Pomoc
Kontakt
Skorzystaj z pomocy jednego z naszych 200 Doradców.
Pracujemy:
pn. - pt.9:00 - 21:00
sob.9:30 - 17:30
Zadzwoń22 270 00 00
ZadzwońWhatsApp
Uniqa

Towarzystwo ubezpieczeniowe

Uniqa

Zabezpieczamy życie i majątek naszych klientów i dbamy o to, by mieli w nas oparcie, mogli korzystać z naszej wiedzy i doświadczenia

Porównaj Ceny

Uniqa - Ubezpieczenia dla klientów indywidualnych oraz firm

W październiku 2020 r. UNIQA stała się właścicielem spółek AXA w Polsce, Czechach i Słowacji, umacniając tym samym swoją pozycję na rynku.

UNIQA to firma z 200-letnią historią. Dziś jest jedną z wiodących grup ubezpieczeniowych w Europie Środkowej i Wschodniej. Na polskim rynku marka UNIQA obecna jest od 30 lat. Jej właścicielem jest austriacki koncern ubezpieczeniowy UNIQA. Firma posiada wszechstronną ofertę ubezpieczeń komunikacyjnych, mieszkania, życia i zdrowia. 

Przeczytaj więcej... Przeczytaj mniej...

Porównaj ofertę Uniqa z innymi:

auto

Ubezpieczenie samochodu

Towarzystwo posiada w swojej ofercie obowiązkowe ubezpieczenie OC oraz dodatkowe polisy komunikacyjne, takie jak autocasco (AC), Assistance czy NNW.

Porównaj ceny
samolot

Ubezpieczenie podróżne

Ubezpieczenie turystyczne UNIQA zapewnia kompleksową ochronę, obejmującą OC, nieszczęśliwy wypadek, uszkodzenie sprzętu sportowego czy koszty ratownictwa.

Porównaj ceny
domy

Ubezpieczenie nieruchomości

Uniqa oferuje ubezpieczenie domu i mieszkania od wszystkich ryzyk (all risk) lub wybranych przez Ciebie zdarzeń. Ochronę możesz rozszerzyć o dodatkowe elementy.

Porównaj ceny
serce

Ubezpieczenie na życie

Ubezpieczenie na życie to finansowa ochrona Twojego życia i zdrowia. Polisa jest dostępna w różnych wariantach i może być dopasowana do potrzeb każdego klienta. 

Porównaj ceny

Opinia eksperta rankomat.pl i klientów Uniqa

Uniqa uznawana jest obecnie za jedną z najsilniejszych marek ubezpieczeniowych w Polsce. Produkty ubezpieczeniowe tej firmy zapewniają wszechstronną ochronę osobom prywatnym oraz ich rodzinom. Uniqa kieruje także swoją ofertę do małych, średnich i dużych firm, ich pracowników oraz spółdzielni, wspólnot mieszkaniowych i ich mieszkańców.

Stefania Stuglik
Stefania StuglikSpecjalista ds. ubezpieczeń komunikacyjnych
Ocena eksperta:
4,00
Średnia ocena:
2,72
Oceń Towarzystwo:

Najlepsze oferty Uniqa

Poznaj najkorzystniejsze oferty Uniqa według doradców Rankomat.pl

UbezpieczycielZakres ubezpieczeniaCena roczna
Uniqa
OC
AC
Assistance
NNW
Dodatkowo: RankoPomoc PrawnaNNW szkolne w prezencieASS z holowaniem do 75 km
Uniqa
OC
AC
Assistance
NNW
Dodatkowo: RankoPomoc PrawnaNNW szkolne w prezencieASS z holowaniem do 75 km
Uniqa
OC
AC
Assistance
NNW
Dodatkowo: RankoPomoc PrawnaNNW szkolne w prezencieASS z holowaniem do 275 km
Uniqa
453,00 zł
OC
AC
Assistance
NNW
Dodatkowo: RankoPomoc Prawna NNW szkolne w prezencie ASS z holowaniem do 75 km
Uniqa
532,00 zł
OC
AC
Assistance
NNW
Dodatkowo: RankoPomoc Prawna NNW szkolne w prezencie ASS z holowaniem do 75 km
Uniqa
597,00 zł
OC
AC
Assistance
NNW
Dodatkowo: RankoPomoc Prawna NNW szkolne w prezencie ASS z holowaniem do 275 km
PORÓWNAJ CENY

Jak zgłosić szkodę i wypowiedzieć OC w Uniqa

Zgłoszenie szkody

01.
Formularz
Zgłoszenie szkody

Szkodę do Uniqa możesz zgłosić na kilka sposobów:

  • Tradycyjnym listem (poleconym) - w zgłoszeniu należy podać m.in. numer polisy OC sprawcy lub polisy autocasco oraz dane z dowodu rejestracyjnego, dane kontaktowe oraz informacje o zdarzeniu.

Dokumenty prześlij na adres: Uniqa Towarzystwo Ubezpieczeń S.A., ul. Chłodna 51, 00-867 Warszawa

  • Telefonicznie: tel. 22 599 95 22

Infolinia jest czynna od poniedziałku do piątku w godzinach od 9 do 17

  • Online
02.
Zgłoszenie
Zgłoszenie online

Uniqa udostępnia klientom formularze zgłoszenia szkody z polisy komunikacyjnej na stronie internetowej https://www.uniqa.pl/pomoc-i-obsluga/ubezpieczenia-komunikacyjne/#zg%C5%82o%C5%9Bszkod%C4%99. Każdy z nich jest prosty w obsłudze i zawiera tylko niezbędne pytania dotyczące zdarzenia.

