Pomoc
Kontakt
Skorzystaj z pomocy jednego z 200 naszych Doradców.
Pracujemy:
pn. - pt.9:00 - 21:00
sob.9:30 - 17:30
Zadzwoń22 270 00 00
Wiener

Towarzystwo ubezpieczeniowe

Wiener

Nasze produkty to pakiety rozwiązań, które pomagają w nieprzewidzianych sytuacjach w życiu prywatnym i biznesie

Porównaj ceny

Wiener TU S.A. Vienna Insurance Group - kompleksowe ubezpieczenia OC/AC

W lutym 2019 roku Gothaer TU S.A. stało się częścią Vienna Insurance Group. Efektem zmian właścicielskich jest nowe logo i nazwa Wiener Towarzystwo Ubezpieczeń Spółka Akcyjna Vienna Insurance Group, które nawiązują do austriackich korzeni firmy. Pojawią się one w komunikacji towarzystwa na przełomie czerwca i lipca.

Towarzystwo Wiener zamierza kontynuować swój rozwój i w efekcie osiągnąć wysoki udział w polskim rynku. Firma zyskuje nowe oblicze w czasie i notuje znakomite wyniki finansowe, m.in. dzięki wprowadzeniu innowacyjnych rozwiązań w procesach operacyjnych i dodatkowych usług dla klientów. Może to być dobrą prognozą dalszego rozwoju firmy, już pod nową marką.

Przeczytaj więcej... Przeczytaj mniej...

Porównaj ofertę Wiener z innymi:

Ubezpieczenie samochodu

W Wiener można kupić nie tylko obowiązkowe ubezpieczenie OC, lecz także dobrać dodatkowe AC, NNW i assistance.

Porównaj ceny
Porównaj ceny

Ubezpieczenie podróżne

W Wiener można dopasować sumę ubezpieczenia kosztów leczenia, NNW, OC bagażu czy sprzętu sportowego do miejsca podróży.

Porównaj ceny

Ubezpieczenie nieruchomości

Ubezpieczenie domu lub mieszkania w Wiener może dodatkowa zapewnić ochronę prawną, telemedycynę czy OC w życiu prywatnym.

Porównaj ceny

Ubezpieczenie na życie

Wiener oferuje m.in. NNW szkolne, dostęp do prywatnych specjalistów po nieszczęśliwym wypadku lub dostęp do eksperckich konsultacji medycznych.

Porównaj ceny

Opinia eksperta rankomat.pl i klientów Wiener

Wiener posiada szeroką ofertę ubezpieczeń komunikacyjnych, turystycznych, zdrowotnych, domów, mieszkań oraz dla rolników. Towarzystwo oferuje również polisy dla małych i średnich firm. Ubezpieczyciel zapewnia też programy ubezpieczeniowe obejmujące odnawialne źródła energii.

Kamil Sztandera
Kamil SztanderaSpecjalista ds. ubezpieczeń komunikacyjnych
Ocena eksperta:
4,75
Średnia ocena:
4,79
Oceń Towarzystwo:
0,00

Najlepsze oferty Wiener

Poznaj najkorzystniejsze oferty Wiener według doradców Rankomat.pl

Oferta OC w Wiener
UbezpieczycielZakres ubezpieczeniaCena roczna
Wiener
OC
AC
Assistance
NNW
Wiener
OC
AC
Assistance
NNW
1772,00 zł
Wiener
OC
AC
Assistance
NNW
3327,00 zł
Oferta OC w Wiener
Wiener
878,00 zł
OC
AC
Assistance
NNW
Wiener
1772,00 zł
OC
AC
Assistance
NNW
Wiener
3327,00 zł
OC
AC
Assistance
NNW

Kalkulacja z 05.10.2022 r., 48-latek z Kępna, Skoda Fabia z 2016 r., poj. silnika 1 l

