Nasi Klienci oceniają Allianz na
3,15
Zostaw opinię

OC w Allianz jest jedną z najlepszych propozycji na rynku na zakup podstawowego i obowiązkowego ubezpieczenia samochodu. Kierowcy kupujący polisę OC w tej firmie mogą liczyć nie tylko na atrakcyjne ceny.

Porównaj ceny ubezpieczenia OC / AC »

Wraz z OC klient Allianz może otrzymać dodatkową pomoc ubezpieczeniową, m.in. w postaci bezpłatnego holowania (niezależnie od wieku samochodu oraz tego, kto jest sprawcą powstałej szkody) oraz prawną.

OC komunikacyjne w Allianz

Polisa ochroni Cię przed finansowymi skutkami kolizji i wypadków spowodowanych przez Twój samochód. Możesz liczyć na wsparcie ubezpieczyciela nie tylko wtedy, gdy sam będziesz prowadził auto, ale również gdy udostępniasz je osobie trzeciej. W razie szkody odszkodowanie zostanie wypłacone z Twojej polisy OC.

Ponieważ zakres umowy OC jest regulowany ustawą, suma ubezpieczenia w każdym towarzystwie jest taka sama i wynosi:

  • 5 210 000 euro – w przypadku szkód na osobie,
  • 1 050 000 euro – w przypadku szkód w mieniu.

OC posiadaczy pojazdów mechanicznych Allianz możesz kupić jako oddzielna polisa lub w pakiecie MÓJ SAMOCHÓD.

Pamiętaj, że ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej posiadaczy pojazdów mechanicznych jest obowiązkowe. Za brak polisy grozi kara, nakładana przez UFG. W 2021 roku jej maksymalny wymiar (w przypadku posiadaczy samochodów osobowych) to aż 5600 zł.

Ochrona prawna

Ubezpieczenie Ochrony Prawnej można dokupić do OC za symboliczną składkę. Polisa zagwarantuje Ci pomoc na wypadek wystąpienia sporu prawnego, związanego z użytkowaniem Twojego samochodu. Z ubezpieczeniem Allianz możesz ubiegać się o zwrot kosztów poniesionych na reprezentowanie Cię przez pełnomocnika lub kosztów sądowych. Otrzymasz także stały dostęp do profesjonalnych porad prawnych i informacji.

Assistance mini z OC Allianz

Kupując polisę OC w Allianz otrzymasz dodatkowo pomoc ASS w wersji podstawowej. (mini). Ubezpieczenie gwarantuje Ci m.in. usprawnienie pojazdu w miejscu wypadku, holowanie oraz pakiet informacyjny. Za dopłatą dodatkowej składki możesz skorzystać również z:

  • Serwis assistance opony,
  • Serwis assistance paliwo,
  • Serwis assistance akumulator.