Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej.
Jesteś tu: Strona główna » Allianz

Allianz logoAllianz rozpoczął swoją komercyjną działalność w Polsce w 1998 roku. Na całą grupę Allianz Polska składa się wiele spółek. W Allianz możesz zakupić ubezpieczenie OC, AC oraz wiele innych ubezpieczeń samochodowych, majątkowych, a nawet ubezpieczenie na życie. Jest to jeden z głównych powodów, dla których to towarzystwo nazywa się „Domem 100 Profesji”. Towarzystwo Allianz posiada wiele placówek regionalnych oraz Centra Likwidacji Szkód i Centra Underwritingu w Poznaniu, Gdańsku, Wrocławiu i Katowicach. Sieć sprzedaży Allianz obejmuje oddziały, agencje i doskonale rozbudowane Call Center.

oblicz OC / AC »

Allianz Direct – OC z bezpłatnym holowaniem

Zakup obowiązkowej polisy OC chroni właściciela pojazdu przed finansowymi skutkami szkody komunikacyjnej. Mówiąc prościej – ubezpieczyciel pokrywa koszty związane z kolizją drogową lub wypadkiem, gdy sprawcą zdarzenia jest jego klient.
Wybierając ubezpieczenie OC należy kierować się przede wszystkim ceną, ponieważ każda polisa odpowiedzialności cywilnej ma zawsze taki sam zakres ochrony.

Skoro zakres ubezpieczenia w OC jest taki sam, towarzystwa ubezpieczeniowe szukają sposobów na zachęcenie klienta do zakupu polisy, właśnie w ich firmie. Jakich? Przede wszystkim jest to atrakcyjna cena, różnorodne promocje i dodatkowa ochrona pojazdu (np. assistance) dodawana gratis do OC.

Zobacz na jakie promocje cenowe możesz liczyć w ramach ubezpieczenia OC w Allianz Direct

Allianz autocasco – bezpieczne podróżowanie z ubezpieczeniem AC w Allianz Direct

Ubezpieczenie AC w Allianz Direct jest jedną z najlepszych polis, które kompleksowo chronią każdy pojazd. Ten rodzaj ochrony należy do ubezpieczeń dobrowolnych. W towarzystwie Allianz umowę zawiera się na okres 12 miesięcy. Chociaż każde standardowe AC zawiera ochronę przed zniszczeniem, uszkodzeniem i kradzieżą pojazdu i jego wyposażenia, ubezpieczyciel poszedł o krok dalej…

Sprawdź jakie zalety posiada AC w Allianz Direct

Kalkulator OC w Allianz Direct – sposób na tanie ubezpieczenie OC w kilka minut

Obliczanie składki na ubezpieczenie samochodowe za pomocą kalkulatora OC w Allianz Direct jest bardzo proste i szybkie. Jedyne co jest potrzebne do jego wypełnienia to dowód osobisty właściciela oraz dowód rejestracyjny pojazdu.

Pierwsza strona zawiera pytania odnoszące się do samochodu oraz jego właściciela. Zostanie się zapytanym m.in. o markę i model pojazdu, jego rok produkcji oraz datę pierwszej rejestracji. Następnie o datę urodzenia właściciela, miejsce jego zamieszkania oraz aktualnie posiadane zniżki i to wszystko. Na podstawie tych danych system Allianz Direct obliczy składkę jaka może zostać zaproponowana za ochronę OC.

Ze względu na tak niewielką ilość pytań, udzielenie na nie odpowiedzi zajmie jedynie kilka minut. Strona z wynikiem dokładnie przedstawia ofertę, dlatego też właściciel pojazdu wie za co płaci, a dodatkowo może wedle własnego uznania poszerzyć ofertę o dodatkowe ubezpieczenia jak NNW, czy Ochrona Prawna.

Ofertę ubezpieczenie OC i AC w Allianz Direct możesz sprawdzić także w naszym kalkulatorze. Od razu otrzymasz porównanie oferty Allianz Direct z propozycjami kilkunastu ubezpieczycieli.