Porównaj ceny

Jak zgłosić szkodę i wypowiedzieć OC w Wiener

Zgłoszenie szkody

01.
Formularz
Zgłoszenie szkody

Jeśli dojdzie do szkody, jak najszybciej skontaktuj się z Wiener. Możesz zadzwonić do firmy bezpośrednio z miejsca zdarzenia lub zgłosić szkodę w ciągu 24 godzin przez internet. Wiener zapewnia następujące możliwości zgłoszenia szkody:

  • zgłoszenie telefoniczne: tel. 22 469 69 69,
  • na stronie internetowej pod adresem: https://www.wiener.pl/zglos-szkode, należy wybrać jedną z sześciu opcji w zależności od rodzaju szkody (auto, dom i majątek, zdrowie, szkoda osobowa spowodowana przez pojazd, szkoda majątkowa spowodowana przez pojazd, kradzież pojazdu),
  • listownie na adres: Centrala Wiener TU S.A. Vienna Insurance Group, 02-675 Warszawa, ul. Wołoska 22 A.
02.
Zgłoszenie
Zgłoszenie online

Formularz internetowy do zgłoszenia szkody w Wiener online można znaleźć pod adresem: https://www.wiener.pl/zglos-szkode. W zależności od rodzaju szkody, należy wybrać jedną z trzech opcji: auto, dom i majątek oraz zdrowie. Następnie krok po kroku trzeba uzupełnić dane wymagane przez ubezpieczyciela. Aby łatwiej wypełnić formularz warto wcześniej przygotować niezbędne dokumenty, jak np. oświadczenie z miejsca zdarzenia, notatkę policyjną, dowód rejestracyjny lub numer konta, na który ma zostać przekazane odszkodowanie.

03.
Analiza
Oszacowanie szkody

Po zgłoszeniu szkody Wiener przeanalizuje dokumentację dostarczoną przez poszkodowanego, zweryfikuje warunki umowy i sprawdzi, czy zdarzenie jest objęte ochroną ubezpieczeniową. Wartość szkody majątkowej w przypadku niewielkich uszkodzeń może zostać oszacowana bez konieczności przeprowadzania oględzin, a jeśli szkoda jest złożona konieczna może być wizyta rzeczoznawcy. Z kolei wysokość odszkodowania dla szkód osobowych jest ustalana na podstawie opinii medycznej niezależnego lekarza.

04.
Szacowanie
Wypłata odszkodowania

Wiener po przeanalizowaniu dokumentacji, która jest potrzebna do ustalenia zakresu odpowiedzialności ubezpieczyciela i wartości szkody, wyda decyzję o wysokości odszkodowania lub odmowie jego wypłaty. Poszkodowany otrzyma decyzję towarzystwa ubezpieczeniowego na piśmie. Jeśli będzie pozytywna świadczenie zostanie wypłacone w ciągu:

  • 30 dni od dnia zgłoszenia szkody przez poszkodowanego,
  • po upływie kolejnych 14 dni, jeśli wyjaśnienie okoliczności wypadku nie było możliwe w ciągu 30 dni,
  • do 90 dni, jeśli przy likwidacji szkody pojawiły się okoliczności, które utrudniają ubezpieczycielowi wydanie decyzji.

Wypowiedzenie OC

01.
Formularz
Jak wypowiedzieć całoroczną polisę OC?

Jeśli chcemy wypowiedzieć całoroczną polisę OC, to pisemne wypowiedzenie z własnoręcznym podpisem trzeba przesłać do Wiener najpóźniej na dzień przed wygaśnięciem umowy ubezpieczenia pojazdu. Inaczej OC komunikacyjne przedłuży się automatycznie na kolejny rok. W Wiener OC można wypowiedzieć w następujący sposób:

  • za pomocą formularza kontaktowego na stronie pod adresem: https://obsluga.wiener.pl/wypowiedzenie-umowy/policyInfo,
  • dostarczyć pisemne wypowiedzenie osobiście w jednej z placówek Wiener, których adresy można znaleźć na stronie: https://www.wiener.pl/znajdz-placowke,
  • wysłać pisemne wypowiedzenie na adres: Centrala Wiener TU S.A. Vienna Insurance Group, ul. Wołoska 22 A, 02-675 Warszawa,
  • wysłać pisemne wypowiedzenie na adres e-mail: kontakt@wiener.pl.
02.
Zgłoszenie
Jak skorzystać z formularza kontaktowego?

