Pomoc
Kontakt
Skorzystaj z pomocy jednego z 200 naszych Doradców.
Pracujemy:
pn. - pt.9:00 - 21:00
sob.9:30 - 17:30
Zadzwoń22 270 00 00
ERGO Ubezpieczenia Podróży

Towarzystwo ubezpieczeniowe

ERGO Ubezpieczenia Podróży

Nasz globalny charakter pozwala konstruować innowacyjne ubezpieczenia dopasowane do potrzeb lokalnego rynku.

PORÓWNAJ OFERTY

ERGO Ubezpieczenia Podróży

ERGO Ubezpieczenia Podróży działa w branży ubezpieczeniowej od ponad 110 lat! W Polsce istnieje od 2004 roku z siedzibą w Gdańsku. Jako jeden z nielicznych ubezpieczycieli specjalizuje się w wąskiej dziedzinie ubezpieczeń podróżnych i jest ekspertem w beztroskim podróżowaniu!
Obsługę na najwyższym poziomie, a zarazem gwarant uzyskania natychmiastowej pomocy stanowi całodobowe, polskojęzyczne Centrum Alarmowe. Wsparciem dla podróżnych są również placówki medyczne na całym świecie z którymi współpracuje ubezpieczyciel.
Oferta ERGO Ubezpieczenia Podróży skierowana jest zarówno do klientów indywidualnych, grupowych, jak i biznesowych.

Przeczytaj więcej... Przeczytaj mniej...

Porównaj ofertę ERGO Ubezpieczenia Podróży z innymi:

Ubezpieczenie samochodu

Ubezpieczenia dla posiadaczy samochodów i jednośladów. Do wyboru warianty OC, AC, mini AC, Assistance i NNW

PORÓWNAJ CENY

Ubezpieczenie podróżne

Ubezpieczenia dla turystów, osób aktywnych i wyjeżdżających do pracy. Zakres terytorialny obejmuje cały świat

PORÓWNAJ CENY

Ubezpieczenie nieruchomości

Ubezpieczenie dla domu, mieszkania i budynku w budowie, a także samego wyposażenia dla osób, które wynajmują nieruchomość

PORÓWNAJ CENY

Ubezpieczenie na życie

Ochrona finansowa życia i zdrowia w przypadku pobytu w szpitalu, zachorowania, rehabilitacji, domowych wizyt lekarskich i NNW 

PORÓWNAJ CENY

Opinia eksperta rankomat.pl i klientów ERGO Ubezpieczenia Podróży

Ergo Ubezpieczenia Podróży to kompleksowa ochrona dla podróżujących. Ubezpieczyciel oferuje między innymi ubezpieczenia krótkoterminowe, ubezpieczenia grupowe, dla studentów i rodzinne, ubezpieczenie na wypadek rezygnacji z podróży, czy możliwość rozszerzenia o wykonywanie za granicą pracy, czy uprawianie sportów ekstremalnych. W rankomat.pl dostępne jest ubezpieczenie podróżne w zakresie podstawowym oraz z możliwością personalizacji rozszerzeń.

Alicja Orłowska
Alicja OrłowskaRedaktor
Ocena eksperta:
3,90
Średnia ocena:
4,79
Oceń Towarzystwo:
0,00

Jak zgłosić szkodę i wypowiedzieć umowę w Ergo Ubezpieczenia Podróży

01.
Formularz
Zgłoszenie szkody

Szkodę w Ergo Ubezpieczenia Podróży zgłosić można na dwa sposoby:

  • On-line - wystarczy na stronie uzupełnić wymagane dane, załączyć niezbędne dokumenty i wysłać wniosek.
  • Tradycyjny - wystarczy pobrać i wydrukować formularz zgłoszenia szkody. Po uzupełnieniu należy go wysłać  wraz z niezbędnymi dokumentami  pocztą.
02.
Zgłoszenie
Zgłoszenie on-line

Aby zgłosić szkodę on-line wystarczy wejść na stronę https://www.ergo-ubezpieczeniapodrozy.pl/likwidacja-szkod/zglos-szkode-online/ i wybrać odpowiedni rodzaj szkody, a następnie stosować się do wskazówek.