Pozostałe ubezpieczenia samochodowe w Allianz Direct

Następstwa Nieszczęśliwych Wypadków

Oprócz obowiązkowej polisy odpowiedzialności cywilnej oraz autocasco, towarzystwo Allianz Direct posiada cały szereg ubezpieczeń samochodowych, które stanowią dodatkową ochronę dla kierowcy oraz pasażerów. Jest nim na przykład NNW. Ubezpieczenie to zapewnia wypłatę odszkodowania dla kierowcy i pasażerów, gdy następstwem wypadku jest trwały uszczerbek na ich zdrowiu.

Sprawdź kiedy i jak działa NNW w Allianz Direct

Ochrona prawna

Ochrona prawna to ubezpieczenie zapewniające pomoc adwokata lub radcy prawnego oraz refundację kosztów sporów prawnych związanych z ruchem drogowym oraz ubezpieczonym pojazdem. To polisa, która przyda się, gdy np. ubezpieczyciel sprawcy odmawia wypłaty odszkodowania lub gdy pojazd oddany do warsztatu nie został prawidłowo naprawiony.

Towarzystwo Allianz Direct pokrywa koszty radcy prawnego lub adwokata nawet do kwoty 30 000 złotych. Poniesione wydatki dotyczyć mogą np.: postępowania sądowego i egzekucyjnego, opłatę dla tłumacza i biegłego, czyli większości przypadków, które dotyczą ochrony interesów prawnych klienta.

Assistance – pomoc w podróży

Podczas podróży samochodem może Cię spotkać wiele niespodzianek. Tych miłych i… niestety, również niemiłych. Do ostatnich należy unieruchomienie pojazdu z powodu awarii czy kolizji. Kupując ubezpieczenie Car Assistance Allianz Direct możesz przestać się o nie martwić. Ubezpieczyciel zapewni Ci pomoc na drodze (i nie tylko) przez 24 godziny na dobę. Twoja polisa będzie obowiązywała nie tylko w Polsce, ale także na terytorium Europy (z wyłączeniem Rosji, Ukrainy i Mołdawii).

Zobacz jaka oferta Assistance w Allianz Direct została przygotowana dla Ciebie

Ubezpieczenie majątkowe w Allianz Direct – mieszkanie pod specjalnym nadzorem

Ubezpieczenie majątkowe, które w swojej ofercie posiada Allianz Direct zapewnia ochronę zarówno mieszkania, jak i jego wyposażenia. Polisa zapewnia pokrycie nie tylko kosztów związanych z naprawą samej szkody, ale także szkód związanych z akcją ratowniczą. Ochroną objęte może zostać również mieszkanie będące dopiero w budowie.

Sprawdź ofertę ubezpieczenia mieszkania w Allianz Direct

Allianz Życie – ubezpieczenia na życie w Allianz

Polisę „na życie” zakupimy wyłącznie w Allianz Polska. Allianz Direct na swojej stronie internetowej nie przedstawia jeszcze takiej oferty.
W ramach ubezpieczenia na życie, Allianz może zaproponować bardzo szeroką paletę polis, wśród których z całą pewnością każdy klient znajdzie coś interesującego. Można wybierać spośród ochrony indywidualnej na życie, ochronno-inwestycyjnych indywidualnych ubezpieczeń na życie, inwestycyjnych indywidualnych ubezpieczeń na życie oraz ubezpieczeń grupowych na życie.

Poszukaj oferty ubezpieczenia na życie w Allianz, która spełni Twoje oczekiwania

Zgłoś szkodę w Allianz Direct

Każda kolizja na drodze jest bardzo stresująca i kłopotliwa dla kierowcy. Każdy chciałby więc mieć możliwość nie tylko zgłoszenia samej szkody, ale także uzyskania najważniejszych wskazówek, w jaki sposób załatwić sprawę szybko i bez zbędnych formalności. Towarzystwo Allianz Direct postanowiło wyjść naprzeciw potrzebom swoich klientów i zaproponowało im kilka metod zgłoszenia szkód.

Sprawdź jak zgłosić szkodę w Allianz Direct

Wypowiedzenie ubezpieczenia OC zawartego w Allianz Direct

Pamiętaj, że nawet gdy oferta przedłużenia umowy OC w obecnym towarzystwie ubezpieczeniowym wydaje Ci się bardzo korzystna, na rynku może czekać na Ciebie jeszcze lepsza propozycja. Dlatego sprawdź wszystkie oferty pozostałych towarzystw i wybierz najlepszą z nich.


