Nasi Klienci oceniają Uniqa na
2,72
Zostaw opinię

Jeśli jesteś klientem towarzystwa Uniqa, szkodę komunikacyjną najłatwiej zgłosisz za pośrednictwem formularza online. Ale to nie jedyny sposób, w jaki możesz o zdarzeniu poinformować ubezpieczyciela.

Sprawdź ceny OC/AC »

Szkodę do Uniqa możesz zgłosić na kilka sposobów. Sprawdź, który z nich jest dla Ciebie najwygodniejszy i skontaktuj się z ubezpieczycielem.

Formularz internetowy

Jest prosty w obsłudze i zawiera wszystkie pytania, na które ubezpieczyciel musi poznać odpowiedź w procesie zgłoszenia szkody. Uniqa udostępnia swoim klientom odpowiednie formularze zgłoszenia szkody z polisy komunikacyjnej na swojej stronie internetowej.

To bardzo szybka forma komunikacji z towarzystwem, ponieważ wypełniony formularz natychmiast trafia do odpowiedniego pracownika. Aby przyspieszyć proces likwidacji szkody, warto załączyć kilka dokumentów:

  • wypełnione przez uczestników zdarzenia wspólne oświadczenie, wskazujące sprawcę i poszkodowanego,
  • kopię dowodu rejestracyjnego i prawa jazdy kierowcy,
  • zgodę na wypłatę odszkodowanie na rzecz kierowcy, jeśli auto jest w leasingu, jest kupione na kredyt lub stanowi współwłasność z innymi osobami.

Właściciele pojazdów, którzy zgłosili szkodę w UNIQA, za pośrednictwem ww. strony mogą sprawdzić również status swojego zgłoszenia. 

Poczta tradycyjna

Szkodę możesz także zgłosić wysyłając do ubezpieczyciela tradycyjny list (polecony), choć warto pamiętać, że proces likwidacji szkody będzie trwał wtedy znacznie dłużej. W zgłoszeniu należy podać m.in. numeru polisy OC sprawcy lub polisy autocasco oraz dane z dowodu rejestracyjnego.

Koniecznie przekaż do UNIQA swoje dane kontaktowe oraz informacje o zdarzeniu: notatkę policyjną lub oświadczenie spisane ze sprawcą (jeśli zostały sporządzone) oraz poglądowe zdjęcia widocznych uszkodzeń.

Dokumenty prześlij na adres:

Uniqa Towarzystwo Ubezpieczeń S.A.
ul. Chłodna 51

00-867 Warszawa

Telefon kontaktowy:

tel. 22 599 95 22

Infolinia jest czynna od poniedziałku do piątku w godzinach od 9 do 17

Po zarejestrowaniu szkody i nadaniu jej numeru skontaktuje się z Tobą Opiekun Szkody z UNIQA, który przekaże Ci wszystkie niezbędne informacje dotyczące dalszego procesu likwidacji oraz numer kontaktowy do siebie.