Nasi Klienci oceniają Uniqa na
2,51
Zostaw opinię

Jeśli jesteś klientem towarzystwa Uniqa, szkodę komunikacyjną najłatwiej zgłosisz za pośrednictwem formularza online. Ale to nie jedyny sposób, w jaki możesz o zdarzeniu poinformować ubezpieczyciela.

Sprawdź ceny OC/AC »

Szkodę do Uniqa możesz zgłosić na kilka sposobów. Sprawdź, który z nich jest dla Ciebie najwygodniejszy i skontaktuj się z ubezpieczycielem.

Formularz internetowy

Jest prosty w obsłudze i zawiera wszystkie pytania, na które ubezpieczyciel musi poznać odpowiedź w procesie zgłoszenia szkody. To bardzo szybka forma komunikacji z towarzystwem, ponieważ wypełniony formularz natychmiast trafia do odpowiedniego pracownika. Aby przyspieszyć proces likwidacji szkody, warto załączyć kilka dokumentów:

  • wypełnione przez uczestników zdarzenia wspólne oświadczenie, wskazujące sprawcę i poszkodowanego,
  • kopię dowodu rejestracyjnego i prawa jazdy kierowcy,
  • zgodę na wypłatę odszkodowanie na rzecz kierowcy, jeśli auto jest w leasingu, jest kupione na kredyt lub stanowi współwłasność z innymi osobami.

Poczta elektroniczna lub tradycyjna

Szkodę możesz także zgłosić tradycyjnym listem lub e-mailem. Aby skorzystać z tego rozwiązania, należy wcześniej pobrać ze strony ubezpieczyciela odpowiednie druki i wypełnić je.  Dokumenty należy przesłać na adres:

UNIQA TU S.A.

Jednostka Skanująco-Indeksująca

ul. Gdańska 132

90-520 Łódź

lub mailowo na adres:

centrum.pomocy@uniqa.pl

Szkodę można również zgłosić telefonicznie pod numerami:

  • 801 597 597;
  • 42 66 66 500;

Infolinia czynna jest od poniedziałku do piątku od 8:00 do 19:00 oraz w soboty od 8:00 do 16:00.

Aby przyspieszyć proces likwidacji szkody, ubezpieczony może skontaktować się z jednym z warsztatów naprawczych, które posiadają umowę z Uniqa S.A. Pełna lista warsztatów dostępna jest w serwisie ubezpieczyciela.