Kontakt
Skontaktuj się!200+ Doradców czeka na twój telefon!
Skorzystaj z pomocy jednego z 200 naszych Doradców.
Komunikacja
Pracujemy:
pn. - pt.9:00 - 21:00
sob.9:30 - 17:30
Zadzwoń22 270 00 00
Nieruchomości
Pracujemy:
pn. - pt.9:00 - 20:00
Zadzwoń22 270 00 00
Podróż
Pracujemy:
pn. - pt.9:00 - 19:00
Zadzwoń22 270 00 00
Życie, Zdrowie, NNW
Pracujemy:
pon. - pt.09:00 - 20:00
Zadzwoń22 270 00 00
AllianzAvivaAXA AssistanceERGOEuropa UbezpieczeniaNationale-Nederlanden
PZUSignal IdunaUniqaWarta
AllianzAvivaAXA Assistance
ERGOEuropa UbezpieczeniaNationale-Nederlanden
PZUSignal IdunaUniqa
Warta

3 kroki do zakupu dobrego ubezpieczenia na narty

Wypełnij formularz

Test

Porównaj oferty polis narciarskich
6 renomowanych towarzystw ubezpieczeniowych. Wprowadź dane do formularza, a już po kilkunastu sekundach zobaczysz zestawienie cen i zakresu poszczególnych ofert. 

Porównaj oferty

Test 2

Wszystkie wyświetlone oferty możesz dowolnie porównywać, by mieć gwarancję najlepszego wyboru. Dajemy Ci możliwość zakupu ubezpieczenia narciarskiego dopasowanego do Twoich indywidualnych potrzeb.  

Kup polisę

Test 3

Kup polisę online. Wszystkie  formalności zajmą Ci tylko kilka minut. Opłać składkę wybraną metodą płatności internetowej,
a polisa zostanie przesłana na podany wcześniej adres mailowy. 


Porównujemy oferty wiodących Ubezpieczycieli

Allianz
Aviva
AXA Assistance
ERGO
Europa Ubezpieczenia
Nationale-Nederlanden
PZU
Signal Iduna
Uniqa
Warta

Dlaczego warto porównać ceny i kupić polisę w rankomat.pl?

Oszczędzanie pieniędzy
Oszczędność pieniędzy. Polisę na narty w naszym kalkulatorze znajdziesz już od 3,24 zł za dzień. Możesz wybierać spośród kilkudziesięciu pakietów, dopasowując je do swoich potrzeb i możliwości finansowych. W ofercie posiadamy ubezpieczenia 6 wiodących towarzystw.
Oszczędność czasu
Oszczędność czasu. Zakup ubezpieczenia w naszym kalkulatorze zajmuje tylko 5 minut. Wystarczy wprowadzić do formularza niezbędne dane, wybrać ofertę i kupić polisę online. Dokument ubezpieczenia zostanie wysłany w ciągu 15 minut na Twój adres mailowy.
Wygoda. Nasz  serwis dostępny jest przez całą dobę, dzięki czemu możesz znaleźć i kupić ubezpieczenie narciarskie w najbardziej dogodnym dla siebie momencie. Wszystkie formalności załatwisz online.
Bezpieczeństwo
BezpieczeństwoKorzystanie z naszego serwisu jest całkowicie bezpieczne. Stosujemy szyfrowanie SSL, a baza danych naszych Klientów jest zarejestrowana w biurze generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych. . 
Pełne wsparcie
Profesjonalizm. Nasz zespół profesjonalnych doradców służy pomocą na każdym etapie wyboru polisy. Skontaktuj się z naszą infolinią, a doświadczeni doradcy ubezpieczeniowi podpowiedzą Ci, jak wybrać optymalne rozwiązanie.

Co warto wiedzieć
o ubezpieczeniach narciarskich?

 • Czym jest ubezpieczenie narciarskie?

  Polisa narciarska to standardowe ubezpieczenie turystyczne, rozszerzone o ochronę związaną z uprawianiem sportów zimowych, jak jazda na nartach czy snowboardzie. Jej najważniejszym elementem są koszty leczenia i ratownictwa. Każdy narciarz i snowboardzista powinien posiadać ubezpieczenie narciarskie, szczególnie za granicą, ponieważ Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego (EKUZ) może okazać się niewystarczająca.