Znalazłeś znacznie lepszą propozycję ubezpieczenia i chcesz zakończyć obecną umowę? Sprawdź jak wygenerować i złożyć wypowiedzenie OC w Allianz Direct

Allianz oczami klientów – wizerunek przez opinie

Jak sprawdzić, czy opinie, które krążą na temat danego towarzystwa ubezpieczeniowego są rzetelne i zgodne ze stanem faktycznym? Można to zweryfikować dzięki raportowi, jaki co roku przygotowuje Rzecznik Ubezpieczonych, opierając się o liczbę skarg, które wpłyną od klientów firm ubezpieczeniowych. Czy raport Rzecznika pokrywa się z Waszymi opiniami?

Jak to wygląda w przypadku Allianz? Sprawdź opinie o Allianz i podziel się swoją.

Dane teleadresowe Allianz Direct

Siedziba spółki:

ALLIANZ Polska Services Sp. z o.o.
ul. Rodziny Hiszpańskich 1
02-685 Warszawa

Adres do wysyłki
Allianz Polska
Departament Obsługi Klienta
ul. Rodziny Hiszpańskich 1
02-685 Warszawa

Infolinia:
tel. 22 567 67 67

Siedziba spółki na mapie:


Wyświetl większą mapę

rankRating: 1
array (
 'thisid' => '938',
 'posted' => '1322244553',
 'expires' => NULL,
 'modified' => '1485173623',
 'annotate' => '0',
 'comments_invite' => '',
 'authorid' => 'rwalus',
 'title' => 'ALLIANZ - potężna grupa ubezpieczeniowa oferująca OC, AC oraz szereg innych ubezpieczeń',
 'url_title' => 'allianz-potezna-grupa-ubezpieczeniowa',
 'description' => '',
 'category1' => 'mainarticle',
 'category2' => '',
 'section' => 'allianz',
 'keywords' => '',
 'article_image' => '',
 'comments_count' => '0',
 'body' => '<p><a href="https://rankomat.pl/kalkulator/oc-ac/" class="guzikguzik">oblicz OC / AC » </a><br />
</br></p>

<h2><a name="Ubezpieczenie OC w Allianz Direct">Allianz Direct – OC z bezpłatnym holowaniem</a></h2>

<p>Zakup obowiązkowej polisy OC chroni właściciela pojazdu przed finansowymi skutkami szkody komunikacyjnej. Mówiąc prościej &#8211; ubezpieczyciel pokrywa koszty związane z kolizją drogową lub wypadkiem, gdy sprawcą zdarzenia jest jego klient. <br />
Wybierając ubezpieczenie OC należy kierować się przede wszystkim ceną, ponieważ każda polisa odpowiedzialności cywilnej ma zawsze taki sam zakres ochrony. </p>

<p>Skoro zakres ubezpieczenia w OC jest taki sam, towarzystwa ubezpieczeniowe szukają sposobów na zachęcenie klienta do zakupu polisy, właśnie w ich firmie. Jakich? Przede wszystkim jest to atrakcyjna cena, różnorodne promocje i dodatkowa ochrona pojazdu (np. assistance) dodawana gratis do OC. </p>

<p>Zobacz na jakie promocje cenowe możesz liczyć w ramach <a href="/allianz/ubezpieczenie-oc">ubezpieczenia OC w Allianz Direct</a><br />
</br></p>

<h2><a name="Ubezpieczenie autocasco">Allianz autocasco – bezpieczne podróżowanie z ubezpieczeniem AC w Allianz Direct</a></h2>

<p>Ubezpieczenie AC w Allianz Direct jest jedną z najlepszych polis, które kompleksowo chronią każdy pojazd. Ten rodzaj ochrony należy do ubezpieczeń dobrowolnych. W towarzystwie Allianz umowę zawiera się na okres 12 miesięcy. Chociaż każde standardowe AC zawiera ochronę przed zniszczeniem, uszkodzeniem i kradzieżą pojazdu i jego wyposażenia, ubezpieczyciel poszedł o krok dalej&#8230;</p>

<p>Sprawdź jakie zalety posiada <a href="/allianz/ubezpieczenie-ac">AC w Allianz Direct</a><br />
</br></p>

<h2><a name="Kalkulator OC w Allianz Direct">Kalkulator OC w Allianz Direct – sposób na tanie ubezpieczenie OC w kilka minut</a></h2>

