Pomoc
Kontakt
Skorzystaj z pomocy jednego z 200 naszych Doradców.
Pracujemy:
pn. - pt.9:00 - 21:00
sob.9:30 - 17:30
Zadzwoń22 270 00 00
Balcia Insurance

Towarzystwo ubezpieczeniowe

Balcia Insurance

Ubezpieczenia dopasowane do Twojego stylu życia

Porównaj ceny

Balcia Insurance - bogata oferta ubezpieczeń

Balcia Insurance to posiadający wieloletnie doświadczenie łotewski zakład ubezpieczeń, który prowadzi swoją działalność w największych państwach Unii Europejskiej.  Spółka została założona w 1993 roku pod nazwą BTA w krótkim czasie stała się jednym z wiodących ubezpieczycieli na rynku bałtyckim.

Balcia posiada wszystkie dostępne licencje na ubezpieczenia w dziale drugim, co w oczach klientów czyni ją atrakcyjnym zakładem ubezpieczeń z kompleksową ofertą. W 2013 roku spółka znalazła się na liście 50 największych ubezpieczycieli w Europie Środkowej (ranking Deloitte).

Pierwotnie spółka rozwijała się na terenie trzech państw bałtyckich: Łotwy, Litwy i Estonii. W 2008 roku nastąpił przełom w działalności łotewskiego ubezpieczyciela. Spółka rozpoczęła intensywną ekspansję w krajach europejskich, wchodząc na rynek polski, brytyjski, niemiecki, francuski, hiszpański oraz włoski. W styczniu 2014 roku ubezpieczyciel zarejestrował swój oddział w Polsce.

W 2016 spółka zmieniła nazwę na Balcia Insurance SE. Obecnie Balcia Insurance prowadzi działalność na zasadzie oddziału zagranicznego zakładu ubezpieczeń w Polsce, Niemczech, Francji i Wielkiej Brytanii. Balcia jest członkiem Ubezpieczeniowego Funduszu Gwarancyjnego, Polskiego Biura Ubezpieczycieli Komunikacyjnych oraz należy do Polskiej Izby Ubezpieczeń.

Przeczytaj więcej... Przeczytaj mniej...

Porównaj ofertę Balcia Insurance z innymi:

auto

Ubezpieczenie samochodu

Balcia Insurance oferuje kompleksowe ubezpieczenia komunikacyjne, dzięki czemu właściciel samochodu może objąć swój pojazd pełną ochroną.

Porównaj ceny
samolot

Ubezpieczenie podróżne

Kup polisę turystyczną na rok lub krótkoterminową. W zależności od Twoich potrzeb, wybierz ochronę w Polsce lub za granicą, m.in. z OC, NNW oraz pomocą medyczną.

Porównaj ceny
domy

Ubezpieczenie nieruchomości

Ubezpiecz swój dom lub mieszkanie, a wraz z nim wyposażenie i dodatkowe elementy. Możesz kupić polisę z ochroną wszystkich ryzyk lub tylko wybranych zdarzeń.

Porównaj ceny
serce

Ubezpieczenie na życie

Polisa na życie zapewnia finansowe wsparcie na wypadek utraty życia lub zdrowia Ubezpieczonego. Zakres ochrony możesz dopasować indywidualnie.

Porównaj ceny

Opinia eksperta rankomat.pl i klientów Balcia Insurance

Balcia szybko reaguje na potrzeby poszczególnych rynków, koncentrując się na klientach indywidualnych, małych i średnich przedsiębiorstwach oraz podmiotach instytucjonalnych. Głównym celem spółki jest zapewnienie produktów ubezpieczeniowych najwyższej jakości.

