Pomoc
Kontakt
Skorzystaj z pomocy jednego z naszych 200 Doradców.
Pracujemy:
pn. - pt.9:00 - 21:00
sob.9:30 - 17:30
Zadzwoń22 270 00 00
ZadzwońWhatsApp
ERGO HestiaGeneraliNationale-NederlandenUniqa
ERGO HestiaGeneraliNationale-Nederlanden
Uniqa

Ile kosztuje polisa na życie?

Zanim zdecydujesz się na konkretną ofertę ubezpieczenia swojej przyszłości, sprawdź przykładowe ceny składek z pomocą kalkulatora rankomat.pl. Dzięki temu możesz sporo zaoszczędzić! Potrzebujesz tylko kilku chwil, aby dowiedzieć się, jakie możliwości na Ciebie czekają. W formularzu podaj niezbędne informacje dotyczące preferowanej ochrony, sumy ubezpieczenia, Twojego wieku, miejsca zamieszkania oraz wykonywanego zawodu. Zostaw nam swój numer telefonu, a skontaktuje się z Tobą doradca, który przedstawi Ci szczegóły dotyczące wybranej przez Ciebie oferty.

Towarzystwo ubezpieczeniowe Generali
SU25 000 zł
Poważne zachorow.2 000 zł
Pobyt w szpitalu40zł/dzień
1% uszczerbku25 000 zł

Cena składki mies.

od 53,00 zł
Towarzystwo ubezpieczeniowe Ergo Hestia
SU35 000 zł
Poważne zachorow.8 000 zł
Pobyt w szpitalu60zł/dzień
1% uszczerbku45 000 zł

Cena składki mies.

od 60,00 zł
Towarzystwo ubezpieczeniowe Wiener
SU50 000 zł
Poważne zachorow.12 000 zł
Pobyt w szpitalu70zł/dzień
1% uszczerbku50 000 zł

Cena składki mies.

od 70,00 zł

Co to jest polisa na życie?

Ubezpieczenie na życie to forma zabezpieczenia przyszłości swoich bliskich na wypadek Twojej nagłej nieprzewidzianej śmierci. Oprócz tego polisa może chronić finansowo również w innych sytuacjach (np. na wypadek pobytu w szpitalu lub zdiagnozowania nowotworu). W indywidualnej polisie na życie sam decydujesz o szerokości zakresu ochrony i wybierasz tylko te umowy dodatkowe, które najbardziej Cię interesują.
Grupowa polisa na życie

ubezpieczenie jako gotowy produkt, zapewnia szeroki zakres ochrony i niewysoką sumę ubezpieczenia, można nabyć za pośrednictwem pracodawcy, banku lub operatora sieci

Indywidualna polisa na życie

nabywane samodzielnie, w którym samemu określa się zakres ochrony, czas trwania umowy oraz wysokość sumy ubezpieczenia

Otwarta polisa grupowa

to rodzaj ubezpieczenia grupowego, które można nabyć samodzielnie, oferuje szeroki zakres ochrony oraz niewysoką sumę ubezpieczenia

Polisa bezterminowa

zapewnia dożywotnią ochronę, składka opłacana do określonego wieku, a następnie przechodzi w okres bezskładkowy, zabezpieczenie dla bliskich na wypadek śmierci

Polisa inwestycyjna

składka ubezpieczeniowa podzielona jest na część ochronną polisy oraz inwestycyjną, wiąże się z ryzykiem inwestycyjnym

Polisa NNW dla dziecka

ochrona od następstw nieszczęśliwych wypadków, polisa ze składką roczną, umowa zawierana na 12 miesięcy

Polisa oszczędnościowa

ten rodzaj ubezpieczenia zapewnia ochronę i jednocześnie oszczędności na przyszłość, środki wypłacane są na zakończenie umowy

Polisa posagowa

forma zabezpieczenia przyszłości dziecka, zyskuje ono środki na start w dorosłe życie oraz ochronę na wypadek niespodziewanej nie śmierci rodzica

Polisa rodzinna

produkt, w którym w ramach jednej składki można dopasować ochronę dla kilku członków rodziny, ochrona maksymalnie dla 10 osób

Od czego zależy cena polisy na życie?

Większość osób szukających ubezpieczenia na życie kieruje się ceną. I nie ma w tym nic dziwnego, ponieważ nikt nie chce przepłacać. W poniższych punktach podpowiadamy, na co zwrócić uwagę przy wyborze ubezpieczenia i który z czynników ma znaczenie dla wysokości składki.

Zakres ochrony

Im szerszy, tym wyższa składka.

Suma ubezpieczenia

Im wyższa, tym droższa polisa.

Rodzaj polisy

Tańsza jest grupowa niż indywidualna.

Stan zdrowia

W zdrowym ciele… niższa składka.

Wiek

Młodzi płacą mniej za ubezpieczenie.

Zawód i hobby

Za ryzyko trzeba dopłacić.

Opłacanie składek

Im rzadziej, tym mniej za polisę.