<p>Obliczanie składki na ubezpieczenie samochodowe za pomocą kalkulatora OC w Allianz Direct jest bardzo proste i szybkie. Jedyne co jest potrzebne do jego wypełnienia to dowód osobisty właściciela oraz dowód rejestracyjny pojazdu.</p>

<p>Pierwsza strona zawiera pytania odnoszące się do samochodu oraz jego właściciela. Zostanie się zapytanym m.in. o markę i model pojazdu, jego rok produkcji oraz datę pierwszej rejestracji. Następnie o datę urodzenia właściciela, miejsce jego zamieszkania oraz aktualnie posiadane zniżki i to wszystko. Na podstawie tych danych system Allianz Direct obliczy składkę jaka może zostać zaproponowana za ochronę OC.</p>

<p>Ze względu na tak niewielką ilość pytań, udzielenie na nie odpowiedzi zajmie jedynie kilka minut. Strona z wynikiem dokładnie przedstawia ofertę, dlatego też właściciel pojazdu wie za co płaci, a dodatkowo może wedle własnego uznania poszerzyć ofertę o dodatkowe ubezpieczenia jak <span class="caps">NNW</span>, czy Ochrona Prawna.</p>

<p>Ofertę ubezpieczenie OC i AC w Allianz Direct możesz sprawdzić także <a href="/kalkulator-oc-ac/vehicleInsuranceForm/informacje_o_samochodzie_1.seam?cid=419325">w naszym kalkulatorze</a>. Od razu otrzymasz porównanie oferty Allianz Direct z propozycjami kilkunastu ubezpieczycieli.<br />
</br></p>

<h2><a name="Dodatkowe ubezpieczenia samochodowe">Pozostałe ubezpieczenia samochodowe w Allianz Direct</a></h2>

<h3>Następstwa Nieszczęśliwych Wypadków</h3>

<p>Oprócz obowiązkowej polisy odpowiedzialności cywilnej oraz autocasco, towarzystwo Allianz Direct posiada cały szereg ubezpieczeń samochodowych, które stanowią dodatkową ochronę dla kierowcy oraz pasażerów. Jest nim na przykład <span class="caps">NNW</span>. Ubezpieczenie to zapewnia wypłatę odszkodowania dla kierowcy i pasażerów, gdy następstwem wypadku jest trwały uszczerbek na ich zdrowiu.</p>

<p>Sprawdź kiedy i jak działa <a href="/allianz/ubezpieczenie-nnw"><span class="caps">NNW</span> w Allianz Direct</a></p>

<h3>Ochrona prawna</h3>

<p>Ochrona prawna to ubezpieczenie zapewniające pomoc adwokata lub radcy prawnego oraz refundację kosztów sporów prawnych związanych z ruchem drogowym oraz ubezpieczonym pojazdem. To polisa, która przyda się, gdy np. ubezpieczyciel sprawcy odmawia wypłaty odszkodowania lub gdy pojazd oddany do warsztatu nie został prawidłowo naprawiony.</p>

<p>Towarzystwo Allianz Direct pokrywa koszty radcy prawnego lub adwokata nawet do kwoty 30 000 złotych. Poniesione wydatki dotyczyć mogą np.: postępowania sądowego i egzekucyjnego, opłatę dla tłumacza i biegłego, czyli większości przypadków, które dotyczą ochrony interesów prawnych klienta.</p>

<h3>Assistance – pomoc w podróży</h3>

<p>Podczas podróży samochodem może Cię spotkać wiele niespodzianek. Tych miłych i&#8230; niestety, również niemiłych. Do ostatnich należy unieruchomienie pojazdu z powodu awarii czy kolizji. Kupując ubezpieczenie Car Assistance Allianz Direct możesz przestać się o nie martwić. Ubezpieczyciel zapewni Ci pomoc na drodze (i nie tylko) przez 24 godziny na dobę. Twoja polisa będzie obowiązywała nie tylko w Polsce, ale także na terytorium Europy (z wyłączeniem Rosji, Ukrainy i Mołdawii).</p>

<p>Zobacz jaka oferta <a href="/allianz/assistance">Assistance w Allianz Direct</a> została przygotowana dla Ciebie<br />
</br></p>

