Nasi Klienci oceniają Allianz na
3,62
Zostaw opinię

Oferta ubezpieczenia AC w Allianz często wypada znacznie lepiej w porównaniu ze składkami innych ubezpieczycieli. Sprawdź jak jest w Twoim przypadku.

Porównaj ceny ubezpieczenia OC / AC »

Największą zaletą pakietów oferowanych przez towarzystwo Allianz jest brak amortyzacji części oraz udziałów własnych w szkodzie. Jeżeli właściciel pojazdu chciałaby wprowadzić udział i obniżyć tym samym cenę, również istnieje taka możliwość. Kolejnym atutem jest spora oszczędność w przypadku zakupu pełnego pakietu, który obejmowałby zarówno AC, jak i OC. Dzięki niemu właściciel pojazdu zapłaci znacznie mniej, niż gdyby decydował się na kupno osobno polisy odpowiedzialności cywilnej i autocasco.

Każde autocasco w Allianz zawiera ubezpieczenie Car Assistance, dzięki czemu w koszty ochrony wliczona zostaje również pomoc na drodze w postaci holowania po awarii, kolizji lub wypadku i naprawy na miejscu zdarzenia (do wartości 125 euro - Polska i 250 euro - Europa). Zapewnione zostaje również zakwaterowanie w najbliższym hotelu (na dwa dni),jeśli pojazd uległ poważnemu uszkodzeniu lub awarii oraz pokrycie kosztów parkingu strzeżonego (dwie doby). W uzasadnionych przypadkach towarzystwo Allianz Direct zapłaci za transport poszkodowanego do placówki medycznej.

Pomoc Assistance dodawana gratis do każdego AC obejmuje zdarzenia nie tylko na terenie Polski, ale także Europy.

Dodatkową zaletą autocasco Allianz jest zapewnienie ochrony na wyposażenie pojazdu - zniszczone lub utracone w wyniku kradzieży i wypadku. Dotyczy ona wszystkich elementów stałych samochodu, nawet fotelika dziecięcego. Równie ważnym atutem AC w Allianz jest ubezpieczenie chroniące przed działaniem osób trzecich i na skutek zdarzeń losowych, np: powódź, grad, pożar.

Klienci towarzystwa Allianz mogą skorzystać z promocji tygodnia. Na przykład, nie tak dawno kierowcy od 61-65 lat uzyskali 75 zł zniżki na AC i Start Casco.

Pamiętaj, że AC jest ubezpieczeniem dobrowolnym i regulują go OWU Allianz (ogólne warunki ubezpieczenia). Zalecamy więc ich lekturę, jeszcze przed zakupem polisy.