  Dokładny zakres ochrony polisy narciarskiej oraz obowiązki narciarza czy snowboardzisty, określają Ogólne Warunki Ubezpieczenia (OWU). Przed zakupem ubezpieczenia, powinieneś się z nimi dokładnie zapoznać. W kalkulatorze ubezpieczeń turystycznych rankomat.pl do każdej ofert dołączony jest plik z OWU w formacie pdf.

 • Dlaczego warto kupić ubezpieczenie narciarskie?

  W Polsce koszty akcji ratowniczej w górach przeprowadzonej przez GOPR lub TOPR są bezpłatne. Jednak za granicą pokrywa je poszkodowany z własnej kieszeni. Jeśli doznasz poważnego urazu (np. złamanie ręki lub nogi) na stoku w Austrii, Francji, Szwajcarii czy we Włoszech – za udzieloną pomoc medyczną będziesz musiał zapłacić z własnej kieszeni.

  Nawet, jeżeli posiadasz EKUZ, który w ogóle nie refunduje również transportu medycznego helikopterem czy karetką do Polski. Powrót śmigłowcem do kraju może kosztować:

  – we Włoszech – 40 000 zł,

  – w Norwegii – 37 000 zł,

  – w Austrii – 25 000 zł,

  – we Francji – 22 000 zł,

  – w Słowenii – 11 000 zł.

  Źródło: Mondial Assistance

  Jeśli chcesz uniknąć kłopotów finansowych w razie wypadku na nartach czy snowboardzie, warto posiadać ubezpieczenie narciarskie, które pokryje koszty opieki medycznej.

 • EKUZ vs. ubezpieczenie turystyczne  – czym się kierować przy wyborze polisy? 

  Najważniejszym elementem polisy narciarskiej jest suma ubezpieczenia kosztów leczenia. Powinieneś ją dopasować do opłat pobieranych przez placówki medyczne w kraju, gdzie będziesz jeździł na nartach lub snowboardzie. Pamiętaj, że EKUZ refunduje jedynie podstawowe świadczenia lekarskie.

  Niestety EKUZ nie refunduje m.in. kosztów akcji ratowniczej w górach czy transportu medycznego do Polski. Oznacza to, że nieubezpieczony pacjent może zapłacić za nie z własnych środków nawet kilkaset tysięcy złotych.

  Ponadto w przeciwieństwie do EKUZ, ubezpieczenie narciarskie oprócz kosztów leczenia i ratownictwa zapewnia refundację dodatkowych świadczeń. Takich, jak np. ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej w życiu prywatnym (OC) oraz OC narciarskie, a także następstw nieszczęśliwych wypadków (NNW). W ramach polisy narciarskiej można jeszcze ubezpieczyć bagaż lub sprzęt sportowy, czy rozszerzyć zakres ochrony o jazdę poza wyznaczonymi trasami, klauzulę alkoholową bądź choroby przewlekłe.

 • Jaka powinna być suma ubezpieczenia kosztów leczenia w polisie narciarskiej?

  Najważniejszym elementem polisy narciarskiej są koszty leczenia. W Europie suma ubezpieczenia powinna wynosić co najmniej 30 000 euro, a poza Starym Kontynentem przynajmniej 60 000 euro. Natomiast jeżdżąc na nartach lub snowboardzie w Stanach Zjednoczonych lub Kanadzie, gdzie opieka medyczna jest bardzo wysoka, warto zwiększyć wysokość świadczenia do przynajmniej 120 000 euro. W kalkulatorze ubezpieczeń podróżnych rankomat.pl dostępne są polisy narciarskie z kosztami leczenia nawet do 40 000 000 zł.

  Przykład:

  Narciarka na stoku w Kanadzie w wyniku upadku uszkodziła oba nadgarstki. W związku z tym konieczne okazało się przeprowadzenie operacji na miejscu, której koszty wraz z hospitalizacją wyniosły ponad 267 000 zł. Wszelkie wydatki pokrył ubezpieczyciel .

