Nasi Klienci oceniają Uniqa na
2,77
Zostaw opinię

Jeśli jesteś klientem towarzystwa Uniqa, szkodę komunikacyjną najłatwiej zgłosisz za pośrednictwem formularza online. Ale to nie jedyny sposób, w jaki możesz o zdarzeniu poinformować ubezpieczyciela.

Sprawdź ceny OC/AC »

Szkodę do Uniqa możesz zgłosić na kilka sposobów. Sprawdź, który z nich jest dla Ciebie najwygodniejszy i skontaktuj się z ubezpieczycielem.

Formularz internetowy

Jest prosty w obsłudze i zawiera wszystkie pytania, na które ubezpieczyciel musi poznać odpowiedź w procesie zgłoszenia szkody. To bardzo szybka forma komunikacji z towarzystwem, ponieważ wypełniony formularz natychmiast trafia do odpowiedniego pracownika. Aby przyspieszyć proces likwidacji szkody, warto załączyć kilka dokumentów:

  • wypełnione przez uczestników zdarzenia wspólne oświadczenie, wskazujące sprawcę i poszkodowanego,
  • kopię dowodu rejestracyjnego i prawa jazdy kierowcy,
  • zgodę na wypłatę odszkodowanie na rzecz kierowcy, jeśli auto jest w leasingu, jest kupione na kredyt lub stanowi współwłasność z innymi osobami.

Poczta elektroniczna lub tradycyjna

Szkodę możesz także zgłosić tradycyjnym listem lub e-mailem. Aby skorzystać z tego rozwiązania, należy wcześniej pobrać ze strony ubezpieczyciela odpowiednie druki i wypełnić je. Dokumenty należy przesłać na adres:

Uniqa Towarzystwo Ubezpieczeń S.A.
ul. Chłodna 51,

00-867 Warszawa

lub za pomocą formularza online, dostępnego na stronie ubezpieczyciela.

Telefon kontaktowy:

tel. 22 599 95 22

Aby przyspieszyć proces likwidacji szkody, ubezpieczony może skontaktować się z jednym z warsztatów naprawczych, które posiadają umowę z Uniqa S.A. Pełna lista warsztatów dostępna jest w serwisie ubezpieczyciela.