Sezon narciarski w pełni. Przed wyjazdem na stok koniecznie należy zakupić ubezpieczenie. Ofertę dla wszystkich miłośników sportów zimowych przygotowała Warta.  Sprawdzamy, czy warto się nią zainteresować.

Narciarzom Warta proponuje rozszerzenie klasycznego ubezpieczenia turystycznego Warta Travel o dodatek SKI Plus. Wyjaśniamy, co zapewnia ta polisa, jakie oferuje warianty i podpowiadamy, czy warto ją zakupić.

Co zapewnia ubezpieczenie Warta Travel?

Ubezpieczenie Warta Travel wraz z rozszerzeniem SKI Plus będzie odpowiednia zarówno dla narciarzy, którzy planują szusować w kraju, jak i na zagranicznych stokach. Szczegółowy zakres terytorialny określa umowa zawartego ubezpieczenia.

Ubezpieczenie narciarskie Warty pokrywa koszty transportu ubezpieczonego do Polski, koszty ratownictwa oraz koszty leczenia (w tym także w prywatnych placówkach). To oczywiście jedynie podstawowy zakres ochrony. Narciarze ubezpieczeni w Warcie mogą także liczyć na ubezpieczenie bagażu, czy ciekawsze opcje, jak m.in. pokrycie kosztów Skipassu, jeśli nie może on być wykorzystany na skutek wypadku czy choroby ubezpieczonego oraz pokrycie kosztów wypożyczenia sprzętu, który uległ zniszczeniu lub kradzieży.

Co ciekawe, Warta zapewnia także wypłatę środków za każdy dzień, w którym ze względu na złe warunki pogodowe, ubezpieczony nie mógł jeździć na nartach. Towarzystwo może przyjąć na siebie odpowiedzialność także za szkody w wypożyczonym sprzęcie.

Warianty ubezpieczenia dla narciarzy – dla kogo odpowiednia będzie polisa Warta Travel?

Ubezpieczenie Warta Travel będzie odpowiednie zarówno dla narciarzy podróżujących z rodziną, jak również w grupach znajomych oraz w grupach szkolnych lub akademickich. Polisę można zakupić w trzech wariantach:

 • Rodzina Travel i Rodzina SKI. Ten pakiet będzie właściwy dla przynajmniej jednej osoby dorosłej (powyżej 21 roku życia) oraz podróżujących z nią dzieci  w wieku do 18 lat.
 • Junior Travel i Junior SKI. Pakiet zakresem ochrony obejmuje grupy młodzieży w wieku szkolnym, dzieci, oraz grupy studentów do 24 lat. Grupy te muszą liczyć minimum 10 osób i opiekunów.
 • Weekend Travel i Weekend SKI. Ten pakiet skierowany jest do osób, które swój czas wolny od pracy chcą spędzać aktywnie. Ochrona obowiązuje w piątki, soboty i niedziele – ta propozycja powinna zainteresować wszystkich „weekendowych” narciarzy. Składka opłacana jest ryczałtowo, niezależnie od liczby zrealizowanych wyjazdów w miesięcznym okresie ubezpieczenia.

UWAGA: Pierwsze dwa pakiety (Rodzina Travel i Rodzina SKI oraz Junior Travel i Junior SKI) przeznaczone są jedynie dla osób podróżujących za granicę. Ostatni z pakietów, Weekend Travel i Weekend SKI, odpowiedni będzie zarówno w przypadku wyjazdów krajowych, jak i zagranicznych.

Warta Travel dla narciarzy – ile to kosztuje?

Koszt zakupu ubezpieczenia Warta Travel zależy od wielu czynników, m.in. od liczby osób, miejsca, do którego się wybieramy, celu wyjazdu i wieku ubezpieczonych. Jeśli planujemy sięgnąć po bardziej ekstremalne aktywności, przyjdzie nam zapłacić więcej. Warta uznaje, że:

 • Sporty ekstremalne to narciarstwo i snowboarding poza oznakowanymi trasami, freeskiing, a także kolarstwo górskie, speleologia, wspinaczka górska przy użyciu specjalistycznego sprzętu lub bez asekuracji, wspinaczka lodowa, wysokogórska lub trekking na wysokości powyżej 4 000 m n.p.m. oraz abseiling.
 • Sporty zimowe to narciarstwo zjazdowe, biegowe oraz snowboarding wyłącznie po oznaczonych trasach zjazdowych.