Co na to nasz ekspert?

“Pamiętaj koniecznie o tym, że najtańsza polisa na życie zapewnia podstawową ochronę, a ta obejmuje śmierć ubezpieczonego. Rozszerzenie ochrony może oznaczać niedużą dopłatę, która zabezpieczy Cię również na wypadek poważnego zachorowania, pobytu w szpitalu lub śmierci bliskiej osoby.”
Ewelina Ratajczak, ekspert ds. ubezpieczeń nieruchomości w rankomat.plEwelina Ratajczak, ekspert ds. ubezpieczeń nieruchomości w rankomat.pl

4 kroki do porównania ofert i zakupu dobrego ubezpieczenia na życie

Porównaj ceny

w 2 min zobaczysz porównanie ofert

01.
Formularz
Wypełnij Formularz
Odpowiedz na 7 pytań, które pomogą nam dopasować oferty do Ciebie. Wymagany jest kod pocztowy.
02.
Porównaj oferty
Porównaj oferty
Zobacz ceny oraz zakres ubezpieczenia już od 30 zł miesięcznie. Zobacz przykładowe porównanie
03.
Porozmawiaj z agentem
Porozmawiaj z agentem
Nasz doradca odpowie na wszystkie pytania. Następnie sporządzi wniosek o ubezpieczenie na życie i prześle dokumenty na adres e-mail.
04.
Kup polisę
Kup polisę
Zaakceptuj wniosek i opłać polisę.(przelew bankowy, payU, BLIK)
Jesteś ubezpieczony i śpisz spokojnie
Jesteś ubezpieczony i śpisz spokojnie

Dlaczego warto kupić ubezpieczenie na życie w rankomat.pl?

 • Zabezpieczasz to, co najcenniejsze

  Nie musisz obawiać się o przyszłość. Możesz zapewnić sobie i bliskim cenne wsparcie finansowe w trudnych życiowych momentach, np. w przypadku choroby lub śmierci.

 • Porównaj i wybierz czego potrzebujesz

  Z naszą pomocą dotrzesz do najlepszych ofert. Znajdziesz polisę, która w pełni będzie odpowiadać Twoim potrzebom. Jednocześnie zyskasz pewność, że nie ominie Cię żadna ciekawa propozycja.

 • Dostajesz wsparcie ekspertów

  Przy wyborze ubezpieczenia możesz liczyć na pomoc naszych doradców. Skorzystaj z tej możliwości, a otrzymasz odpowiedź na każde nurtujące Cię pytanie.

 • Nie przepłacasz

  W rankomat.pl za tą samą ofertę zapłacisz tyle samo co u ubezpieczyciela.

