W raporcie Rzecznika Ubezpieczonych w okresie III kwartałów 2014 r. czytamy, że liczba skarg kierowanych do Rzecznika wynosiła 365, z czego aż 237 z nich dotyczyły ubezpieczeń komunikacyjnych. Jak Allianz wypada na tle innych towarzystw?

Taki wynik daje 4,242% ogólnej liczby skarg. Wydaje się, że to niewiele. Jednak, żeby otrzymać pełniejszy obraz, trzeba porównać wynik firmy Allianz z wynikiem pozostałych towarzystw ubezpieczeniowych.

Z raportu Rzecznika Ubezpieczonych wynika, że Allianz posiada 6,68% udziału w rynku. Stosunek skarg do udziału wynosi więc około 54 skargi. Jest to wynik bardzo korzystny – średnia liczba skarg przypadających na jeden punkt procentowy udziału w rynku to 75. Allianz na tym tle wypada więc bardzo dobrze. Tym bardziej, że jeszcze nie można brać tego wyniku za ostateczny wyznacznik. Rzecznik Ubezpieczonych nie rozpatruje wszystkich skarg na korzyść składających wnioski.

Czasami same opinie o towarzystwie nie wystarczą. Czasami... liczy się tylko cena polisy. Sprawdź jaką propozycję ubezpieczenia OC/AC ma dla Ciebie Allianz

Porównaj ceny ubezpieczenia OC i AC »

Możemy odwołać się do Waszych opinii. Zapraszamy do dzielenia się, na jaką ocenę zasługuje Allianz. Piszcie Państwo, co myślicie o obsłudze, cenach, jakie macie doświadczenie w likwidacji szkód z tym towarzystwem. Wasze opinie mogą pomóc innym klientom w wyborze odpowiedniego ubezpieczyciela.

Nasi Klienci oceniają Allianz na
3,75