Stefania Stuglik
Stefania StuglikSpecjalista ds. ubezpieczeń komunikacyjnych
Ocena eksperta:
3,56
Średnia ocena:
3,28
Oceń Towarzystwo:

Najlepsze oferty Balcia Insurance

Poznaj najkorzystniejsze oferty Balcia Insurance według doradców Rankomat.pl

UbezpieczycielZakres ubezpieczeniaCena roczna
Balcia Insurance
OC
AC
Assistance
NNW
Dodatkowo: RankoPomoc PrawnaNNW szkolne w prezencie
Balcia Insurance
OC
AC
Assistance
NNW
Dodatkowo: RankoPomoc PrawnaNNW szkolne w prezencie
Balcia Insurance
OC
AC
Assistance
NNW
Dodatkowo: RankoPomoc PrawnaNNW szkolne w prezencie
Balcia Insurance
359,30 zł
OC
AC
Assistance
NNW
Dodatkowo: RankoPomoc Prawna NNW szkolne w prezencie
Balcia Insurance
498,30 zł
OC
AC
Assistance
NNW
Dodatkowo: RankoPomoc Prawna NNW szkolne w prezencie
Balcia Insurance
600,30 zł
OC
AC
Assistance
NNW
Dodatkowo: RankoPomoc Prawna NNW szkolne w prezencie
PORÓWNAJ CENY

Jak zgłosić szkodę i wypowiedzieć OC w Balcia Insurance

Zgłoszenie szkody

01.
Formularz
Zgłoszenie szkody

Szkodę z polisy zakupionej w firmie Balcia Insurance możesz zgłosić na kilka sposobów:

  • Telefonicznie - nr. tel. +48 222 742 222
  • Mailowo: szkody@balcia.com
  • Online - za pomocą formularza zamieszczonego na stronie Balcia Insurance https://www.balcia.pl/zglos-szkode/

Godziny pracy działu likwidacji szkód Pon.-pt. 9:00 - 17:00

02.
Zgłoszenie
Zgłoszenie online

Zgłoszenia szkody online dokonasz za pomocą formularza zamieszczonego na stronie Balcia Insurance:

  • wybierz na stronie https://www.balcia.pl/zglos-szkode/ rodzaj szkody, a następnie wypełnij poszczególne pola formularza,
  • dołącz do zgłoszenia niezbędne załączniki (warto przygotować je odpowiednio wcześniej).

Pamiętaj, że rozmiar pojedynczego załącznika nie może przekraczać 3MB, a łącznie załączniki nie mogą przekraczać 25MB. Dopuszczalne typy plików: pdf, jpg, doc, xls, rar, zip, 7z, bmp, png.

03.
Analiza
Oszacowanie szkody

Po przyjęciu zgłoszenia przedstawiciel Balcia Insurance kontaktuje się z klientem w dogodny dla niego sposób. Ubezpieczyciel ocenia zakres uszkodzeń oraz wysokość należnego odszkodowania. 

Balcia może także zaproponować naprawę pojazdu w warsztacie współpracującym. Pamiętaj, że podczas obsługi Twojej sprawy - jeśli zajdzie taka konieczność - ubezpieczyciel może poprosić Cię o dostarczenie dodatkowych dokumentów.

04.
Szacowanie
Wypłata odszkodowania

Decyzję w tej sprawie wysokości oraz terminu wypłaty odszkodowania otrzymasz maksymalnie do 30 dnia od zgłoszenia. Zgodnie z obowiązującymi przepisami, Balcia Insurance ma 30 dni - licząc od dnia zawiadomienia o szkodzie - na wypłatę bezspornej części odszkodowania.

Proces likwidacji szkody może opóźnić się o:

  • 14 dni (jeśli w ciągu 30 dni wyjaśnienie okoliczności zdarzenia nie było możliwe)
  • 90 dni (jeśli podczas procesu likwidacji szkody pojawiły się okoliczności utrudniające wydanie decyzji).

Wypowiedzenie OC

01.
Formularz
Jak wypowiedzieć całoroczną polisę?

Jeśli nie chcesz kontynuować umowy OC zawartej w poprzednim roku z Balcia Insurance, przygotuj pisemne wypowiedzenie OC i dostarcz go do ubezpieczyciela nie później niż na 1 dzień przed zakończeniem polisy. W dokumencie powołaj się na art. 28 ustawy o ubezpieczeniach obowiązkowych. Pamiętaj, aby posiadał on Twój własnoręczny podpis.