  FAQ - najczęściej zadawane pytania o koszt polisy na życie

  • Co to jest ubezpieczenie na życie?
   Polisa na życie to produkt, który jest dostępny w różnych formach, ale i dla każdego z nas może oznaczać coś innego. Dla jednej osoby polisa to zabezpieczenie finansowe z kompleksową ochroną, dla kogoś znaczenie będzie miała wysoka suma ubezpieczenia lub ochrona od nieszczęśliwych wypadków, dla innych najlepszym rozwiązaniem będzie najtańsze ubezpieczenie na życie. Czym właściwie jest ubezpieczenie na życie? Sprawdźmy, jakie mamy możliwości do wyboru.Podstawowe ubezpieczenie na życie – to ochrona na wypadek śmierci ubezpieczonego. Odszkodowanie w ustalonej umową kwocie wypłacane jest najbliższym osoby zmarłej. Umowę można rozszerzyć poprzez zakup umów dodatkowych związanych np. z poważnym zachorowaniem, następstwem nieszczęśliwych wypadków lub pobytem w szpitalu. Towarzystwa ubezpieczeniowe posiadają zwykle kilka lub kilkanaście różnych umów dodatkowych, spośród których każdy klient może wybrać ochronę dopasowaną do swoich potrzeb.
  • Kiedy koszt polisy na życie może ulec zmianie?
   Wysokość opłat za ubezpieczenie na życie może ulegać zmianom w czasie obowiązywania umowy (oczywiście tylko za Twoją zgodą). Możesz np. obniżyć cenę wybranego ubezpieczenia na życie ograniczając zakres ochrony, jak również w dowolnym momencie podnieść składkę poprzez dokupienie produktów dodatkowych. Firmy ubezpieczeniowe umożliwiają również podniesienie składki i sumy ubezpieczenia (tzw. indeksacja składki) w każdą rocznicę zawarcia umowy. Powinieneś brać pod uwagę takie rozwiązanie szczególnie wtedy, gdy kupujesz polisę na co najmniej kilkanaście lat. W ten sposób ochronisz wartość świadczeń przed skutkami inflacji.
  • Czy warto kupić polisę ze względu na niską cenę?
   Niski koszt polisy na życie jest jednym z głównych powodów, dla których wybieramy ofertę danego towarzystwa. Nie może jednak być jedynym. Pamiętaj, że kupiona polisa na życie musi odpowiadać Twoim potrzebom. Dlatego powinieneś bardzo dokładnie przyjrzeć się wybranemu wariantowi ochrony (szczegóły znajdziesz w OWU, czyli ogólnych warunkach ubezpieczenia). Jeśli masz jakiekolwiek wątpliwości, poproś o pomoc specjalistów – najlepiej niezależnych, którzy będą w stanie pomóc Ci w zebraniu i porównaniu wielu ofert. W każdym towarzystwie spotkasz się z kilkoma propozycjami cenowymi, uzależnionymi np. wyłącznie od wysokości sum ubezpieczenia gwarantowanych nie tylko po Twojej śmierci, ale również po wypadku czy na okoliczność poważnego zachorowania. Im wyższe sumy ubezpieczenia, tym wyższa (np. o kilka lub kilkanaście złotych) będzie wymagana składka miesięczna. Dlatego zanim kupisz polisę, powinieneś porównać oferty wielu firm.
  • Gdzie znaleźć najtańszą polisę na życie?
   Poszukiwanie odpowiedniej oferty ubezpieczeniowej powinna ułatwić porównywarka ubezpieczeniowa. Jest to narzędzie, które może za nas dokonać analizę dostępnych ofert i przeprowadzić selekcję, by wybrać najbardziej dopasowaną polisę. Na wybór polisy wpływ ma koszt ubezpieczenia, wysokość wypłaty odszkodowania ale i szeroki zakres ochrony. Porównywarka umożliwi nam dotarcie do najtańszych ubezpieczeń, ale i pozwoli na darmowe wyliczenie składek online. Musimy zwrócić uwagę na to, ile zapłacimy i co w tej cenie zyskamy. Ważne jest to, by nie przepłacać i zapewnić sobie jak najlepszą możliwą ochronę.
  • Gdzie najlepiej ubezpieczyć się na życie?
   Dla każdego z nas interesująca będzie inna polisa na życie. Ważne jest zatem, by szukać i porównywać ze sobą dostępne opcje. Pomóc może nam w tym porównywarka ubezpieczeniowa, która pokaże zarówno najtańsze ubezpieczenie na życie, jak i najbardziej korzystne z szerokim zakresem ochrony.
  • Ile kosztuje ubezpieczenie na wypadek śmierci?
   Ubezpieczenie na wypadek śmierci może kosztować zarówno 50, jak i 300 zł. Wszystko zależy od tego, jaką sumę ubezpieczenia wybierzemy, jaki zakres ochrony nas interesuje oraz ile mamy lat w chwili zawierania umowy polisowej.
  • Ile kosztuje polisa na życie za 1 mln zł?
   Cena składki jest obliczana indywidualnie, zatem dla każdego z nas taka polisa może kosztować zupełnie inaczej. Wpływ ma nie tylko wysokość sumy ubezpieczenia, ale i to, na jaką ochronę się zdecydujemy, jak długo będzie trwać nasza umowa, ale i w jakim stanie zdrowia oraz wieku zawieramy umowę.
  • Co wpływa na cenę ubezpieczenia na życie?
   Na cenę polisy wpływ ma wybrana suma ubezpieczenia, zakres ochrony, wiek ubezpieczonego oraz jego stan zdrowia. Jeśli nie dokonamy przed zakupem polisy porównania ofert, możemy podjąć zbyt pochopną decyzję i przepłacić za ubezpieczenie. Może okazać się, że podobną ochronę oferuje nam konkurencyjna firma w bardziej korzystnej dla nas cenie.
  • Ile powinna wynosić miesięczna składka?
   Wysokość miesięcznej składki w polisie na życie należy dobrać tak, aby nie obciążyć domowego budżetu. Jednocześnie zakres ochrony ubezpieczeniowej oraz wysokość sumy ubezpieczenia powinny być zgodne z potrzebami płatnika składek i jego rodziny. Na szczęście towarzystwa ubezpieczeniowe oferują zwykle kilka wariantów ochrony do wyboru, dzięki czemu można dostosować produkt w taki sposób, żeby był jak najbardziej dopasowany do aktualnej sytuacji.
  Najczęściej zadawane pytania

  Mówią, że możesz liczyć na rankomat.pl

  Nasi klienci oceniają nas na
  4,08
  Rankomat - Opinie konsumenckie Google

  rankomat.pl Najlepiej oceniana porównywarka ubezpieczeniowa w Polsce według ocen w Google z dnia 07.07.2021

  Więcej o rankomat.pl
  logo innowacyjna gospodarka
  UBEZPIECZENIA RANKOMAT Sp. z o.o. Sp.k. z siedzibą w Warszawie przy ul. Wolska 88 informuje o realizacji projektu "Integracja systemu informatycznego multiagencji ubezpieczeniowej INSU z serwisami towarzystw „direct” w celu optymalizacji procesów sprzedażowych produktów ubezpieczeniowych" współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego okres realizacji: 2007 - 2013
  logo europejskiego funduszu rozwoju regionalnego