Do formularza warto załączyć odpowiednie dokumenty, np. wypełnione przez uczestników zdarzenia wspólne oświadczenie, kopię dowodu rejestracyjnego oraz prawa jazdy kierowcy.

03.
Analiza
Oszacowanie szkody

Po zarejestrowaniu szkody i nadaniu jej numeru skontaktuje się z Tobą Opiekun Szkody z UNIQA, który przekaże Ci wszystkie niezbędne informacje dotyczące dalszego procesu likwidacji oraz numer kontaktowy do siebie.

04.
Szacowanie
Wypłata odszkodowania

Zgodnie z ustawą o ubezpieczeniach obowiązkowych Uniqa wypłaca odszkodowanie:

  • w terminie 30 dni - licząc od dnia zawiadomienia o szkodzie,
  • po kolejnych 14 dniach - jeżeli w terminie 30 dni wyjaśnienie pewnych okoliczności wypadku było niemożliwe,
  • najpóźniej do 90 dni od zawiadomienia o szkodzie - jeżeli w trakcie prowadzonej likwidacji szkód pojawiły się okoliczności utrudniające wydanie decyzji.

Termin 90 dni może zostać przekroczony tylko wtedy, gdy toczy się postępowanie karne lub cywilne.

Wypowiedzenie OC

01.
Formularz
Jak wypowiedzieć całoroczną polisę?

Wypowiedzenie OC polisy całoroczne możesz złożyć najpóźniej na jeden dzień przed końcem obowiązywania ochrony. Jak wypowiedzieć OC w Uniqa?

  • Skorzystaj z formularza online, dostępnego na stronie ubezpieczyciela (taka forma kontaktu jest preferowana w UNIQA)
  • Pobierz i wypełnij wzór dokumentu w formacie pdf. lub wygeneruj wypowiedzenie OC na tej stronie, dokument podpisz własnoręcznie. Następnie wyślij listem poleconym (liczy się data jego nadania) za pośrednictwem Poczty Polskiej na adres: UNIQA Towarzystwo Ubezpieczeń S.A., ul. Chłodna 51, 00-867 Warszawa.
02.
Zgłoszenie
Jak skorzystać z formularza kontaktowego?

Formularz online z wypowiedzeniem umowy w Uniqa znajdziesz na stronie https://form.uniqa.pl/ui/moto/resignation. Wystarczy podać w nim dane składającego wypowiedzenie (osoby, która zawierała umowę OC), numer polisy, powód rezygnacji z umowy OC.

Szukasz najtańszej polisy OC? Pamiętaj o porównaniu ofert wielu firm i/lub sprawdzeniu oferty o odnowieniu przesłanej przez rankomat.pl.

03.
Analiza
Jak wypowiedzieć OC otrzymane po zakupie pojazdu?

Jeżeli kupiłeś samochód wraz z obowiązującą w UNIQA polisą OC, możesz z niej korzystać do końca umowy. Chcesz skorzystać z oferty innego ubezpieczyciela? Możesz złożyć wypowiedzenie OC w dowolnym momencie:

  • elektronicznie – wyślij zgłoszenie przez formularz Uniqa dostępny na stronie https://form.uniqa.pl/ui/moto/resignation
  • pocztą - wydrukuj dokument w formacie pdf., uzupełnij go i podpisz, a następnie dostarcz do ubezpieczyciela - wypowiedzenie wyślij listem poleconym za pośrednictwem Poczty Polskiej, na adres: UNIQA Towarzystwo Ubezpieczeń S.A., ul. Chłodna 51, 00-867 Warszawa.
04.
Szacowanie
Jak wypowiedzieć podwójne OC w Uniqa

Umowę OC w Uniqa możesz również wypowiedzieć w dowolnym momencie, jeśli została ona automatycznie wznowiona, a Ty kupiłeś polisę w innym towarzystwie (na ten sam okres). Podobnie jak w poprzednich przypadkach, dokument możesz dostarczyć do Uniqa online lub wysłać pocztą.

Dane kontaktowe Uniqa

Dane teleadresowe Uniqa

Centrala
UNIQA Towarzystwo Ubezpieczeń S.A.
ul. Chłodna 51, 00-867 Warszawa
Tel. 22 599 95 22

Strona internetowa:
www.uniqa.pl

Sprawdź oferty innych towarzystw ubezpieczeniowych

4Life DirectAccredited Insurance EuropeAllianzBalcia InsuranceBeesafeBenefiaColonnadeCompensaENEL-MEDERGO HestiaERGO Ubezpieczenia PodróżyEUROINSEurop AssistanceEuropa UbezpieczeniaGeneraliHDIINTER PolskaInterRiskLink4LUX MEDMedicoverMediSkymtu24.plNationale-NederlandenNationale-NederlandenProamaPruPZUSignal IdunaTrastiTU ZdrowieTUZ UbezpieczeniaUniqaWartaWefox InsuranceWienerYou Can Drive
logo innowacyjna gospodarka
UBEZPIECZENIA RANKOMAT Sp. z o.o. Sp.k. z siedzibą w Warszawie przy ul. Wolska 88 informuje o realizacji projektu "Integracja systemu informatycznego multiagencji ubezpieczeniowej INSU z serwisami towarzystw „direct” w celu optymalizacji procesów sprzedażowych produktów ubezpieczeniowych" współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego okres realizacji: 2007 - 2013
logo europejskiego funduszu rozwoju regionalnego