Wypowiedzenie umowy ubezpieczenia OC w Wiener możesz wygenerować za pomocą generatora rankomat.pl lub skorzystać z gotowego wzoru, który należy wypełnić i wydrukować. Następnie trzeba wysłać dokument za pomocą formularza kontaktowego: https://obsluga.wiener.pl/wypowiedzenie-umowy/policyInfo. W tym celu wystarczy wybrać opcję „auto”, a następnie wypełnić pola wymagane przez ubezpieczyciela.

03.
Analiza
Jak wypowiedzieć OC otrzymane po zakupie pojazdu?

Jeśli kupiliśmy używany samochód z umową ubezpieczenia OC zawartą w Wiener, to możemy korzystać z obecnej polisy OC zbywcy pojazdu do jej wygaśnięcia lub w dowolnym momencie ją wypowiedzieć i kupić nowe OC w Wiener lub innej firmie.

Jeśli chcemy zrezygnować z OC zbywcy pojazdu w Wiener, to możemy wygenerować wypowiedzenie umowy za pomocą generatora rankomat.pl lub skorzystać z gotowego wzoru, który należy wypełnić i wydrukować. Następnie dokument należy podpisać i jego skan wysłać za pomocą formularza: https://obsluga.wiener.pl/wypowiedzenie-umowy/policyInfo.

04.
Szacowanie
Jak wypowiedzieć podwójne OC w Wiener?

Jeśli dotychczasowa umowa OC w Wiener przedłużyła się automatycznie na kolejny rok, a jednocześnie kupiliśmy drugą polisę na ten sam okres w innej firmie, to możemy wypowiedzieć ubezpieczenie OC w Wiener w dowolnym momencie na podstawie art. 28a ustawy. W tym celu wystarczy wygenerować wypowiedzenie umowy za pomocą generatora rankomat.pl lub skorzystać z gotowego wzoru, który należy wypełnić i wydrukować. Następnie dokument trzeba własnoręcznie podpisać i wydrukować, a jego skan wysłać do Wiener za pośrednictwem formularza: https://obsluga.wiener.pl/wypowiedzenie-umowy/policyInfo. Należy pamiętać, że istnieje konieczność opłacenia składki OC w Wiener za wykorzystany okres ochrony pojazdu.

Dane kontaktowe Wiener

Dane teleadresowe Wiener

Wiener Towarzystwo Ubezpieczeń Spółka Akcyjna Vienna Insurance Group
ul. Wołoska 22 A
02-675 Warszawa

Infolinia:
22 469 69 69

Sprawdź oferty innych towarzystw ubezpieczeniowych

4Life DirectAccredited Insurance EuropeAllianzBalcia InsuranceBeesafeBenefiaColonnadeCompensaENEL-MEDERGO HestiaERGO Ubezpieczenia PodróżyEUROINSEurop AssistanceEuropa UbezpieczeniaGeneraliHDIINTER PolskaInterRiskLink4MedicoverMediSkymtu24.plNationale-NederlandenNationale-NederlandenProamaPruPZUSignal IdunaTrastiTU ZdrowieTUZ UbezpieczeniaUniqaWartaWefox InsuranceWienerYou Can Drive
logo innowacyjna gospodarka
UBEZPIECZENIA RANKOMAT Sp. z o.o. Sp.k. z siedzibą w Warszawie przy ul. Wolska 88 informuje o realizacji projektu "Integracja systemu informatycznego multiagencji ubezpieczeniowej INSU z serwisami towarzystw „direct” w celu optymalizacji procesów sprzedażowych produktów ubezpieczeniowych" współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego okres realizacji: 2007 - 2013
logo europejskiego funduszu rozwoju regionalnego