  Źródło: AXA Assistance dla rankomat.pl

 • Jaka powinna być suma ubezpieczenia kosztów ratownictwa w polisie narciarskiej?

  Optymalna polisa narciarska powinna również zawierać sumę ubezpieczenia kosztów ratownictwa na co najmniej 6000 euro. Jednak warto, aby była ona jak najwyższa, ponieważ w takich krajach, jak Austria, Francja, Szwajcaria czy Włochy opieka medyczna jest bardzo droga. W kalkulatorze ubezpieczeń turystycznych rankomat.pl dostępne są polisy narciarskie z refundacją akcji ratowniczej w górach nawet do 40 000 000 zł.

  Przykład:

  Narciarz na nartach w Hiszpanii uderzył w skały i doznał licznych złamań. W efekcie został przewieziony helikopterem ze stoku do szpitala. Konieczna okazała się hospitalizacja oraz przeprowadzenie na miejscu dwóch operacji. Towarzystwo ubezpieczeniowe w ramach polisy narciarskiej pokryło koszty opieki medycznej w wysokości 10 000 euro.

  Źródło: ERV dla rankomat.pl

 • Czym jest OC sportowe w ubezpieczeniu narciarskim?

  Przed wyborem polisy narciarskiej, powinieneś dokładnie przeanalizować w Ogólnych Warunkach Ubezpieczenia (OWU), czy OC zapewnia ochronę podczas jazdy na nartach lub snowboardzie. W kalkulatorze ubezpieczeń podróżnych rankomat.pl w prosty sposób możesz to zrobić sprawdzając, czy interesująca cię oferta zawiera OC sportowe. Jeśli tak, to gdy nieumyślnie na stoku spowodujesz uraz lub uszkodzisz rzeczy osoby trzeciej, to ubezpieczyciel wypłaci jej odszkodowanie do wysokości określonej w umowie.

  Optymalna polisa narciarska powinna również zawierać standardowe OC. Będzie ono przydatne, gdy np. nieumyślnie zniszczysz sprzęt elektroniczny w hotelu. Koszty jego naprawy pokryje ubezpieczyciel do wysokości określonej w umowie.

  Przykład:

  Podczas jazdy na nartach we Włoszech mężczyzna nie zauważył na stoku innego narciarza, a następnie wpadł na niego. Poszkodowany został przewieziony do szpitala, a następnie stwierdzono u niego zwichnięcie stawu ramienno-łopatkowego. Ubezpieczyciel w ramach OC sportowego wypłacił mu odszkodowanie w wysokości 77 000 zł

  Źródło: AXA Assistance dla rankomat.pl

 • Czym jest ubezpieczenie NNW w polisie narciarskiej?

  Optymalna polisa narciarska powinna również posiadać ubezpieczenie następstw nieszczęśliwych wypadków (NNW). Będzie przydatne, gdy jeżdżąc na nartach lub snowboardzie doznasz trwałego uszczerbku na zdrowiu, jak np. złamanie nogę czy ręki. W zależności od poważności kontuzji, towarzystwo ubezpieczeniowe wypłaci ci odszkodowanie.

  Wysokość odszkodowania w ramach NNW zostanie określona procentowo na podstawie tabeli zawartej w Ogólnych Warunkach Ubezpieczenia (OWU). Możesz ją przeznaczyć na prywatne leczenie czy rehabilitację.

  Przykład:

  Narciarz lub snowboardzista posiada polisę narciarską z sumą gwarantowaną NNW w wysokości 150 000 zł. Jeśli złamie nogę lub rękę na stoku, to ubezpieczyciel określi procentowo trwały uszczerbek na zdrowiu, zwykle na około 2-5%. Oznacza to, że wysokość odszkodowania wyniesie od 3000 (2%) do 7500 zł (5%).

 • Jak działa ubezpieczenie bagażu i sprzętu sportowego w polisie narciarskiej?