<h2><a name="Ubezpieczenie majątkowe w Allianz">Ubezpieczenie majątkowe w Allianz Direct &#8211; mieszkanie pod specjalnym nadzorem</a></h2>

<p>Ubezpieczenie majątkowe, które w swojej ofercie posiada Allianz Direct zapewnia ochronę zarówno mieszkania, jak i jego wyposażenia. Polisa zapewnia pokrycie nie tylko kosztów związanych z naprawą samej szkody, ale także szkód związanych z akcją ratowniczą. Ochroną objęte może zostać również mieszkanie będące dopiero w budowie. </p>

<p>Sprawdź ofertę <a href="/allianz/ubezpieczenie-mieszkania">ubezpieczenia mieszkania w Allianz Direct</a><br />
</br></p>

<h2><a name="Ubezpieczenia życiowe w Allianz">Allianz Życie – ubezpieczenia na życie w Allianz</a></h2>

<p>Polisę „na życie” zakupimy wyłącznie w Allianz Polska. Allianz Direct na swojej stronie internetowej nie przedstawia jeszcze takiej oferty. <br />
W ramach ubezpieczenia na życie, Allianz może zaproponować bardzo szeroką paletę polis, wśród których z całą pewnością każdy klient znajdzie coś interesującego. Można wybierać spośród ochrony indywidualnej na życie, ochronno-inwestycyjnych indywidualnych ubezpieczeń na życie, inwestycyjnych indywidualnych ubezpieczeń na życie oraz ubezpieczeń grupowych na życie.</p>

<p>Poszukaj oferty <a href="/allianz/ubezpieczenie-na-zycie">ubezpieczenia na życie w Allianz</a>, która spełni Twoje oczekiwania<br />
</br></p>

<h2><a name="Zgłoś szkodę">Zgłoś szkodę w Allianz Direct</a></h2>

<p>Każda kolizja na drodze jest bardzo stresująca i kłopotliwa dla kierowcy. Każdy chciałby więc mieć możliwość nie tylko zgłoszenia samej szkody, ale także uzyskania najważniejszych wskazówek, w jaki sposób załatwić sprawę szybko i bez zbędnych formalności. Towarzystwo Allianz Direct postanowiło wyjść naprzeciw potrzebom swoich klientów i zaproponowało im kilka metod zgłoszenia szkód.</p>

<p>Sprawdź <a href="/allianz/zgloszenie-szkody">jak zgłosić szkodę w Allianz Direct</a><br />
</br></p>

<h2><a name="Wypowiedz ubezpieczenie">Wypowiedzenie ubezpieczenia OC zawartego w Allianz Direct</a></h2>

<p>Pamiętaj, że nawet gdy oferta przedłużenia umowy OC w obecnym towarzystwie ubezpieczeniowym wydaje Ci się bardzo korzystna, na rynku może czekać na Ciebie jeszcze lepsza propozycja. Dlatego sprawdź wszystkie oferty pozostałych towarzystw i wybierz najlepszą z nich. </p>

<div class=""><a href="/kalkulator-oc-ac/dane-samochodu.html" rel="nofollow" class="guzikguzik">oblicz OC / AC w naszej porównywarce » </a></div><br />


<p>Znalazłeś znacznie lepszą propozycję ubezpieczenia i chcesz zakończyć obecną umowę? Sprawdź jak wygenerować i złożyć <a href="/allianz/wypowiedzenie-oc">wypowiedzenie OC w Allianz Direct<br />
</br></p>

<h2><a name="Opinie">Allianz oczami klientów &#8211; wizerunek przez opinie</a></h2>

<p>Jak sprawdzić, czy opinie, które krążą na temat danego towarzystwa ubezpieczeniowego są rzetelne i zgodne ze stanem faktycznym? Można to zweryfikować dzięki raportowi, jaki co roku przygotowuje Rzecznik Ubezpieczonych, opierając się o liczbę skarg, które wpłyną od klientów firm ubezpieczeniowych. Czy raport Rzecznika pokrywa się z Waszymi opiniami?</p>

<p>Jak to wygląda w przypadku Allianz? Sprawdź <a href="/allianz/opinie">opinie o Allianz</a> i podziel się swoją.</p>

