Pomoc
Kontakt
Skorzystaj z pomocy jednego z 200 naszych Doradców.
Pracujemy:
pn. - pt.9:00 - 21:00
sob.9:30 - 17:30
Zadzwoń22 270 00 00
Signal Iduna

Towarzystwo ubezpieczeniowe

Signal Iduna

Naszą misją jest otoczenie opieką każdej polskiej rodziny, dbanie o jej zdrowie i majątek.

PORÓWNAJ OFERTY

Signal Iduna - kompleksowa ochrona ubezpieczeniowa

Grupa SIGNAL IDUNA jest jedną z największych instytucji finansowo-ubezpieczeniowych na rynku niemieckim. Świadczy usługi klientom prywatnym i korporacyjnym od ponad 100 lat. Firma działa również w Polsce, w Rumunii, na Węgrzech i w Szwajcarii.

Signal Iduna posiada kompleksową ofertę ubezpieczeniową. Świadczy również usługi bankowe oraz dodatkowe (np. assistance). 

Przeczytaj więcej... Przeczytaj mniej...

Porównaj ofertę Signal Iduna z innymi:

Ubezpieczenie samochodu

Ubezpieczenia dla posiadaczy samochodów i jednośladów. Do wyboru warianty OC, AC, mini AC, Assistance i NNW

PORÓWNAJ CENY

Ubezpieczenie podróżne

Ubezpieczenia dla turystów, osób aktywnych i wyjeżdżających do pracy. Zakres terytorialny obejmuje cały świat

PORÓWNAJ CENY

Ubezpieczenie nieruchomości

Ubezpieczenie dla domu, mieszkania i budynku w budowie, a także samego wyposażenia dla osób, które wynajmują nieruchomość

PORÓWNAJ CENY

Ubezpieczenie na życie

Ochrona finansowa życia i zdrowia w przypadku pobytu w szpitalu, zachorowania, rehabilitacji, domowych wizyt lekarskich i NNW 

PORÓWNAJ CENY

Opinia eksperta rankomat.pl i klientów Signal Iduna

Towarzystwo ubezpieczeniowe Signal Iduna oferuje ochronę w zakresie ubezpieczeń zdrowotnych, na życie, podróżnych, NNW, ubezpieczenie dla dziecka a także ubezpieczenia grupowe oraz ubezpieczenia pracowników. W rankomat.pl, dostępne jest ubezpieczenie Signalu Iduna w zakresie zarówno podstawowym , jak i z możliwością rozszerzenia. 

Alicja Orłowska
Alicja OrłowskaRedaktor
Ocena eksperta:
3,80
Średnia ocena:
4,79
Oceń Towarzystwo:
0,00

Jak zgłosić szkodę i wypowiedzieć umowę w Signal Iduna

Zgłoszenie szkody

01.
Formularz
Zgłoszenie szkody

W przypadku nagłego zachorowania (zachorowania typu zatrucie pokarmowe, angina, poparzenie słoneczne itp.) oraz nieszczęśliwego wypadku (drobne urazy – skręcenia kończyn, stłuczenia, rany, itp.), przed udaniem się do lekarza za granicą we własnym zakresie, należy skontaktować się z Centralą Alarmową pod numerem telefonu 0048 (0) 22 864 55 26.

Centrala Alarmowa jest czynna 24h na dobę, 7 dni w tygodniu, 365 dni w roku.

02.
Zgłoszenie
Zgłoszenie online

Szkodę zgłosić można również pod adresem e-mail centralaalarmowa@signal-iduna.pl. W przypadku zgłoszenia e-mail w wiadomości należy podać  imię i nazwisko, kraj zdarzenia, miasto, nazwę hotelu, numer polisy lub nazwę biura podróży, krótki opis zachorowania oraz telefon kontaktowy, pod którym osoba poszkodowana lub opiekun grupy będą osiągalni. 

03.
Analiza
Oszacowanie szkody

Centrala Alarmowa po ówczesnym kontakcie poszkodowanego lub bliskiej osoby poszkodowanego, poinformuje o sposobie postępowania, a także ewentualnej potrzebie dostarczenia dodatkowych dokumentów. 

04.
Szacowanie
Wypłata odszkodowania

W celu ubiegania się o wypłatę odszkodowania i uzasadnienia roszczenia należy dostarczyć ubezpieczycielowi wszystkie niezbędne dokumenty. W przypadku wypłaty odszkodowania w ramach ubezpieczenia turystycznego będą to: dokumentacja medyczna z rozpoznaniem (diagnozą), rachunki za wizytę lekarską, dowody poniesionych kosztów za wizytę lekarską, kopie recept, dowody poniesionych kosztów za wykupione lekarstwa przepisane przez lekarza (np. paragon), bilet/rachunek za przejazd z placówki medycznej do miejsca zakwaterowania po udzielonej pomocy medycznej.

Wypowiedzenie umowy

01.
Formularz
Jak wypowiedzieć umowę?

Od umowy ubezpieczenia zawartej na okres dłuższy niż 6 miesięcy Ubezpieczający ma prawo odstąpienia w terminie 30 dni (w przypadku przedsiębiorcy – w terminie 7 dni) od daty zawarcia umowy. Jeżeli najpóźniej w chwili zawarcia umowy SIGNAL IDUNA nie poinformowało Ubezpieczającego o prawie odstąpienia od umowy, termin 30 dni biegnie od dnia, w którym Ubezpieczający dowiedział się o tym prawie.

02.
Zgłoszenie
Jak skorzystać z formularza kontaktowego?

Z działem obsługi Signal Iduna można skontaktować się za pośrednictwem numeru telefonu 022 50 56 506 lub 0 801 120 120 (Infolinia czynna w dni robocze w godzinach 8:00-17:00) lub pod adresem infolinia@signal-iduna.pl.

Dane kontaktowe Signal Iduna

Dane teleadresowe Signal Iduna

SIGNAL IDUNA Polska TU S.A.
SIGNAL IDUNA Życie Polska TU S.A
ul. Siedmiogrodzka 9
01 – 204 Warszawa

Infolinia: 801 120 120 
Tel: +48 22 50 56 506

Strona internetowa:
www.signal-iduna.pl

Sprawdź oferty innych towarzystw ubezpieczeniowych

4Life DirectAccredited Insurance EuropeAllianzBalcia InsuranceBeesafeBenefiaColonnadeCompensaENEL-MEDERGO HestiaERGO Ubezpieczenia PodróżyEUROINSEurop AssistanceEuropa UbezpieczeniaGeneraliHDIINTER PolskaInterRiskLink4MedicoverMediSkymtu24.plNationale-NederlandenNationale-NederlandenProamaPruPZUSignal IdunaTrastiTU ZdrowieTUZ UbezpieczeniaUniqaWartaWefox InsuranceWienerYou Can Drive
logo innowacyjna gospodarka
UBEZPIECZENIA RANKOMAT Sp. z o.o. Sp.k. z siedzibą w Warszawie przy ul. Wolska 88 informuje o realizacji projektu "Integracja systemu informatycznego multiagencji ubezpieczeniowej INSU z serwisami towarzystw „direct” w celu optymalizacji procesów sprzedażowych produktów ubezpieczeniowych" współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego okres realizacji: 2007 - 2013
logo europejskiego funduszu rozwoju regionalnego