  Niektóre polisy narciarskie umożliwiają ubezpieczenie bagażu na wypadek opóźnienia oraz zagubienia (np. przez linie lotnicze), zniszczenia lub kradzieży. Jego definicję każde towarzystwo ubezpieczeniowe określa się w Ogólnych Warunkach Ubezpieczenia (OWU). Zasady przechowywania i ochrony walizki, torby czy plecaka również są zawarte w OWU.

  Oprócz bagażu, można również ubezpieczyć przewożony w nim sprzęt sportowy i elektroniczny. Jego definicję w OWU każdy ubezpieczyciel określa indywidualnie. Zwykle są to „narty biegowe lub zjazdowe wraz z wiązaniami, kijkami i butami narciarskimi oraz deska snowboardowa wraz z wiązaniami i butami snowboardowymi”. Można je ubezpieczyć na wypadek zgubienia, zniszczenia lub kradzieży. Zasady ochrony, których musi przestrzegać właściciel również są zawarte w OWU.

  Sumy ubezpieczeń bagażu, a także sprzętu sportowego i elektronicznego każdy ubezpieczyciel określa indywidualnie. Zwykle wahają się od 800 do 6000 zł.

 • Czy ubezpieczenie narciarskie obejmuje uprawianie ekstremalnych sportów zimowych?

  Standardowa polisa narciarska nie chroni narciarza czy snowboardzisty podczas uprawiania zimowych sportów ekstremalnych lub wysokiego ryzyka. Aby to zmienić, musisz rozszerzyć zakres ochrony ubezpieczenia.

  Wystarczy, że w kalkulatorze ubezpieczeń turystycznych rankomat.pl  w rubryce cel wyjazdu oprócz "Narty, snowboard", zaznaczysz również opcję „Sporty ekstremalne” lub „Sporty wysokiego ryzyka”. Pamiętaj, że każdy ubezpieczyciel indywidualnie określa, do której z tych dwóch grup zalicza różne niebezpieczne dyscypliny zimowe. Takie, jak np. jazda poza wyznaczonymi trasami, freeride, skitouring, backcountry, heli-skiing, cat-skiing, narciarstwo wysokogórskie czy ski-alpinizm.

 • Czym jest klauzula alkoholowa w ubezpieczeniu narciarskim?

  Polisę narciarską można również rozszerzyć o tzw. klauzulę alkoholową. Zakresem ochrony obejmuje ona dwa elementy – sumę ubezpieczenia kosztów leczenia oraz następstw nieszczęśliwych wypadków (NNW). Jednak musisz pamiętać, że niektórzy ubezpieczyciele określają w Ogólnych Warunkach Ubezpieczenia (OWU), limit spożycia alkoholu (np. 0,5 promila). Jak zatem to działa w praktyce?

  Jeśli pod wpływem alkoholu doznasz na stoku urazu, to ubezpieczyciel pokryje koszty leczenia w szpitalu czy transportu do placówki medycznej. Podobnie, jeśli doznasz w stanie nietrzeźwości podczas jazdy na nartach czy snowboardzie trwałego uszczerbku na zdrowiu, wypłaci ci odszkodowanie w ramach NNW. Oczywiście pod warunkiem, że stężenie alkoholu we krwi nie przekroczyło limitu spożycia określonego w OWU.

  Jednak pamiętaj, że w ramach klauzuli alkoholowej zdecydowana większość ubezpieczycieli nie oferuje OC. Jeśli więc w stanie nietrzeźwości spowodujesz na stoku wypadek, w wyniku którego urazu dozna osoba trzecia lub uszkodzisz jej sprzęt, to towarzystwo ubezpieczeniowe nie pokryje tych strat.

 • Czym muszę rozszerzyć ubezpieczenie narciarskie o choroby przewlekłe?

  Narciarze lub snowboardziści cierpiący na choroby przewlekłe, muszą rozszerzyć zakres ochrony ubezpieczenia narciarskiego. Zaliczamy do nich takie schorzenia, jak np. cukrzyca czy nadciśnienie krwi.

