Nasi Klienci oceniają Uniqa na
2,86
Zostaw opinię

Towarzystwo Uniqa proponuje swoim klientom obowiązkowe ubezpieczenie OC w pakiecie z ASS MIDI oraz Zieloną Kartą. 

PORÓWNAJ CENY UBEZPIECZENIA OC»

Ubezpieczenie OC jest obowiązkowe i powinien wykupić je każdy właściciel pojazdu mechanicznego, zarejestrowanego w Polsce. Zakres ochrony OC jest taki sam w każdym towarzystwie. Ten rodzaj ubezpieczenia regulowany jest bowiem ustawowo. Różnice stanowić mogą jedynie dodatkowe elementy dodawane do OC przez wybraną firmę.

Obowiązkowa polisa OC UNIQA chroni właściciela lub kierowcę ubezpieczonego pojazdu przed finansowymi skutkami kolizji i wypadków, do których dojdzie z jego winy. Odszkodowanie wypłacane jest pokrzywdzonym osobom, zarówno za ich zniszczone mienie, jak i uszczerbki na zdrowiu. 

Kierowcy, którzy skorzystają z oferty OC UNIQA otrzymają w pakiecie (bez dodatkowych opłat) ubezpieczenie assistance w wersji MIDI oraz Zieloną Kartę.

Jaki zakres ochrony zapewnia ASS MIDI Uniqa?

Ubezpieczenie Assistance w wersji MIDI oferowane przez UNIQA właścicielom samochodów osobowych, to obecnie najszersza na rynku pomoc ASS dostępna bez dodatkowej dopłaty do OC.  

Ubezpieczyciel w jej ramach zapewnia organizację i pokrycie kosztów naprawy auta na miejscu zdarzenia lub - jeśli nie będzie to możliwe - holowanie pojazdu na odległość nawet 75 km. Polisa działa w Polsce, po wypadku, awarii i kradzieży (uwaga! po kradzieży - tylko samochód zastępczy).

Kierowca może również liczyć na pokrycie kosztów:

  • wynajmu pojazdu zastępczego (limit 2 doby),
  • transportu osób (jeśli odległość od miejsca zamieszkania jest większa niż 25 km),
  • przewozu, opieki i leczenia zwierzęcia domowego (przewóz: do 400 zł, leczenie: do 1000 zł),
  • udzielenia pomocy informacyjnej (np. o najbliższych warsztatach naprawczych, hotelach czy stacjach paliw). 

Suma gwarancyjna w OC jest stała dla wszystkich poszkodowanych (regulowana ustawowo) i wynosi 5 210 000 euro w przypadku szkód na osobie i 1 050 000 euro dla szkód w mieniu, w odniesieniu do jednego zdarzenia.

W październiku 2020 r. UNIQA stała się właścicielem spółek AXA w Polsce, Czechach i Słowacji.