Kalkulacja każdorazowo przygotowywana jest indywidualnie. Suma gwarantowana kosztów leczenia, czyli najważniejszego elementu każdej polisy turystycznej, może wynosić maksymalnie 800 000 zł (rekomenduje się minimum 30 000 EURO, czyli ok. 125 000 zł). Poniżej kilka przykładowych cen ubezpieczenia dla osób w wieku 26-60 lat.

Zakres ubezpieczenia Warta Travel +SKISuma kosztów leczeniaCena za jeden dzień ochrony jednej osoby
Wyjazd 7-dniowy do Austriikoszty leczenia, koszty ratownictwa, NNW, OC, ochrona bagażu400 000 zł

16,14 zł

Wyjazd 14-dniowy do Czechkoszty leczenia, koszty ratownictwa, NNW, OC, ochrona bagażu + rozszerzenie o sporty ekstremalne400 000 zł37,29 zł
Wyjazd 3-dniowy na Słowacjękoszty leczenia, koszty ratownictwa, NNW, OC, ochrona bagażu400 000 zł15 zł

Źródło kalkulacji: Warta.pl

Jakie wady i zalety ma polisa narciarskiej Warta Travel?

Polisa Warty z rozszerzeniem SKI Plus to ciekawa propozycja. Zawiera kilka unikalnych elementów. Należą do nich w szczególności pokrycie kosztów karnetu, gdy ubezpieczony uległ wypadkowi lub jest chory. Korzystna dla narciarzy jest także możliwość skorzystania ze zwrotu kosztów karnetu do wysokości aż do 80% wartości karnetu.

Nie jest to jednak propozycja bez wad. Przede wszystkim, warto zwrócić uwagę, że pakiety Rodzina Travel i Rodzina SKI oraz Junior Travel i Junior SKI przeznaczone są wyłącznie dla osób podróżujących za granicę. Propozycja Warty może także okazać się niewystarczająca dla osób, które chcą spędzić czas naprawdę aktywnie. 

Czy warto kupić ubezpieczenie na narty w Warcie?

Zakup ubezpieczenia to absolutnie podstawowy krok w organizacji każdego zimowego wyjazdu. Oferta Warty jest ciekawa, jednak przed wyjazdem na narty za granicę warto porównać oferty różnych towarzystw i wybrać taką, która odpowiada nam zakresem i ceną. W dzisiejszych czasach ubezpieczenie narciarskie można naprawdę dokładnie dopasować do swoich potrzeb, a równocześnie nie musi on rujnować naszego portfela.

Oferty można porównać szybko i i wygodnie przy pomocy naszego kalkulatora. Po wyborze propozycji odpowiadającej naszym potrzebom polisa trafi bezpośrednio na naszą skrzynkę mailową. Wystarczy ją jedynie wydrukować i wyruszyć na bezpieczny, zimowy wypoczynek!

Co warto wiedzieć?

 1. Narciarzom Warta proponuje rozszerzenie klasycznego ubezpieczenia turystycznego Warta Travel o dodatek SKI Plus.
 2. Ubezpieczenie narciarskie Warty pokrywa koszty transportu ubezpieczonego do Polski, koszty ratownictwa oraz koszty leczenia,
 3. Oferowane jest także ubezpieczenie bagażu, pokrycie kosztów Skipassu czy wypłatę środków za każdy dzień, w którym ze względu na złe warunki pogodowe, ubezpieczony nie mógł jeździć na nartach.
 4. Polisa Warty z rozszerzeniem SKI Plus to ciekawa propozycja dla narciarzy, warto jednak przed wyjazdem porównać różne oferty.

Najczęściej zadawane pytania

 1. Czym jest Warta SKI Plus?

  To ubezpieczenie turystyczne przygotowane z myślą o narciarzach. Dotyczy zarówno polis krajowych, jak i zagranicznych.
 2. Co zapewnia ubezpieczenie narciarskie w Warcie?

  Ta polisa obejmuje koszty transportu ubezpieczonego do Polski, koszty ratownictwa oraz koszty leczenia, a także ubezpieczenie bagażu i sprzętu narciarskiego. Warta oferuje również pokrycie kosztów skipassu, jeśli nie może on być wykorzystany ze wzglęu na wypadek, chorobę czy nawet złe warunki pogodowe.
 3. Jakie pakiety oferuje Warta w pakiecie SKI Plus?

  Oferowane jest ubezpieczenie familijne - Rodzina Travel i Rodzina SKI, polisa dla najmłodszych - Junior Travel i Junior SKI oraz ochrona krótkoterminowa w ramach Weekend Travel i Weekend SKI.