Wzór wypowiedzenia OC możesz pobrać ze strony wypowiedzenie OC w formacie pdf lub wygenerować dokument na tej stronie. Wypowiedzenie prześlij do Balcia:

  • w formie skanu/zdjęcia na adres e-mail: dok@balcia.pl
  • pocztą na adres: Balcia Insurance SE Spółka europejska Oddział w Polsce, Al. Jerozolimskie 136, 02-305 Warszawa lub dostarcz osobiście do przedstawiciela Balcia Insurance.
02.
Zgłoszenie
Jak skorzystać z formularza kontaktowego?

Balcia Insurance nie udostępnia obecnie formularza online, służącego do wypowiedzenia polisy OC. Jeśli chcesz wypowiedzieć umowę OC w tej firmie, wygeneruj dokument na wskazanej powyżej stronie internetowej lub pobierz odpowiedni wzór, wydrukuj go i wypełnij, podpisz własnoręcznie, a następnie prześlij skan na: dok@balcia.pl lub pocztą na adres Balcia Insurance SE Spółka europejska Oddział w Polsce, Al. Jerozolimskie 136, 02-305 Warszawa.

03.
Analiza
Jak wypowiedzieć OC otrzymane po zakupie pojazdu?

Z polisy OC zbywcy pojazdu możesz korzystać do końca okresu jej obowiązywania lub wypowiedzieć ją w dowolnym momencie. Jeśli chcesz zrezygnować z OC zbywcy pojazdu, przygotuj pisemne wypowiedzenie OC (skorzystaj z ww. wzorów) i powołaj się w nim na art. 31 ustawy o ubezpieczeniach obowiązkowych. Dokument dostarcz do Balcia mailowo, wysyłając go na dok@balcia.pl.

04.
Szacowanie
Jak wypowiedzieć podwójne OC w Balcia Insurance?

Umowę OC automatycznie wznowioną przez Balcia możesz wypowiedzieć w dowolnym momencie, o ile wykupiłeś OC w innym towarzystwie na ten sam okres ubezpieczenia.

Przygotuj pisemne wypowiedzenie i powołaj się w nim na art. 28a ustawy o ubezpieczeniach obowiązkowych. Dokument dostarcz do Balcia na adres dok@balcia.pl lub pocztą (Balcia Insurance SE Spółka europejska Oddział w Polsce, Al. Jerozolimskie 136, 02-305 Warszawa).

Dane kontaktowe Balcia Insurance

Dane teleadresowe Balcia Insurance

Adres korespondencyjny:
Al. Jerozolimskie 96
00-807 Warszawa

Godziny otwarcia: 
pon. - pt.: 9:00-17:00

Tel.: +48 222 742 222 
e-mail: info@balcia.pl

Sprawdź oferty innych towarzystw ubezpieczeniowych

4Life DirectAccredited Insurance EuropeAllianzBalcia InsuranceBeesafeBenefiaColonnadeCompensaENEL-MEDERGO HestiaERGO Ubezpieczenia PodróżyEUROINSEurop AssistanceEuropa UbezpieczeniaGeneraliHDIINTER PolskaInterRiskLink4LUX MEDMedicoverMediSkymtu24.plNationale-NederlandenNationale-NederlandenProamaPruPZUSignal IdunaTrastiTU ZdrowieTUZ UbezpieczeniaUniqaWartaWefox InsuranceWienerYou Can Drive
logo innowacyjna gospodarka
UBEZPIECZENIA RANKOMAT Sp. z o.o. Sp.k. z siedzibą w Warszawie przy ul. Wolska 88 informuje o realizacji projektu "Integracja systemu informatycznego multiagencji ubezpieczeniowej INSU z serwisami towarzystw „direct” w celu optymalizacji procesów sprzedażowych produktów ubezpieczeniowych" współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego okres realizacji: 2007 - 2013
logo europejskiego funduszu rozwoju regionalnego