  Jeśli więc regularnie przyjmujesz leki lub znajdujesz się pod opieką lekarza, poinformuj o tym ubezpieczyciela przed zakupem polisy narciarskiej. W kalkulatorze ubezpieczeń turystycznych rankomat.pl wystarczy, że zaznaczysz opcję „Osoba przewlekle chora”, a będziesz mógł wybrać jedną z polis zawierającą tego typu rozszerzenie ochrony.

 • Ile  kosztuje ubezpieczenie narciarskie?

  Najtańsza polisa na narty w naszej porównywarce kosztuje już od 3,24 zł za dzień. Na cenę polisy wpływ ma wiele czynników np.: długość pobytu, kierunek wyjazdu czy liczba ubezpieczonych osób, dlatego niezbędne jest wypełnienie kalkulatora ubezpieczeń podróżnych, aby wyliczyć dokładną cenę ubezpieczenia twojego wyjazdu.

  Polisę narciarską należy dopasować indywidualnie do celu, miejsca i długości wyjazdu. Kupując ubezpieczenie warto zwrócić szczególną uwagę na wysokość sum gwarantowanych kosztów leczenia. Jeżeli zamierzamy jeździć na nartach w Europie, suma ubezpieczenia powinna wynosić co najmniej 30 000 euro, a poza Starym Kontynentem warto zwiększyć ją do przynajmniej 60 000 euro. Natomiast szusując w USA i Kanadzie, w których opieka medyczna jest bardzo droga, warto zwiększyć ten limit do co najmniej 120 000 euro. W kalkulatorze rankomat.pl dostępne są polisy narciarskie z kosztami leczenia nawet do 40 000 000 zł.

  Porównanie optymalnych ubezpieczeń na narty i snowboard ze względu na sumę ubezpieczenia kosztów leczenia

  Zakres ochrony

  Optymalna polisa w Europie

  Optymalna polisa poza Europą

  Optymalna polisa w Kanadzie czy Stanach Zjednoczonych

  Koszty leczenia

  131 464 zł

  500 000 zł

  40 000 000 zł

  Koszty ratownictwa

  21 911 zł

  500 000 zł

  40 000 000 zł

  OC

  219 107 zł

  250 000 zł

  1 500 000 zł

  OC sportowe

  43 821 zł

  250 000 zł

  1 500 000 zł

  NNW

  17 529 zł

  50 000 zł

  150 000 zł

  Ubezpieczenie bagażu

  1 753 zł

  1000 zł

  6000 zł

  Ubezpieczenie sprzętu sportowego

  3063 zł

  3000 zł

  Cena polisy

  8,77 zł dziennie

  16 zł dziennie

  24,23 zł dziennie

  Źródło: rankomat.pl

 • Jak kupić ubezpieczenie narciarskie online?

  Aby kupić ubezpieczenie narciarskie, wystarczy że w porównywarce ubezpieczeń turystycznych na rankomat.pl jako cel wyjazdu zaznaczysz jazdę na nartach lub snowboardzie. Następnie po podaniu kilku danych, jak data i miejsce wyjazdu, a także dane osobowe oraz liczba podróżnych – automatycznie wyświetli się na ekranie twojego komputera, smartfona czy tableta kilkanaście ofert polis narciarskich. Dzięki temu w prosty sposób możesz wybrać ubezpieczenie narciarskie dostosowane do swoich potrzeb.

  Gdy wybierzesz interesującą cię polisę narciarską i dokonasz płatności, na wskazany adres e-mail otrzymasz umowę. Wystarczy, że ją wydrukujesz lub zapiszesz plik w formacie pdf w smartfonie bądź tablecie.

Co warto wiedzieć o ubezpieczeniach narciarskich?
logo innowacyjna gospodarka
UBEZPIECZENIA RANKOMAT Sp. z o.o. Sp.k. z siedzibą w Warszawie przy ul. Wolska 88 informuje o realizacji projektu "Integracja systemu informatycznego multiagencji ubezpieczeniowej INSU z serwisami towarzystw „direct” w celu optymalizacji procesów sprzedażowych produktów ubezpieczeniowych" współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego okres realizacji: 2007 - 2013
logo europejskiego funduszu rozwoju regionalnego