<h2><a name="Dane teleadresowe">Dane teleadresowe Allianz Direct</a></h2>

<p>Siedziba spółki:</p>

<p><b><span class="caps">ALLIANZ</span> Polska Services Sp. z o.o.</b><br />
ul. Rodziny Hiszpańskich 1<br />
02-685 Warszawa </p>

<p><b>Adres do wysyłki</b><br />
Allianz Polska<br />
Departament Obsługi Klienta<br />
ul. Rodziny Hiszpańskich 1<br />
02-685 Warszawa</p>

<p><b>Infolinia:</b><br />
tel. 22 567 67 67</p>

<p>Siedziba spółki na mapie:</p>

<p><iframe width="500" height="350" frameborder="0" scrolling="no" marginheight="0" marginwidth="0" src="https://mapy.google.pl/maps?f=q&amp;source=s_q&amp;hl=pl&amp;geocode=&amp;q=Rodziny+Hiszpa%C5%84skich+1,+Warszawa&amp;aq=&amp;sll=52.181374,21.005387&amp;sspn=0.009013,0.022724&amp;vpsrc=6&amp;ie=UTF8&amp;hq=&amp;hnear=Rodziny+Hiszpa%C5%84skich+1,+Warszawa,+Mazowieckie&amp;t=h&amp;ll=52.188457,21.007919&amp;spn=0.018417,0.042915&amp;z=14&amp;iwloc=A&amp;output=embed"></iframe><br />
<small><a href="https://mapy.google.pl/maps?f=q&amp;source=embed&amp;hl=pl&amp;geocode=&amp;q=Rodziny+Hiszpa%C5%84skich+1,+Warszawa&amp;aq=&amp;sll=52.181374,21.005387&amp;sspn=0.009013,0.022724&amp;vpsrc=6&amp;ie=UTF8&amp;hq=&amp;hnear=Rodziny+Hiszpa%C5%84skich+1,+Warszawa,+Mazowieckie&amp;t=h&amp;ll=52.188457,21.007919&amp;spn=0.018417,0.042915&amp;z=14&amp;iwloc=A" style="color:#0000FF;text-align:left">Wyświetl większą mapę</a></small></p>',
 'excerpt' => '<p><img width="150" style="margin-top: 19px; margin-right: 16px; margin-bottom: 20px; margin-left: 5px; float:left;" alt="Allianz logo" src="/images2/logotypy/allianz.png" />Allianz rozpoczął swoją komercyjną działalność w Polsce w 1998 roku. Na całą grupę Allianz Polska składa się wiele spółek. W Allianz możesz zakupić <a href="/ubezpieczenie-oc">ubezpieczenie OC</a>, AC oraz wiele innych ubezpieczeń samochodowych, majątkowych, a nawet ubezpieczenie na życie. Jest to jeden z głównych powodów, dla których to towarzystwo nazywa się „Domem 100 Profesji”. Towarzystwo Allianz posiada wiele placówek regionalnych oraz Centra Likwidacji Szkód i Centra Underwritingu w Poznaniu, Gdańsku, Wrocławiu i Katowicach. Sieć sprzedaży Allianz obejmuje oddziały, agencje i doskonale rozbudowane Call Center.</p>',
 'override_form' => '',
 'status' => '4',
 'meta_desc' => '',
 'meta_keywords' => '',
 'meta_title' => '',
 'inny_tytul_w_lewym_menu' => '',
 'bez_prawej_ramki' => '',
 'zdjcie_artykulu' => '',
 'linia biznesowa ' => 'Auto',
 'is_first' => true,
 'is_last' => true,
)
Array ( [1] => aviva [2] => axa [3] => benefia [4] => compensa [5] => generali [6] => gothaer [7] => hdi [8] => hestia [9] => interrisk [10] => liberty-ubezpieczenia [11] => link4 [12] => mtu [13] => pocztowy [14] => proama [15] => pzu [16] => tuw [17] => tuw-pocztowe [18] => warta [19] => you-can-drive [20] => allianz )
Ocena: ( głosów)
logo innowacyjna gospodarka
RANKOMAT.PL SPÓŁKA AKCYJNA z siedzibą w Warszawie przy ul. Leszno 14 informuje o realizacji projektu "Wdrożenie platformy B2B optymalizującej procesy agencyjne" współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego okres realizacji: 2013 - 2015
logo europejskiego funduszu rozwoju regionalnego