Porównaj oferty i kup polisę taniej przez Internet

Wolisz porozmawiać? Skorzystaj z pomocy jednego z naszych 200 agentów

#zostańwdomu

Ponad 13,5 miliona Polaków wybiera się na ferie zimowe. Większość wyjeżdżających planuje spędzić je w Polsce. Niezależnie od wybranego kierunku 78% turystów chce zakupić ubezpieczenie turystyczne. Podpowiadamy, jak wybrać taką polisę chroniąca podczas narciarskich urlopów w kraju.

stok narciarski w Zakopanem
Porównaj ceny

Do najchętniej odwiedzanych kurortów narciarskich w naszym kraju należą Szczyrk, Zakopane, Białka Tatrzańska, Zieleniec i Krynica Zdrój. Rosnąca liczba szusujących narciarzy idzie w parze z coraz większą liczbą wypadków na stokach. Tylko w 2019 roku GOPR-owcy i TOPR-owcy interweniowali ponad 3 tysiące razy. Narciarze najczęściej są narażeni na kontuzje nóg – zwykle obrażeniom ulegają kolana, kostki i stopy. Nieco rzadziej zdarzają się kontuzje ramion, barków i rąk. Sporadycznie dochodzi do urazów pleców i głowy.

Dlaczego warto mieć ubezpieczenie na narty w Polsce?

Takie kontuzje najczęściej kończą się zwichnięciem, złamaniem lub skręceniem i umieszczeniem danej kończyny w gipsie. Szpital w Zakopanem w sezonie zimowym zużywa średnio 50 kg gipsu dziennie. Takie urazy nie kończą się na zdjęciu opatrunku – często wymagane jest dalsze leczenie i rehabilitacja. 

Wielu pacjentów z racji długiego oczekiwania decyduje się na prywatną opiekę medyczną, a ta jak wiadomo mało nie kosztuje. Ubezpieczenie na narty w Polsce zrekompensuje poniesione straty i pozwoli na pokrycie kosztów leczenia.

nnw-main-header">Oblicz składkę NNW ››

Co zapewnia ubezpieczenie na narty w Polsce?

Polisa tego typu zapewnia pokrycie kosztów leczenia i rehabilitacji – oczywiście tych prywatnych. Poza tym można liczyć na odszkodowanie w ramach ubezpieczenia od nieszczęśliwych wypadków. Towarzystwo wypłaci procent z sumy gwarantowanej stosowny do uszczerbku na zdrowiu i poniesionych strat. 

Poza tym ochroną można objąć również swój bagaż i sprzęt sportowy. W ramach polisy można liczyć też na OC w życiu prywatnym. Dostępne są także rozszerzenia dla aktywnych, między innymi dla narciarzy i snowboardzistów.

Jakie ubezpieczenie na narty w Polsce wybrać?

Większość towarzystw ubezpieczeniowych oferuje polisy przeznaczone na podróże krajowe. Przeanalizowaliśmy kilka ofert pod kątem wyjazdu narciarskiego. W poniższej tabeli można zapoznać się z proponowanym zakresem ochrony tych ubezpieczeń oraz ich ceną.

Ubezpieczenie na narty w Polsce
Koszty leczenia i rehabilitacjiKoszty ratownictwaNNWOchrona bagażuOchrona sprzętu sportowegoOCOC sportoweCena /dzień
Axa1 000 zł15 000 zł50 000 zł-3 000 zł100 000 zł10 000 zł5 zł
Proama5 000 zł-60 000 zł6 000 zł-1 000 000 zł-53 zł
PZU10 000 zł-100 000 zł2 000 zł2 000 zł150 000 zł-9,42 zł
Signal IdunaTAK-10 000 zł5 000 zł5 000 zł120 000 zł-14,80 zł

Źródło: opracowanie własne rankomat.pl


Koszty leczenia prywatnego i rehabilitacji w Polsce są zróżnicowane, jednakże taka optymalna kwota nie powinna być niższa niż 1 000 zł. Wybór sumy gwarantowanej NNW należy do samego ubezpieczającego - warto jednak pamiętać, że im wyższa ta kwota, tym wyższe będzie wypłacone odszkodowanie. Podobnie ma się kwestia ochrony bagażu i sprzętu sportowego (im kosztowniejsze posiada się wyposażenie, tym lepiej zainwestować w wyższą sumę gwarantowaną) oraz OC. 

Jak kupić ubezpieczenie na narty w Polsce?

To bardzo proste – wystarczy przejść na stronę ubezpieczyciela i zakupić wybraną polisę. Można ją dopasować do swoich potrzeb – pod kątem wysokości sum gwarantowanych i wybranych dodatków. Składkę opłacisz online, a dokument polisy otrzymasz na maila. Wystarczy go wydrukować i zabrać ze sobą w podróż, a w razie potrzeby skontaktować się z centrum alarmowym ubezpieczyciela. 

Oblicz składkę NNW ››

Co warto wiedzieć?

  1. Każdego sezonu zimowego w polskich górach dochodzi do około 3 000 wypadków.
  2. Warto posiadać ubezpieczenie na narty w Polsce, które pokryje koszty leczenia prywatnego, rehabilitacji oraz zrekompensuje poniesione straty.
  3. Kilku polskich ubezpieczycieli oferuje takie polisy w ramach wyjazdów krajowych zapewniając pokrycie kosztów leczenia, rehabilitacji, NNW, OC, ubezpieczenie bagażu i sprzętu sportowego.
  4. Taką polisę można mieć już od kilku złotych dziennie.