03.
Analiza
Oszacowanie szkody

ERGO Ubezpieczenia Podróży rozpatruje szkodę w terminie maksymalnie 30 dni od daty zgłoszenia roszczenia. Jeżeli wymagane są dodatkowe wyjaśnienia dotyczące zdarzenia, rozpatrzenie następuje w ciągu 14 dni od daty dostarczenia odpowiednich dokumentów / wyjaśnień.

04.
Szacowanie
Wypłata odszkodowania

Wypłata odszkodowania następuje niezwłocznie po wydaniu decyzji dotyczącej przyznania odszkodowania. Za opóźnienia w transakcjach bankowych (przelewy, przekazy pocztowy) Ubezpieczyciel nie odpowiada.

Wypowiedzenie umowy

01.
Formularz
Jak wypowiedzieć umowę?

W Ergo Ubezpieczenia Podróży można wypowiedzieć  umowę składając podpisany wniosek i oświadczenie odstąpienia od umowy ubezpieczenia drogą elektroniczną albo pocztą tradycyjną. ERGO Ubezpieczenia Podróży nie przyjmuje dyspozycji anulacji polisy telefonicznie.

02.
Zgłoszenie
Jak skorzystać z formularza kontaktowego?

Ergo Ubezpieczenia podróży zapewnia kontakt pod numerem telefonu +48 58 324 88 50 lub adresem e-mail poczta@ergo-ubezpieczeniapodrozy.pl.

03.
Analiza
Jak wypowiedzieć OC?

Jednym z najczęściej wypowiadanych ubezpieczeń w Polsce jest OC kierowcy. Pamiętaj, że każdy samochód w naszym kraju musi być ubezpieczony. Zanim więc złożysz wypowiedzenie w swoim TU, sprawdź ofertę konkurencyjnych firm i porównaj swoją polisę z propozycjami, które znajdziesz na https://rankomat.pl/kalkulator/oc-ac.
Wzór wypowiedzenia OC możesz pobrać bezpłatnie ze strony https://rankomat.pl/wazne-dokumenty#wzory-dokumentow z zakładki Wzory dokumentów. A następnie postępować tak samo, jak w przypadku punktu 01. 
 

Dane kontaktowe ERGO Ubezpieczenia Podróży

Dane teleadresowe ERGO Ubezpieczenia Podróży

ERGO Reiseversicherung AG
Oddział w Polsce
al. Grunwaldzka 413 
80-309 Gdańsk

Tel.: + 48 58 324 88 50
Fax.: + 48 58 324 88 51


Strona internetowa:
www.ergo-ubezpieczeniapodrozy.pl

Sprawdź oferty innych towarzystw ubezpieczeniowych

4Life DirectAccredited Insurance EuropeAllianzBalcia InsuranceBeesafeBenefiaColonnadeCompensaENEL-MEDERGO HestiaERGO Ubezpieczenia PodróżyEUROINSEurop AssistanceEuropa UbezpieczeniaGeneraliHDIINTER PolskaInterRiskLink4MedicoverMediSkymtu24.plNationale-NederlandenNationale-NederlandenProamaPruPZUSignal IdunaTrastiTU ZdrowieTUZ UbezpieczeniaUniqaWartaWefox InsuranceWienerYou Can Drive
logo innowacyjna gospodarka
UBEZPIECZENIA RANKOMAT Sp. z o.o. Sp.k. z siedzibą w Warszawie przy ul. Wolska 88 informuje o realizacji projektu "Integracja systemu informatycznego multiagencji ubezpieczeniowej INSU z serwisami towarzystw „direct” w celu optymalizacji procesów sprzedażowych produktów ubezpieczeniowych" współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego okres realizacji: 2007 - 2013
logo europejskiego funduszu rozwoju regionalnego