodatkowo: NNW: 50 000 złOC: 250 000 złubezpieczenie Covid-19114 sportów objętych ochronąOC sportowe: 250 000 złsprzęt sportowy
  Signal Iduna
  84,10 zł 1 os. / 7 dni
  Koszty leczenia
  276 103 zł
  Ratownictwo
  46 017 zł
  Bagaż
  2 000 zł
  Dodatkowo: NNW: 45 000 złOC: 138 052 złOC sportowe: 69 026 zł S83 sporty objęte ochronąsprzęt sportowy
  AXA Partners
  87,15 zł 1 os. / 7 dni
  Koszty leczenia
  40 000 000 zł
  Ratownictwo
  40 000 000 zł
  Bagaż
  6 000 zł
  Dodatkowo: NNW: 150 000 złOC: 1 500 000 złOC sportowe: 1 500 000 zł 114 sportów objętych ochronąsprzęt sportowy
  Europa Ubezpieczenia
  137,00 zł 1 os. / 7 dni
  Koszty leczenia
  1 395 724 zł
  Ratownictwo
  46 524 zł
  Bagaż
  4 652 zł
  Dodatkowo: NNW: 46 524 złOC: 465 241 złubezpieczenie Covid-1927 sportów objętych ochronąOC sportowe: 465 241 złsprzęt sportowy

Co warto wiedzieć o ubezpieczeniach narciarskich?
logo innowacyjna gospodarka
UBEZPIECZENIA RANKOMAT Sp. z o.o. Sp.k. z siedzibą w Warszawie przy ul. Wolska 88 informuje o realizacji projektu "Integracja systemu informatycznego multiagencji ubezpieczeniowej INSU z serwisami towarzystw „direct” w celu optymalizacji procesów sprzedażowych produktów ubezpieczeniowych" współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego okres realizacji: 2007 - 2013
logo europejskiego funduszu rozwoju regionalnego